نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460169
دام زندانی فراری شیک‌پوش برای کلاهبرداری از زنان و دختران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
ایران نوشت: 26دی سال گذشته زن جوانی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس از یک تبهکار به نام وحید شکایت کرد. پس از تشکیل پرونده به دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای ناحیه 4 تهران، تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: «چندی پیش سوار بر خودروام، از خیابانی در شمال تهران می‌گذشتم که یک دستگاه خودرو «بی‌ام‌و» به من نزدیک شد و به بهانه‌ای مرا به حرف کشید. راننده جوان که خود را وحید معرفی می‌کرد، پس از گرفتن شماره تلفن همراهم به من پیشنهاد دوستی داد.

در چند جلسه ملاقات وحید با انواع خودروهای مدل بالا و گرانقیمت از جمله بنز و بی‌ام‌و به محل قرار می‌آمد و خودش را صاحب نمایشگاه خودرو در غرب تهران معرفی می‌کرد. مرد جوان مدت کوتاهی پس از آشنایی با ابراز علاقه شدید به من پیشنهاد ازدواج داد که اعتمادم بیش از پیش زیادتر شد. مدتی بعد به وحید گفتم می‌خواهم خودروام را بفروشم. او مدعی شد کمک می‌کند. بعد هم به بهانه تعویض پلاک مرا به شرق تهران کشاند. ولی پس از رسیدن به محلی خلوت با زور و تهدید چاقو کارت عابربانکم را ربود و در مدت کوتاهی 10 میلیون تومان پول از حسابم برداشت کرد و ...

فریب زنان

با توجه به شیوه و شگرد وحید در سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند مرد تبهکار به احتمال زیاد از مجرمان سابقه‌دار است که با طرح و برنامه قبلی و استفاده از خودروهای گرانقیمت کرایه‌ای، پس از جلب اعتماد زنان، از آنها سرقت کرده است. بنابراین بررسی سوابق مجرمان سابقه‌دار در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه مشخص شد متهم سابقه‌دار به نام «وحید.م» پیش از این 9 بار به اتهام جرایم مختلف از جمله زورگیری، کلاهبرداری و حمل مواد مخدر دستگیر و زندانی شده است.

کارآگاهان همچنین پی بردند، او چندی پیش از زندان به مرخصی رفته و از آن زمان متواری است. این درحالی بود که همزمان با تحقیقات تخصصی، چند شکایت مشابه دیگر به پلیس رسید.

یکی از زنان فریب‌خورده درخصوص نحوه سرقت پول‌هایش توسط «وحید.م» به کارآگاهان گفت: «به پیشنهاد و اصرار وحید تصمیم به تعویض خودرو شخصی‌ام گرفتم و یک روز در حالی که پول حاصل از فروش خودرو شخصی‌ام را همراه داشتم، وحید به دنبالم آمد تا مرا به نمایشگاه خودش در غرب تهران ببرد و خودرو مدل بالایی را برایم قولنامه کند.

وقتی در غرب تهران، مقابل یک نمایشگاه خودرو توقف کردیم، وحید از من خواهش کرد تا از خودرو پیاده شوم. او با طرح این ادعا که نمایشگاه فروش اتومبیل متعلق به اوست، از من دعوت کرد وارد نمایشگاه شوم تا او هم پس از پارک ماشینم به من ملحق شود.

من هم در لحظه آخر، به پیشنهاد وحید بسته حاوی پول را داخل ماشین گذاشتم تا آن را با خودش بیاورد؛ هنوز به در ورودی نمایشگاه نرسیده بودم که ناگهان وحید با ماشین از محل دور شد و دیگر خبری از او نشد.

سرانجام با ردیابی‌های پلیسی، محل رفت و آمد وحید در جنوب تهران شناسایی شد و مأموران او را در یک عملیات ضربتی و پس از درگیری مسلحانه دستگیر کردند.

وحید که به مصرف «شیشه» اعتیاد دارد، در همان تحقیقات مقدماتی به چندین فقره سرقت و زورگیری اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعترافات متهم، تاکنون بیش از 15 نفر از شاکی‌های پرونده شناسایی شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + دام شیطانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۵۶:۰۱
امان از طمع و هوس !!! (4238991) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.