توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421216
به گزارش خبرنگار اعزامی الف به چین
سخنرانی ظریف در همایش تجاری ایران و چین/ چین در شرایط دشوار دوست ما بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
به گزارش خبرنگار الف، ظریف در ابتدای سخنان خود از نمایندگان ایران و چین به خاطر برگزاری این همایش خوب سپاسگزاری کرد.
 

وی در ادامه افزود: روسای دو کشور در سفر تاریخی «شی جین پینگ» به ایران تصمیم گرفتند که روابط تاریخی خود را با توجه به ظرفیتهای موجود به یک اشتراک راهبردی تبدیل کنند و این نشان دهنده عزم دولت های دو کشور برای تقویت روابط است.

موتور توسعه روابط ایران و چین دوستانی هستند که در این جلسه حضور دارند و ما وظیفه داریم که فعالیت های آن را تسریع بخشیم.

من اعلام می کنم که ما چین را شریک راهبردی ایران می دانیم. چین دوست ما در شرایط دشوار بود. دوست در شرایط دشوار بهترین دوست است. یقین داریم که روابط دو کشور بهتر از این هم ادامه خواهد یافت.
 

ایران هم یک شریک مطمئن و امن برای چین است و شما بازاری را در منطقه پیدا نمی کنید که به سودآور برای سرمایه گذاران باشد. در این وضعیت باید دیدگاههای راهبردری دو کشور راهم اضافه کنیم. دو کشور دیدگاه مشترکی در مورد آینده جهان دارند و با سیاست برد برد به مسائل بین المللی می نگرند.

به همین خاطر باید ابتکار «شی جین پینگ» در جاده ابریشم به شکل جدید و روزآمد برای ایجاد یک کمربند  یک راه متضمن همه کشورهای باشد. بنابر این ما به یک آینده بسیار روشن در روابط ایران و چین نگاه می کنیم.

امیدوارم که در روابط دو کشور در این سفر و در سفرهای قبلی ایجاد شده، روابط بهتر شود و با تلاش همکاران ما مشکلاتی از جمله مثل بانکی و ویزا حل شود هیچ سقفی در روابط دو کشور وجود ندارد و شما هستید که پایه گذار روابط دو کشور و توسعه آن هستید.
 
کلمات کلیدی : ظریف+چین+همایش تجاری ایران و چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.