نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468314
با پیامک به شماره 3000504901 از تعداد سیم کارت های به نام خود آگاه شوید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت:علاوه بر مراجعه به سامانه استعلام خطوط، مشترکان می ‌توانند با ارسال کد ملی خود به سرشماره 3000504901 یا 3000150 از تعداد سیم‌کارتهای ثبت شده به نام خود آگاه شوند.

به گزارش ایران آنلاین، حسین فلاح جوشقانی افزود:مشترکان تلفن همراه می ‌توانند علاوه براستفاده از سامانه 'استعلام تعداد خطوط مشترکان ارتباطات سیار' که پیشترراه اندازی شده است از طریق پیامک هم از تعداد سیم ‌کارتهایی که به نام آنها ثبت شده است، مطلع شوند.

معاون رگولاتوری با بیان این که دریافت استعلام از طریق سامانه و یا پیامک توسط مشترک هر ده روز یکبار امکان‌پذیر است، تصریح کرد: درصورت مغایرت اطلاعات درج شده در سامانه، مشترکان باید با کارت ملی خود به دفاتر اپراتورهای تلفن همراه مراجعه کنند.

فلاح جوشقانی که در نوزدهمین کمیسیون فنی مناطق تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی کشور در مشهد صحبت می کرد گفت: با توجه به ساماندهی سیم‌کارتهای تلفن همراه و برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات هویتی مشترکان و کاهش تخلفات توسط افراد سودجو مشترکان تلفن همراه می ‌توانند با مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط به آدرس www.mobilecount.cra.ir از تعداد سیم‌کارت ثبت شده به نام خود در اپراتورهای مختلف تلفن همراه مطلع شوند.

به گزارش ایرنا، سیزدهم فروردین ماه امسال سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار برای ساماندهی سیم کارت های بدون هویت مشخص راه‌اندازی شد. مشترکان می‌توانستند با مراجعه به درگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به بخش خدمات الکترونیک در نشانی www.cra.ir یا نشانی اینترنتی mobilecount.cra.ir و از شمار سیم کارت هایی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.

مشترکان هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که شمار سیمکارت های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک نوشته شده است.

مشترکان در صورت بروز مشکل هنگام استفاده از سامانه می‌توانند موارد مورد نظر یا پرسش های خود را به پست الکترونیکی mobilecount@cra.ir ارسال و راهنمایی و پاسخ لازم را دریافت کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهمن ماه پارسال اعلام کرد که در یک ماه اخیر سه میلیون و 100 هزار سیم کارت با هویت مخدوش ساماندهی شده است.

محمود واعظی افزود: اکنون فقط 2 میلیون و 900 هزار سیم کارت با هویت مخدوش وجود دارد که یکطرفه قطع شده اند.

وی یادآوری کرد اکنون بحث سیم کارت های با هویت مخدوش تخلف اپراتور نیست بلکه از زمانی که واگذاری سیم کارت آغاز شد اینگونه نبود که سیم کارت ها همه با هویت کامل ثبت شوند. بر این اساس تا شهریور امسال بیش از 10 میلیون سیم کارت با هویت نامشخص در کشور وجود داشت که به تدریج از مردم خواسته شد نسبت به تکمیل مشخصات اقدام کنند.

عضوهیات دولت افزود: از هنگامی که شورای عالی فضای مجازی خواست که هویت همه مشخص باشد و این موضوع اعلام شد مردم همکاری خیلی خوبی کردند و اکنون بیش از سه میلیون از 6 میلیون سیم کارت باقی مانده در دوسه ماه اخیراقدام کردند.

واعظی خاطرنشان ساخت: اکنون دو میلیون و 900هزار سیم کارت بی هویت باقی مانده که قطع یکطرف شده اند و طبق قولی که داده ایم قطع دو طرفه خواهند شد و اکثر این سیم کارت ها اعتباری هستند.
 
کلمات کلیدی : سیم کارت + مخابرات + ارتیاطات
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۰:۴۱:۴۳
لطفا خیلی جدی اطلاع رسانی کنید حتما همه انجام بدن
متاسفانه دادگاه ها اصلا به این واقعیت کار ندارن که هر کسی
در هر فروشگاه سیمکارت میتونه براحتی خلاف کنه با کپی کارت ملی شخص دیگری به هر تعداد سیمکارت ثبت کنه و به خلافکارها و اتباع غیر مجاز بقیمت بالاتر بفروشه
اخیرا برای من هم حکم جلب اومد بعلت تخلفاتی که از سیمکارتی بنام من انجام شده بود در حالیکه سیمکارت بروش فوق بدون اطلاع من اما بنام من ثبت و به فرد خلافکاری فروخته شده بود
دادگاه اصلا زیر بار نمیرفت که روش فروش سیم اینقدر بی حساب و بدون نظارته
دفتری که سیم را فروخته بود قبلا تعطیل شده بود و دستم به هیچ چیزی بند نبود که اثبات کنم این سیمکارت را من نخریدم
بعد از یکسال دوندگی بی حاصل بطور اتفاقی خلافکار یعنی خریدار اصلی سیمکارت با شناسایی گوشی پیدا شد
در دادگاه دیدم خانمی بود که 6 سیمکارت همراه اول بنامش بوده در حالیکه خودش خبر نداشته و اتفاقا تنها سیمکارتی که داشته هم ایرانسل بوده !!!!سارقی حین سرقت گیر افتاده بود سیمکارتش بنام این خانم و اتهام همدستی با سارق !!!!!!!!!!!! و هزارن گرفتاری که نمیدونم چرا دادگاهها اینهمه نسنجیده با این مسئله برخورد میکنند که گویا اصلا نمیدونن سیمکارتها چطوری فروش میره (4310256) (alef-11)
 
امین رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۸:۰۲:۱۶
عالی بود شماره ها رو چراواعلام نمیکنید (4543127) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.