نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440260
تصویب نامگذاری یک خیابان‌ به نام هاشمی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
یک فوریت نامگذاری یکی از خیابان‌های تهران به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سیصدوبیست و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، محسن سرخو در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران گفت: با عنایت به آنکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از انقلابیون ریشه‌دار و نسل اولی در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در مبارزات ستم شاهی است و سالها را در زندان سپری کردند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز چه در زمان تثبیت نظام و دفاع مقدس و چه در سال‌های پس از آن همواره یکی از استوانه های انقلاب اسلامی به شمار می‌روند که با تلاش‌های خستگی ناپذیر خود عمری را در راه انقلاب اسلامی صرف کردند، پیشنهاد می‌کنم؛ خیابان انقلاب حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان انقلاب اسلامی به نام ایشان نام گذاری شود تا یادآور نماز جمعه‌های حماسی ایشان در دوران دفاع مقدس در دانشگاه تهران باشد.

همچنین در ادامه احمد حکیمی پور پیشنهاد کرد؛ خیابان رسالت محدوده مصلی تهران تا میدان رسالت به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شود.

غلامرضا انصاری دیگر عضو شورای شهر نیز پیشنهاد داد؛ بلوار کشاورز به نام آیت‌الله هاشمی نام گذاری شود.

در پایان مقرر شد؛ پیشنهادهای نام‌گذاری پس از بررسی در کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر تهران به صحن شورا بیاید.
 
 
کلمات کلیدی : نامگذاری خیابان‌ + هاشمی رفسنجانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۰۰:۴۵:۲۹
اتوبان رسالت خوبه که بشه هاشمی (4142604) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.