نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462761
روسیه وجود جنگ افزار شیمیایی در سوریه را رد کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ادعای یک ژنرال فراری سوری مبنی بر وجود مقادیر زیادی تسلیحات شیمیایی در سوریه را رد کرد.


به گزارش ایرنا، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در مقاله ای به نقل از یک ژنرال فراری سوری به نام ظاهر السکات مدعی شد که دمشق صدها تن تسلیحات شیمیایی را پنهان کرده و از نابود کردن آن خودداری ورزیده است. 
لاوروف روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: چرا این ژنرال فراری سه سال در باره وجود تسلیحات شیمیایی سکوت و این اطلاعات را پنهان کرده و یکباره به یاد این سلاح ها افتاده است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان وزیر خارجه روسیه نوشت: از اظهارات این ژنرال چنین برداشت می شود که وی در سال 2013 سوریه را ترک کرده است.
وی ادامه داد: روسیه و آمریکا آن سال (سال 2013) برای امحای تسلیحات شیمیایی سوریه به توافق رسیدند و دمشق به کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی پیوست. 
وزیر خارجه روسیه گفت: دولت سوریه سال 2014 اطلاعات مربوط به موجودی زرادخانه شیمیایی خود را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داد و این سازمان اطلاعات یاد شده را راستی آزمایی و تائید کرد. 
وی ادامه داد: مجموع موجودی تسلیحات شیمیایی سوریه یکهزار و 300 تن اعلام و این اطلاعات منتشر شد.
لاوروف افزود: با این وجود، ژنرال فراری سوری مجموع موجودی تسلیحات شیمیایی سوریه را دو هزار تن اعلام کرد. سکوت بیش از سه سال ظاهر السکات در مورد 700 تن از این تسلیحات مشکوک است زیرا این رقم کوچکی نیست.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: هر فرد منطقی این واقعیت را می پذیرد که ژنرال فراری سوری برای مطرح کردن این ادعا علیه دولت سوریه تطمیع یا تهدید شده است.
در حالیکه تروریست ها و گروههای مسلح مورد حمایت کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا بارها از تسلیحات شیمیایی علیه مردم و نظامیان سوریه و عراق استفاده کرده اند و مدارک اثبات آن نیز ارائه شده است، ولی غرب تاکنون مانع محکومیت یا حتی طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل شده است، ولی با انتشار اطلاعات نادرست در صدد متهم کردن دمشق در این زمینه هستند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+سلاح شیمیایی+سوریه
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۱۰:۰۷
پ نه پ انتظار داشتی تایید کنه؟... (4259472) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.