نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430063
آیا تماس با پیش‌شماره 0098 و 98+ در ایران هزینه اضافی دارد؟
بخش دانش و فناوری الف،11 دی95
به تازگی شایعه شده که مخابرات بابت تماس با پیش‌شماره های 0098 و 98+ هزینه اضافه‌تری از مشترکان می‌گیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲
 به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.
 
«شایعه»

به تازگی در شبکه‌های اجتماعی پیامی منتشر شده مبنی بر این که مخابرات هزینه تماس با پیش شماره های 0098 و 98+ را دو برابر گران تر از هزینه تماس با پیش شماره صفر می گیرد.
آیا تماس با پیش‌شماره 0098 و 98+ در ایران هزینه اضافی دارد؟
 
«واقعیت»
یکی از مسئولان مخابرات در گفت و گو با فارس ضمن تکذیب این شایعه تاکید کرد: چنین چیزی واقعیت ندارد و از نظر سیستمی تفاوتی بین تماس با 0098 یا +98 با صفر تنها(0) در هزینه ها وجود ندارد.
 
پیش از این نیز لطف علیان، مدیر کل دفتر روابط بین اپراتورهای شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد: شماره‏ گیری کد 98+ برای تماس با شماره‏ های داخل کشور به عنوان تماس بین‏ الملل شناخته نمی‏شود و هزینه رومینگ از مشرکان دریافت نمی‏شود.
وی افزود: استفاده از کد بین ‏الملل ایران برای شبکه مخابرات کشور شناخته شده است و در صورت شماره‏ گیری 3کد ایران قبل از شماره تلفن مقصد، تماس داخلی محسوب می‏شود.
 
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ مخابرات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۴:۴۸:۴۷
هزینه مبتنی بر محتوا چیست که در فیش عمل میشود در حالیکه با شماره ای که خودشان داده اند . این پیامک های ناخواسته تقاضای حذف شده و اعلام کرده اند که پذیرفته شد و لیکن هنوز در حد 1000 تومان و 2000 توان علیرغم دریافت این پیام و پاسخ مثبت هزینه این خدمات را همچنان قید میکنند. (4093250) (alef-11)
 
ناصر گوهري
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۴:۵۳:۲۹
من كه سال قبل در يك شب با فيش يك ميليون توماني مواجه شدم بعد از يك سال هنوز هيچ نتيجه اي از مخابرات نگرفتم براي من سه تماس ٣٦٠٠ ثانيه اي با فاصله ٤ ثانيه از هم به مقصد سائوتومه و پرنسيب ثبت كردن در حاليكه در ان ساعتها با اطمينان صد در صد از تلفن من تماسي برقرار نشده و مخابرات ادعا ميكند شايد هم به خاطر نصب يك برنامه اينطور شده باشد اما نميگويند كدام برنامه يا برنامه ها اين خاصيت را دارند مانده ام چه كنم
اگر خواستيد شماره مذكور را براي پي گيري مي دهم (4093259) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.