توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459864
کناره‌گیری رئیس کمیته بررسی دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
رئیس کمیته کنگره آمریکا برای بررسی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری، کناره گیری کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از بی بی سی، دوین نونز، رئیس کمیته کنگره آمریکا برای بررسی مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری، موقتا از این مقام کنار رفته است.

کمیته انضباطی مجلس نمایندگان تحقیقاتی را بر روی عملکرد آقای نونز و احتمال افشای اسناد طبقه‌بندی‌شده از طرف او آغاز کرده است.

نونز گفت این اتهام کاملا نادرست است و با انگیزه‌های سیاسی مطرح می شود. او افزوده تصمیمش برای کناره‌گیری را در پی آن گرفته که "چندین گروه دست چپی اتهام‌هایی را علیه او تسلیم کمیته انضباطی کنگره کرده اند".

مایک کاناوی، دیگر عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، جایگزین دوین نونز می‌شود.

دموکرات‌ها از نونز انتقاد می‌کردند که موضعی نزدیک به کاخ سغید دارد و بنابراین نمی‌تواند به طور بی‌طرفانه تحقیقات درباره همکاری احتمالی ستاد دونالد ترامپ با روسیه را هدایت کند.

دوین نونز ماه پیش بدون اطلاع دادن به کمیته تحقیق کنگره اعلام کرد که کاخ سفید احتمال می‌دهد دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، در جریان انتخابات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را شنود کرده باشند.

او این موضوع را کمی پس از آن بیان کرد که آقای ترامپ ادعای مشابهی را علیه دولت باراک اوباما مطرح کرد. برای این ادعای آقای ترامپ مدرکی ارائه نشده و دوین نونز برای تکرار آن مورد انتقاد قرار گرفته است.پل رایان، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، گفته است که به آقای نونز اعتماد دارد ولی از تصمیم او برای کنار رفتن از کمیته تحقیق کنگره حمایت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : کمیته بررسی دخالت روسیه+انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.