نظر منتشر شده
۱۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 142964
درباره سیاسی ترین فیلم سال؛
قلاده های طلا؛ فیلمی برای اقناع
سيد طاهر سياح، 20 بهمن 90
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۳۸
مدت ها بود که یا فیلم سینمایی صریح سیاسی نداشتیم که ببینیم و یا اگر فیلم هایی با مضامین سیاسی موجود بود، یا با ادبیات مثلا طنز آلود جملاتی شعارگونه نمایش داده می شد، و یا فیلم هایی ساخته می شد که بازیگران در سکانس های آن بجای هنروری، بیانیه های یکطرفه حزبی را با بی سلیقه ترین حالت ممکن قرائت می کردند. نگارنده چندین بار در سالن نمایش چنین فیلم هایی حضور داشته و شاهد اعتراض بحق و ترک اعتراضی سالن سینما توسط تماشاگران بوده است.

به همین دلیل تقریبا همگی ما اگر بدانیم قرار است یک فیلم نسبتا سیاسی ایرانی ببینیم، بلافاصله خاطرات فیلم های گذشته برایمان زنده می شود و نا خودآگاه پیش خودمان خواهیم گفت: باز یه فیلم بدساخته دیگه، بازم قراره بریم شعار بشنویم و یه بار دیگه باید سخنرانی گوش کنیم و ...

قسمت اول
تصور کنید حسی شبیه جملات فوق دارید و تا کنون چندین فیلم جشنواره امسال را هم دیده اید و فیلم ها با وجود شهرت نام برخی از کارگردان هایشان یکی از یکی نا امید کننده تر بوده و اکنون عازم دیدن قلاده های طلا هستید، فیلمی که تاکنون تقریبا هنوز هیچ کس آن را ندیده و گفته می شود سیاسی ترین فیلم سینمای ایران است، و شما در این فکرید که ای وای، دیگر امشب کی قرار است برایتان سخنرانی کند و شما هنوز هیچ چیز از فیلم نمی دانید...

قسمت دوم
چهارشنبه شب در سالن طبقه پنجم سینما آزادی به همراه انبوه جمعیت که سرتاسر سالن حتی روی زمین نشسته اند و عده ای بخاطر نبود جا ایستاده تماشا می کنند به تماشای فیلم می نشینید. بیست دقیقه از فیلم گذشته و سالن در سکوت مطلق است، سکانس هایی را می بینید که با توجه به خط قرمز هایی که از لحاظ محتوایی برای ساخت فیلم در ایران وجود دارد و تصوراتی که از سینمای سیاسی ایران دارید برایتان غیر قابل پیش بینی است. تا اینجا فیلم با توجه به امکان ساخت بهتر برخی صحنه ها و تاکید بیش از حد روی یکی دو موضوع خاص نمره عالی نگرفته اما ناامیدکننده هم نیست. و شماحیرت زده به تماشای فیلم ادامه می دهید...

قسمت سوم
داستان به روز انتخابات می رسد. سرعت روایت فیلم تند است، برخلاف سایر فیلم های ایرانی هرچه جلوتر می رویم فیلم بهتر می شود، شعار غالب بیشتر صحنه های فیلم مرگ بر دیکتاتور است، حتی برخی شخصیت های مثبت هم معترضند. مهمترین سکانس ها و دیالوگ های فیلم در نیم ساعت دوم به سرعت در حال رقم خوردن است. یک داستان جانبی با موفقیت در فیلم روایت می شود. فیلم نواقصی دارد که گه گاهی حس می شوند ولی خوشبختانه آدم بد های فیلم، بخشی از جامعه را نمایندگی نمی کنند. به همین خاطر حین تماشای فیلم فکر اینکه مبادا بخشی از جامعه با دیدن این صحنه ها عصبانی شوند، شما را اذیت نمی کند. و شما مشتاقانه به تماشای فیلم ادامه می دهید...

قسمت چهارم
به یک ربع پایانی فیلم نزدیک می شویم. سرعت روایت فیلم کم نشده ولی کاملا در حال و هوای فیلم قرار گرفته اید. اکنون دیگر می دانید که با فیلمی طرف نیستید که می خواهد برایتان بیانیه سیاسی بخواند. تیکه های سیاسی به شما یا به دیگران بیندازد و فرار کند. در بخش های پایانی فیلم، پیروزی هایی مصنوعی و غیر قابل باور برای آدم های بظاهر خوب فیلم که اصلا هم معصوم نیستند رخ نمی دهد و آدم بدها نیز در یک چشم بهم زدن نابود نمی شوند.

قسمت پنج
فیلم تمام میشود و چراغ های سالن نیمه روشن می شوند، اگرچه تقریبا هیچ کس (به جز معدودی) برای فیلم دست نمی زنند، ولی در چهره های مردم هم احساس خاصی موج می زند، چیزی بین بهت و بی حسی. کسی سالن را ترک نکرده و شوک ناشی از تماشای فیلم همگی تماشاگران را به انفعال کشانده است. از همان ابتدا بحث های دو نفره شکل می گیرد و حاضرین درحالی که برخی از آنها تبسم بر چهره دارند سالن را ترک می کنند.

درباره فیلم قلاده های طلا نکات زیر به ذهن نویسنده می رسد که قابل تامل است:
- یادداشت فوق وارد مصداق های فیلم نشده و مطلقا داستان آن را لو نمی دهد. لذا اگر تصور کردید با نوشته فوق اندکی از داستان فیلم دستگیرتان شده سخت در اشتباهید.
- این که گفته می شود قلاده های طلا سیاسی ترین فیلم سینمای ایران است کاملا حرف درستی به نظر می آید.
- می گویند هزار صفحه کتاب کار یک سکانس تاثیرگذار را نمی کند. قلاده ها، مجموعه ای از سکانس های تاثیرگذار از آب درآمده که شاید به اندازه صدها مقاله و نوشتار، تاثیر منطقی و احساسی دارد.
- به نظر می رسد بزرگترین آفت احتمالی فیلم، مصادره آن توسط جریان های این وری یا اونوری به نفع یا علیه گروه خاص باشد. بدترین نوع دفاع از یک اثر سینمایی ممکن است «مصادره» آن یا «بت سازی» و «پرهیز از نقد» آن باشد.
- گذشته از برخی ضعف های داستانی و تکنیکی، آنچه در نهایت کلیت اثر را تحسین برانگیزتر می کند و تحمل برخی نقایص آن را راحت تر، درک شرایطی است که عوامل کار، از نویسنده و کارگردان و تهیه کننده تا بازیگران برای ساخت فیلم تجربه کرده اند. این تلاش آن زمان گران قدر تر می شود که به یادآوریم که در وضعیتی که فضای سیاسی و اجتماعی به شدت دو قطبی بوده است و هر حرکتی منتسب به یک گروه خاص ارزیابی می شود یا تلاش می شود له یا علیه گروهی تفسیر یا به آن چسبانده شود و با ایجاد موج تخریب، شدیدترین فشارها بر عوامل وارد شود، حتی تصور کار کردن در چنین پروژه ای نیز ممکن است تا چه اندازه سخت به نظر برسد.

- نکته درس آموز قلاده ها برای کارگردانان عرصه های دیگر غیر از سینما، از سیاستمداران تا خطیبان و نویسندگان مطبوعات و برنامه سازان تلویزیون و ... این است که چگونه می توان با صراحت و خودداری از برخی پرده پوشی های غیرضروری و در عین حال روایت منصفانه فضا اثری ارایه داد که هم جذاب باشد و هم توضیح دهنده.

- قلاده ها نشان می دهد که برای اقناع و بیان مساله و نشان دادن راه حتما لازم نیست که فحش داد. و بصیرت، الزاما با عریان ترین نوع واکنش همسان نیست.

- در تحلیل نهایی، قلاده ها آغاز موفق حرکتی در «سینمای سیاسی توضیح دهنده» است که ای کاش زودتر از این ها اتفاق می افتاد.
 
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۵۲:۰۹
به نظر شما این فیلمها به دفع مخاطب نمی انجامد؟
آیا تجربه (اخراجی ها 3) درس خوبی نبود؟ (648686) (moderator19)
 
حمیدآقا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۹:۳۴
بدون دیدن نمی توان قضاوت کرد. اخراجی ها را دیده ام فیلم ضعیف اما فروش یک گشیه بود (علی رغم آن همه تخریب برادران دموکراسی خواه). اما انشاء الله فیلم آقای طالبی هم فیلم قوی و هم فیلم پرمخاطب باشد البته اگر ( این دفه برادران مصلحت) طلب به دلایل من درآوردی فیلم را توقیف نکنند یا انقدر با سانسور سروتهش را نزنندکه از اثر بیفتد. (648795) (moderator8)
 
!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۴۸:۱۷
فیلم را ندیدم
اما آیا به طرف مقابل و یا هر تفکر سیاسی اجازه آزادنه ساخت فیلم سیاسی را می دهند
پس در این فضا اگر طلا هم نشان بدهی بی ارزش است وهیچ اعتباری ندارد. (649000) (moderator1)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۱:۳۱:۳۶
برام خیلی جالبه که دوستان که مسلما اکثرا فیلمو ندیدن دارن نظر میدن و رای!!!
از روی اسم فیلم و پوستر و کارگردان میفهمند مضمون فیلم چیه؟
عجب منطقی؟؟؟ (649771) (moderator1)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۲:۳۸
دوستان رو فیلم ندیده چطوری قضاوت میکنین؟
خیلی سیاست زده نشدیم؟ (650994) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۱۳:۵۲:۵۱
اخه فیلم رو ندیدن اما میدانند در این کشور یک فبلم سیاسی با مضمونی متفاوت از انچه در تریبونهای رسمی ترویج میشود امکان ساخت و نمایش نمی یابد (652494) (moderator19)
 
بتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۱۷:۴۸:۵۹
من اين فيلم ديدم واقعن شعاري و بي كيفيته اين سايت داره بدجور بازارگرمي ميكنه (655532) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۰:۲۰:۵۴
ایا فضای سیاسی ما دو قطبی است؟؟؟؟؟ (648710) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۹:۴۶
مثه اینکه نویسنده تو جامعه ما نیست و تصورش اینه که فضا دو قطبی است (648844) (moderator8)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۴۸:۵۴
اگر دو قطبی نیست پس اون همه دعوای 88 سر چی بود ؟! (649101) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۰:۲۲:۲۲
چطور امکان دارد با این شرایط کشور ما یه فیلمی به این صورت ساخته شده است؟؟؟البته میگویند سانسور هم شده یعنی میخوان پیشاپیش جلوی بعضی انتقادها را بگیرند (648715) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۰:۲۲:۴۱
من که عمرا برم این فیلم رو ببینم (648716) (moderator19)
 
رو رو برم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۰:۰۶
از این روشنفکرنماها کلا خوشم میاد. ادعای آزادی بیان دارند اما دعوت به ندیدن! می کنند که مبادا صدای دیگری به گوش مردم برسد. (648816) (moderator8)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۵:۲۶
شما معنی آزادی بیان رو می دونی؟ گفته من نمیرم ببینم. کسی رو منع کرده؟ (648911) (moderator8)
 
رو رو برم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۹:۱۰
البته دوست عزیز. آزادی بیان هم می دونم چیه. شما وقتی نمی ری فیلم ببینی کاری شخصی است اما اگر همین کارتون رو در معرض عموم اطلاع رسانی کنید این دعوته، چرا که مسلما شما دوست ندارید کار بدتون رو در معرض عموم بزارید و مسلما کاری که خوبه رو به اطلاع دیگرون می رسونید. بنابراین سفسطه ممنوع حتی برای شما دوست عزیز (648926) (moderator8)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۸:۴۷
رو رو برم دوست دارم باهات گپی بزنم
ایمیلم
ham_bazi@yahoo.com (649025) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۳۷:۰۴
به این میگن امر به معروف و نهی از منکر. نه اجبار به منکر که تخصص دوستان شماست (649085) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۱۴:۵۶
تو چه با حالی.... پس فقط شما حق دارید اون چیزی که فکر می کنی درست هست تو هفت روز هفته 24 ساعته از 8 شبکه تبلیغ کنی و تازه سایت ها را فیلتر، نظرات را سانسور و ...خوبه الف این نظرات گهربار رو منتشر می کنه بفهمین منظق دوستان در چه سطحیه. (649232) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۷:۵۷
از اسمش و کارگردانش معلومه چی فیلمیه. چی فرض کردین مردم رو (648921) (moderator8)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۹:۳۲
موقعی که جدایی اصغر از ایران رو هم میدیدی این حرف رو میزدی؟ (649026) (moderator22)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۹:۲۵:۱۴
عزیز... جدایی نادر از سیمین یک فیلم سیاسی نبود... اجتماعی بود. (650237) (moderator1)
 
مددخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۰۱:۲۰:۳۷
وقتی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دریافت جایزه رو به اصغر فرهادی تبریک میگه معلومه که این فیلم سیاسی سیاسی سیاسی ترین فیلمه... (653903) (moderator19)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۳:۱۶
فيلمو نديدم پس نميتونم قضاوت كنم
اما از يك چيز مطمئنم
فيلمي كه بعضي از آقايون معلوم الحال ازش تعريف كنن معلومه كه ازكجا آب ميخوره
جالترش اينه كه همون تفكري كه فيلم كم نظير جدايي000 رو مزخرف ميدونه داره از اين فيلم تعريف ميكنه
ضمنا تركيب بازيگران فيلم و همچنين نگاه به كارنامه كارگردان اثر بيانگر خيلي از مسائله
پس من به دلايل ذكر شده فيلم را نخواهم ديد (649055) (moderator1)
 
عسکری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۸:۵۰:۲۵
و همون تفکری که فیلم جدایی 000 رو واقعیت جامعه و صادقانه میدونه فیلم رو ندیده حکم صادر میکنه
راستی شعار زنده باد مخالفتون کجا رفت (649546) (moderator1)
 
کلامی
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۱۶:۵۱:۳۸
لیلا حاتمی بازیگر مطرح جدایی تو نارنجی پوش نقشی کاملا در مقابل نقش قبلیش بازی کرده. جنابعالی باز همین قضاوت رو دارین؟ (655357) (moderator19)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۱:۲۸:۳۶
خوشم میاد دوستان خوب درون ظاهر بین و بدون منطق خودشونو دارن نشون میدن
من چون هنوز فیلمو ندیدم اظهار نظر نمی کنم ولی شما ها دارید فیلمو به جریان خاصی می چسبونید!!!
بر خلاف ادعاتونه (649763) (moderator1)
 
شهباز
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۳۱:۲۸
عالیجناب رو برو برم صدای دیگری به حد کافی از طریق رسانه های خیلی خیلی خیلی زیادتان در جامعه منتشر می شود . نکند هنوز کافی نیست صدای شما (649076) (moderator1)
 
مهدي د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۴۵:۱۱
وقتي از ديد بعضي ها آمار فروش فيلم به نوعي تاييد حرفهاي مطرح در فيلم قلمداد ميشه ، من ترجيح ميدم به سهم خودم اين آمار رو بالا نبرم. (649097) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۱۲:۱۳
ببینی یا نبینی بری دیگران فرقی داره؟
اسمت هم ننوشتی که بدونیم ادم مهمی هستی نمیری ببینی که ماهم نریم! (649141) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۱۶:۲۲:۵۰
از ديد ما همه افراد جامعه برابر هستند

هر نفر يك حق راي

البته از ديد شما شهروندان دسته‌ و طبقه‌بندي ميشن!!! (655269) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۱:۱۶
وقتی در جامعه ما یک روزنامه یا سایت منتقد یا معترض نمی تواند براحتی کار بکند، چطور باور کنیم که مثلا فیلمی ساخته شده و به احتمال 0 به مذاق مردم خوش بیاید و به آن ها توهین نکند! نه برادر من پولم را خرج شنیدن فحش نمی کنم. (648740) (moderator8)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۱:۳۱
فکر میکنم معلومه که فیلم چه نگرش سیاسی را دنبال میکنه و سر و صداهایی که در مورد توقیف و مصادره فیلم میشه برای بازار گرمی و جذب بیشتر تماشاگر باشه. (648780) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۶:۳۹
100% همینطوره، متاسفانه نمیدونم مسئولین ما را چی فرض کردند (648806) (moderator8)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۷:۲۰
کاملا موافقم..تمام اين هاي و هويها بابت توقيف فيلم براي کشاندن مردم به سينما براي ديدن اين فيلمه.
و مکرو مکرالله فالله خيرالماکرين... (648841) (moderator8)
 
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۸:۰۲
خوبه. همین که کم کم دارین یاد میگیرین برای حرف زدن با مردم مسلمون و گول زدنشون هم از قرآن کد بیارین پیشرفت خوبیه. بقیش بماند تا وقتی دگر! (648862) (moderator8)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۰۴:۱۳
ببخشید که ایشون یادش رفته بود فقط شما مسلمونید (649130) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۲۰:۲۲
فكر كردي دين و قران فقط مال شماست و ديديم كه چقدر بهش عمل كرديد! (649152) (moderator1)
 
Mahmoud
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۳:۱۵
شما که این همه ادعای مسلمانی میکنید میشه چند تا از مشخصه های جامعه اسلامی رو بگید تا ما هم بدونیم منظور شما از اسلام چیه ؟ (651072) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۳:۵۷
نه تو فقط مسلمونی و تو خونت قرآن داری...
بقیه اگه بخوان از اسلام حرف بزنن اول باید جز برادرای ارزشی بشن؟
قرآن هم انحصاری کردن اینا... (651396) (moderator1)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۱۸:۴۷
دوست عزیزو حافظ کل قران!!!
اصلش اینه نه اونکه نوشتی
وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِين﴿۵۴﴾ سوره آل عمران
زحمت قران خوندن هم به خودتون نمیدین و فقط سعی در استفاده ابزاری دارید
اخه تاکی تعصب؟؟؟ (649043) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۸:۳۷
واقعا خیلی زحمت کشیدی رفتی copy paste کردی.
نه واقعا معلومه که خیلی قرآن میخونی و محمتر اینکه واقعا معلومه چقدر قرآن برای امثال تو پند آموز بوده.... (650823) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۶:۴۱:۰۹
اولا شما بهتره برای بزرگ کردن نظرتT خودت رو به مردم نچسبونی ثانیا لطفا فکر نکن اینقدر مهمی که بقیه خودشون رو بالا و پائین کنن که شما رو اقناع کنن. اساسا به نظر بنده کسایی که با خودخواهی تمام اون اشتباهات رو مرتکب شدن باید بیان از مردم عذرخواهی کنن. (649360) (moderator1)
 
نسترن
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۹:۲۸:۳۷
همین شماها هستید که به خاطر اهداف سیاسی از قرآن مایه می زارید و جامعه رو دین گریز کردید. (650244) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۷:۴۰
برادر یا خواهر گرامی هنگام سوء استفاده از آِیه ی شریفه قرآن 1سرچ در اینترنت هم به جلوگیری از این اشتباه فاحش کمک خواهد کرد! (651423) (moderator1)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۵:۰۸
راستي اين فيلم هموني نيست كه تهيه كنندش دبير جشنواره فجر امساله؟!
به نظر شما اين يعني چي؟
ما هم كه هيچي نميفهميم (649059) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۶:۴۲:۵۰
به خاطر همین تو بخش مسابقه نیست عزیزم (649365) (moderator1)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۱۹:۱۰
با اين توصيفات چطور مجوز گرفته! (648793) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۶:۴۳:۳۶
الان همه فیلم های جشنواره مجوز اکران موقت تو جشنواره رو دارن نه اکران عمومی رو (649368) (moderator1)
 
kk
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۳:۰۵
باز وقت انتخابات شد و آزادی ها آغاز شد (648801) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۹:۱۱
با ساختن یه فیلم اونهم با این نگرش ازادیه قرار نیست اتفاق بیوفته (648814) (moderator19)
 
k.k
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۰:۳۱
تو کشور من آزادی هست کی میگه نیست ؟
دانشگاه آزار/بتزین آزاد/دلار آزاد/سکه آزاد /
حالا یه فیلم منکر اینا هم باشه
روغن چه یه وجب چه ... (649017) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۶:۴۵:۱۰
شما فیلم رو دیدی؟! یا اینکه اساسا هر کی بخواد حرف بزنه باید درباره مسائل مورد علاقه شما حرف بزنه؟! (649371) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۱۶:۵۶:۱۵
اون آبه که میگن چه یه وجب چه صد وجب!!!!! (655373) (moderator19)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۰:۲۷
یا شایدم
بازوقت انتخابات شد و نتیجه گیری زوداغاز شد!!! (649047) (moderator1)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۳:۳۷
من که از حالا منتظر اکرانشم
باید دید!!!!! (648802) (moderator8)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۲۷:۴۲
زماني ميتوان ادعا کرد فيلم سياسي داريم که به کارگردان هاي مستقل و منتقد وضع موجود هم اجازه فيلم سازي بدهيم خط مشي آقاي طالبي کاملا مشخص است و بديهي است فيلم هاي ايشان از نظر وزارت ارشاد براي اکران مشکلي نداشته باشد ولي آيا کارگرداني که تفکرات و عقايدي متفاوت با آقاي طالبي دارد مجال و مجوزي براي به تصوير کشاندن آراي خود دارد؟
اين گونه فيلم ها که در يک فضاي يکطرفه و نابرابر ساخته مي‌شود نتيجه معکوس دارند مردم آگاهند و فهيم و سره را از ناسره تشخيص مي‌دهند.
همانقدر که فيلم هايي مثل اخراجي هاي 3 و پايان نامه توفيق يافتند فيلم قلاده هاي طلا هم موفق خواهد بود!! (648811) (moderator8)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۸:۵۵
فيلمي كه كارگردان و تهيه كننده و حتي بعضي از بازيگراش دولتي ترين آدماي ممكنن كجا مشكل مجوز داره
اينا حربه هاي خوبي نيست براي فروش فيلم
بابا آخه چرا فكر ميكنيد مردم0000 (649069) (moderator1)
 
ss
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۵:۵۰
یه چیزی بگم بسوزین؟! قلاده های طلا ÷رفروشترین فیلم 91 میشه. بی برو برگرد. حالا هی برید بالا بیاید ÷ایین تو این سایت و اون سایت همین طور مثل چی رای منفی بدین و فلسفه ببافید. (648836) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۷:۵۶
اره مگی اینکه بلیطشو مجانی کنند (648842) (moderator8)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۳۹:۰۲
مگر اینکه در کنار بیلیط ساندیس هم بدن! (649087) (moderator1)
 
ابوذر
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۱۲:۴۷:۴۹
وای که چه ترسی دارین از ساندیس :دی (652360) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۳۹:۲۸
ايکاش قبل از اظهار نظر کمي آداب نوشتن يادميگرفتي! (648843) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۵۵:۴۳
دوست عزيز اين ادبيات شما چقدر آشناست. اساسا شما كاري جز سوزاندن هم بلديد؟ خدا همه مريض ها رو شفا بده. (648883) (moderator8)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۶:۲۸
باز این دوستان مدعی ازادی بیان شروع کردن به قصاص قبل از جنایت و پیش داوری
البته زیاد هم ازشون بعید نیست (649062) (moderator1)
 
!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۵۹:۲۸
شما اول کار کردن با کیبورد را یاد بگیر بعد هم از حرف زدنت معلومه کی سوخته به شماهم پیشنهاد میکنم آب رو همون جایی بریز که سوخته (649016) (moderator1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۳۱:۱۳
شما علم غيب داري؟!
نكنه از الان ميزان فروش فيلم رو تصويب كردين؟
يا نكنه همه مدارس و ادارات ايرانو ميخواين بسيج كنين كه برن سينما؟
جريان چيه واقعا؟ (649075) (moderator1)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۵۵:۵۷
به نظر من شما به جای سوزاندن مردم، بگردی این حرف پ رو تو کیبوردت پیدا کنی خیلی جلو می افتی (649194) (moderator1)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۱:۳۱
من هیچ تحلیلی در خصوص فیلمی که ندیده ام لا اقل نمی توانم ارائه دهم. اما انصفا از عنوان فیلم "قلاده های طلا" می توان برداشت داشت که کارگردان دیدگاه انساندوستانه را نمی خواهد به مخاطب منتقل کند. (648846) (moderator8)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۸:۱۴
رئیس شانس آوردیم فیلمو ندیدی که تحلیل کنی اگه می دیدی چی میشد؟ چطور از عنوان فیلم چنین برداشت هوشمندانه ای کردی ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
امیدوارم فیلم منصفانه ای باشه (649067) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۳ ۱۶:۵۹:۱۶
فیلمای ما تو هلندم اکران می شن؟!! یا سی دیای قاچاق زود می رسه اونجا؟! (655388) (moderator19)
 
صفر
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۴:۲۱
مشک آنست که خود ببوید .
در یکی از سایتهای هم سوی شما از قول یکی از بازیگران اصلی فیلم خواندم که در سالن نمایش دیده بود که تماشاگران تا آخر فیلم نشسته اند وبا سکوت سالن را ترک کرده اند این یعنی چی؟ (648854) (moderator8)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۳۲:۲۷
اين يعني اينكه
جواب000خاموشيست (649078) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۴۸:۲۵
ایا آقای ده نمکی هم برای اکران اینقدر مشکل داشت. یا اون .... (648864) (moderator8)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۱:۵۲:۱۳
مشکل در اکران که خودش یه فیلمه برای این فیلم!!!! (648872) (moderator8)
 
محمدعلی رجایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۰۴:۲۰
دیروز فیلم رو در سبنما فلسطین دیدم.
نمیدونم فیلم چه چیز جدیدی داشت!
چیزی اضافه بر همان چیزی در این دو سال شنیدیم نداشت آنهم با تدوینی بد. من فکر می کنم که حتی پایان نامه از این جالب تر بود!
واقعا سوالات مهمی درباره داستان هست که پاسخ داده نمیشه! درباره ی خود داستان عرض میکنم و نه محتوای داستان . (648908) (moderator8)
 
ن.ر
Italy
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۲:۴۴:۲۶
نمی دونم چرا تازگی ها مد شده که هرکی نظرش مخالف با سیاست های دولت و جمهوری اسلامی است از لفظ مردم استفاده می کنه و فکر می کنه که تمام مردم ایران پشتش هستن و دیدگاه او رو می پسندند و بقیه ی افرادی که مخالف رأی آنها هستند همه از دولتی ها و سیاسیون و کله گنده ها هستند من نمی دونم که چرا کمی چشمشون رو باز نمی کنن و جمعیت میلیونی که در 9 دی و 22 بهمن و نماز جمعه ی آقا رو نمی بینند و باز هم دم از مردم می زنن اگه مردم اینایی هستن که یکسر پشت کامپیوتر نشستن و کامنت می زنن دلتون رو زیاد به اینا خوش نکنین مردم اونایی هستن که توی صحنه و جاهای حساس وارد عمل می شن و اینقدر هم مردم مردم نکنید خسته مون کردید از بس دم از مردم زدید تا هنرمندی از نظام طرفداری می کنه همون کسایی که داد از آزادی بیان می زنند خفه اش می کنن و میگن مردم این افراد را بر نمی تابند و فقط برای افرادی که کوچکترین چیزی بر علیه مملکت می گویند کف و سوت می زنن و اونهم بیشتر در سایت های مجازی و باز هم اون مردم نامرئی شون رو به رخ می کشند بابا مردم اونایی هستند که پشت سر رهبرند و جانشون رو هم برای نظام و رهبری میدن بقیه ول معطلند. (648992) (moderator1)
 
باران
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۱۷:۰۲
نظرتان عالی بود.حرف دل خیلی از ما بود متشکرم (649235) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۲۸:۳۸
يک مصداق کاملا واقعي براي عدم تاييد اين نظر ميگم
مسير کاري بنده جوري است که هر روز از جلو 4 تا سينما عبور ميکنم
تا قبل از انتخابات 88 هفته يا ماهي نبود که من عکس شريفي نيا رو روي سر در سينما نبينم درست بعد از انتخابات 88 و حمايت اين آقا از احمدي نژاد ميتونم بگم در اين دو سال حتي يکبار هم عکسي از ايشون در سر در هيچ سينمايي نديدم(بغير از فيلم اخراجي هاي 3)! تحليل و نتيجه گيري اين جريان رو واگذار ميکنم به خودتون! (649251) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۱:۴۳:۱۸
دوست عزیز بزرگوارم عینکت را برداری مردم را میبینی !!مردم مرئی اند ،مردم و هنرمندان مردمی ،کشورشان را دوست دارند ، جمهوری اسلامی ر ادوست دارند، همین مردمی که در خیابان،درمترو دردانشگاه واداره و....وکامنت های الف را ی مثبت یا منفی می دهند ممکن است بانظر من وشما مخالف باشد،عینک تان رابردارید لطفا!!! (650077) (moderator1)
 
حامد
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۸:۳۱:۴۶
نکنه شما هم آره.پرچم ایتالیا کناره اسمت جان بر کفیتو و مردمی بودنت رو نشون میده.کسایی که تو ایران پشت کامپیوتر و تو نماز جمعه و ... نشستن مردم هستن حتی اگه با هم اختلاف عقیده داشته باشیم اما حداقل جنابعالی خودت رو از مردم ندون.چون فعلا کنار همون مردمی هم که سنگشونو به سینه میزنی نیستی.اونا مردم کشوری هستن که پرچمش جلو اسمت حک شده نه مردم ایران.عزیز من نشستی تو ایتالیا و ازون جا میخوای واسه انقلاب و نظام جان بدی.نکنه تو ایتالیا هم مردم نماز جمعه میخونن ما خبر نداریم که شما شرکت میکنی.(الف جان امیدوارم منتشر کنی) (651246) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۱۵:۲۵
بازم خوبه شما نوشتین که مردم با سکوت سالن رو ترک کردن. یکی از سایتهای اصولگرا نوشته بود که مردم به شدت این فیلم را تشویق کردن! (649036) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۲۰:۰۳
راستي انتخابات مجلس چه روزي برگزار ميشه ؟!!!!! (649045) (moderator1)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۲۳:۱۸
نديده مي تواند حدس بزنم كه فيلم چطوري است يكي به نعل زده يكي به تخته بعدش هم نتيجه گيري كرده مردم معترض اشتباه كردند (649153) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۳۰:۲۴
شما حتی جرات اکران عمومی همین فیلمی که خودتان ساخته اید و ادعا می کنید برای اقتاع هست را نخواهبد داشت. حالا ببین من کی گفتم..... (649162) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۳۲:۵۵
شما حتی جرات اکران عمومی همین فیلم که به ادعای شما برای اقتاع هست را ندارید. چون دروغ می گویید.... (649167) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۵۶:۲۴
پس سکوت در ایتجا یعنی اقناع؟ عجب باحالید شما.

سکوتم از رضایت نیست ... (649195) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۴:۵۹:۴۳
از کی نا حالا سکوت و لبخند زیر لب یعنی اقناع؟

سکوتم از رضایت نیست. کارم از گریه گذشته است یدان می خندم. (649203) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۵:۰۵:۴۱
خواستم بگویم الان خبری خواندم که ماهنامه علمی تحقیقی آئیین گفتگو بهصاحب امتیازی محمد خاتمی لغو امتیاز شد دراین شرایط که حتی انتشار یک نشریه تخصصی کم مخاطب رابر نمی تابند انتظار دارید قلاده های طلا راباورکنیم وببینیم؟! (649212) (moderator1)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۷:۱۵:۱۵
بسم الله
لطفا نام فیلم رو کامل ذکر کنید. یعنی بگید قلاده های طلا نه فقط قلاده ها!
هرچی باشه از اسم جدایی نادر از سیمین که کوتاه تره! که در این سایت هر بار کامل ذکر میشد.
لطفا پیام منو نمایش بدید...! (649417) (moderator1)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۱۹:۳۸:۴۸
من فیلم رو ندیدم
فقط میخوام بدونم باز هم به جنبش سبز و طرفداران آقای موسوی، بدگویی میشه و به نفع احمدی نژادی ها تمام میشه؟
آقای احمدی نژاد وقتی معترض بود که در مناظره های انتخاباتی، موسوی و کروبی و رضایی پشت سرش حرف زدند، تنهایی نشست و به میزان همان دقایق، حرف زد.
اما هنوز ندیدم که در جواب فیلم های یک طرفه ای همچون اخراجی ها3 و پایان نامه، فیلمی به نفع مخالفان این فیلم ها ساخته شده باشه (649611) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۱:۲۸:۴۳
از اسم فيلم ميشه فهميد با چه جماعت فرهيخته اى طرفيم! (649764) (moderator1)
 
جباری
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۳:۰۶:۱۶
من که می‌رم می‌بینم بعدش اظهار نظر می‌کنم. (649918) (moderator1)
 
زهره
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۳:۲۰:۲۳
ساختن این فیلم ها بسیار خوب است اگر همه سلایق بتوانند در مورد دیدگاهشان از آن حوادث اظهار نظر کنند و فیلم بسازنند.
آزادی بیان ممکن است در کوتاه مدت به نظر "دشمن شادکن" به نظر برسد ولی در بلند مدت باعث امنیت شکست ناپذیر کشور حواهد بود. (649933) (moderator1)
 
مغ
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۲۳:۳۴:۰۲
جالبه که تا الان بالای صد نظر داریم که نهایتاً 4-5 تاشون فیلمو دیدن!
این یعنی نقد منصفانه! (649952) (moderator1)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۸:۱۶:۰۴
قلاده های طلا
خوب من فکر می کنم یعنی اینکه با پول چند نفر را سگ خودشان کرده اند.
حتما اونی که پول داده آمریکاست اونی هم که سگ شده ما هستیم دیگه.

اکر به غیر این بود که پخش نمی شد (650202) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۰۹:۳۸:۰۹
اصلا اسم فیلم خیلی گویاست!
یعنی بنده و معترضین دیگر سگ اجنبی هستیم و آنها قلاده های طلایی (استعاره از مال دنیا) بر گردن ما انداخته اند.
خیلی ممنون، من ندیده اقناع شدم! انگار با همه بی بصیرتیمون یه چیزایی می فهمیما! (650262) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۹:۰۱
به عنوان يك خواننده جديد سايت شما آراء مخاطبين يك سايت اينطرفي خيلي اونطرفيه!!
حالا اين دو حالت داره يا خواننده هاي سايت شما اونطرفي شدن يا اينكه اينطرفي ها سايت شما رو نميخونند كه در هر حال صداقت شما در اعلام نتايج اراء به شدت جاي تحسين دارد. (650293) (moderator1)
 
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۴:۰۲
سلام. میدونم باز نظر من گذاشته نمیش. اما من باز نظر میدم. اگه توی سینمای ایران نگاه گنین خیلی کم میبینید که فیلمی از خط قرمز رد کرده باشه. مثل مارمولک و سنتوری، گربه های ایرانی و ..
اما در مقابل در سینمای امریکا بارها و بارها میبینید. و این شده که مردم ما بیشتر به سینمای امریکا و هالیوود علاقه دارن
چرا؟
چون تنوع موضوع وجود داره
اگه توی سینمای ما گه گداری فیلمی باشه که بحث برانگیز باشه مطمئن باشین مخاطب رو از جلوی مبل خونه به صندلی سینما میاره و این میشه عادت که فیلم رو تو سینما دید. حالا دقیقا میبینید که مردم واسه دیدن این فیلم تا نصفه شب هم مونده بودن. این میگه که بله، مردم علاقه دارن ببینن ایم قبیل یلم هارو. تا کی سینمای سفارشی باید ذهن بیننده رو درگیر مسائل پوچ و مبتذل کنه؟
فیلمنی که هیچ موضوع خاصی نداره.
به تمانم دوستان سفارش میکنم به دیدن این فیلم برین. چون باید دید و گفت باز هم خواهیم دادید. وقتی من به سینمای اکسین اهواز میرمم و هر سکانس حداکثر40 نفر میان که اکثرا جوان و برای چیزه دیگه میان رو میبینم حسرت میخورم. البته این در شهر بزرگ اهوازه. وای به شهرستان ها. اگه این فیلم ها بیاد روی پرده مطمئن باشین هر سکانس صدها نفر میاد. چون مردم ما ندیدن و تشنه ی این فیلم هان. نمونش قلاده ی طلا که تا نصفه شب مردم رو تو سینما نگه داشته
اشکان (650370) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۷:۲۹
مسخره است . چون توی این کشور آزادی بیان نیست و این فیلم هم مشابه فیلم های دیگه که به نفه یک جریان سیاسیه (650419) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۲:۱۷
فيلم را ديدم و كاملا با نوشته شما نوافقم. راستش وقتي داشتم وارد سالن مي شدم انتظار ديدن فيلم خوب نداشتم اما واقعا فيلم فراتر از انتظار بود موفق باشيد (650423) (moderator1)
 
reza25
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۹:۱۸
سلام
به نظر من فضای سیاسی ما یک تابو هست
و هیچ کسی جرات پرداختن به اون رو نداره و نخواهد داشت
واسه همین هرچه در مورد سیاست ساخته بشه یا شده
یک برداشت از یک فضای سیاسی دیگر هست که شاید کمی شبیه ایران باشه
چند موضوع مطرح میکنم اگر این وقایع تو ایران نبود بالای 20 فیلم در مورد اونها ساخته می شد
1 واقعه هشت شهریور
2 واقعه هفتم تیر
3صلح ایران و عراق
4 وقایع رحلت امام و پس از آن
5 داستان کرباسچی
6 کوی دانشگاه 1
7 کوی دانشگاه 2
8 اختلاس بانک صادرات
9 شهرام جزایری
10 قتلهای زنجیره ای
11 انتخابات 84
12انتخابات88
همین یک جین موضوع بسه کسی جرات داره بسازه
؟؟؟؟؟؟؟ (650989) (moderator1)
 
وحدت
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۲:۳۹
مردم کیند؟
شما کامنتیا! چرا هی دنبال تفرقه هستید چشم بسته یه سره فقط سیاه می بینید... اون بنده خدا که جبهه گیری نکرد که شما اینقد....
اگه مردم اینایی هستن که یکسر پشت کامپیوتر نشستن و کامنت می زنن دلتون رو زیاد به اینا خوش نکنین!!!!!!!!

این حرفا رو ول کن .... در هر حال ایران قدرتمندی داریم و به امید سرافرازی هممون...
خوش باشید (651058) (moderator1)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۳:۲۶
من فيلم نرفتم ببينم
شايد اگر برم فيلم ببينم خيلي هم نقد منفي داشته باشم.
ولي چنتا چيز جالب هست كه ميخوام بگم.
تو قرآن بارها نسبت به فتنه هشدار داده ميشه و فتنه رو بدتر از قتل ميدونه.
مثلا من به عنوان كسي كه به احمدي ن‍ژاد راي دادم، خيلي خيلي ازش و بعضي كارهاش انتقاد دارم.
ولي هميشه تو زندگي سعي كردم براي يافتن حقيقت نظرات مخالف رو هم بشنوم. چيزي كه هست اينه كه تو جامعه جريان منتقد هم وجود داره و اين خيلي خوبه. جريان مخالف هم وجود داره و اين هم خيلي خوبه يعني همه ما باهم خواهر و برادريم و همه نظرها كه مثل هم نيست.
ولي چيزي كه هست و تو قرآن آمده اينه كه شيطان به اينگونه كفار رو براي جلوگيري گسترش حقيقت حضرت محمد وسوسه ميكرد كه به سخنان محمد(ص) گوش نديد چون اون ساحره است. و اين نهايت بديختي يك انسانه كه اينقدر ضعيف و غير منطقي مبهوت در دنياي خيالي باشه كه گوش هاشو بگيره تا نبينه نظر مخالف يا جريان مخالف با خودش چي ميگه.
من كار به اين طرف و اون طرف ندارم من به عنوان موافق نظام هميشه بي بي سي و و صداي مخالف ايران رو گوش ميدم تا با بررسي همه حرف ها حق رو دريابم ولي در اينجا دارم آدم هايي رو ميبينم كه هنوز هيچي از فيلم نميدونند با يك قضاوت بي منطق ميگن ما فيلم رو نميريم ببينيم. و جالب اينه كه همه اين چيزها در قرآن اومده. خوب اين تبعيت از وسوسه شيطانه كه گوششمون رو به هرچي ببنديم تا دنياي خيالي ذهنمون خراب نشه.
حقيقت،فرصت دادن به همه براي بيان نظرات خودشونه.
يا علي (651394) (moderator1)
 
طلبه
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۱ ۲۱:۵۰:۳۶
سلام.من رفتم این فیلم رو دیدم ولی با گذشت چند روز نمیدونم بگم فیلم خوبی بود یا بد!تکنیک قافلگیریش دقیقا عین نفوذی بود و واقعا خرج فیلم کرده بودن اما خوب...سکانس هایی هم داشت که شاید بوی...مهم نیست.متاسفانه این فیلم دیگه اکران نخواهد شد و جلوی پخشش گرفته شده. چراشو نمیدونم ولی اینو میدونم که انقدر این فیلم بی طرف بود که حتی کسانی که با علاىم خاص(سبز!)اومده بودن هم تاآخر فیلم اعتراضی یا شلوغی یا...نکردن.پس چرا لغو نمایش شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟... (651535) (moderator1)
 
بی نام
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۱۱:۱۹:۵۴
من فیلم را ندیدم ، اما فیلمی که از وزارت ارشاد کنونی مجوز بگیره تکلیفش معلومه......!!!!! (652216) (moderator19)
 
فرزاد
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۱۳:۴۴:۰۵
من فقط یک چیز را دقت کردم در نظرات کاربران لایکها و مخالفتهایی که به نظرات داده شده است ... نمونه کوچکی (نمونه آماری) از جامعه را دیدم... (652474) (moderator19)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۲ ۲۰:۰۲:۳۷
مطمئن باشید به هر کسی اجازه ساخت فیلم سیاسی را نمی دهند تا بعد از انتخابات بعضی ازادی ها باب میشود مثل حجاب عده ای در راهپیمایی امروز ولی قرار نیست فردا ادامه داشته باشد (653391) (moderator19)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۴ ۰۰:۱۸:۱۶
سلام
من فیلمو دیدم
واقعا بی نظیره
احتمالا پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بشه
10 ملیارد به بالا فروش خواهد کرد (656254) (moderator19)
 
ابراهیم
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۰:۴۷:۲۸
چرا شما ها فکر می کنید که خیلی می فهمید؟ ویا چرا خودتونو، به یه مجموعه تعمیم می دید ؟ ویا یا هر دو طرف دم از احترام ازادی و ... میزنید ولی تحمل حرفهای ساده هم و ندارید؟ اصلا شماها حرف حسابتون چیه با هر دو طرفتونم ؟اخه چرا شماها فکر میکنید باید مردم روشن کنید مگه شماها کی هستید ؟
چرا فکر می کنید کل ایران فقط تهرانه؟ بابا مردم از دست شعارتون خسته شدن با هر دو طرفتونم ؟ول کنید مارو .
بابا ما می خوایم زندگی کنیم .فیلم ببینیم .گردش بریم چرا هر چیزیرو جناحیی می کند ؟ (660369) (moderator19)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۲۸ ۲۳:۵۳:۰۴
ای شیطون ! تو هم که خودی هستی ... بفرما چایی حاج آقا... زرنگ شدی بلا ! (662881) (alef-11)
 
امیرحسین
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۱۰:۴۲
من حتما میرم فیلمو میبینم برام مهم نیست این جلبکای سبز چی میخوان بگن.ما با ولایت زنده ایم/تا زنده ایم رزمنده ایم (710502) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
قلاده های طلا؛ فیلمی برای اقناع
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته