توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332864
عامل ۲۲ درصد از تصادفات
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۴
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: طی ۱۰ ماه گذشته عامل ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای که به وقوع پیوسته؛ سرعت غیر مجاز بوده است.

به گزارش صدا و سیما، سرهنگ محمدحسین حمیدی در ارتباط تلفنی با اخبار ۲۱ شبکه یک سیما درباره سامانه هوشمند ثبت تخلفات افزود:عامل اصلی تصادفاتی که در گذشته به ویژه در ۱۰ ماه گذشته در جاده های کشور رخ داده، سرعت غیرمجاز است که منجر به تصادفات حادثه ساز می شود و جان هموطنان را به خطر می اندازد.

وی با بیان اینکه در کشور ۲۳۰ هزار کیلومتر جاده داریم که ۲۰۰ هزار کیلومتر آن آسفالته است گفت: فاز نخست نصب دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در جاده اصفهان- قم نصب شده است و گام های بعدی نیز قطعاً در مسیرهای حادثه خیز عملیاتی خواهد شد.

حمیدی افزود: قطعاً با ارزیابی و کار جهادی که صورت گرفته، در این زمینه کار مطالعاتی قوی صورت گرفته و در واقع جانمایی دوربین ها نیز صورت گرفته است. وی گفت: میزان تأثیرگذاری این دوربین ها در تغییرات رفتاری رانندگان پرخطر کاملاً محسوس است و با کمک این دوربین ها تصادفات حادثه ساز به ویژه با عامل سرعت، کاهش خواهد یافت.

رئیس پلیس راه کشور افزود: به کار گیری دوربین های قدیمی آفلاین و دوربین های ثبت تخلف لحظه ای را پشت سر گذاشتیم و اکنون پلیس از سامانه جدید و دوربین های هوشمند بهره می برد که همزمان دو تخلف سرعت لحظه ای و سرعت میانگین را ثبت می کند.

همچنین شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی سازمان راهداری که در استودیو حضور داشت درباره سامانه هوشمند ثبت تخلفات گفت: سرعت و مدیریت سرعت؛ عامل مهم کاهش تلفات و حوادث رانندگی است و بررسی های ما به همراه پلیس راه نشان می دهد که عامل اصلی ۲۲ درصد از تصادفات جاده ای سرعت غیرمجاز است.
 
کلمات کلیدی : آمار تصادفات ، علت تصادفات رانندگی ، سرعت غیر مجاز ، پلیس راه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.