توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450863
ابراز نگرانی چین از مانور دریایی مشترک آمریکا و کره جنوبی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۱
سخنگوی وزارت خارجه چین از مانور دریایی آمریکا و کره جنوبی ابراز نگرانی کرد و از آنها خواست اقداماتی سازنده در جهت کاهش تنش در شبه جزیره کره انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون مرکزی چین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «گزارش هایی مرتبط [با مانور] دریافت کرده ایم و نگرانی شدید خود را از کانال های دیپلماتیک به طرف های مربوط ابراز کردیم.»

در چارچوب مانور مشترک کره جنوبی و آمریکا ناو هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا به نام کارل وینسون و یک سلاح راهبردی دیگر آمریکا به شبه جزیره کره خواهند آمد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: «صلح و ثبات در شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا در راستای منافع جمعی و وظیفه همه طرف های ذینفع است. اوضاع فعلی در شبه جزیره کره به شدت پیچیده و حساس است.»

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه بار دیگر بر مخالفت کشورش با استقرار سامانه دفاع موشکی تاد در کره جنوبی تاکید کرد و گفت: « از طرف‌های مربوط خواستیم به فرایند استقرار [سامانه تاد]‌ پایان دهند و بیش از این در مسیر نادرست جلو نروند.»
 
کلمات کلیدی : چین ،مانور دریایی مشترک، آمریکا ، کره جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.