نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377612
قیمت تلفن ثابت رسماً تعیین شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
تعرفه فروش تلفن ثابت بر اساس مصوبه شماره ۶ جلسه شماره ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات ارتباطات تغییر یافت.

به گزارش تسنیم، محمدرضا بیدخام ضمن اعلام این مطلب گفت: از ابتدای مرداد ماه سال جاری هزینه اتصال یک خط تلفن ثابت مبلغ ۲ میلیون ریال تعیین شد.

مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران خاطر نشان کرد: متقاضیان دریافت تلفن ثابت در زمان ثبت‌نام به ازای هر خط مبلغ یک میلیون ریال پرداخت و مابقی مبلغ (یک میلیون ریال) طی ۳۶ ماه پس از راه‌اندازی خط از مشترک دریافت می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمود واعظی پیش از این و در حاشیه هم‌اندیشی با بخش خصوصی در ماه رمضان، درباره تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات برای تعرفه تلفن ثابت گفته بود که تغییر در آبونمان فعلی تلفن ثابت ایجاد نشده اما به دلیل اینکه هفت میلیون تلفن ثابت بلااستفاده در کشور داریم که هزینه نگهداری آنها قابل توجه است، تصمیم گرفتیم برای روستاها حداقل کارکرد ۲۰۰ دقیقه مکالمه و برای شهرها حداقل کارکرد ۳۳۰ دقیقه مکالمه را در نظر بگیریم به این معنی که حتی اگر کمتر از این میزان از خطوط استفاده کنند، ملزم به پرداخت هزینه به ازای این دقایق هستند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه هزینه مکالمه را از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش دادیم، تأکید کرد: باید توجه داشت که هر دقیقه مکالمه با موبایل بین ۵۰۰ تا ۵۷۰ ریال برای هر مشترک هزینه دارد و با وجود نرخ های جدید تلفن ثابت باز هم هر یک دقیقه مکالمه با موبایل ۱۳ برابر تلفن ثابت است.

بعد از این پیشنهادات تعرفه‌ای در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، کارگروه تنظیم بازار موظف به بررسی شد که طبق گفته وزیر ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت مخابرات ایران در جلسات آن شرکت کرده و از پیشنهاد تعرفه‌ای کمیسیون مذکور دفاع کردند.

کارگروه تنظیم بازار نیز پس از بررسی‌های کارشناسی خود با تعرفه‌های پیشنهادی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات موافقت کرد و نهایتا مصوبه به مخابرات ابلاغ شد.
کلمات کلیدی : قیمت تلفن ثابت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۷:۲۸:۳۶
خيلي جالبه،من وارد كننده تجهيزات پزشكي هستم و حدود دو ساله كه وزارت خانه براي اجناس ما قيمت گذاري كرده و طي اين دو سال هزينه اجاره و دستمزد كارمندان و همچنين تعرفه كارشناسي خود وزارت خانه و هزينه گمركي با افزايش قيمت ارز گرانتر شده و جالبتر اينكه با كاهش فروش ما،دريافت ماليات هم بالاتر رفته،اما اداره كل تجهيزات پزشكي از كارشناسي مجدد قيمت ها شانه خالي ميكند اما چقدر خوبه كه قيمت تلفن يك شبه چهار برابر ميشود انهم با بهانه هاي واهي.ايا فقط شما مجاز به افزايش هر چه كه ميخواهيد هستيد؟پس بخش خصوصي بايد لگدمال شود؟ (3860073) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۷:۴۵:۱۹
افزایش دویست درصدی خط تلفن مبارک باشد,!!!!!!!!!!!!!!!وای برما (3860114) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۱۰:۴۷:۲۰
چهارصد درصد. نه دویست درصد، اعلام تورم تک رقمی بدون محاسبه افزایش مختلف خدمات به روش های پنهان (3861483) (alef-11)
 
ابوالفضل
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۸:۴۹:۵۰
واقعا جای تاسف داره که این آقایونی که نرخ مکالمه تلفنی رو افزایش دادند و کمترین میزان مکالمه در روستاها و شهرها رو 200 و 330 دقیقه اعلام کردندبه این فکر نمیکنن که هزینهنگهداری هر خظ تلفن رو دارن از مردم میگیرن و تو هر قبض تلفن بین 1000 تا 5000 هزارتومن دارن میگیرن.حالا شاید کسی نخاد از تلفن خونش زیاد استفاده کنه یعنی چی که باید هزینه حداقل 300 دقیقه مکالمه رو حتمن بده.واقعا کجای دین و شرعمون گفتن به غیر از مالیات و زکات و انفاق و فطریه و ارزش افزوده و جشن نیکوکاری و ... اینطور پولها هم از مردم دریافت بشه. چرا این آقایون فک نمیکنن درآمد شرکت مخابرات انقد زیاد شده که هرماه قرعه کشی میزارن مثل بانکها و خودرو جایزه میدن. پس پول قبضهایی که مردم میدن چی؟ اونی که ماهی 500 هزارتومن قبض تلفنشه چی؟ خوب بیان ازونم هزینه 330 دقیقه رو بگیرن؟ جوونا همه بیکار و بدون ازدواج دارن پیر میشن اما هیچ کدام از مسئولان به فکر ملت نیستن. خدایا به دادمون برس (3860285) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۹:۲۱:۵۹
این که هر رقیقه موبایل 13 برابر خط ثابته یعنی موبایل گرونه باید اونو ارزون کنید (3860352) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۹:۴۷:۰۴
اینا همش تدبیره ! امید داشته باشید (3860402) (alef-11)
 
ال احمد
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۰:۴۳:۴۸
با سلام . ما حذوذ 120 شهر داریم ؟ چگونه این ها همه را با یک چ.ب می رانند ؟ ایا هزینه مقاطعه کاری شرکت ها در همه این شهر ها یکی است؟وایث برشما (3860937) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۰:۵۹:۴۹
هم هزینه واگذاری زاید شد، هم تعرفه ، هم حداقل زمان مکالمه.این مدل دیگه خیلی باحاله.خسته نباشید. (3860958) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۰۱:۰۱:۰۲
هم هزینه واگذاری، هم تعرفه ، هم حداقل مکالمه زورکی؟!!!!! (3860961) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته