توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254861
راهنمای کتاب/ «حالم خوب نیست»؛ فائزه طباطبایی؛ نشر هیلا
هر آدم قصه ای دارد
مسلم نادعلی زاده؛ 13 دی ماه 1393
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۱
حالم خوب نیست
نویسنده: فائزه طباطبایی
ناشر: هیلا، چاپ اول، ۱۳۹۳
۱۱۵ صفحه، ۵۵۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستان‌ها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستان‌ها اینجا کلیک  کنید.

****

زندگی هر یک از ما داستانی است خواندنی و جذّاب. گاه سرشار از غم و اندوه و گاه آکنده از عشق و محبّت. امّا بیشتر وقت ها این هر دو در زندگیِ ما با هم آمیخته اند. اگر  همه انسانها با هنر نویسندگی آشنا بودند و داستان زندگی خود را می نوشتند، امروز چه بسیار داستان ها و رمان های خواندنی موجود بود. بسیاری از ما در درون خویش، دنیایی متفاوت با برون داریم و هیچ یک از ما به درستی نمی داند که در اندرون دیگری چه می گذرد؟

فراوانند عشق ها و نفرت ها که در ظاهر کتمان می شود ولی چون خوره به جان هر شخص می افتد و او را می آزارد. دنیای درون بعضی انسان ها بسی بزرگ تر از دنیای برونشان است. در دنیای برون، داستان هایی هر روز تکرار می شود. تولّد و مرگ و دل بستن و دل کندن، تکراری ترین داستان های دنیا هستند. به قول کلیم کاشانی:

بدنامیِ حیات، دو روزی نبود بیش
گویم کلیم با تو که آن هم چسان گذشت
یک روز صرف بستن دل شد به این و آن
روز دگر به کندن دل زین و آن گذشت

درون مایه ی این داستان های تکراری،تنش ها، اضطراب ها، استرس ها، درگیری ها و کشمکش ها از سویی و عشق ها، محبّت ها، دوستی ها، اشتیاق ها و شادی ها از سویی دیگر است. گاه چنان است که ناگفتنی های یک انسان، بسیار بیشتر از گفتنی های اوست چنانکه گفتیم و آنچه یک انسان نمی گوید، مهم تر است از آنچه می گوید. شاید از دکتر شریعتی است که چنین می گوید: «ارزش هر انسان به اندازه ی حرف هایی است که برای «نگفتن» دارد».

کتاب «حالم خوب نیست» نوشته فائزه طباطبایی، خواننده را به عالم فکر و خیال می برد. هر داستانِ این کتاب، بیان ناگفتنی های یک یا چند شخص است. قهرمانانِ این داستان ها، انسان های عجیب و خارق العاده نیستند. عادی هستند چون من و شما. از سنخ آدم هایی که هر روز در اطرافمان می بینیم. با ظواهر معمولی و درونی پیچیده. نویسنده برشی از زندگی آنها را پیش روی ما می گذارد و با روایت پاره ای از کنش ها و واکنش ما را درگیر زندگی شخصیت هایی می کند که شاید برخی ویژگی های درونی آنها با خصوصیات درونی خوانندگان آشنا باشد و خواننده، ناگفتنی های خود را در یکی از داستانهای این کتاب بخواند.

«حالم خوب نیست» چهل و پنجمین کتاب انتشارات هیلا و شامل چهارده داستان کوتاه با حال و هوای شهری است. این کتاب به زندگی آدمهایی می پردازد که هریک از ما احتمالا نمونه هایی شبیه آنها را در پیرامون خود دیده باشیم.

بازی، خاک خیس، کافی‌شاپ، حالم خوب نیست، نیمکت، کفش‌های نه‌چندان تمیز، فردا روز دیگری است، نامه، دیدار نزدیک است، آبی‌ فیروزه‌ای، موضوع انشا، مطب، تو و وصیت‌نامه عناوین داستانهای این کتاب را تشکیل می دهند.
 
کلمات کلیدی : حالم خوب نیست + فائزه طباطبایی + نشر هیلا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
هر آدم قصه ای دارد