توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479015
مسؤول سرگرداني ٤٠٠ زائر در عراق بازداشت شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
مدير حج و زيارت استان خراسان رضوي، از بازداشت موقت مسؤول سرگرداني ٤٠٠ زائر مشهدي در عراق و پلمپ شركت مجري، به دستور قضايي خبر داد.

جواد شاد با اشاره به رفع مشكل زائراني كه در عراق مانده بودند، به ايسنا گفت: با پيگيري استاندار خراسان رضوي، وزير فرهنگ و ارشاد، رييس سازمان حج و كنسولگري ايران در نجف، گروهي از زائران سرگردان در نجف، صبح امروز، (شنبه ١٣ خردادماه) با پرواز به مشهد منتقل شدند اما گروه ديگر چون پرواز خالي پيدا نكردند، مجبور شدند از راه زميني با اتوبوس خود را به اهواز برسانند و از آنجا به مشهد بيايند.

او درباره احتمال جا ماندن زائري از اين گروه در عراق، اظهار كرد: ما آمار يا اطلاعات دقيقي از شمار اين زائران نداريم. چندبار هم از مجريان درخواست كرديم فهرست زائران را بدهند، اما ندادند. فقط مي‌دانيم همه آنهايي كه به كنسولگري ايران در نجف مراجعه كرده‌اند، بازگشته‌اند.

مدير حج و زيارت استان خراسان رضوي با اشاره به دستور دادستاني مشهد براي تشكيل پرونده در اين مورد، گفت: شخصي كه اين كاروان را اعزام كرده بود، به دستور قضايي بازداشت موقت شده تا به موضوع پرونده رسيدگي شود.

وي يادآور شد: قبلا درباره فعاليت‌هاي غيرمجاز چنين اشخاصي هشدار داده بوديم. اين فرد كه با ارائه خدمات نامناسب سبب نارضايتي زائران شده، بدتعهدي داشته و فعاليت غيرمجاز زيارتي انجام داده قبلا سابقه چنين أعمالي را داشته و شركتش هم پلمپ شده بود. متاسفانه اين بار در يك دفتر بيمه در شهر مشهد، به گرفتن مسافر اقدام كرده بود كه اين محل نيز پلمب شد.

شاد گفت: اين زائران قرار بود شنبه ٦ خردادماه به كشور برگردند كه با خلف وعده كردن مجري سفر از پرداخت هزينه هتل و تهيه بليت برگشت، يك هفته در عراق بلاتكليف بودند. حتي برخي از آنها نيمي از روز جمعه را بدون هتل و در دماي حدود ٥٠ درجه سپري كردند تا سرانجام با پي گيري‌ها، موفق شدند به كشور برگردند.

مدير حج خراسان رضوي با تاكيد بر اينكه ثبت نام مجاز و رسمي عتبات عاليات به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و فهرست دفاتر خدمات زيارتي از طريق وب سايت عتبات در دسترس قرار دارد، از مردم خواست به توصيه‌هايي كه درباره سفر عتبات عاليات وجود دارد بيشتر توجه نشان دهند تا دچار چنين مصائبي نشوند.
 
کلمات کلیدی : زائران ایرانی+عراق+سرگردانی ۴۰۰ زائر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.