توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509110
تاثیر روانی محبوب ترین شبکه های اجتماعی بر کاربران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۹
انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا 5 شبکه اجتماعی محبوب بین کاربران را به لحاظ تاثیر روانی و ذهنی که بر افراد می گذارند مورد بررسی قرار داده است.
شرلی کرامر مدیر اجرایی این انجمن می گوید: شبکه های اجتماعی حتی بیشتر از سیگار اعتیاد آور هستند و با توجه به اینکه حالا این شبکه ها وارد زندگی جوانان شده است وقتی صحبت از بهداشت روانی جوانان می شود نمیتوان این موضوع را نادیده گرفت.

این تحقیق بر روی 1479 کاربر در فاصله سنی 14 تا 24 سال انجام شده و جنبه های مثبت و منفی شبکه های_اجتماعی در آن در نظر گرفته شده است. جنبه های مثبت شامل مواردی مانند: آگاهی از تجربیات دیگران، حمایت های احساسی و روحی، بیان نظرات و هویت خود در بین دیگران می شود. جنبه های منفی اما شامل مواردی مانند تنهایی، افسردگی، مسائل مربوط به تصاویر بدنی، ترس از دست رفتن، کیفیت خواب و آزار و اذیت سایبری می شود. با این تفاسیر طبقه بندی 5 شبکه اجتماعی محبوب از بهترین تا بدترین به ترتیب زیر است:
1- یوتیوب (بهترین)
2- توییتر
3- فیس بوک
4- اسنپ چت
5- اینستاگرام (بدترین)
 
کلمات کلیدی : شبکه های اجتماعی+تاثیر شبکه های اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.