نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408716
پاییز کم‌باران تأثیر خود را در ورودی سدها گذاشت/ ورودی آب به سدهای کشور منفی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
پاییز کم‌باران تأثیر خود را در ورودی سدها گذاشته و در پایان هفته پنجم سال آبی، حجم ورودی به سدهای کشور پس از مدت‌ها سیر نزولی گرفته و منفی شد.

به‌گزارش ایسنا، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، حجم آب ورودی به سدها در سال گذشته، یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب بوده که از ابتدای سال آبی جاری با یک درصد کاهش به یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

ظرفیت کل مخازن سدها در سال جاری ۴۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب ذکر شده که ۵۳ درصد از ظرفیت این مخازن هم‌اکنون خالی و فقط ۴۷ درصد ظرفیت پر است.

همچنین برداشت از سدها در مقایسه با سال قبل ۱۶ درصد افزایش داشته،همچنین سال گذشته میزان آب خروجی از سدها ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب بود که با ۱۶ درصد افزایش در سال جاری به ۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

آمارهای وزارت نیرو نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین ماه تا پایان شهریور ماه سال جاری، وضعیت بارش‌های کشور و ورودی آب در بیشتر سدهای کشور مثبت اعلام شده بود، اما کاهش بارش‌ها در مهرماه و آبان‌ماه جاری سبب شده تا ورودی آب سدهای کشور منفی شود.
 
کلمات کلیدی : پاییز کم‌باران+بی آبی+کم آبی+ خشکسالی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۴:۵۷:۴۹
کدام کم بارانی ؟ما که داریم غرق می شیم تو شمال دو مماه یکریز باران داریم (3995616) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.