نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493316
رسایی: تتلو که هیچ، لس آنجلسی ها هم می توانند توبه کنند
اشكال آقاي تتلو در حال حاضر از نظر شما و ديگر كساني كه حاشيه درست كردند چيست؟ اين آدم گذشته و سابقه‌اي دارد كه بخشي از آن هنوز در ظاهرش همراه اوست كه نمي‌تواند آن را از خودش جدا كند و بخش ديگري از آن رفتارهايي است كه از آنها اعلام برائت كرده و بارها گفته كه از آن اقدامات پشيمان است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
اعتماد نوشت:  حميد رسايي سخت از تقديري كه از اين خواننده زيرزميني كرده راضي است و مي‌گويد: « تقدير از كسي كه از گذشته‌اش پشيمان است كار درستي است». متن گفت‌وگوي «اعتماد» با او را در ادامه مي‌خوانيد:

روز گذشته مراسمي تحت عنوان جشن يك سالگي فارس پلاس متعلق به خبرگزاري اصولگراي فارس برگزار شد. برگزاري اين مراسم با حواشي بسياري همراه شد از جمله عكس‌هايي كه از حضور خواننده زيرزميني آقاي امير حسين مقصودلو و تقدير شما از وي منتشر شده بود. خود شما در مورد اين حواشي و رخدادها چه نگاهي داريد؟

مگر عكس‌هايي كه منتشر شده چه ايرادي داشته؟ صحنه عجيب و غريب و خلاف عرفي در آن بود؟

حضور شما به عنوان يك روحاني در چنين مراسمي در كنار يك خواننده زيرزميني خب كمي عجيب است. حتي برخي اصولگراها انتقاد كرده و پرسيده‌اند اگر اصلاح‌طلبان چنين كاري را مي‌كردند خودمان چه مي‌كرديم.

مگر آقاي روحاني كه هم اسمش روحاني است و هم لباس روحانيت دارد هيچ‌وقت با چنين آدم‌هايي ننشسته است كه حضور مثل من در كنار اين فرد براي شما عجيب به نظر رسيده؟

اگر آقاي روحاني را هم ببينم شايد چنين سوالي را هم از ايشان بپرسم. اما الان مخاطبم شما هستيد.

پس اين سوال شما از آقاي روحاني هم هست؟

اگر ببينم كه آقاي روحاني در كنار فردي مثل آقاي تتلو مي‌ايستد و عكس مي‌گيرد حتما از ايشان هم مي‌پرسم.

حالا به نظر شما اشكال آقاي تتلو چي هست؟

من خبرنگارم و نمي‌توانم ايرادي روي افراد بگذارم. از واكنش‌هاست كه چنين سوالي مي‌پرسم.

حتما از نظر شما يك ايرادي داشته كه اينطور مي‌گوييد...

نه من فقط واكنش‌ها را مي‌گويم. از همان ديدار اين آقا با آقاي رييسي در جريان انتخابات اين واكنش‌ها شروع شده بود كه اين خواننده زيرزميني از لحاظ اخلاقي و ظاهري با اصولگرايان و شعارهاي‌شان همخواني ندارد. خود شما فكر مي‌كنم در اين مورد در دوران نمايندگي‌تان از وزير ارشاد وقت سوال پرسيديد.

اشكال آقاي تتلو در حال حاضر از نظر شما و ديگر كساني كه حاشيه درست كردند چيست؟ اين آدم گذشته و سابقه‌اي دارد كه بخشي از آن هنوز در ظاهرش همراه اوست كه نمي‌تواند آن را از خودش جدا كند و بخش ديگري از آن رفتارهايي است كه از آنها اعلام برائت كرده و بارها گفته كه از آن اقدامات پشيمان است. از آن گذشته تصاويري در فضاي مجازي منتشر شده كه هر بار موضعي مي‌گيرد كه باب ميل يك جريان فكري سياسي خاص نيست، آن تصاوير را به رخش مي‌كشند اما خودش پشيمان است. علاوه بر اينكه از آن گذشته اظهار پشيماني كرده است، در راستاي جبران آن گذشته هم اقداماتي را انجام داده است و در صفحات مجازي‌اش به كساني كه طرفدارش هستند توصيه‌ها و نصيحت‌هايي مي‌كند كه در راستاي جبران گذشته‌اش است.

آخرين اظهارنظري كه من از وي ديدم در مورد قتل دختربچه هفت‌ساله پارس‌آباد بود كه معتقد بود اگر اين دختربچه حجاب داشت مورد سوء قصد يا تجاوز قرار نمي‌گرفت. منظورتان دقيقا در مورد اين توصيه‌ها چيست؟

خودتان اگر مراجعه كنيد، مي‌بينيد كه نصيحت مي‌كند و مي‌گويد كه تا انتهاي برخي كارها را رفته است اما در انتهاي اين كارها چيزي جز پشيماني نيست و بالاخره به فهم خودش در حال جبران آن بخش است. در مورد بعضي از اتفاقات اجتماعي هم نقطه نظراتي دارد. چطور شما براي ديگران حق اظهارنظر قايليد كه مي‌توانند نظرشان را بدهند و آزادي بيان داشته باشد اما اين فرد چنين حقي ندارد؟ در همين روزنامه اعتماد شما بارها ديده‌ام موضوعاتي هستند كه اگر مورد بررسي قرار بگيرد هم خلاف ضوابط انقلابي است و هم خلاف ضوابط ديني.

مثل چي؟

متعدد است. از امور مربوط به نفي مباني انقلاب و امام مثل بزك كردن رفتار دشمنان اين انقلاب تا مقالاتي كه خلاف ارزش‌هاي ديني است.

در نظر داشته باشيد كه اين نگاه شما در شرايطي است كه مديرمسوول همين روزنامه نماينده مجلس هستند و از سوي شوراي نگهبان مورد تاييد قرار گرفتند.

مگر مدير مسوول شما براي روزنامه‌اش وقت مي‌گذارد؟

هيچ مطلبي بدون تاييد مدير مسوول در اين روزنامه منتشر نمي‌شود.

اگر هم بگذارد باز دليل نمي‌شود. اگر بودن يك نفر در يك چنين جايگاهي، دليل بر اين مي‌شود كه او يا رسانه او هر كاري مي‌كند درست است پس به چه علت شما از بقيه انتقاد مي‌كنيد؟

نه من مي‌گويم وارد اتهام‌زني نشويم. مدير مسوول يك روزنامه ناظر بر عملكرد يك روزنامه است.

با اين نگاه شما كه اين اتهام‌زني نيست. اگر اينطوري باشد شما هم به بقيه اتهام مي‌زنيد. آقاي رييسي، رييس دادگاه ويژه روحانيت است و عضو مجلس خبرگان است پس چرا به ايشان ايراد مي‌گيريد؟ حتما كارش درست است كه مي‌رود و با آقاي تتلو ديدار و گفت‌وگو مي‌كند. حرف من اين است كه چرا حق آقاي تتلو و مثل تتلو را در آزادي بيان به رسميت نمي‌شناسيد؟ نظر شخصي‌اش را گفته و نظر شخصي‌اش اين بوده است كه يكي از عواملي كه مي‌تواند باعث اين اتفاق شود (تجاوز و قتل دختربچه پارس‌آبادي) اين است كه اگر حجاب در جامعه رعايت شود اين اتفاق نمي‌افتاد. حالا اين اظهارنظر مي‌تواند درست باشد يا غلط باشد. من نمي‌خواهم آن را تاييد يا تكذيب كنم. البته در توصيه‌هاي ديني هم هست كه با وجود آنكه سن تكليف دختران از ٩ سال و سن تكليف پسرها از ١٥ سال است ولي تاكيد شده كه قبل از اين سن بچه‌ها را به واجبات و ترك محرمات عادت دهيد تا زماني كه به سن بلوغ رسيدند انجام واجب براي‌شان سخت نباشد. مي‌خوام بگويم كه اين ديدگاه شخصي‌اش است و مي‌تواند قابل بحث باشد. چرا شما فكر مي‌كنيد كه اين آدم حق حرف زدن ندارد؟ فقط چون از نظر سياسي مثل شما فكر نمي‌كند.

اجازه مي‌دهيد پاسخ بدهم؟

يعني چنين چيزي باعث مي‌شود كه شما دهان اين آدم را ببنديد؟ مگر بقيه نظر مي‌دهند نظرات‌شان صد در صد درست است؟

علت اصلي اين انتقادها اين است كه حضور چنين فردي در مراسمي كه همه سردمداران آن اصولگرايان بودند با مباني اصلي اصولگرايي نمي‌خواند.

مگر مباني اصولگرايان چيست؟ آدمي از گذشته‌اي كه داشته است ابراز ندامت كرده است بايد او را دور انداخت؟

خب اگر خوانندگاني كه لس‌آنجلسي خوانده مي‌شوند هم توبه كنند شما از آنها تقدير مي‌كنيد؟

حتما توبه واقعي ارزش دارد. اما تقدير دو روز پيش علت ديگري هم داشت. اين تقدير از كساني صورت گرفت كه در فضاي مجازي فعال هستند و به خاطر اعتقاد ديني و انقلابي شان مورد هجمه قرار گرفته‌اند. آقاي تتلو يكي از اينها بود يا خانم بهنوش بختياري در مورد مسائل مختلف مثل برجام اظهارنظر كرده و بعد در فضاي مجازي مورد هجمه قرار گرفته بودند.

خب خيلي افراد ديگري هم هستند كه به دليل اظهارنظرهاي‌شان مورد اهانت قرار مي‌گيرند. چرا آقاي تتلو بايد در اين ميان انتخاب شود؟

اين موارد نمونه است. غير از ايشان افراد ديگري هم بودند از مجري هواشناسي تا كارشناس برنامه كودك و محيط بان و ديگران. ببينيد همين خانم بهنوش بختياري كه رسايي نيست. يك هنرپيشه است كه سابقه سياسي ندارد و مي‌گويد تنها به دليل اينكه يك اظهارنظر شخصي در مورد برجام كرده است مورد اهانت قرار مي‌گيرد، خب شما پاسخ دهيد چرا بايد به اينها اهانت شود؟

ما هيچكدام منتقد حضور خانم بختياري نيستيم. تنها مي‌گوييم آقاي تتلو كمي با مباني اصولگرايي فاصله دارد.

خب خانم بختياري هم مثل آقاي تتلو. چه فرقي با هم دارند؟ همين خانم بختياري به خاطر يك اظهارنظر درباره برجام كلي مورد اهانت قرار گرفت.

خب خيلي فرق دارند، ندارند؟

فرقشون چيه؟ اصلا مشكل آقاي تتلو چيست؟ من از شما سوال مي‌كنم. تتلو مي‌گويد گذشته‌اي دارد و از اين گذشته پشيمان است و توبه كرد. 
 
کلمات کلیدی : حمید رسایی + تتلو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۲:۱۴:۴۰
فقط یکم گیج شدم!!!! نمی دانم چی بگویم! عجیب است، خیلی عجیب! مگه داریم؟!! (4479496) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.