توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391517
تلاش مذبوحانه وزیر سعودی برای بدنام کردن ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
وزیر فرهنگ و رسانه عربستان سعودی در اظهاراتی مضحک مدعی شد این کشور تلاش‌های ایران را برای «تخریب مراسم حج» ناکام گذاشت!

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عادل طریفی، وزیر فرهنگ و رسانه عربستان سعودی، در گفتگو با شبکه خبری اسکای نیوز در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد: موسم حج فرصتی برای ایران است تا به اعتبار اسلام، حج و عربستان ضربه بزند؛ اما نیروهای امنیتی توانستند از جان حجاج حفاظت کنند.

وزیر بزرگترین کشور حامی تروریسم و افراطی‌گری در منطقه در ادامه اتهامات بی‌اساس خود علیه ایران گفت: ایران و حزب الله و دیگر ارگان‌های نظامی وابسته به تهران، در عراق و یمن یا سایر کشورها به دنبال تخریب چهره سخاوتمند اسلام‌ هستند.

این وزیر عربستان سعودی، که خود کشوری است که اصولا اساس و پایه شکل گیری رژیم آن، ترور و تروریسم و کشتار و ویرانی و ذبح کردن دیگران است، ایران را به حمایت از داعش و القاعده متهم کرد.

وی با وجود اتهامات خود علیه ایران گفت: این مسائل به جامعه ایران مربوط نمی‌شود و مردم ایران صاحب فرهنگ و تاریخ کهن هستند.

این در حالی است که عربستان ایرانیان را از حضور در مراسم حج امسال محروم کرد.

این موضع‌گیری وزیر سعودی را می‌توان در ادامه سریال اتهامات بی‌اساسی که مقامات و شخصیت‌های سیاسی و دینی سعودی به ایران می‌زنند، دانست. هدف از این مواضع، به راه انداختن تبلیغات و ایجاد جو روانی بر ضد جمهوری اسلامی ایران است.

گویا اتهام زنی تبدیل به یک بازی بیهوده شده است، که به نوبت دیپلمات‌ها و شخصیت‌های سعودی به ایران اتهامات بی پایه و اساس می‌زنند.

رژیم تروریسم‌پرور سعودی برای مردم منطقه و دنیا آسایش باقی نگذاشته است؛ نه عراقی‌ها و سوری‌ها از تروریسم ریاض در امان هستند نه یمن و اروپا و آمریکا و شرق آسیا.

کیست که نداند این رژیم چه هزینه‌های گزافی برای ترور و ارعاب اختصاص می‌دهد. جگرخواران در سوریه و بمب‌گذاران در بازارهای مردمی در عراق و کودکشان در یمن همگی گواه تروریسم پرور بودن، آل سعود است.
 
کلمات کلیدی : حج، حجاج، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.