توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485667
دعوت مراجع به حضور در راهپیمایی روز قدس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
تعدادی از مراجع عظام تقلید و علمای قم از آحاد مردم برای حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

به گزارش مهر، مراجع عظام تقلید همانند سال‌های گذشته در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به نام روز قدس نامگذاری شده است طی سخنان و پیام‌هایی آحاد ملت را به دعوت پرشور و گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی طی سخنانی از آحاد مردم خواست تا در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کنند و مشت محکمی بر دهان دشمنان و رژیم غاصب صهیونیستی بزنند.

وی با اشاره به شرایط خاص جهان اسلام گفت: شرکت پرشور مسلمانان متعهد و آزادی خواه در راهپیمایی روز جهانی قدس باعث انزوای بیش از پیش رژیم اشغالگر قدس خواهد شد.

حضور در راهپیمایی روز قدس امنیت داخلی را تضمین می‌کند
آیت الله العظمی جوادی آملی طی پیامی مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: حضور همه عزیزان در راهپیمایی روز قدس هم امنیت داخلی را تضمین می‌کند، هم امان مسلمانان را حفظ می‌کند و هم امنیت و امان قدس را تأمین می‌کند، هم امنیت و امان فلسطینی‌های مطرود و مظلوم را تأمین می‌کند و هم استکبار و صهیونیست را محکوم و مخذول می‌کند و جهان را برای ظهور و حضور صاحب اصیل و اصلی‌اش فراهم می‌کند، که امیدواریم این‌چنین باشد.

قدس باید از دست غاصبین آزاد شود
آیت الله العظمی جعفر سبحانی نیز طی سخنانی با بیان اینکه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از طریق حضرت امام خمینی(ره) روز قدس معرفی‌شده است، گفت: در روز قدس همه مسلمانان جهان باید دست‌به‌دست یکدیگر دهند و جهان بشریت را دعوت کنند تا این سرزمین اشغالی به آغوش اسلام برگردد.

وی با اشاره به اشتباه تاریخی موضوع فلسطین اظهار داشت: نخستین اشتباهی که در اوایل شد این بود که برخی مسئله قدس را نه اسلامی، بلکه عربی معرفی کردند و این مسئله سبب اشتباهات بسیاری شد، اما نظر امام خمینی(ره) در این رابطه این بوده که مسئله عربی نبوده، بلکه اسلامی است.

این استاد سطوح عالی حوزه گفت: جهان عرب و غیرعرب در مسئله قدس شریک هستند؛ با وجود اینکه قدس نخستین قبله مسلمانان بوده و پیامبر اکرم(ص) هم ۱۷ ماه بر این قبله نماز خوانده است بنابراین باید نخستین قبله از دست جمعیت غاصب آزاد شود و این کار با یک خیزش جهانی مسلمانان شدنی است.

قدس اولین مسئله جهان اسلام است
آیت الله العظمی نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید هم طی پیامی خواستار حضور ملت در راهپیمایی روز قدس شد.

در پیام این مرجع تقلید آمده است: همان طور که امام راحل اعلی الله مقامه، مسئله قدس را اولین مسئله جهان اسلام دانستند ما نیز بر این موضوع تأکید داریم، به این معنا که تا این غده سرطانی در منطقه وجود دارد منطقه آرامش نخواهد دید، امروز جریان‌هایی که در شرایط فعلی جهان از طرف آمریکا و رژیم صهیونیستی و ایادی آنها صورت می‌گیرد، برای این است که رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار بگیرد، تا بتواند از این فرصت سوء استفاده کند و ریشه این رژیم مستحکم شود.

در ادامه این پیام تصریح شده است: بنابراین بر مردم مسلمان و متحد ایران اسلامی و کل آزادی خواهان جهان لازم است در روز قدس به میدان بیاییند و با شکوه، شعور و مشت‌های گره کرده، حرکت کنند.

آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: این مبارزه و این فرهنگ، فرهنگ از بین بردن رژیم صهیونیستی دوام دارد و ان شاءالله این توفیق برای همه مسلمان‌ها حاصل خواهد شد و این غده سرطانی با توفیق پروردگار متعال نابود خواهد گردید.

روز قدس روز اسلام است
آیت الله العظمی علوی گرگانی نیز در پیامی روز جهانی قدس را روز اسلام دانست و بر حضور گسترده و چشمگیر مردم در راهپیمایی این روز تأکید کرد.

این مرجع تقلید افزود: لازم است امت اسلامی و تمامی آزادگان جهان در روز قدس علیه اسرائیل و آمریکای جنایتکار و حامیان این رژیم جعلی و غده سرطانی فریاد بر آورند و مردم ما با حضور چشمگیر خود با اسلام و رهبری بیعتی دوباره کنند.

وی با اشاره به ماهیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی آن را بزرگترین تروریست دولتی و بالقوه خطرناک دانست و گفت: استعمار جهانی این رژیم جعلی را برای فشار هر چه بیشتر به مسلمانان جهان تأسیس کرد و هر سال بر تجاوزات و ستم‌های آنان به مردم مسلمان و بی‌دفاع فلسطین افزوده می‌شود.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه تحریم‌های جدید آمریکای جنایتکار و دولت جدیدش ضد ملت ایران و نقض قرارداد بین‌المللی برجام را محکوم کرد.

مردم حضور کوبنده خود را مانند سال‌های گذشته نشان دهند
امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) هم طی پیامی خواستار حضور پررنگ و پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس شد.

در بخشی از پیام آیت الله سید محمد سعیدی آمده است: ملت انقلابی ایران همواره از حقوق به‌حق ملت مظلوم فلسطین حمایت کرده و اسرائیل، این غده سرطانی و چرکین غاصب کودک‌کش را محکوم و به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.

در ادامه پیام آمده است:‌ امروز، صدای غرش مهیب و طنین انفجار موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقر داعشیان خونخوار و جنایتکار در دیرالزور سوریه، همچنان که رعب و وحشت را در میان آنها و پیروانشان ایجاد کرده است، خود درس عبرت و هشداری جدی به خباثت و توطئه و فتنه انگیزی رژیم صهیونیستی است تا دست از توطئه در منطقه بردارد.

در شرایط حساس امروز، از همه اقشار مردم می‌خواهم با حضور پرشور و کوبنده و تحسین برانگیز خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، همانند سال‌های گذشته، ضمن نشان دادن اقتدار و عظمت همیشگی جمهوری اسلامی ایران، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین به جهانیان نشان دهند و مشت محکمی بر دهان رژیم صهیونستی و استکبار جهانی بزنند.

ملت ایران با شرکت در راهپیمایی روز قدس وحدت و همبستگی را به رخ جهانیان می‌کشد
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در اطلاعیه‌ای با تأکید بر حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، اعلام کرد: روز جهانی قدس نخواهد گذاشت مسئله فلسطین فراموش شود.

پیام این نهاد حوزوی که با امضای آیت الله محمد یزدی منتشر شده بدین شرح است:

سالیان متمادی از داغ بزرگ غصب فلسطین می‌گذرد و این درد بر قلب امت اسلامی همچنان سنگینی می‌کند. رژیم غاصب صهیونیستی ترکیبی از خشونت‌، ترور، کشتار و ویرانگری را بر این ملت مقاوم تحمیل می‌کند و غربت و مظلومیت قدس در پس خیانت‌ها و حماقت‌های برخی سازشکاران منطقه دوچندان می‌شود.

در میانه این آتش و خون، فلسطین همچنان در اوج مظلومیت است اما روز جهانی قدس نخواهد گذاشت مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

روز قدس، این یادگار ارزشمند امام راحل(ره)، روز همبستگی و اتحاد جهان اسلام برای آزادی قدس شریف و نجات ملت فلسطین از چنگال غاصبانی خون ریز و ستمگر و روز فریاد ستم خواهی آزادگان جهان از بیداد و ظلم جانیانی کودک‌کش و حمایت از مقاومت ومبارزه در نفی سازش و معامله است.

‌جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع از جبهه مقاومت اسلامی در فلسطین‌، غزه، لبنان‌، سوریه و عراق اعلام می‌دارد آرزوی تمام مبارزان‌، مجاهدان و همچنین آزادی‌خواهان جهان‌، آزادی قدس شریف و بازگشت فلسطین به آغوش جهان اسلام است‌ و نابودی اسرائیل و جبهه ظلم و استکبار تنها در افق مبارزه و جهاد تحقق یافتنی است و روز محاکمه و مجازات این جانیان ضد بشریت بزودی فراخواهد رسید.

مردم مسلمان ایران بار دیگر با حضور پرشور و گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، آزادی فلسطین‌، این مسئله دینی و ایمانی را مطالبه خواهند کرد و امت اسلام نیز وحدت و همبستگی خود را به رخ جهانیان خواهد کشید.
 
کلمات کلیدی : راهپیمایی، روز قدس،رژیم صهیونیستی، فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.