نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339515
اعمال افزایش جدید حقوق از فروردین/ وضعیت دریافتی ۳ گروه از شاغلان
بخش اقتصادی الف، 27 اسفند 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۱
بازار کار و اشتغال در یک هفته گذشته روزهای شلوغ و مهمی را پشت سر گذاشت و در این هفته حداقل مزد سال آینده بیش از ۱۳ میلیون مشمول قانون کار در سال ۹۵ تعیین شد که از فروردین ماه قابل اجرا است.

شورای عالی کار در واپسین روزهای سال جاری، حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار را با ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال جاری معادل ۸۱۲۱۶۴ تومان تعیین و تصویب کرد. این شورا درباره افزایش حق مسکن، حق بن نقدی و سنوات به نتیجه ای نرسید؛ از این رو در سال آینده تنها در بخش حداقل مزد، ۱۴ درصد افزایش اعمال می شود.

بنابراین از ابتدای فروردین ماه سال آینده حداقل دریافتی شاغلان مجرد مشمول قانون کار بدون اضافه کاری های احتمالی و سایر موارد، ماهیانه ۹۷۲۱۶۴ تومان، دریافتی افراد متاهل دارای یک فرزند با همین شرایط ۱۰۵۳۳۸۰ تومان و دریافتی افراد متاهل با دو فرزند ماهیانه ۱۱۳۴۵۹۶ تومان خواهد بود. همچنین برای هر فرزند در سال ۹۵ ماهیانه ۸۱۲۱۶ تومان و دو فرزند ۱۶۲۴۳۲ تومان به عنوان حق اولاد، به حقوق کارگران افزوده می‌شود.

با اعلام حداقل دستمزد سال آینده کارگران، میزان عیدی سال آینده حداقل یک میلیون و ۶۲۴ هزارتومان و حداکثر نیز ۲ میلیون و ۴۳۶ هزارتومان خواهد بود. بنابراین کارگرانی که در سال جاری برابر با ۲ پایه حقوق ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومانی مصوب شورای عالی کار یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده به میزان یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۳۲۸ تومان عیدی خواهند گرفت.

کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال آخرین نشست امسال خود را با موضوع تک رقمی شدن نرخ بیکاری تا پایان سال ۹۶ با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها، کارگران، کارفرمایان و برخی سازمان ها برگزار کرد. در این نشست، توضیحاتی در خصوص رویکرد اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسئله هماهنگی بین دستگاهی در دستیابی به نرخ بیکاری تک رقمی ارائه شد.

خبرنگار مهر این هفته در گزارشی به برخی مسائل تاثیرگذار در تعیین بسته ضعیف حقوق و دستمزد سال آینده پرداخت. در این گزارش آمده است: ۸ ساعت نشست شبانه شورای عالی کار و هفته‌ها چانه‌زنی قبل از آن برای ۱۳میلیون مشمول قانون کار در سال آینده تنها ۱۰۰هزار تومان افزایش حقوق با توقف افزایش تمامی مزایای جانبی شغل به ارمغان آورد.

چندر روز پس از برگزاری نشست شورای عالی کار برای تعیین میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار، وزارت کار دویست و پنجاه و چهارمین مصوبه شورای عالی کار در خصوص حداقل دستمزد سال ۱۳۹۵ را ارائه کرد.

با تصمیم شورای عالی کار پرداخت بن نقدی کارگران در سال ۹۵ نیز بدون افزایش نسبت به سال جاری ماهیانه ۱۱۰ هزار تومان است و در مجموع ۱.۳ میلیون تومان بابت ۱۲ ماه کارکرد قابل پرداخت خواهد بود. این در حالی است که نمایندگان کارگری خواستار افزایش مجموع دریافتی نیروی کار در سال آینده به میزان حدود ۴۰۰ هزارتومان بودند.

وزارت کار سامانه‌ای را با عنوان پیمایش مزد طراحی کرده که در قالب آن، می‌خواهد بانک اطلاعاتی وضعیت پرداختی‌ها به مشاغل و پُست‌های کلیدی در بنگاه‌ها و واحدهای مشمول قانون کار را تشکیل بدهد. وزارت کار در اقدامی جدید به دنبال ایجاد «بانک اطلاعاتی پیمایش مزد» در کشور است؛ این کار که برای اولین بار انجام می شود، به دنبال جمع آوری اطلاعات وضعیت پرداختی ها به نیروی کار کشور در بخش‌ها و پُست‌های شغلی مختلف است. وزارت کار می گوید از این طریق می‌خواهد سطح پرداختی حقوق و مزایای مشاغل مورد نظر در بازار کار کشور را شناسایی کند.

۴۶.۷ درصد طرح‌های مشاغل خانگی متوقف شده و عملکرد ۵ ساله این طرح اشتغال‌زایی نشان می‌دهد در حال حاضر تنها ۵۳.۳ درصد پروژه‌ها فعالیت داشته و مابقی عملا شکست خورده و از دور خارج شده‌اند. ایجاد و گسترش مشاغل خانگی از طرح‌هایی بود که در زمان دولت دهم به عنوان اصلی ترین برنامه اشتغال زایی مطرح و مراحل تایید و تصویب در مجلس را طی کرد. دولت وقت معتقد بود صدها هزار شغل در خانه ها وجود دارد که می توان با ساماندهی آنها و ایجاد شبکه بازاریابی و فروش، اشتغال زایی کرد.
 
کلمات کلیدی : حداقل دستمزد+حقوق کارگران
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۴:۳۶:۰۵
تبریک به دولت تدبیر و امید که شب عیدی با عدم واریز حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری آنها را شرمنده زن و بچه هاشون کرد. (3608740) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۰:۵۱:۳۴
چرا بیخود حرف میزنی؟ همیشه حقوق بنده به عنوان بازنشستگان لشگری 29 هر برج واریز میشد این برج بیست و هفتم گرفتم .

در ضمن یادتون رفته دولت قبل 186 هزار میلیارد تومان بدهی به جای گذاشته که 90 هزار میلیاردش به صندوقهای بازنشستگی است؟ (3609481) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۸:۲۲
باید تدبیر کرد و ملت در انتخابات ریاست جمهوری قطعا تدبیر جدیدی خواهند کرد (3609712) (alef-11)
 
امیر
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۶:۰۴:۰۵
اکیو جهت اطلاع بگم اخر سال حقوق بیست م تا بیست پنجم واریز میشد وگرنه داد بازنشستگان درنمی امد ... (3610024) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۲۳:۱۸:۱۰
پدر من بازنشسته اموزش و پرورشه امروز هم حقوق نگرفته واقعا جای تاسفه (3610438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۳:۲۷
من که کار ندارم چی بگم (3609686) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۷:۳۸:۲۱
سلام
خواستم بگم خواهر من بازنشسته است تا امروز 5 شنبه هنوز حقوق و عیدی رو به حسابش واریز نکردن واقعا این دولت دیگه شورش رو در اورده! فکر نمکنن مردم گرفتارن مشکل دارن؟ صد رحمت به .. (3608947) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۰:۳۱:۵۱
والا بابا من بازنشسته ارنش هست ریختن حقوقشو (3609135) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۱:۵۶:۳۶
دوست عزیز معلمان حق التدریسی از خرداد ماه حقوق نگرفته اند یعنی ده ماه است که یک ریال دریافت نکرده اند و به استقبال عید بیپولی رفتند
البته به خاطر وزیر ... (3609257) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۲:۳۸:۳۹
خود کرده را تدبیری نیست (3609329) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۷:۰۸:۳۳
با سلام مجدد

با دستور اقای روحانی ظاهرا آخر وقت حقوقها رو ریختن! عیدی ها رو نه البته! یعنی دستور روحانی نبود نمیخواستن بریزن!!! اقایان درسته .... فعلا گذشته اما فردایی هم هست! (3609594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۹:۰۶:۲۸
بابا شب عیدی حقوق مون را بدین. این چه وضعیه برای بازنشسته ها درست کردین؟؟ حق خودمونه که بابتش سالها به صندوق بازنشستگی پول پرداخت کردیم. مگه پول اضافه ازتون خواستیم؟ همون حقوق بخور و نمیر را هم نمیخواهین شب سال نو بهمون بپردازین؟ بعد شبانه روز نشستن و شعار میدن و از احمدی نژاد بد میگن. نکنه میخواین مشکلات عدم پرداخت حقوق ما را هم بندازین گردن اون بنده خدا؟ والا فعلا گویا دیواری کوتاه تر از اون که پیدا نمیشه.یادتون باشه که این رفتارهای تحقیر آمیزتون با بازنشسته ها فراموش نمیشه. الف جان خواهش میکنم چاپ کن شاید به گوششون برسه. (3609034) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۹:۲۷:۴۲
حداقل چند تا بشکه نفت خام می فرستادید سر سفره ی باز نشسته ها تا بفهمند هنوز ایرانی هستند و صاحب ثروت های خدادادی و بی کران ! (3609054) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۰:۱۴:۲۹
متاسفم برا مملکتی که بعد از سی سال خدمت شب عیدی بدون حقوق باشی !!!!!!!!!!!!! (3609121) (alef-11)
 
جلیل
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۲:۰۷:۵۶
حتما تمام اینها تقصیر احمدی نژاده فقط همینو بلدند بگند (3609283) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۲:۱۴:۱۸
صد رحمت به دکتر احمدی خدا وکیلی برا معلمها امروز بعد از ظهر ریختن (3609299) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۰:۲۹:۵۰
چرا قسم دروغ می خوری ؟؟؟من معلم هست ودو روز پیش واریز شذه حقوقم (3609447) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۳:۳۳:۳۱
بنده هم شی 28 اسفند حقوق معلمی برایم واریز شد.دروغ ندارد (3609889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۶:۳۴:۰۷
استان اردبیل حقوق فرهنگیان جمعه قابل برداشت بود معنی امید وتدبیر را هم فهمیدیم (3610061) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۲۳:۴۷:۰۷
نه تدبير
نه اميد (3609410) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۸:۱۳:۴۷
سلام
علت اصلی ان بی کفایتی مدیران صندوق سرمایه گذاری سازمان بازنشستگی است که پول بازنشستگان را نمی توانند مدیریت کنند.وهمین امر موجب خالی شدن صندوق های بازنشستگی گردیده است.
بک نمونه اشکار شرکت .... یک مجتمع اداری تجاری واقع در خ ..... شروع به ساخت کرده زمان تحویل ان دیماه 93 بعد از گذشت 15 ماه با ز 15 ماه دیگر زمان می برد وبر همین اساس باید به خریداران جریمه دیرکرد بپردازند وقتی با مدیران ... صحبت می کنید می گویند پروژه متعلق به صندوق است و اگر معادل کل قیمت هم جریمه به مشتریان پرداخت کنیم ایراد ندارد.حال بخش خصوصی را نگاه می کنی نمونه سیتی سنتر واقع در 7حوض به محض تمام شدن نما طبقه زیرزمین وهم کف را راه اندازی واز محل دریافت سود کسب کارش طبقات دیگر را تکمیل می کند.اینگونه مسائل باعث می شود که حقوق وعیدی بازنشستگان تا 27 اسفند هم واریز نگردد.
اگر نمایندگان مجلس ما به اینگونه مسائل توجه می کردند وچهار تا مدیر را برکنار می کردند .دیگر شاهد ورشکستگی صندوق های بازنشستگی نبودیم.
اقای توکلی نماینده شجاع مجلس می توانید تحقیق کنید وبر اساس مدارک ومستندات بزرگترین خدمت را به بازنشستگان انجام بدهید. (3609621) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۲۳:۲۰:۲۰
بیخیال داداش دولت پول نمدی به مجلس چه (3610442) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۸:۳۰:۵۱
بازنشسته های ذوب اهن اصفهان سه ماه حقوق نگرفتند و در روزهای پایانی دی و بهمن را دادند و اسفند را پرداخت ننمودند (3609627) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۰۹:۲۷:۳۳
تدبیر دولت از انداختن واریز حقوق بازنشسته ها به آخرین روز سال که هیچ بانکی باز نیست معلومه. (3609667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۰:۳۴:۵۷
تفاوتهای مزایا وحقوق کارمند وکارگر در شهرداری حال خود قضاوت کنید1بازنشستگی کارگر با بیست سال سابقه کارگر وکارمند با سی سال سابقه کار 2افزایش حقوق کارگر هر ساله حداقل شش درصد بیشتر از کارمند در پنج سال اخیر 3دریافتی یک کارگر ساده با پنج سال سابقه کارحداقل دو برابر یک کارمند با بییست سال سابقه کار 4اضافه کار کارگر ساعتی میانگین هفت هزار تومان و کارمند ساعتی چهار هزار تومان 5عیدی کارگر دو میلیون تومان وکارمند ششصد و هشتاو هشت هزار تومان 6 مزایایی مانند حق لباس شب کاری تعطیل کاری ووو که هیچ کدام به کارمند تعلق نمیگیرد 7 حق اولاد کارمند شش هزار وپانصد تومان وکارگر هفتاد وپنج هزار تومان وووووو حال در نظر بگیرید که یک کارمند با هر امضا تا اخر عمر باید جوابگو باشد وبه مراتب مسیولیت خطیر وسنگینتری از یک کارگر ساده دارد حال ایا کسی به فکر خانواده های کارمندان شهرداری هست (3609720) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۰۵:۴۹:۲۴
بیش از نود درصد افرادیکه با مدارک بالا وبا پارتی بازی در شهرداریها استخدام شده اند فقط از مزایای حکم کارگری استفاده میکنند وکارشان غیر مرتبط با کارگری است (3610531) (alef-11)
 
Ramezan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۰:۴۱:۵۹
حقیقت اینست که سفره مردم ه چه جلوتر رفتیم بدتر کوچکترشده ولی شعا رها بزرگتر (3609723) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۱:۳۱:۴۴
چند روز است حقوق بازنشستگان واریز نشده است، دیشب به دروغ صدا و سیما گفت وارد حساب شده و بعد از ساعت 24 قابل برداشت است ولی حساب که چک میکنیم خالی است . چیزی هم وجود ندارد که قابل برداشت باشد . فکر نمیکنن زن و بچه ی مردم خرید داره این امید اینه تدبیر؟ (3609774) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۱:۴۰:۲۸
متاسفانه من به این دولت رای داده بودم ولی با دروغها و خلف وعده ایش دیگر به این دولت در انتخابات آتی رای نخواهم داد (3609782) (alef-11)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۱:۵۶:۴۲
یعنی به نظر شما دولت پول دارد ولی عمدا حقوق اسفند را پرداخت نمیکند؟من خودم کارمن هستم و مثل سال گذشته دور حقوقم را گرفتم ولی میدانم دولت امسال به لحاظ نقدینگی در مضیقه بود و همین که با کنترل تورم و چرخش چرخ اقتصاد مملکت سال را به پایان برد هنر کرده.امیدوارم سال آینده سال تحول اقتصادی باشه. (3609795) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۰۷:۰۹:۱۸
دوست عزیز از اینکه ساز مخالف بزنم خوشم نمیاد برجام به نتیجه رسید دستشون درد نکنه اما دولت وظایف دیگه هم داره با تعصب. به موضوع نگاه نکنید کنترل تورم اصلی ترین وظیفه هر دولته هنر یک دولت نیست اگرچه اطمینان دارم اقای روحانی تلاش خود را میکند اما در مورد برخی اعضای کابینه این اطمینان رو ندارم ریخت و پاشها در هر سطحی که باشه کمکهای خارجی بیهوده و سرمایه گذازی های سیاسی واقتصادی اشتباه. تصمیم گیری های خلق الساعه پاداشهای انچنانی باید قطع بشه و راههای خوردن بیت المال توسط هر کسی که باشه باید مسدود بشه. وگرنه اقای روحانی و دولت ایشون نخواهند تونست به مقصد خود نزدیک شوند گاهی به زندگی بزرگان سابق این مملکت بیاندازید. (3610544) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۲:۱۲:۰۸
درود بر دکتر روحانی که شرافت را به بدنه کارمندان دولت آورد . یادتان رفته زمان احمدی نزاد پول بدون پشتوانه تورم را به 50 درصد رسانیده بود . حقوق بالا به طاهر اما جیب مردم خالی . روحانی مرد تدبیر امید جوانان ... (3609806) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۳:۱۴:۲۶
جالبیش اینه اگر دولت قبلی نده بی کفایتی از دولته اگر دولت فعلی نده مشکل از صندوق بازنشستگی هست ماشالله تاثیر تبلیغات حالا خوبه خوده نوبخت چند بار برگشته گفته که ما به زور داریم حقوق بازنشسته ها رو میدیم یعنی مشخصه اشکال از دولته (3609875) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۶:۰۴:۱۱
فراموش نكنيد كه نخستين گام براي حل مسئله، دست به كار شدن براي حل آن است (3610025) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۶:۲۸:۱۳
مقدار زیادی از پولهای دولت خرج طرح تحول سلامت شده و حقوق پزشکان افزایش یافته است و لذا دست دولت خالیست. (3610053) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۲۲:۵۰:۱۶
برادر من کجا طرح تحول سلامت حالا خوبه اعلام کردن که سال دیگه بیمه سلامت فقط به کمیته ی امداد و بی بضاعت تعلق میگیره. یعنی همش فیلم بود (3610413) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۲۳:۳۳:۳۸
پس وقتی که طرف با 100 هزار تومن قلبشو جراحی میکنه چرا از این حرفا نمیزنید؟؟؟؟نمک نشناسید. (3610920) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۵:۲۸:۲۵
بیمه ها زیر فشار افزایش تعرفه ها و نرخ های پزشکی خرد می شوند و به همین دلیل هم از پرداخت طلب های بیمارستانها ناتوان شدن. با افزایش تعرفه های پزشکی، بیمه ها هم به ناچار از مردم بیشتر پول میگیرن. نتیجش افزایش فاصله طبقاتی بین فقیر و غنی (پزشکان) میشود. افزایش هزینه طرح تحول که بیشترش تو جیب پزشکان رفت با کاهش طرح عمرانی و افزایش بیکاری همراه شد. (3611228) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۱:۲۸:۴۷
طرح تحول سلامت یکی از بهترین اقدامات این دولت است در کمک به محرومین (3611050) (alef-11)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۷:۴۳:۴۱
بازنشسته لشکری با بازنشسته کشوری فرق داره حسن جان (3610134) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۸ ۱۸:۵۳:۳۸
پرسنل شهرداری بروجرد چهارماه از حقوق اخر سال خود را دریافت ننموده وبا جیب خالی به پیشواز عید رفتند واقعا جای تاسف دارد هیچ کس به فکر حل مشکلات ملت نیست وهر اقدامی فقط سیاسی کاری است (3610190) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۱۴:۵۳:۵۲
صدا وسیما حقوق اسفند وعیدی کارکنان غیر رسمی خود را نداده است آنها نباید عید داشته باشند ,این نشانه سوء مدیریت نیست چه کسی پاسخگو است ؟ (3610738) (alef-11)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۹:۴۳:۴۵
چرا اضافه کاری معلمان را پرداخت نمی کنید فانی جان خواهشا این یک دو خط نوشته منو بخون درسته خسته می شی تا اخر سیزده میتونی استراحت کن... . (3611470) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.