نظر منتشر شده
۳۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383219
مسئولان ارشد ورزش در نقش توریست در برزیل!/ فقط افسوس باید خورد
بخش ورزشی الف، ۳۰ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷
اتفاقات مربوط به مسئولان حاضر در ریو، از همان ابتدا مورد انتقاد واقع شده است.

بعد از مدال خوشرنگ کیمیا علیزاده ،مسئولان ورزش کشور که خیلی های شان در ریو بودند ، شروع کردند به صدور بیانیه و از مهمترین مدال ورزش و المپیکی ایران گفتند. درحالی مدام از این موفقیت می گفتند که مقامات ارشد ورزشی کشور در ریو در اقدامی غیرقابل باور، دست جمعی بازی این دختر قرمان را از ورزشگاه ندیده بودند ، بی آنکه اعلام کنند چه کار مهمتری داشته اند. این اتفاق بهانه ای بود برای اینکه از تعدادی از روزنامه نگاران ورزشی در این مورد بپرسیم.

« فقط افسوس باید خورد »
فرهاد عشوندی- دبیر سرویس ورزشی خبرآنلاین؛ فقط نام ها را مرور کنید. نصرالله سجادی ، معاون ورزش قهرمانی، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک،غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی ورزش وامیررضا خادم ،معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش. این ها همه رفته اند ریو و قرار است ناظر بازی های ملی پوشان ایرانی باشند. مدالی که کیمیا علیزاده برای ایران گرفت ، بی شک مهمترین مدال ورزش ایران است اما هیچ یک از این ها در سالن نبودند. کجا بودند؟ مشخص نیست اما این مشخص است که هیچ یک از این بزرگواران که خیلی های شان اصلا مهم نیست به چه دلیلی این همه هزینه سفر روی دوش کشور گذاشته اند ، حتی باور نداشتند که یک دخر می تواند برای کشورمان مدال بگیرد. این نوع نگاه متاسفانه فقط جای افسوس باقی می گذارد.

« مجالی برای راه انداختن جنبش سفر توریستی به المپیک ممنوع »
محمدرضا آخوندی- عضو ایرانی هیات برگزاری مسابقات وزنه برداری المپیک ریو؛ راستش اینکه هیچ کدام از معاونان وزارت ورزش و مسئولان ارشد کمینه ملی المپیک در چنین رقابت مهمی حضور نداشتند ، به خودی خود اتفاق عجیبی است. ولی فکر می کنم بهتر است از این فرصت استفاده کنیم و درباره مسئله مهمتری بحث کنیم. بالاخره باید این سئوال را به همین بهانه بپرسیم که واقعا وقتش نرسیده استتا برای اعزام ها به رخدادهای مهم ورزشی،یک نظام نامه اعزام داشته باشیم؟ اینکه یک تعریفی برای حضور همراهان در المپیک داشته باشیم؟ یعنی مثلا همه بدانند که چرا در فدراسیون دوومیدانی احسان حدادی مربی اش را با خود می برد اما هیچ لزومی برای وجود ندارد که مربی خانم لیلا رجبی را ببرند و نمی برندآیا مثلا دلیل این اتفاق می تواند بزرگی اسم احسان حدادی باشد و تفاوت جایگاه او با لیلا رجبی؟ متاسفانه وقتی این اعزام ها را بررسی کنیم ، می بینیم بیشتر سلیقه ها اعزام ها حاکم است.البته این خود وزارت ورزش و کمیته ملی هستند که بخش عمده ای از همراهان بیکار را به رخدادهای مهم اینچنینی می برند. شاید این اتفاق نرفتن همزمان مدیران ارشد ورزش به سالنی که کیمیا علیزاده به تعبیری مهمترین مدال تاریخ ایران را از المپیک گرفته است، باعث شود یک جنبش همگانی علیه این اعزام ها ایجاد شود تا سئوال بپرسند که چرا و با چه متری این دوستان تماشاگر اعزام می شوند؟بالاخره هر دوستی که با بودجه ملی به این رخداد می رود ، باید یک شاخصه عملکردی داشته باشد. باید گزارش از انچه در چنین تورنمنتی انجام داده یا یادگرفته ارائه کند که مطالعه اش ، آورده ای برای آیندگانی که آنها را می خوانند داشته باشد.

« توریست های کت و شلواری حال مسابقه دیدن ندارند »
مجید کوهستانی مدیر مسئول تابناک ورزشی؛
هیچوقت دلیل پوشش خبری حضور مسوولان ورزشی ایران در سالن مسابقات بازی های آسیایی یا المپیک از سوی همکاران رسانه ای ام را درک نکرده بودم. از خودم می پرسیدم مگر ممکن است که مدیر ایرانی که با بودجه دولتی و از بیت المال به ماموریت اعزام می شود به محل مسابقات نرود و دنبال کار دیگری باشد؟! اما امروز بعد از اینهمه سال ، متوجه شدم که بله، امکان دارد که مسوول ایرانی به هزاران کیلومتر آنطرف کره زمین برود ولی حوصله نداشته باشد برای دیدن مسابقه ای که قرار است برگ مهمی از تاریخ ورزش مملکتش را رقم بزند، قدم رنجه کرده و به سالن مسابقات برود! الحمدلله تعداد این توریست های کت و شلواری، یک نفر و دو نفر هم نیست و غیر از رییس و دبیرکل کمیته المپیک و معاون قهرمانی وزیر ورزش ؛ معاون دیگر وزارتخانه هم تشریف فرما شده اند. اینکه ناگهان برای همه آنها کار مهمتری پیش آمده ، قابل توجیه نیست.

« می روید المپیک که مشوق باشید؛ پس کجا هستید؟ »
صادق حسینی-مدیر روابط عمومی فدراسیون هندبال؛
من می خواهم به این نکته اشاره کنم که بازی های بزرگ چون المپیک یا رخادهای جهانی ورزشی مثل فوتبال یا بازی های آسیایی فرصتی است برای فعالیت. بخش عمده ای از این فعالیت می تواند همین رقابت های ورزشی ورزشکاران باشد و بخش دیگری از آن می شود دیپلماسی عمومی. یعنی فرصتی برای دیدار کردن، ارتباط گرفتن و تجربه آموختن. این حجم نیرو و چهره ای که از ایران می روند، باید به این میدان بروند تا کار کنند. که ارتباط بگیرند و دستاوردی برای ورزش مان داشته باشتد. اما بیشتر افرادی که می روند ، متاسفانه حداقل های حضور در چنین میدانی را ندارند. مثلا حتی حداقل های برقراری ارتباط موثر با همتایان شان در ورزش دنیا را ندارند.چون اساسا توان صحبت کردن به زبان انگلیسی را ندارند.پس این آدمها به المپیک می روند که چه کار کنند؟ اگر این دوستان برای حمایت معنوی رفتند ، خب باید در سالن باشند و کنار ورزشکاران شان باشند. تازه این بزرگواران که کف و سوت و هورا هم نمی توانند بکشند.همان حضور فیزیکی شان در حقیقت مهمترین بخش حضورشان است. اگر این قابلیت شان را هم انجام ندهند ، باید از آنها پرسید پس کجا رفتند؟

« کیمیا جان آنها خواب بودند »
محسن اثیمی سردبیر ورزشی خبرگزاری تسنیم؛
«اولين تو» مثل همه اولين ها بود، شيرين، زيبا و به ياد ماندني. مثل رويا بود، مثل خوابي كه بعدش بيدار مي شوي و مي بيني كه وجود خارجي ندارد. تو اما اين بار بيدار بودي. اين بار خوابي در كار نبود، لااقل براي تو در كار نبود. اين بار آنهايي خواب بودند كه به ريو آمدند اما به سالن نيامدند. كيميا عليزاده و مدال؟ مگر مي شود؟ شايد همين فكر را كردند كه به سالن نيامدند، نيامدند و نديدند افتخارآفريني ات را، نيامدند و نديدند استقبال همه سالن از تو را. اين بار تو بيدار بودي و هوشيار و همه ما را سر كيف آوردي اما مسئولان ورزش ايران... شايد آنها اين بار خواب بودند. شايد هم تماشاي افتخار آفريني ات از تلويزيون لذت ديگري داشت، البته اگر آن را هم ديده باشند.
 
کلمات کلیدی : کیمیا علیزاده+المپیک ریو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۲۴:۳۹
المپیک که یک رویداد اتفاقی نیست که بگن آقا هفته بعد المپیک هست، تاریخش مشخصه، بنابراین این توریسم المپیکی مقصرش وزیر ورزش هست که اگر بطور جدی مخالف این موضوع و قضیه بود باید جلوشو میگرفت.
حالا ببینید برای المپیک ژاپن باز هم این اتفاق میافته و باز هم همین حرفها تکرار میشه (3893220) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۳۹:۳۷
یاد سفر 180 نفره رئیس جمهور سابق به نیورورک افتادم (3893245) (alef-13)
 
یاد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۲۱:۵۹
کاش یاد 12مدال المپیک لندن هم می افتادی (3893649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۸:۳۹
این بدتره عزیزم چون یک ماه طول میکشه تازه بعدش پارالمپیک شروع میشه (3893693) (alef-13)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۳۹:۳۸
این مسعولین وقتی برگشتن با از کار برکنارشوکنن وهزینه صفر را از اونا بگیرن (3893246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۱:۵۶:۲۶
سفر عزیزجان (3894096) (alef-13)
 
بنده خدا اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۴۹:۵۸
حیف ومیل بیت المال. حیف توسط این افراد میل میشود.!!! (3893266) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۲:۵۱:۱۶
جالبتر از اینها کار مهدی توتونچی مجری اعزامی صدا و سیما بود که با هیجان از کیمیا در مورد دلایل موفقیتش می پرسید
در حالیکه خودش جلوی خروج از کشور همسرش که قهرمان فوتسال بود را گرفت!! (3893269) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۳:۲۳:۱۶
این مدیران کی می خواهند ازاین کارهایشان خجالت بکشند (3893326) (alef-13)
 
امیراسد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۳:۳۵:۱۸
البته متاسفانه ضمن تایید گفته های بالا، باید گفت که حتی بعضی از ورزشکاران و کادر فنی ها هم تنه اشان به تنه مسئولان خرده و انگار برای تفریح و توریسم به ریو رفته بودند و فکر می کردند که همین که سهمیه المپیک گرفته اند وظیفه اشان تمام شده! و صرفا برای اینکه دلیل حضورشان در ریو را نشان دهند در یک مسابقه ای هم شرکت کردند!

اما از حق نگذریم امثال این دختر وطن، کیمیای عزیز ، ، زهرا نعمتی، بهداد سلیمی ، کیانوش رستمی ، سهراب مرادی، سعید عبدولی ، قاسم رضایی ، احسان حدادی برو بچه های تیم والیبال هستند که باعث می شوند احساس غرور کنیم و به عینه ببینیم که آنها با وجود اینکه میبینند بقیه برای تفریح و تور آمده اند ، وجدانی و غیرتی می جنگند ، چه مدال گرفته باشند و چه نگرفته باشند.

جا دارد از فرنگی کارانی که زحمت کشیدند و سهمیه المپیک گرفتند اما به صلاحدید کادر فنی به ریو برده نشدند هم تشکر کنیم. (3893349) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۳:۴۳:۴۵
من فکر میکنم در این موضوع قوه قضائیه باید ورود کند و به دقت بررسی کند وحتی کسانی که بعنوان توریست انم با هزینه بیت المال رفته اند و رو دست این مردم زحمت کش خرج گذاشته اند مجازات کند. اگر قوه قضائیه فقط یکبار همچین عمل شجاعانه ای انجام دهد برای دفعات بعد آقایان مطمئنا حساب کار دستشان می آید. و باید بدانیم که اینطور رفتار های جهادی باعث اصلاحات در کشور می شود. (3893362) (alef-13)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۳:۴۶:۵۷
سردبیر محترم سایت الف
سلام
بااحترام وخسته نباشید برای مسئولان سایت راستگو وعدالت محور وپیگیر حقوق شهروندان
سردبیر محترم منم مثل شماها و دیگر ملت ایران دارم غصه میخورم که چرا بیت المال ما دست نامحرمان افتاد و کسی هم برای حفظ بیت المال کوشش نمیکند ومنم نمیدانم این همه مقامات ورزش اولا به چه نیتی به ریو اعزام شده اند؟ دوما ایا لازم بود این همه مسئولان کاروان ورزشی مارادر ریو همراهی کنند؟ حال گیریم جهت تشویق ورزشکاران وحل مسایل و مشکلاتی که احیانا ممکن هست برای ورزشکاران بوجود اید اعزام شده اند خوب تا اینجا میگوییم مشکلی نیست حالابهردلیل چرا درصحنه ورزشی حضورنداشته اید؟ ایا ازورزشکاران جهت مدال قطه امید کرده بودند؟ ایا ورزشکارانی مثل کیمیا خانم راد امیدی به مدالش نداشته اند که حضورخودرا درصحنه ورزش ومبارزه این شیرزن تلف کردن میدانستند واین شیرزن رادست کم گرفتند؟ اقای سردبیر حتی اگر مورزشکاران ما شانسی هم به مدال نداشتند وظیفه شغلی این مدیران اعزامی بود که جهت تشویق واحقاق حق انها درصحنه ورزش حضورداشته باشند حالا باید پرسید ایاسفرتوریستی اعزام شده اند؟
ایابا هزینه شخصی اعزام شده اند؟ ویا با هزینه بودجه ورزشی؟ اگر باهزینه بودجه ورزشی چرا صحنه ورزشی حضورنداشته اند؟ ایا برای گرفتن سوغاتی و تفریح وخوش گذرونی اعزام شده اند؟
سردبیر محترم تا وقتی مقام مسئولی نباشد که ازاین دست مقامات توضیح بخواهد که چرا حضورنداشته اید؟ وانهارا بازخواست نخواند وضع ماموران اعزامی درتمام عرصه ها هم بدین منوال میباشد وتا وقتی که بالاترین مقام ورزش وجوانان ورزشکاران مارادست کم میگیرد ومیگوید حق مابیشترازاین نیست وبضاعت ماهمین هست چه انتظاری ارمقامات ورزشی اعزام شده به ریورادارید؟
اقای گودرزی
جوانان ما بااستعداد وغیرت ملی ورزشی دارندواگر کمی ازناحیه حضرتعالی ومعاونین شما مورد حمایت قرار گیرند کاری میکنند کارستان همچنانکه که کیمیا خانم انجام داد همانجوری که حسن یزدانی نتیجه باخته شده را به نفع خود وکشورش رقم زد واین شماهاهستید که عرق ملی وغیرت ملی ندارید
اقای وزیر اگر تدین دارید واگر غیرت دارید واگر مدیرباکفایت هستید باید ازمدیران ورزشی که به ریو اعزام شده اند ازانها توضیح ونتیجه را ان را به استحضار مردم ورزش دوست کشوربرسانید و تمام هزینه های تحمیل شده به جامعه ورزشی راازانها اخذ وبه بیت المال واریز کنید
اقای گودرزی اقای رستمی بدون فدراسیون وباهزینه خودش بتمرین پرداخت وهمچنین خانم رجبی هم با هزینه شخصی تمرین میکرد انوقت مدیران شما جهت عیش ونوش وخوش گذرونی به بهانه حمایت ورزشکاران به ریو اعزام میشوند ولی درصحنه ورزش حضورندارند راستی بپرسید کجا بوده اید؟
ازسایت محترم استدعا میکنم این قضیه عدم حضورمقامات اعزام شده به ریورا بطورجد پیگیری وهزینه تحمیل شده به بیت المال راباید بحساب بیت المال برگردد
اق (3893367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۶:۲۶
95 درصد مدیران ورزشی باید عزل شوند !! (3893406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۲:۳۶
باید کل پول سفر رو ازشون گرفت که یاد بگیرن بیت المال برای ایشان بیت الحال نیست (3893430) (alef-13)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۷:۱۸:۱۸
کمی دیر شده. (3893772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۵:۰۶
همه المپیک ها همین اتفاقات رخ میده و مسئولان میرن برا گردشگری من یادمه المپیک پکن هم همین برنامه بود (3893437) (alef-13)
 
محمد
India
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۹:۵۲
ها ببينيد اين مدال خانم عليزاده براى مسئولان ورزش كشور دردسر افرين شده و اگر مدالى در كار نبود اين عزيزان هميشه در صحنه (احتمالا بازارهاى خريد ريو و عكسهاى يادگارى ) به دردسر نمى افتادند.
البته الان هم أب إز أب تكان نخواهد خورد و كسى پاسخ گو نيست اخه ميدونيد ما همه إز يك قبيله هستيم و خوب هواى همو داريم. (3893453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۴:۵۰:۲۰
وقتی حرف از اقتصاد مقاومتی میشه همه کارشناس و سینه چاک میشن ولی جایی و روزنه ای برای حیف و میل و سوء استفاده میبینند، کل حرفها فراموش میشه.!!!!!! (3893478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۵:۱۴:۰۹
خیلی وقته سلیقه ای شده شایسته سالاری ؟؟!! (3893527) (alef-13)
 
با تدبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۵:۲۵:۱۹
سلام
اقایون توی دولت قبلی خواب تشریف داشتید و بریز بپاشها و بد قولیهای دولتیها را در حق ورزشکارها دیدید و حالا موفقیتهای بدست اومده توسط این ورزشکار را بکام این دولت و ملت تلخ میکنید؟ (3893554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۰۹:۵۴
سالها است که این اتفاقات عادی شده از بس رسانه ها نوشته اند و مقامات بی خیال رد شده اند. مثل خیلی چیزهای دیگر که برای مقامات عادی شده (3893619) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۱۱:۴۱
وزیری ک در وسط مسابقات میگه حد وحدود ایران همینه و روحیه ورزشکاران باقی مانده رو تضعیف میکنه وای بحال معاونینش.این دولت کلا ویران کرده مملکتو (3893622) (alef-13)
 
باربد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۴۰:۵۳
یکی نیست بگه اینهمه خبرنگار برا چی رفته ریو شما با پول کی میرید آقایان میرند از مسابقات شیرجه گزارش دوربینا چطور کار میکنن تهیه میکنه واقعا چه بخور بخوریه (3893704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۷:۴۵:۱۶
توریست بودن مسؤلان ورزش در المپیک ها و دیگر رویدادهای ورزشی چیز تازه ای نیست. همیشه بوده. حالا چی شده که یه دفعه همه به انتقاد از این کار مشغول شده اند؟ البته هیچوقت نباید بوده و نباید باشد. حالا هم نه کسی در جهت جلوگیری از این کار کاری می کنه نه می تونه بکنه. پس هیاهو برای چیه؟ (3893809) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۸:۱۵:۲۱
فقط متاسفم برای این مسیولین (3893839) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۹:۰۸:۵۴
دولت باید جلوی این بخور بخور های نجومی را بگیرد والا مردم نا امید می شوند (3893893) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۰:۳۸:۳۶
کاش من کاره ای بودم و همه شان را اخراج می کردم. (3893991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۳:۲۰:۳۶
نمایندگان محترم مجلس. لطفا استیضاح وزیر ورزش (3894173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۲۳:۲۱:۳۸
متاسفانه جوانان و ورزش را به ضعیف ترین وزیر کابینه سپردند . (3894175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۰۷:۵۷:۱۱
فساد در ورزش هم هست (3894404) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.