نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 153917
عکس/ یوزپلنگ ایرانی در پارک ملی توران
بازدید توریستها از پارک ملی توران یکی از زیستگاههای یوزپلنگ ایرانی که در این مکان فقط یک یوز ماده در شرایط اسارت وجود دارد و برای تکثیر ، جفت باشد تا تکثیرصورت بپذیرد البته با توجه به یوز نر منطقه میاندشت خراسان شمالی لازم است که مسولین توجه ویژه ای داشته باشند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۳۰

 

Share/Save/Bookmark
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۳:۲۹:۲۶
دلم برای این خوشکل کباب شد...آخی
باید براش یک محیط آزاد فراهم کنند نه اینکه در قفس (770260) (moderator18)
 
کرمی شیرازی
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۸:۱۴:۴۱
فکر میکنم کلبه ای که براش ساختن اگر این یوزپلنگ روش باشه یا توش استراحت کنه و بادی بیاد یا حتی بادی نیاد خودش میتونه عامل انقراضش باشه کاشکی میشد این مطلب رو یک جوری به زیستبانان گفت تا دیر نشده دیر نشده (770355) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۳:۰۳
kheili ziba va ghoror afarine (770461) (moderator18)
 
ناسیونالیست
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۰:۱۳
امیدوارم در ایران منطقه حفاظت شده تهیه شود
حیوانات کم یاب حمایت شوند

از مسئولین این درخواست را داریم.

ایجاد یک منطقه حفاظت شده حیات وحش.

با تشکر. (770475) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۰:۳۳:۰۰
حيف اين موجود زيبا كه داره با بي تفاوتي نسل منقرش ميشه (771920) (moderator18)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۵:۲۱:۱۷
اگر به عنوان دقت کنید نامش هست پارک ملی توران. پارک ملی بالاترین سطح حفاظتی را در مناطق حفاظت شده ایران دارد. قابل توجه دوستی که توصیه کرده بود در ایران منطقه حفاظت شده تاسیس شود. ما در ایران بیش از 20 پارک ملی و بالای 150 منطقه حفاظت شده داریم. (773030) (moderator18)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۲-۲۴ ۰۹:۳۹:۳۳
سلام به فکر حفاظت باشید (781165) (moderator18)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۴:۵۴
این یوز پلنگ کوشکی نام دارد و محیطی به وسعت 110 هکتار را در قفس در اختیار دارد و چون توسط انسان بزرگ شده نمیتواند در طبیعت باشد او در وظعیت نیم اسارت به سر میبرد و همه روزه از گوشت الاغ اماده و هر دوروز یک بار از گوشت خرگوش زنده که خود شکار میکند بهره میبرد او یک موزه طبیعی زنده است او نمیتواند در طبیعت باشد چون زندگی وحشی را نیاموخته است نام یوز پلند از اقای کوشکی نجاتگر این یوز پلنگ گرفته شده هست (785658) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته