توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388511
خسروی: دقیقه ۱۰ به‌اندازه ۹۰۰ دقیقه عرق کرده بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
کریشانتا پریرا، داور سریلانکایی بازی تیم‌های ایران و قطر، هندوانه دربسته‌ای بود که در نهایت رضایت کسی را دربر نداشت، البته نوع قضاوت این داور تأثیری در نتیجه بازی نداشت.

به گزارش ورزش سه، داوری دیدار تیم‌های ایران و قطر یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که از این بازی در یادها می‌ماند، کریشانتا پریرا در حالی بازی تیم‌های ایران و قطر را به‌پایان رساند که نوع قضاوت وی امتیازی برای او نداشت. علی خسروی درباره داوری این داور سریلانکایی می‌گوید:

کریشانتا هندوانه دربسته بود

داوری برای بازی تیم‌های ایران و قطر انتخاب شد که هیچ شناختی نسبت به وی وجود نداشت، به‌نوعی کریشانتا پریرا هندوانه دربسته‌ای بود که در این بازی می‌توانست نشان دهد در چه سطحی قضاوت می‌کند، اما او خیلی زود شکست خورد.

دقیقه ۱۰ به‌اندازه ۹۰۰ دقیقه عرق کرده بود

ابتدا باید دید فوتبال سریلانکا کجای فوتبال دنیاست و این داور سابقه قضاوت بین چند هزار هوادار را دارد، او در دقیقه دهم بازی به‌اندازه ۹۰۰ دقیقه عرق کرده بود، این داور رنگین‌پوست به دلیل استرسی که وی در دقایق ابتدایی واردشده بود مانند گچ، سفید شده بود و کاملاً نشان می‌داد که او ابداً ازنظر کاریزماتیک در وضعیت ضعیفی به سر می‌برد.

باید از شمس الماعدین سؤال پرسید

این داور استانداردهای لازم برای قضاوت این بازی را نداشت، بله شاید بتوان برای دیداری مانند ازبکستان و سوریه بتوان از او استفاده کرد اما بازی ایران و قطر در ورزشگاه آزادی اصلاً شوخی نبود، البته ما باید از دست شمس الماعدین ناراحت باشیم که داوری این‌چنینی را برای این بازی انتخاب کرده بود.

کی روش فهمید او نمی‌تواند، فشار آورد

در ۱۰ دقیقه ابتدایی مشخص شد این داور نمی‌تواند این بازی را جمع کند و کلاً این‌کاره نیست و به درد بازی به این بزرگی نمی‌خورد و کارلوس کی روش نیز وقتی فهمید او در اداره بازی عاجز است فشار خود را بیشتر کرد و او را تحت تأثیر خود قرار داد، به‌هرحال کی روش مربی بزرگی است و از تمام شرایط به نفع تیمش استفاده می‌کند، داور نباید اجازه می‌داد نیمکت دو تیم عرض‌اندام کنند اما او در مهار نیمکت‌ها عاجز بود و در جرائم شخصی نیز اشتباه کرد، او حتی باید یکی دو اخطار به بازیکنان ما می‌داد که با اشتباه این کار را نکرد.

داوری نتیجه بازی را تغییر نداد

البته به نکته‌ای باید اشاره کرد و آن‌هم اینکه نمی‌توان از این داور اشتباه فنی گرفت اما او مشکل کاریزماتیک و جذبه داشت، به‌طور مثال اگر روشن ایرماتوف داور این بازی بود هرگز این اتفاقات نمی‌افتاد، کریشانتا پریرا البته نتیجه این بازی را تغییر نداد اما قدرت اداره بازی را نداشت و چقدر خداوند او را دوست داشت که در این بازی گل و یا خطای مشکوک و صحنه‌ای خاص و یا اتفاقی حین بازی نیفتاد که نتیجه تغییر کند وگرنه در آن صورت آینده داوری او در آسیا در هاله‌ای از ابهام می‌رفت.

احتمالاً محرومیتی شامل او نمی‌شود

آینده داوری او به‌عنوان یک داور الیت در آسیا به گزارش ناظر این دیدار بستگی دارد، البته ناظر بازی هم خود یک داور بود و شرایط پریرا را درک می‌کند و از طرفی آنها نمی‌خواهند داور موردنظر خود را تابلو کنند و ضمن اینکه سوت‌های او درنتیجه بازی تأثیر نداشت و به این دلایل فکر نمی‌کنم او با محرومیتی مواجه شود.

تاج و مسئولان داوری حواسشان باشد

این داور در این بازی موفق نبود اما کنتاکت هایی هم بین او و هواداران پیش آمد ضمن اینکه آن درگیری‌ها نیز پیش آمد به نظر من آقای تاج و مسئولان کمیته داوران باید حواسشان باشد تا گزارشی خلاف واقع از او صادر نشود و چیزی بیشتر از واقعیت ثبت و باعث محرومیت ما نشود، ممکن است در گزارش او حق ناحق شود.
 
کلمات کلیدی : خسروی+داور فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.