توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415411
ورزش برای افراد بهبود یافته از سرطان مفید است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
بررسی‌های انجام شده نشان داده است که ورزش کردن در دوران بعد از درمان سرطان می‌تواند برای فرد مفید باشد و کیفیت زندگی او را افزایش دهد. ضمن اینکه ورزش در این دوران خطری برای فرد ندارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت webMD، تحقیقات انجام شده در دانشگاه اوهایو نشان داده است که ورزش برای افرادی که سرطان داشته‌اند و سرطان آن‌ها درمان شده مفید است و به کنترل بیماری آن‌ها کمک می‌کند.

مدیر این تحقیقات درباره نوع ورزش مناسب می‌گوید: ورزش‌های استقامتی و هوازی، همچنین ترکیب این دو می‌تواند باعث افزایش آمادگی جسمانی و کیفیت زندگی افرادی می‌شود که بیماری را پشت سر گذاشته‌اند.

بیش از 15 میلون نفردر آمریکا سرطان را شکست داده‌اند. احتمال می‌رود که تا 10 سال آینده این رقم به بیش از 20 میلیون نفر برسد. در حال حاضر تنها پزشکان به این افراد توصیه می‌کنند که فعال باشند. اما درباره اینکه چه نوع ورزشی برای آن‌ها مفیدتر است بحث و بررسی کمتری صورت گرفته است.
 
کلمات کلیدی : سرطان+علم ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.