توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412063
رسانه‌های سوریه و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
نحوه پوشش خبری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رسانه های سوریه نشان از کم اهمیتی نتایج این انتخابات برای ملت سوریه دارد.

به گزارش ایرنا، از زمان آغاز رقابت های انتخاباتی آمریکا، رسانه های سوری نیز مانند دیگر رسانه های جهان به پوشش گسترده رسوایی های فاش شده و بی اخلاقی های میان دو نامزد این رقابت ها پرداختند.

تنها تفاوت دیدگاه ملت و رسانه های سوریه با دیگر ملت ها و رسانه های جهان در این است که در سوریه مانند دیگر کشورها سخنی از بهتر یا بدتر بود این دو نامزد برای بهبود یا وخیم تر شدن وضعیت این کشور نیست.

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفت وگو با روزنامه پلیتیکا صربستان اعلام کرد که گمان نمی کنم انتخاب هرکدام از این دو نامزد، تفاوتی برای سوریه داشته باشد زیرا مسئولان آمریکایی قابل اعتماد نیستند و مواضع آن ها بستگی به فشارهای جریان های سیاسی پس از برگزاری انتخابات دارد.

همه رسانه های سوریه نیز تقریبا با رئیس جمهوری این کشور هم نظر بوده و تاکنون همین خط فکری را در پوشش اخبار انتخابات آمریکا دنبال کرده اند.

آنچه در زیر می آید آخرین واکنش ها و دیدگاه های رسانه های سوری در آخرین لحظات انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست؛ انتخاباتی که دونالد ترامپ پیروز آن معرفی شد.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) در این مدت فقط به انتقال اخبار تبلیغات و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اکتفا کرد و در این باره هیچ موضع مخالف یا موافق نداشت.

روزنامه الوطن در شماره روز چهارشنبه خود نوشت: دیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شد و بسیاری آن را زشت و کثیف ترین انتخابات تاریخ آمریکا می دانند.

این روزنامه اضافه کرد: انتخابات آمریکا درحالی هنوز در جریان است که عربستان و تروریست ها امیدوارند کلینتون رئیس جمهوری شود.
روزنامه الثوره نیز نوشت: این درست است که هر چهار سال یک انتخابات در آمریکا برگزار می شود، ولی باید درنظر داشت که سیاست های کلی آمریکا با انتخاب هر شخصی و از هر حزبی بدون تغییر باقی می ماند.

این انتخابات مانند رد و بدل شدن شهرها و روستاها از دست داعش به دست ترکیه عثمانی و به عکس است که تفاوت چندانی باهم ندارند.

الثوره به صورت ضمنی به تاثیر احتمالی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر تروریسم و حامیان آن مانند ترکیه و عربستان اشاره و اضافه می کند: بازیگران کوچک مانند ترکیه و عربستان باید حد و اندازه واقعی خود را باور کنند.

روزنامه الثوره نیز فقط به شیوه و ساز و کار انتخاب رئیس جمهوری آمریکا اشاره کرده است و درباره امکان انتخاب رئیس جمهوری این کشور با کمترین آرای مردم مقاله ای منتشر کرده است.

روزنامه تشرین سوریه نیز با استناد به رسانه های غربی به هزینه های مشکوک تبلیغاتی کلینتون اشاره کرده است.

این روزنامه می نویسد: منابع هزینه های تبلیغاتی کلینتون همان منابع تامین کننده و پشتیبانی کننده گروه های تروریستی است.

رسانه های سوری در این چند روز فقط به اخبار و حاشیه های عادی انتخابات آمریکا اکتفا کردند و چندان به تاثیر این انتخابات بر وضعیت داخلی و خارجی کشور خود نپرداختند؛ آنها تنها اشاره هایی به احتمال سرخوردگی برخی کشورهای منطقه از نتیجه این انتخابات کردند ولی با توجه به اعتقاد رسانه ها و کارشناسان سوری نتیجه این انتخابات تاثیر جدی چندانی در سیاست های آمریکا نخواهد داشت.

پایگاه های خبری سوری نیز در همین حد و اندازه به پوشش اخبار این انتخابات پرداختند و نظرات و دیدگاه هایی خالی از امید به تاثیر مثبت آن بر اوضاع سوریه ارائه کردند.

به طور کلی رسانه های سوری در مجموع از هیجان موجود در رسانه های دیگر کشورها نسبت به انتخابات آمریکا خالی بود.
 
کلمات کلیدی : سوریه +پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.