نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306016
اظهارات مداخله جویانه عادل الجبیر درباره سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲
وزیر امور خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی مداخله جویانه برای آینده سوریه و رئیس جمهوری این کشور تعیین تکلیف کرد.

به گزارش مهر به نقل از النشره، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی پس از پایان نشست وین برای حل بحران سوریه گفت: راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه باید از تصمیماتی که در نشست ژنو اتخاذ شده است نشأت بگیرد و بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در این مرحله نقشی ندارد.

وی که کشورش یکی از حامیان اصلی گروه های تروریستی در سوریه و عامل وقوع بحران در سوریه به شمار می رود مدعی شد: بشار اسد ۲ گزینه فرا روی خود دارد: ۱- کناره گیری از عرصه سیاسی ۲- شکست در میدان جنگ و این همان چیزی است که در نشست وین آن را مطرح کردیم.

الجبیر در ادامه ادعاهای خود گفت: طی روزهای آینده میزان جدی بودن یا تمایل ایران و روسیه نسبت به راه حل مسالمت آمیز برای حل بحران سوریه را متوجه خواهیم شد. زمان و چگونگی خروج بشار اسد از قدرت و زمان و چگونگی خروج نیروهای بیگانه از سوریه دو موضوع مورد اختلاف ما با [روسیه و ایران] است.

وزیر خارجه عربستان سعودی در ادامه با هدف سرپوش گذاشتن بر نقش مخرب ریاض در سوریه مدعی شد: بدون روشن شدن دو موضوع فوق راه حلی در سوریه وجود نخواهد داشت و توافقی درباره سوریه و روند سیاسی آن صورت نخواهد گرفت و ما در جریان نشست وین به وضوح در این باره صحبت کردیم.
 
کلمات کلیدی : عادل جبیر
 
Hamvatan
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۰:۲۲:۰۰
از مردم سوریه دیگه کسی باقی نمانده که بخواهند برای کشورشان تصمیم گیری کنند سوریه یک کشور عربی هست عربستان هم یکی از بزرگترین کشورهای جهان عرب هست پس دخالتی نکرده نظرش رو گفته . (3289384) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۰:۴۳:۴۴
چقدر منفعلانه نظر نوشتی
اگر کسی در سوریه نمانده پس چرا به دنبال تعویض قدرت هستند؟ چه فرقی داره بر کشور بی ملت چه کسی حکومت کنه؟ (3289415) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۲:۵۸:۲۳
مطمین باش انقدرا باقی مونده که بشه اسمش رو یک ملت گذاشت. سوریه الان بیش از 20 میلیون جمعیت داره
هر ملتی باید برای خودش تصمیم بگیره. عربستان بهتره اول دیکتاتوری محضی که توی کشورش هست رو جمع کنه. بعد راجع بقیه حرف بزنه (3289795) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۰:۳۲:۲۵
و هموطن مایی یا عادل الجبیر؟ (3289397) (alef-3)
 
Hamvatan
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۱:۵۶:۴۸
داشتن تابعیت هر کشوری نباید روی منطق شما تاثیر بگذاره منطق شما باید عقل و چشم شما باشه. (3289605) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۲:۳۹:۱۴
عادل جبیر همان شمر زمان و اسراییلی است (3289719) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.