توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443519
رایزنی برجامی عراقچی در مسکو
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۴
معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه امروز (چهارشنبه) در سفر به مسکو با همتای خود دیدار و در خصوص روند اجرای برجام به گفت‌وگو می‌پردازد.

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان بامداد امروز (چهارشنبه) در سفری یک روزه برای رایزنی با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه عازم مسکو می‌شود.

عراقچی در این دیدار در خصوص برجام و مسائل دوجانبه با همتای روس خود گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش فارس، چهارشنبه هفته گذشته سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک از سفر عراقچی خبر داد و گفت: معاون وزیر خارجه ایران چهارشنبه هفته آینده برای گفت‌وگو درباره مسائل مختلف از جمله اجرای برجام به مسکو سفر خواهد کرد. 

وی افزود: این سفر با برگزاری دور دیگری از رایزنی‌های متداول در مسائل بین‌المللی مرتبط است. مسائل مربوط به اجرای برجام و فعالیت هیأت‌های تخصصی در وین و نیویورک موضوعات اصلی مورد بحث خواهند بود. 

پیش از این ریابکوف در 10 شهریور ماه سال جاری در سفری یک روزه به تهران بطور جداگانه با سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدارها آخرین وضعیت اجرای برجام در دو حوزه تحریم‌ها و همکاری‌های فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین طرفین بر عزم جدی کشورهای خود برای اجرای موفقیت‌آمیز برجام تاکید کردند.

همکاری‌های دوجانبه ایران و روسیه در توسعه فناوری نوین ایزوتوپ‌های پایدار در فردو، ساخت فاز دوم نیروگاه بوشهر، تأمین مواد و تجهیزات، خرید آب سنگین، همکاری‌های فنی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و... از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در این مذاکرات بود.

در این دیدارها همچنین موانع پیشرفت برجام در حوزه رفع تحریم‌ها به ویژه تعلل‌ها و رویکردهای غیرسازنده از سوی برخی کشورها بررسی شد و بر ضرورت رفع تمام موانع و سهولت در اجرای تعاملات اقتصادی با ایران تاکید شد.
 
کلمات کلیدی : عراقچی+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.