۱۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 99556
از اتهامات تبرئه شدم (+ پاسخ آکسفورد)
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۴۳
مهدی هاشمی: از اتهامات تبرئه شدم


مهدی هاشمی در نامه ای به الف از تبرئه خود در تحقیقات سرپیتر نورث خبر داد.در همین حال، در پی پیگیری های الف، متن کوتاهی از دانشگاه آکسفورد منتشر شد. در این بیانیه کوتاه آمده است:

سر پیتر نورث  اتهامات وارده در مورد نحوه پذیرش دانشجوی دکترای مورد نظر را بررسی کرده و مبنایی نیافته که آکسفورد بر اساس آن اقدام قانونی علیه این دانشجو انجام دهد.

الف طی روزهای گذشته با وجود دریافت اطلاعات جدید از جزییات پرونده، به دلیل عدم دریافت پاسخ از متهمین، از جمله توصیه کنندگان علمی در ایران که متهم به عدم رعایت اخلاق علمی شده بودند یا افرادی در بریتانیا که متهم به دریافت امتیازاتی در قبال کمک به مهدی شده بودند، و ... انتشار اخبار را به دریافت پاسخ دقیقتر این افراد و کامل شدن خبر موکول کرده بود. الف همچنان تحولات این پرونده را پیگیری می کند و در صورت وقوع تحولی جدید، خوانندگان را مطلع خواهد کرد.به گزارش "الف"، متن نامه هاشمی به شرح زیر است:به لطف خداوند منان، نتیجه تحقیقات دانشگاه اکسفورد به سرپرستی سیر پیتر نورت (یکی از مبرز ترین وکلای انگلستان ) در خصوص اتهاماتی که به پذیرش من در این دانشگاه وارد شده بود اعلام شدو بی اساس بودن این اتهامات ثابت گردید . همچانکه توقع میرفت ثابت شد که ورود من به اين دانشگاه مطابق مقرارات صورت گرفته و هيچ خطايی صورت نگرفته استاز آنجایی که گروه هایی متعدد ازآغاز انقلاب اسلامی ملت ایران، سعی بر این داشته اند، تا ناکامی ها و کاستیهای خود را با مایه گذاشتن، و آلوده کردن  نام خانواده هاشمی جبران کنند، تکلیف بر ان دیدم، که جهت تنویر افکار ملت عزیز ، چه دوستان، و چه آنهایی که متاسفانه تبلیغات یکطرفه را باور کرده اند، اطلاع رسانی کنم، البته این حق مسلم، ملت ایران است که قضاوت نهایی را انجام دهند؛اینجانب مهدی هاشمی بهرمانی، حدودا، ۱۸ ماه پیش از کشور خارج شده تا به وظایفی که به عهده من گذشته شده بود رسیدگی کنم، و تحصیلات خود را در خارج از کشور در مقطع دکترا ادامه دهم. از آنجایی که بازپرسی شعبه های خارج از کشور به عهده اینجانب گذشته شده بود،  ضمن بازرسی از شعبه دانشگاه آزاد در شهر اکسفورد ، تصمیم گرفتم در دانشگاه اکسفورد مشغول به تحصیل شوم،از آنجایی که گروهی از هموطنان ممکن است به پروسه پذیرش دانشگاه ها در خارج از کشورآشنایی کافی نداشته باشند، این پروسه طولانی و ۹ ماهه، شامل ، بررسی مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس، دریافت پروپوزال و چندین مصاحبه با اساتید مربوطه میباشد.بار دیگر یکی از کسانی که فلسفه وجودی خود را در توهمات و بهتان به دیگران میبینند، اتهاماتی را متوجه بنده و دانشگاه اکسفورد نمود مبنی بر پرداخت پول در ازای گرفتن پذیرش از این دانشگاه. مسولین این  دانشگاه با من تماس گرفته و به موافقت من، تحقیقات این دانشگاه آغاز شد. این تحقیقات ۲-۳ ماه به طول انجامید، و درست چندین هفته قاب از انتشار رسمی نتایج این تحقیقات، فرد ...که از نتیجه این تحقیقات آگاه شده بود، سعی کرد با مطبوعاتی کردن این موضوع ، و طرح موضوعاتی من جمله ویزا و یا محل اقامت بنده که نه در حیطه دانش ویا سوابق وی بود، برای خود کسب ابرو کند.از آنجایی که یکی از موضوعا تی که طرح شده است، سابقه علمی و کاری بنده است، این فرصت را مغتنم شمرده و در این زمینه توضیحاتی میدهم،    تحصیلات دبیرستانی خود را در دبیرستان نیکان، و جزو شاگرد ان برجسته به پایان بردم،

    از طرف این دبیرستان برای شرکت در المپیاد جهانی ریاضی انتخاب شدم، که به علت حضور در جبهه موفق به شرکت در این مسابقات نشدم، دوست و همکلاسی عزیزی که به جای من شرکت کرد، موفق به افتخار آفرینی برای ایران و کسب مدل نقره شد.

    در کنکور سراسری شرکت کرده و با اخذ رتبه ۲۹ وارد دانشگاه تهران شدم،

    پس از گرفتن مهندسی مخابرات از دانشگاه فنی تهران، برای ادامه تحصیل به استرالیا رفتم،

    در استرالیا و پس از مطالعه زبان انگلیسی، وارد دانشگاه دولتی کانبرا شدم،

    در پی حمله گروهی از منافقین به اینجانب و منزلم در استرالیا، این کشور را ترک کرده و به ایران بازگشتم،

    در ایران وارد کار اجرایی در وزارت نفت شده، اما پس از چندین سال تحصیلاتم را در دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده و موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس مهندسی انرژی از این دانشگاه شدم،

    در کنکور دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری قبول شده، اما به علت خروج از ایران موفق به اتمام این مقطع نشدم،  هنگامی که با ورود به وزارت نفت سازمان مهندسی و تاسیسات دریای را پای نهادم، ایران، جایگاه شایسته یی که در خور نام پر افتخار کشورمان باشد نداشت، امروزه به لطف خداوند و توانایی کارشناسان ایرانی، ایران یکی از کشورهای مطرح در این صنعت میباشد، و ارز قابل توجهی از محل صادرات این نوع خدمات عاید مملکت میشد.پس از آن در مقام اولین مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، کارهای تحقیقاتی بسیاری را که از مجموع کارهای تحقیقاتی چند وزارت خانه بیشتر بود، بین صنعت و دانشگاه های ایران سرپرستی کردیم.در زمینه انتشارات ، یک کتاب تاریخ معاصر ایران (خاطرات آیات الله هاشمی رفسنجانی) را تدوین کرده، و در تدوین ۷-۸ کتاب نظرات داشته ام،برای ۴ سال ریاست مرکز تحقیقات علمی دانشگاه آزاد را بعهده داشتم،سوابق فوق همگی (با مدارک) متقن در پیرش بنده نقش داشته است، و دانشگاه اکسفورد اعتبار چندین صد ساله خود را دستخوش تردید نمیکرد.  
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۵:۱۳
الف عزیز حالا دیگر ساکت می شوی؟؟ (426807)
 
ali
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۱:۰۸:۵۸
با شناختي كه من از آقاي دكتر توكلي دارم، نميشود ايشان را به اين راحتي فريب داد. . (427326)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۹:۱۴:۵۵
آن یكی در عهد داود نبی نزد هر دانا و پیش هر غنی

این دعا می كرد دایم كای خدا ثروتی بی رنج، روزی كن مرا

چون مرا تو آفریدی كاهلی زخم خواری، سست جُنبی، مَنبلی

كاهلم چون آفریدی ای ملی روزیم ده هم ز راه كاهلی

هر كه را پا هست، جوید روزیی هر كه را پا نیست، كن دل دلسوزیی

روزیی خواهم به ناگه بی تعب كه ندارم من ز كوشش، جز طلب!!!

مدت بسیار میكرد این دعا روز تا شب، شب همه شب تا ضحی

خلق میخندید بر گفتار او بر طمع خامی و بر پیكار او

كه چه میگوید؟ عجب این سست ریش یا كسی داده است بنگ بی هشیش

راه روزی كسب و رنج است و تعب هر كه را او پیشه ای داد و طلب

شد مَثَل در خام طبعی آن گدا او از این خواهش نمی آمد جدا!!!

این دوست عزیز ما واقعاً فکر میکنند هنوز هم میتونند به هوش افراد توهین بکنند! دوست عزیز شما اینهمه سال در ایران بودی دنبال مدرک دکترات رو نگرفتی، بعد یکهو درست در زمانی که تحت تعقیب قوهُ قضایًیه قرار گرفتید یادتون افتاد باید بروید انگلیس و مدرک دکتراتونرو بگیرید! اونوقت توقع هم دارید تمام حرفاتون رو باور کنیم. ولی یک چیزرو باید در موردتون اعتراف کنم، با این سوابق تحصیلی واقعاً اعتماد بنفستون بالاست. (427549)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۹:۳۳
اگه اون دنیا معلوم بشه این خبر دروغ باشه، وای به حال شما و امثال سایت های شما در اون دنیا (426810)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۷:۳۳:۴۷
چطوری این همه نخبه جوان با کلی مقاله نمی توانند آنجا پذیرش بگیرند بعدمهدی رفسنجانی در سن 40 سالگی به دلیل سوابق مدیریتی خود در دانشگاه باباشون می تونن؟

اتفاقا پسر قذافی و همکلاسی آقا مهدی هم از همین حرفها زیاد می زنه. (426964)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۰:۴۸:۵۱
کی گفته نمی تونن پذیرش بگیرند. غیر از مقاله اگر مدرک زبان خارجی معتبر داشته باشی تو جاهای بهتر از آکسفورد مثل دانشگاههای معتبر کانادا می تونی بورس بشی. (427321)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۲:۰۷:۱۵
he spend money from your oil (427416)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۴:۴۲:۰۰
آقا انگليسي بلد نيستي همون فارسي خودمون رو بنويس. (427767)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۱:۴۹
شما دو مطلب مهم را فراموش می کنی:
1- فردی مانند مهدی هاشمی با آنهمه اطلاعات دست اول از تاریخ معاصر ایران برای دانشگاههای طراز اول دنیا مثل یک گنج می ماند. دانشگاه آکسفورد چنین شخصی را حتی اگر دیپلم هم داشت با اشتیاق می پذیرفت. لذا سوابق علمی در این خصوص نقشی ندارد. زیرا ایشان یک فرد عادی نیست بلکه کسی است که در خصوص تاریخ معاصر ایران از نزدیک و از زمان کودکی درگیر بوده است. اگر ایشان می خواست در آکسفورد پزشکی بخواند سوابق شان مطرح می شد ولی برای رشته ای که با تاریح و فرهنگ ایران سر و کار دارد وجود چنین شخصی خود معادل هزار خروار سابقه است.
2- اصولا در صحنه سیاسی ایران افرادی که به طیف کارگزاران تعلق دارند خصلت تکنوکراتی دارند و لذا از نظر سوابق علمی و عملی چیزی کم نمی آورند همانطور که در سوابق ایشان دیده می شود. لذا حمله به سوابق علمی این طیف ناشی از سادگی مخالفان بوده است . نقطه ضعف این گروه چیز دیگری است و همانطور که ثابت شد حمله به سوابق علمی ایشان نتیجه عکس داد. (427528)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۱۶:۴۳
ایضا ما هم جبهه بودیم و بنا بر همین دانشگاه های خارج با هوش حساب میشویم اما رئیس دانشگاه ازادنمیشویم چون بابامون یک بورژوا ساده است نه جز سران نظام (426815)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۲۸:۱۹
ناشناس عزیز مگه شما هم رتبه 29 کنکور اوردی (426849)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۵۲:۴۳
يعنی همه كسايي كه 29 بيارن رییس میشن؟ اگه زیر 29 بیارن چی؟ (426946)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۵۰:۱۰
رتبه هم جای شکه! وقتی سوالات کنکور چند بار فروش رفته! تازه می تونستند یکی دیگه رو جاش بشونن رو صندلیه کنکور! این کارها برای گدا گدول ها محاله ولی برای امثال این آقازاده مثل خوردن یه لیوان آبه! (427018)
 
رضا اسدآبادی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۰:۵۵:۴۳
بورژوا؟
ادبیات ات ادبیات مارکسیست هاست
مطمئنی از موضع حزب اللهی های انقلابی به هاشمی می پری؟ (427324)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۸:۳۱
این همه کلمه انگلیسی را به فارسی مینویسند عکس العمل نشان ندادی این کلمه بورژوا که معنیش هم میدانی حالت رو بهم زد این جواب اقایونی که اظهار ای کیو میکنند وقتی بجای کلمه کار جاب و بجای کلمه شهریه کلمه فاند را بکار میبرند اگر بکار بردن کلمات خارجکی نشانه ای کیو است این کلمه بورژوا هم که معنیش برای عوام معلومتر است به همین عنوان استعداد و هوش تحویل بگیرند (427880)
 
متین
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۴۱:۵۴
چه کسی یا چه دانشجویی به غیر از یک آقازاده می تونه برای کار دانشگاهش یک «وکیل مبرز» استخدام کنه؟ چه کسی به جز یک آقازاده می تونه بدون داشتن مدرک دکترا 4 سال رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد باشه؟ چه کسی تمام عقبه و دستگاه تبلیغاتی بی بی سی را پشت سر خودش داره؟ چه کسی به غیر از یک آقازاده؟ (426827)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۳۰:۰۶
برادر متین!
بد نیست کمی به متن نامه توجه کنید!
وکیلی که اسم برده شده،سرپرست تیم تحقیق دانشگاه آکسفورد بوده نه وکیل آقای مهدی هاشمی. (426850)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۵:۳۵:۴۵
hala shoma az in englis biaa vel kon in masaelo matin agha. bikhiale in donya (426955)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۸:۵۹:۳۲
تا حالا شده كسي به يك آدم عادي تهمت بزنه كه اون آدم عادي بره وكيل مبرز استخدام كنه تا حالا شده راجع به يك آدم عادي كه در دستگاه پتروشيمي فعال است و ليسانس تقلبي داره الف بياد مقاله بزنه اگر خواستيد من كل ان داستان را برات با مدرك مي فرستم باتشكر رزمنده سابق (426995)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۱:۰۱:۵۱
آقای محترم ایشون رئیس تیم تحقیق دانشگاه اکسفورد است نه وکیل خانوادگی هاشمی ها شما چشم و گوش بسته نظر نده اون جوری که دلت می خواهد (427072)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۷:۲۱
این همه فیلم دیده اید هنوز نمیدانید که برای تطهیر حیثیت دانشگاه هم شده این قضیه را درز میگیرند ؟ (427503)
 
حقیقت جو
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۴۹:۵۶
آقایان الف، آیا معنی ابتدای مقاله شما اینست، که دسترسی بیشتر به اطلاعات و حقایق دارید، و یا قوانین و مقررات اکسفورد را از وکیل انگلیسی بهتر میدانید؟ چرا برای یکبار هم که شده در برابر حقیقت خضوع نمیکنید؟ (426829)
 
آزاده
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۱۷:۵۴
حمایت شما از مهدی هاشمی نه حمایت از شخص او بلکه حمایت از جریانی است که او جرء رهبران آن بود. وگرنه اگر با انصاف قضاوت می کردید پرونده استات اویل را فراموش نمی کردید که چطور آن طرف دنیا اعتراف کردند که به مهدی هاشمی رشوه داده اند و این طرف دنیا مدارک را نابود کردند و گفتند مدرکی در کار نبوده! پس جعل مدرک یا نابود کردنش در این کشور کاری ندارد!
می خواهم بدانم شما حضرات سال 78 هم از رفسنجانی دفاع می کردید یا آن زمان طرفدار نمایندگانی بودید که گفتند اگر اعتبارنامه هاشمی به مجلس بیاید آن را تصویب نمی کنیم؟ چطور شد که هاشمی و فرزندش برایتان عزیز شدند؟ (426939)
 
مریم
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۲:۳۷
خب الحمدلله که این موضوع بررسی شد ، شاید هم که تمام حرفهای رفسنجانیها دروغ نباشه. (426832)
 
کبیر
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۵:۰۹
من هم مثل الف کامل قانع نشدم، ازاین انگلیسیها هر چی بگی بر میاد، آفرین الف که خوب روسواشون میکنی. (426833)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۰۴:۴۲
درود بر هاشمی (426839)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۷:۲۴:۲۵
حضرت امام خمینی (ره):
بدخواهان بدانند هاشمی زنده است تا نهضت زنده است. (427234)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۰۸:۳۸
از الف متشکرم بابت اینکه متن پاسخ را در همان جایگاه ادعاهای مطرح شده قرار داد.

البته ذکر مقدمه در ابتدای پاسخ سبک روزنامه کیهان است و کار درستی نیست که پاسخ کسی را که به او اتهام زده ایم دوباره بالای پاسخ یا زیر پاسخش بدهیم.

برخی سوابق آقای مهدی هاشمی نشان می دهد که تمام پیشرفت های او مدیون آقازادگی نیست و او حقیقتاً هم انسان با استعدادی هست. (426841)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۱۸:۱۱
برادرش آقاي مهندس محسن هاشمي هم واقعا در عرصه مديريت متروي تهران خدمات كم نظيري به مردم و جامعه اسلامي ارائه دادند.. زماني كه خيلي ها و حتي بعضي مديران زير دست ايشان در ساعاتي بعد از نيمه شب در خواب ناز بودند ايشان به پروژه هاي مترو و كارگران و مهندسان سركشي مي كردند و دلسوزانه براي مردم كار مي كردند...
مديريت ايشان ربطي به آقازادگي شان ندارد ايشان واقعا يك مدير نمونه و دلسوز و كوشا هستند. بسياري از مردم تهران و كارشناسان امر از ايشان رضايت كامل دارند حال اما متاسفانه در ايران رسم شده است كه به خاطر حب و بغضهاي سياسي مديران كارآمد را از صحنه بيرون مي كنيم و خانه نشين مي سازيم و به سكوت وامي داريم... (427265)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۱۳:۲۶
بابا من که گفتم آکسفورد الکی آکسفورد نشده دیگه این یکی تیرتون به هدف نخورد :دی (426843)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۱۸:۰۷
داداش یک خبر هم بده پول رفتن به دانشگاه گرانقیمت را از کجا اورده ای و چرا حضور در جبهه برایت اسانتر از حاضر شدن در دادگاه دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران بود .. یا .. چرا انکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است. خدا وکلیی اگر اقازاده نبودی این فرصتهای شغلی هم مثل همان مدال نقره گیر یک دوست باهوش با بیوگرافی متناسب نمیامد . چند نکته را گفتم که فقط کمی یواش بری تو قضاوتهایت خیلی از ما همانها هستیم که در دفاع از خاندان شما در داخل و خارج از کشور تهمتها و توهینها شنیدیم برای هیچ نه پست و پول و احترام فقط چون فکر میکردیم هیچکدام از شما حاضر به زیر سوال بردن نظام و سست کردن ارکان نظام برای پست و مسائل شخصی نیستید مثال همان حرکات جنابعالی و اباجی گرامی در فتنه بعد از انتخابات (426812)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۵:۱۶:۲۱
Iq عزیز مقطع دکتری در اروپا جاب حساب میشه قرار نیست کسی پول بده. بلکه به شما پول میدن. بنده خودم در اونجا تحصیل کردم می دونم وضعیت چجوره. کسایی که پول میدن بحثش جداست و سرشون کلاه میره تز هایی بهشون میدن که قبلا روشون کار شده و به نتیجه نرسیدن حالا یه کسی رو پیدا میکنن که پول بگیرن همون تز ها رو بهشون بدن که شاید فلانی تونست یه نتیجه خوبی از توس در بیاره (426953)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۷:۱۵:۱۹
آی کیو شمایی! دو نوع دانشجو در انگلیس هست. دانشجوهایی که پول می دهند و دانشجوهایی که نه تنها شهریه نمی دهند که از طرف دانشگاه یا فاند استاد یک پولی هم بهشون به عنوان حقوق می دهند
البته در برخی کشورها مثل سوئد یا نروژ در دوره دکتری همه دانشجویان فاند می گیرند و خیلی کم پیش می آید که کسی با پول خودش بره.

فائزه گفته بود که اینها برای زندگی معمولیشان هم پول کم می آورند. حالا پول اقامت در لندن و شهریه دانشگاه و ... را این خانواده که می گن برای زندگی معمولی پول ندارند از کجا آوردند؟ (426960)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۲۴:۳۰
حالا مشکل پذیرش حل شد. بریم سراغ اینکه خرجش را از کجا در میاره. (427165)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۷:۲۰:۵۱
بعدشم بریم ببینیم که پولهائی رو که داره خرج میکنه خمسش رو پرداخت کرده یانه اگه پرداخت کرده کجا و چه زمانی بوده و مبلغش رو هم در بیاریم تازه کلی سوژه دیگه هم میشه در آورد. (427232)
 
ali
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۱:۱۲:۵۱
اتفاقا حل نشده.
مطلبي كه در نامه آقاي مهدي هاشمي به چشم ميخورد اين است كه ايشان گفته در ايران با شيوه پذيرش دانشگاههاي خارجي آشنايي ندارند. اين حرف آقاي مهدي هاشمي توهين به شعور مردم ايران است.

من به جرات ميگويم كه جوانان ايراني به مراتب از امثال اقا ي هاشمي با شعور ترند. (427328)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۹:۳۳
سلام
میخواستم خدمت اون دوستی که بابت اینکه آقای هاشمی گفته در ایران افراد به نحوه پذیرش آشنایی ندارند،ایراد گرفته بودند و شعورها رو مقایسه می کردن بگم که : آقای با شعور لطفاً در مورد نحوه پذیرش یه توضیحی بفرمائید . (427762)
 
یه شریفی
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۲۰:۰۷:۴۶
دوست عزیز من تحصیل کرده دانشگاه شریف هستم.
اگه می تونی برای من هم یه پذیرش از آکسفورد بگیر.از همونایی که جاب محسوب میشه و پول لازم نیست بدهیم!
فکر کنم رزومه ام از آقا مهدی قوی تر باشه!
اگه می تونی بگو تا اطلاعات دقیق تر رو بهت بدم! (427565)
 
مسعود برزين
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۵:۵۳:۳۱
پارتی بازی فقط مربوط به اقازاده ها نیست. اقازاده يا غير اقازاده، تهمت زدن كار بسيار بدئيست . ميدونيد فقط در كانادا همين ٥ ساله كًذشته چقدر پول امده که هیچ کدامش هم مربوط به اقا زاده ها نبوده .؟اين همه ثروت و تفاوت طبقاطي كه در ايران بوجود امده فقط مربوط به اقازاده هاست؟ما اكًر بخواتيم مسائل را درست ببينيمً نميتوانيم فقط ات ها را در كًروه كو چکی ببينيمً و بقول معروف واست ماليش كنيم! (426956)
 
haji
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۲:۰۸:۰۲
where is my money
hajiagha
cartoonist gol agha ? (427419)
 
Magenta Borhani
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۳:۰۹
اگر ايشان در كشور نيستند آبجي محترمشان هستند كه ، وقتي قوه قضائيه نمي خواد اينها را محاكمه كند چرا به اينها گير مي دهيد (427450)
 
امیرعلی
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۳۱:۲۰
بهتون گفتم گیر ندین، مگه دانشگاه های اونا مثل دانشگاه های ما آبکین، حالا زمستان رفت و روسیاهی موند برای ذغال.
نباید برای برخورد با یک فرد خطاکار از روش های اشتباه و نادرست پیش رفت. (426834)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۵۷:۰۳
ما مرده شما زنده 40-50 سال دیگه اسنادش رو میشه که این آقا و امثال ایشون کی بودن و چیکار برای عفریت پیر استعمار نکردند! (427020)
 
دورود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۰۰:۳۱
ان بعض ظن اثم (427362)
 
Magenta Borhani
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۶:۴۸
و همچنين بعضي افراد مسئله دار طرف شما (427451)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۳۵:۴۸
اساتید علوم انسانی آکسفورد از سیاست انگلیس معمولا جدا نیستند.

آقای هاشمی اگر راست می گوید در دولت احمدی نژاد امتحان بدهد و دکترا قبول شود نه دولت پدرش.

برای پاسخگویی به اتهامات هم در دادگاه حاضر شود و با بهانه کردن ماموریت به شعور ملت توهین نکند. (426852)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۵۸:۰۱
ناشناس گرامی شما اشاره کردید که اساتید علوم انسانی انجا متاثر از سیاست انگلیس هستند در صورتی که اقای هاشمی در رشته دانشکده فنی انجا مدرک گرفته
در ثانی شما اشاره کردید بیاید اینجا و امتحان دهد و دکترا قبول شود در صورتی که من در خارج از کشور زندگی میکنم و دانشجو هستم اینجا برای ورود به دانشگاه کنکور برگزار نمیشود بلکه ذر طی مدت تحصیل سخت گیری انجام میشود (426864)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۱۷:۴۳
ممکنه در هند اینطور باشد در امریکا و اروپا امتحانی از فارغ التحصیلان دبیرستان گرفته میشود و هر دانشگاه بر اساس تعداد درخواست کننده ها از بهترین ها انتخاب میکنند برای همین هم در دانشگاه های بالا مثل هاروارد و براوون و اکسفورد و نیویورک پذیرش براحتی نیست و فقط باهوشترین ها با بالاترین نمره پذیرفته میشوند در امریکا انها که هیج جا نمیتونند بروند میروند به کامیونیتی کالج و به خانواده میگویند که در دانشگاه هستیم (426906)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۴۲:۰۶
دوست عزیز من دانشجوی دانشگاه شفیلد انگلیس هستم و هیچ کنکوری در مقطع دکترا وجوذ ندارد الان نیز به خاطر پاره ای تحقیقات در هندهستم نه اینکه در هند دانشجو باشم (426923)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۸:۴۰:۱۳
در مقطع دکتری کنکور نیست اما به سابقه علمی اکادمی و تحقیقاتی طرف نگاه میکنند باید معرف علمی داشته باشی و تازه از میان صدها درخواست در سال با هوش از تما دنیا تنها به تعداد اندکی پذیرش میدهند و اگر در دانشگاههای امریکا و انگلیس باشید میدانیدکه اصلا پول دکتری را هم دانشگاه ها از طریق بورس تحقیقاتی خودش پرداخت میکند و نمره بالای تافل و یاامتحانات مشابه الزامی است مخصوصا برای دانشگاههای سطح بالا (426988)
 
دورود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۰۸:۰۲
شما در کدام دانشگاه سطح بالا درس خواندی عزیزم؟ چون شنیدی فکر میکنی فقط همونطوری هست که شنیدی!!
در دانشگاه هایی رتبه یک آمریکا کشانی رو میشناسم که با نمره به غایت پایین تافل دارند دکتری میخونند ، چون باهشند همین \"باهوش\"

و ما ادراک ما الباهوش!!!
و تو چه می فهمی باهوش یعنی چه!!

باهوش یعنی کسی که دانشگاه برای داشتن او از ضوابط دست و پاگیر میگذرد

امتحان تافل و نمره تافل بهانه است عزیزم
فکرت باید کار کنه (427364)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۷:۴۱
دورود خان اگر اسم دانشگاه را نمیبرم برای اینکه میخواهم ناشناس بمانم وگرنه دانشگاهی که من در ان درس خواندم جز ده دانشگاه بالای دنیا در رشته من بنا بر رنکینگ بین المللی است و بله چون در امریکا زندگی میکنم و کرده ام از کالج و جزئیات دیگر زندگی ایرانیان در امریکا هم اطلاع دارم این چیز عجیبی است جناب دروود خان شما که تازه به خاک امریکا وارد شدی یکدفعه خودت را گم کردی من تجربه سالهازندگی در امریکا را دارم امابا زحمت خودم و بنابه همان اصل باهوش بودن اما در دانشگاه بالا از موارد اصلی انها برای خارجیان نمره انگلیسی است همان هاوارد واشینگنتن را با هاروارد اشتباهی گرفته اید یا مخترع جهانی هستید یا یکی شبیه همین مهدی که بدون دانش انگلیسی به تحصیل در انجا مشغولید البته اگر راست میگویید (427867)
 
دورود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۰۴:۳۹
شما که اطلاعاتت در مورده کالجه چرا در مورد دکتری اظهار نظر میکنی عزیزم؟ در دانشگاه هاروارد و غیره آنطور که ما در اینجا میبینیم ، امتحانی برای دکتری گرفته نمیشود (427363)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۲۱:۰۹:۳۹
جناب دورود نمونه شما ها را در امریکا دیده ام از میان هزاران دانشجو فوق لیسانس و دکتری که از سراسر دنیا سه هزار دانشگاه امریکا بورسیه میده چند تاش هم ای اواخر گیر ایرانیانی افتاده که با پول یامفت این مردم مجانی در دانشگاه اماده مجانی درس خوانده اند بعد همچین که پاشون به امریکا میرسه امر بهشون مشتبه میشه و واقعا فکر میکنند گوهر گرانبهایی هستند که الان دنیا جلوشون زانو میزنه نه اقا تو امریکا باید میان جمع باهوشان عالم دست و پا بزنی تا خودی نشان دهی انها همچین برای تو یا مهدی دانشگاه خود را به سخره نمیگیرند (427924)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۲۹:۲۳
دوست عزیز اگر بحث امتحان دادن باشد، آقای مشایی و رحیمی و بذرپاش و ... باید زمانی قبل یا بعد از دولت احمدی نژاد امتحان می دادند.
پیروز باشید. (426883)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۱۹:۰۹
چند تا آقازاده يا وابستگان به دولتمردان و مسوولين اصولگرا را نام ببرم كه در انگليس درس مي خوانند. آيا به آنها نيز همچنين اتهاماتي مي زنيد؟! (427266)
 
Magenta Borhani
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۷:۵۴
همين آقاي احمدي ن‍آد هم در زمان پدر مهدي امتحان داده و قبول شده ! (427452)
 
یک فارقالتحصیل مقطع دکتری از دنشگاه تهران
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۴۰:۲۶
جهت اطلاع بد نیست بدانید در دانشگاههای مملکت اسلامی خودمان هم رابطه و به قول شما بی اخلاقی های علمی تاثیر زیادی برای پذیرفته شدن در آزمونها دکتری و حتی فرایند جذب هیات علمی در دانشگاهها دارد. حداقل در رشته تحصیلی خودم از این قبیل موارد زیاد دیدم. (426855)
 
متعجب
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۴۱:۴۸
فقط متعجبم از آقا زاده اي كه پرونده اش يك بار وانت است و اينقدر اعتماد به نفس دارد . (426856)
 
داداشد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۲۳:۴۳
هزار ماشالللللللللللللله
البته جلوی یکدندگی شما هم باید لنگ انداخت.
هیشکی راستشو نمیگه الا کسی که به هاشمی و خاندانش فحش میده . درسته؟؟؟؟؟؟؟ (426911)
 
علیرضا
۱۳۹۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۴۶:۵۵
بیشتر دانشگاههای بزرگ دنیا برای پذیرش دانشجو به سوابق تحصیلی فرد توجه میکنند با توجه به سوابق تحصیلی اقای هاشمی در دانشگاه تهران و شریف داشتن پذیرش از دانشگاه اکسفورد منتقی به نظر میرسید (426859)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۰۱:۰۶
پول آقا پول دوای درد هر دادگاه و دادگاه بازی هست حتی اگر در انگلستان باشد (426868)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۱۳:۳۱
آقایان الف ظاهرا شما در جریان نیستید. آنگونه که ما شنیده ایم جدا از تحقیقات آکسفورد در یک دادگاه دیگر این مسئله در دست بررسی است. آکسفورد که نمی گوید روند پذیرش من مشکل دارد. ماجرای قبلی آکسفورد این بود که کسی خودش را به دانشگاه چسبانده بود و بنابر این خیلی راحت جواب داد، اما این جا یک پای اتهام خود آکسفورد است و بنابراین بی طرف نیست و پس از مثلا تحقیقات جواب داده است. منتظر اخبار جدید باشید. اگر خدا بخواهد، مهدی هاشمی به زودی زود آنجا را ترک خواهد کرد. (426874)
 
دورود
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۱۹:۲۳
اونقدر هم زود که نمیشه عزیزم، چند سالی طول میکشد ، اگر خدا بخواهد با مدرک دکتری آنجا را ترک خواهد کرد. (427368)
 
علی محمد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۲۴:۱۹
آقای مهدی هاشمی رفسنجانی که به خدمات مشعشع خود اشاره کرده اند ،به چند مورد هم اشاره نکرده اند.
1- اینکه یک شبه رییس مهمترین بخش صنعتی وزارت نفت شده اند.

2- اینکه در فبال این پستی که بدون تخصص قبلی وباپارتی ورفیق بازی به آن دست یافتن چه حقوق کلانی را دریافت می کرده اند .

3- اینکه باراه اندازی این بخش چه رانتی را برای خود ودوستانشان ایجاد کرده اند .

4 - اینکه هزینه های انتخاباتی پدر ونیز هزینه های راه اندازی ابهام تقلب وراه اندازی اغتشاش را از چه راهی بدست آورده اند.

5 - اینکه الان چرا به کشور تشریف نیمی آورند تا به پاره ای از سئوالات درمورد زدوبند های نفتی شان پاسخ دهند.

6 - اینکه الان چرا به کشور برنمی گردند تا به پاره ای ازسئوالات مربوط به اغتشاشاتی که به همراه همفکری وهم طیفی های عزیزشان ایجاد کردند پاسخ دهند.

وصدها سئوالات ازاین دست که با ید در سوابق مشعشعشان اشاره می کردند ولی انرا مغفول گذاشته اند. (426879)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۲:۵۵
برای اینکه ایشان خود و خانواده شان را بالتر و برتر نظام جمهوری اسلامی ایران می بینند! (427038)
 
اصلاح طلب سابق
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۲۸:۴۰
با عرض سلام. با توجه به مجموع مسایل مطرح شده. بنده از سایت الف انتظار دارم در جهت روشن شدن هر چه بیشتر مساله مذکور پیگیریهای لازم را انجام دهد. صرف اعلام متهم مبنی بر برائت کافی نمی باشد. این قصه سر دراز دازد. (426881)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۳۳:۴۹
من طرفدار یا ضد هیچ دسته ا نیستم اما خدایش تا قبل از این انتخابات نمیدانستم مملک ما .. فکر میکردم همه مسئولین از ما بهترین هستند که از بهشت به زمین افتادند خلاصه خیلی پرده ها به لطف حق برای روشن شدن مردم کنار رفت. یا ستار العیوب (426882)
 
مینا
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۳۹:۵۵
آقایونی که هی حرف پول رو می زنند ، حتما هم حرف ولایت فقیه برایشان سند هست که فرمودند آقای هاشمی قبل از انقلاب چقدر هزینه ی مادی کردند ایشان قبل از انقلاب اوضاع مالی شان بسیار خوب بوده چرا تهمت می زنید فردی که امروز پدرش یول دارد استفاده می کند و در بهترین دانشگاههای دنیا درس می خواند کجای کار ایراد دارد هان به فکر آخرتتان باشید دانشگاههای اونا که مثل دانشگاههای ما نیست هرتی پرتی دانشجو قبول کنه حتما دارای سوابق خوب تحصیلی هم بودند . ار خدا و خشمش بترسید. درود بر هاشمی بزرگ (426890)
 
آزاده
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۲۴:۳۹
آکسفورد در ماجرای پذیرش پسر قذافی هم رسوا شد و یکی از پذیرندگان پسر قذافی به علت دریافت پول و رسوایی ناشی از آن مجبور به استعفا شد. پس پول خیلی از مشکلات را حل می کند حتی در آکسفورد (426940)
 
علی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۰۰:۱۲
اون دانشگاه LSE بود نه اکسفورد. دوست عزیر وقتی بحث ابروی افراد است سعی کنید کمی ارام تر و با دقت بیشتر صحبت کنید. (427026)
 
فرزین
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۱۸:۲۱
الف عزیز ! تا به حال فکر کرده ای از درج چنین مقالاتی واقعا چه سودی عاید چه کسی میشود ؟
فرض کنیم که این خبر شما درست یا غلط ؟ آخرش که چی ؟ غیر از اینه که خودتون و یک عده مردم دیگه مثل ما رو سر کار گذاشتین ؟ آیا فکر میکنید با انتشار چنین اخباری جلوی بازار آقا زاده ها و آقازاده پروری را میگیرید ؟
و یا آیا واقعا مدعی هستید که تنها آقازاده کشور ما ایشان است ؟ و یا چنان که شما وانمود میکنید تنها تعداد معدود و انگشت شماری در این کشور آقازاده وجود دارد ؟ خیر عزیز جان ! درست است که ما مردم عامی هستیم ، ولی اینجورها هم که شما فکر میکنید کودن نیستیم .
تنها آقازاده کشور ما آقای هاشمی نیست ! با هر دوره مجلس در کشور ما حداقل سیصد آقازاده و خانم زاده جدید به آمار قبلی اضافه میشود . گر چه که مجلسی هستید و از این کلام ناخشنود میشوید . ولی کمی منصف باشید ، وجدان درد نمیگیرید !
و نه اینکه مجلس ما محل آقازاده پروری باشد ، خیر ، به جرات میتوان گفت که هر کسی در این مملکت به مقام و منسبی میرسد ، بعد از مدت کوتاهی آنچنان قدرت و امکانات قلقلکش میدهد ، که آقازاده پرور میشود . از فرزند و برادر و عمو و دایی و برادرزاذه گرفته تا .... بقال محل هم میخواهد که دستی بر آتش داشته باشد .
آری الف جان ، این مشکل یک مشکل فرهنگی است در کشور ما ، مشکلی است که ریشه در سالیان دور دست دارد و البته که متاسفانه امروزه بیشتر از پیش در جامعه ما در حال ریشه دواندن است .
باور کنید که اگر چنین روشی را در پیش بگیرید که مثلا انگشت اتهام را بر روی یک آقازاده ببرید ، همواره از سوی ملیونها نفر متهم خواهید بود که پس چه شد آقا زاده دیگری ؟ چرا به رحیمی گیر نمیدهید ؟ چرا به ناصر طبسی چیزی نمیگویید ؟ چون پدرش هنوز قدرتمند است و جرات آن را ندارید ؟
بیائید بر روی فرهنگ آقازاده پروری کار کنید ! بیائید امروز که در مجلس صدایی دارید قوانینی بر علیه آقازاده پروری تصویب کنید ! به خدا قسم کار سختی نیست ، نگاه کنید به همین کشور دوست و برادر چین ، تا دیروز هر جا سخن از رشوه و تقلب و زیر میزی دادن و گرفتن بود ، نام چین در تمام ذهن ها نقش میبست . حالا بیائید و ببینید که با آقازاده ها و آقازاده پروری چه میکنند !
ای که دستت میرسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار (426908)
 
Mahdy
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۲۲:۵۷
I appreciate Alef for publishing this article in spite of its political interests (426910)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۳۳:۲۹
به نظرم ارزش داره شما که خوره این چیزایید کامنت پنجم ششم از بالا را پیگیری کنید ببینید داستان چیه درسته یا خالی بندیه (426917)
 
ابراهیم ادبی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۳۵:۲۲
برای من مسلم است. کامنت هایی که به طرفداری از مهدی هاشمی در فضای مجازی ثبت میشه. توسط گروههای شانتاژ رسانه ایی است. از کی تا حالا آقازادگی و رانت خواری در بین مردم رنج و محرومیت کشیده طرفدار پیدا کرده که این دوستان مجازی برایشان عاشقانه طرفداری می کنند.
آقای مهدی هاشمی با عملکرد شما در حوادث بعد از انتخابات. من حتی شک دارم شما به خدای منان ی که در اول نامه آورده ایی باور داشته باشی.
وجود شما و حضور شما در چندین سال گذشته در مناصب مدیریتی در جمهوری اسلامی مایه ننگ و ناراحتی است.
جمهوری اسلامی که با نام تحقق عدالت و رفع تبعیض و انقلاب اسلامی بنا شد. اما شما و افرادی چون شما وجود محرومان را نردبان سوء استفاده های خودتان کردید. و با تمام ظلمهایی که مرتکب شده اید. با تمام رسوایی هایتان هنوز هم مدعی و جا نماز آب می کشید.
از خدا میخواهم همانطور که طاغوتیان را رسوا کرده است. شما را هم رسوای خاص و عام کند. تا خجالت بکشید و چشم در چشم ملت ستمدیده رجز نخوانید و جا نماز آب نکشید. الهی آمین. (426920)
 
سعيد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۲:۲۹
دعاي شما مستجاب شده برادر عزيز.ايشان رسواي خاص و عام هستند ديگه از اين رسوا تر كه همه ايشون رو به عنوان آقازاده فراري مي شناسند؟ (427044)
 
من
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۳۸:۵۲
می دونی چیه قرار نیست که هر کی آکسفورد میره متقلب از آب دربیاد. مهدی هاشمی متخلف گیریم درست اما قرار نیست که هر جا رفت تخلف کنه. دو دو تا چهار تا. (426922)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۱:۵۲:۵۲
میگن دزد نگرفته پادشاست! (426925)
 
شاکی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۲:۰۷:۴۴
اون موقع که مردم گلوی خودشون رو پاره می کردن می گفتن آقازاده ها دارن خلاف می کنن، شما کجا بودید؟
حالا که شدن جز جریان سبز یادتون افتاده اینا آقازاده هستند؟
حتما اگر بعد از دولت احمدی نژاد، دولت اصولگرای دیگه ای با جهت گیری متفاوت روی کار بیاد، آقازاده های این دوره هم معرفی می شن!
گرچه میدونم نظر من مثل همیشه تایید نمیشه (426928)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۲۲:۲۳
پسر آقاي محمد علي رامين در فرانسه تجارتي به راه انداخته .... چرا آن را پيگيري نمي كنيد؟! چون در دولت احمدي نژاد سمت دارد؟ (427269)
 
سامان
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۲:۱۳:۱۴
پذیرش گرفتن از دانشگاه های اروپا یا حتی امریکا و کانادا کار سختی نیست. اینکه هزینه سنگین زندگی و شهریه دانشگاه از کجا تامین می شود، سوال اساسی است. (426929)
 
يك ايراني وطن دوست
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۲:۱۷:۵۸
برادر عزيز با سلام ديدم نوشتي كسي را كه حساب پاك است چرابايد ازحضور دردادگاه بترسد ؟
جوابت را من ميدهم تو چه خيال ميكني مگر آن دكتر احمدي نژاد قانون سرش ميشود وآيا نبايد از خود بپرسيم اين چه كسي است كه شما انتخابش كرديد(؟)ونه ما تو خيال كردي كه او وتيم همراهش امثال معاونين ورئيس دستگاه قضايش حرف حق را ميپذيرند برادر عزيز براي تو متاسفم كه هنوز براي تو حرف هاي او ودولتش سنديت دارند مگر يادتان رفته او احترام به همكاران سابق خودش را چگونه زير پاگذاشت كه حالا خادمش بيايد وبه نفع هاشمي راي صادر كند .
اصلاً من به عنوان يك ايراني اميدوارم روزي محاكمه آقاي احمدي نژاد راببينم واز او تنها يك سوال بكنم كه توكه به درستي قتل عام مردم بيگناه بحرين را زير سوال ميبري چرا سال گذشته خود را فراموش كرده اي

خطاب به آقاي توكلي عزيز:
اينجانب تابه حال نظرات زيادي داده ام كه ميدانم شما به خاطر مصلحت زمانه آن را در سايت خود قرار نمي دهيد ولي از شما ميخواهم در هنگام صحبت راجع به كساني كه عمر خود را خرج اين مملكت كرده اند ساكت نباشيد زيرا كه دراين مجلس فرمايشي تمام ونه نيم اميد ما به شماست
يكي از دلايلي كه اينجانب آدرس ايميل خود را نمي زنم به دليل مسائلي است كه آقاي هاشمي به دليل آن در ايران حاضر نمي شوند. والسلام . (426930)
 
سرپیکو
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۰۰:۱۹
1- اولا دانشگاه آکسفورد به هیچ وجه نمیاد وجهه خودش را خراب کنه و به تقلب در پذیرش یک فرد اعتراف کنه. این کار مثل تف سر بالا هست.

2- در مورد المپیاد ریاضی جهانی اولا کسی از طرف دبیرستان فرستده نمیشه به این مسابقات و بعد از مسابقات فشرده داخلی افراد انتخاب میشند. ایران اولین مدال نقره را توسط آقای غضنفریان در تابستان سال 67 در استرالیا کسب کرد. یعنی چند ماه قبل از پایان جنگ. با توجه به اینکه کل پروسه شرکت در المپیاد ریاضی حداکثر 10 روز طول میکشه یعنی این سردار دلاور حتی 10 روز هم نمیتونسته از جبهه دل بکنه؟
واقعا آفرین به ایشون! راستی باید خیلی به هوش و استعداد ایشان آفرین گفت که در زمان دبیرستان در جبهه حضور فعال داشتند (المپیاد ریاضی مخصوص دانشجویان دبیرستان است) و بعد برای کنکور سراسری هم خوانده اند و رتبه 29 آورده اند.
سایت الف خجالت نمیکشی این مغز ها و نخبه های علمی جامعه را معرفی نمیکنی؟

3- در اسرالیا پس از مطالعه زبان انگلیسی وارد دانشگاه دولتی شدند؟! مگر دانشگاه های استرالیا مدرک زبان تافل از شما نمیخواستند؟ مطالعه زبان انگلیسی یعنی چی؟ با بچه صحبت میکنید؟ در مورد اینکه به دولتی بودن دانشگاه اشاره کردید منظورتون این بود که شهریه نمیدادید؟ تا جایی که میدونم در استرالیا تمام دانشگاه ها شهریه میگیرند و دانشگاه ها مستقل هستند. منظور از دولتی بودن را نفهمیدم. (دولتی و آزاد در ایران هست و نه در خارج!)

4- چند سال کار دولتی در ایران انجام دادید و بعد به ناگاه رشته عوض کرده و در دانشگاه شریف مشغول تحصیل شدید. واقعا به هوش سرشار شما غبطه میخورم در رشته جدید و زمانی که به کار دولتی اشتغال داشتید موفق شدید وارد دانشگاه شریف شوید......

5-دکتر دانشگاه آزاد هم قبول شدید و نتونستید برید. راستی شما که به کمتر از تهران و شریف و المپیاد جهانی ریاضی رضایت نمیدادید چطور شد به سراغ دانشگاه آزاد رفتید؟

6- در مورد ریاست ها و مدیر عاملی ها هم به واقع ارتباط آنها را با رشته لیسانس شما و رشته کنونی شما در دکترا را نفهمیدم؟ میتونید ارتباط منطقی بین پست هایتان و تخصص دانشگاهی خود و رشته دکترایتان برقرار کنید؟

7- آن محقق آکسفوردی جناب موسوی که ادعا داشت جناب هاشمی تسلط به زبان انگلیسی ندارد میتوانند زحمت بکشند و چک کنند که این آقا مدرک تافل یا آیلتس با نمره بالا به دانشگاه آکسفورد ارایه دادند یا خیر؟ اگر ارایه دادند که آقای موسوی کارشان بهتان و تهمت بوده واگر مدرک زبان ارایه نداده اند که باز مساله پذیرش بدون مدرک زبان زیر سوال میرود.

8 جناب هاشمی
بنده نه با شما و نه با پدر بزرگوارتان مشکلی ندارم و این مساله را هم مساله ای سیاسی میدانم. شما هم یکی از خیل آقا زاده هایی که انگلستان حضور دارند و مشغول تخصیل هستند و همه هم خوب میدانند در انگلستان گرفتن دکترا و فوق لیسانس راحت و سریع است اگر پول خرج کنی. ولی تو را به خدا حداقل با نوشتن این نامه خود را نابغه جلوه ندهید و به شعور ما توهین نکنید.

استاد دانشگاه در تورنتو (426936)
 
ناشناس
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۳:۱۰
در دانشگاه های انگلیسی زبان معمولا دوره pre college دارند برای کسانی که تافل یا ایلتس ندارند که معمولا یک ترم اموزشی شش ماهه است (427045)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۱:۰۲:۰۹
پری کالج برای دوره لیسانس است نه دکتری (427673)
 
اسماعیل مرتضایی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۵:۵۱
همه نوشته های شما با استعلام مدراک ارسالی به دوایر ادعایی که خوشبختانه در دست دولت اصولگراست حل میشه . دیگه اما و شاید برای چی .
هرچند شما محترم تر از بقیه دوستان قضاوت نمودید . عمریست ادعا هایی پشت سر این خانواده است . ادعا هایی که حتی اقای احمدی نزاد هم انرا در مباحثه خود بصورت رسمی اعلام فرمودند تنها راه اثبات این مقوله در دادگاههای صالحه میباشد .لاغیر (427209)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۱۱:۰۷
اصلا من کاری به سیاست بازی ندارم یه سؤال فنی برام پیش اومده! ایشون با لیسانس و فوق لیسانس مخابرات و انرژی چه جوری برای موضوع دکترای بیربط عنوان شده پذیرش گرفتن. نکته بعدی اینکه چه جوری کسی که این مدت طولانی مشغول کارای سیاسی و مدیریتی تو مملکت بوده از نظر علمی تأییدیه تحصیل تو بهترین مراکز علمی دنیا رو گرفته! الان بهترین دانشجوهای ایرانی که زندگیشون تو آزمایشگاهای علمی می گذره نمی تونن تو چنین دانشگاهی پذیرش بگیرن! (426937)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۴۶:۱۵
عزیز دل
خیلی از مسئولین در داخل کشور هستند که به گغته خودشان ، شبانه روز در خدمت مردم ومملکتندو حتی فرصت دیدار خانواده را ندارند ! ولی به یکباره به افتخار دکتری نائل میشن! ولی دانشجویانی که به اصطلاح دود چراغ میخورند برای گرفتن یک فوق لیسانس باید سختی بکشند وشبانه روز در ازمایشگاهها و کتابخانه ها باشند. . پیدا کنید مدرک فروش را ببخشید دکترا فروش را.. (427016)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۱۱:۳۷
این خوب است که جوابیه آقای مهدی هاشمی را قرار می دهید، ولی آیا مشکلات مملکت ما با این سوال و جواب ها حل می شود و دیگر هیچ مشکلی باقی نمی ماند؟ (426938)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۳:۴۱:۰۶
آقایان الفی ها بگردید توطئه بهتری پیدا کنید. (426944)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۶:۰۹:۳۰
لازم به ذکر است که خود آقای توکلی فارغ التحصیل از گلاسکو انگلستان است و بیشتر از هر کسی به سیستم آنها آشنا است (426957)
 
محمد باقر
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۶:۳۰:۲۵
سلام

در تعجبم از اینکه با کمی‌ تامل می‌توان فهمید اصل موضوع چیزی بجز مطرح کردن مجدد این آقا و تثبیت اینکه ایشان دکترا خواهند گرفت آنهم از آکسفورد نبود. دوستان ساده اندیشی نکنید، ایشان این شایعه را خودش درست کرد که بتواند مشکلات دیگرش را نیز به همین منوال سرپوشی کند، (426941)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۱:۰۵
علی رغم تمام نفرتی که از این خانواده داشتم در این 2 3 سال اخیر دلم برایشان می‌سوزد
دختر هاشمی سعید تاجیک را اجیر کرده تا به او ناسزا بگوید
پسر هاشمی شایعه می‌کند پذیرشش در آکسفورد غیرقانونی بوده تا سر زبان بیافتد ...

به کجا می‌رویم؟ آیا دشمنی با هاشمی مجوزی است برای عبور از اخلاق؟ آیا حاکم شدن چنین طرز فکری هدف انقلاب بود؟ به راستی دچار انحراف عظیمی شده‌ایم (427659)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۶:۳۰:۴۴
خب الف جان نوبت اینه که به پرونده دکتر ب. و چگونگی پذیرش ایشون در دوره فوق لیسانس و دکترا رسیدگی کنی، انطور که من یادمه لیسانسش تو شریف 6 سال طول کشید و با سلام صلوات فارغ التحصیل شدن. (426943)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۷:۳۰:۴۱
\" از طرف این دبیرستان برای شرکت در المپیاد جهانی ریاضی انتخاب شدم، که به علت حضور در جبهه موفق به شرکت در این مسابقات نشدم، دوست و همکلاسی عزیزی که به جای من شرکت کرد، موفق به افتخار آفرینی برای ایران و کسب مدل نقره شد.
\"

اولا من خودم المپیادیم. انتخاب تیم المپیاد توسط باشگاه دانش پژوهان جوان انجام می شه نه مدرسه پسر رفسنجانی! پس تا اینجا یک دروغ

دوما اینکه فرض کنید که طرف بیست سال پیش المپیادی بوده و یا رتبه کنکور خوب داشته چه ربطی داره که الان بعد از فراغت از دانشگاه و این همه مدت که درگیر کار اجرایی بوده، بتونه پذیرش از آکسفورد بگیره؟

سوما خواهرشون فرموده بودند که ما برای امرار معاشمان هم مشکل داریم. ایشان که از آکسفورد فاند نمی گیره و دانشجوی پولی است. (دو نوع دانشجوی دکتری در لندن داریم. یکی دانشجوهایی که بورس تحصیلی دارند یا از فاند استاد استفاده می کنند نوع دوم دانشجوهایی که خودشان پول دارند). پول شهریه و اقامت در انگلیس را از کجا می آورد؟ خواهرش دروغ گفته یا این آقا از یک روش خاصی داره امرار معاش می کند.

چهارما ایشان که انقدر نابغه بوده چرا رفته دانشگاه باباش ادامه تحصیل بده. خب می آمد دانشگاه های دولتی امتحان می داد تا نخواهد شهریه دانشگاه آزاد بده.

پنجم: رزومه ایشان در بیست سال اخیر همش مدیریتی است. (حالا اینکه این مدیریت از صدقه سر باباش بوده یا نه بماند). من الان دنبال گفتن پذیرش هستم. اون چیزهایی که مهمه یکیش مقاله است. که ایشان نداره. یکی این است که با مدرک ارشد فاصله زیادی نیافتاده باشه و ...
آخه چاپ کتاب خاطرات رفسنجانی چه ربطی به رشته تحصیلی ایشون داره. رشته دکترایش چه ربطی به ارشدش داره؟ سوابق مدیریتی ایشان چه ربطی به پذیرش دکتری داره؟
به خاطر خدا به جز پسر قذافی و پسر رفسنجانی من یک نفر و فقط یک نفر را نشان بدهید که با این رزومه و این سن و سال بدون مقاله در همچنین دانشگاه معتبری پذیرش بگیره. (426963)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۰:۵۹
باشگاه دانش پژوهان جوان سال 74 تاسیس شده، نه زمان جنگ!!! (427205)
 
خودم
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۰۵:۳۱
دوست عزیز، من همکلاسی همین آقا مهدی بودم در دبیرستان نیکان. آقایی که بجای ایشان در المپیاد شرکت کرد، آقای نادر علی اکبریان بود که بعدا هم نفر اول کنکور ریاضی (سال ۶۶) شد، چقدر راحت تهمت دروغگویی میزنی عزیز، آیا شجاعت معذرت خواهی هم دارید؟ (427341)
 
سرپیکو
۱۳۹۰-۰۱-۲۱ ۰۳:۴۶:۵۵
سلام
از سایت الف خواهش میکنم این مورد شرکت کننده در المپیاد جهانی را بررسی کنند. بنده خودم از المپیادی ها قدیم بوده ام و تاجایی که میدانم ایران اولین مدال نقره را در سال 67 توسط آقای قضنفریان کسب کردند و در آن سال 1 نقره و 3 برنز کسب شد و محل مسابقات هم استرالیا بود. اینکه دیگه قطار تهران - شیراز - اصفهان !! نیست که قابل بررسی نباشه.
برید تحقیق کنید حداقل گقته های این آقا در مورد المپیاد درست هست یا نه. من تقریبا اطمینان دارم آقای غضنفریان اولین مدال نقره را کسب کردند وسال 66 که این دوست گفتند ایران تنها یک مدال برنز کسب کرده بود و و سال 66 هم اولین سال جضور ایران بود.
با تحقیق و تایید صحت و سقم این قسمت حداقل ابهام های خود بنده و بسیاری دیگه رفع میشه و میشه بعد در مورد بقیه قسمت ها نظر داد.... (428029)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۹:۱۶:۵۶
سلام
ابتدا بهتره شمابه جای انتقاد کمی دستور زبان فارسی مطالعه کنید چون کسی که ادعای المپیادی بوذن داره نباید کلمه های فارسی دوم وسوم را با علامت جمع عربی به کار ببره.
باتشکر از الف عزیز (427551)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۷:۴۶:۰۰
عجب! می خواستی خود آکسفورد بیاد بگه ما به خاطر برخی مناسبات غیرعلمی پشت پرده آمدیم پسر رفسنجانی را به عنوان دانشجوی دکتری گرفتیم؟!
خب معلومه می گه طبق ضوابط بوده. چون الان پای خودش سر ماجرای پسر قذافی و پسر آیت الله هاشمی گیره. پس طبیعیه که به قول ایشان \"دانشگاه آکسفورد اعتبار چند صدساله خود را دستخوش تردید\" نکنه!

شنونده باید عاقل باشه. این رزومه چه ربطی به \"دانشکده شرق شناسی\" داره؟ گیرم که بیست سال پیش ایشان رتبه کنکورش خوب شده. کجای دنیا بعد از این همه فاصله زمانی طرف را در یک رشته بی ربط به تحصیلات قبلی می پذیرند؟ انتشار کتاب خاطرات پدر، سوابق مدیریت نفتی، بهینه سازی مصرف سوخت (آن هم به عنوان مدیر نه پژوهشگر) چه ربطی به شرق شناسی داره؟ (426968)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۲:۳۸
عزیزم آبروی دانشگاه با این مسئله نخواهد رفت. در پروسه ی پذیرش کمیته های مختلفی دارد و در صورت تخلف خود دانشگاه در جایگاه مدعی است و آبرویش نمی رود. (427543)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۸:۲۹:۰۵
\"اینجانب مهدی هاشمی بهرمانی، حدودا، ۱۸ ماه پیش از کشور خارج شده تا به وظایفی که به عهده من گذشته شده بود رسیدگی کنم،........\"
ایا شما و یا ان مسولینی که شما را به خارج از کشور با پول این مردم فرستاده اند بالاخره نتیجه ای از این وظایف که فقط در کشورهای پیشرفته اروپایی به شما محول میشود و نه در جهان سوم و فقر به این مردم ابلاغ خواهد کرد
این مطلب خودش بیانگر این است که ایشان از پول پس اندازی خرچ سکونت خود در خارچ را نکرده بلکه از پول این ملت برای سکونت خود هزینه میکند
اقازاده اینقدر از خدا و پیغمبر و اخرت برای ساکت کردن مردم مایه میگذاری کمی هم خود و خانواده بشینید و راجب اخرت و مرگ فکر کنید برای هر ریالش باید ان دنیا پاسخگو باشید ما هم دکتری گرفتیم اما با کار بعد از ظهر در رستورانها و بورس دانشگاههای خارج برای کارهای تحقیقاتیمان شما اگر از بورس دانشگاهها که برای دانشجویان مستعد فراهم است اطلاع داشتید تا حالا گفته بودید پس معلوم است یا مستعد نیستید یا اصلا با ضوابطی غیر اخلاقی به این امر تحصیل میخواهید فائق ایید (426982)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۴۵:۵۰
از انشای ایشان معلوم است که چقدر لیسانس و فوق لیسانس است چه برسد به دکترا! یک دیپلمه خیلی بهتر از ایشان می نویسد! (427015)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۲۳:۵۱
امام خميني ره هم عاميانه سخن مي گفتند كه همه بفهمند.... (427272)
 
امید
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۲:۳۹:۱۹
اگه لیسانس و فوق لیسانس به انشاو که وای به حال دکترامون که حتی یه گریتینگ ساده رو هم بلد نیستند. (427486)
 
عباس
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۹:۱۹:۴۱
سلام
شما خودت بدتر می نویسی مثلا چقدر لیسانس وفوق لیسانس است یعنی چه ؟ (427554)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۰۹:۵۲:۴۵
این بزرگترین دلیل برای خوش خدمتی این آقازاده به انگلیسه! دیگه هیچ شکی ندارم در مورد حمایت انگلیس از این آقازارده! (427019)
 
سعيد
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۶:۲۲
آقاي مهدي هاشمي شما پاك پاك اصلا پسر پيغمبر.لطف كن تشريف بيار دادگاه خودت رو از اتهامات پرشمارت تبرئه كن.اگر در قوه قضاييه جمهوري اسلامي كه حاميانت از جمله شيرين عبادي و خاتمي و ... در همون دادگاه عليه اين و آن شكايت ميكنند تبرئه شدي مردي نه در آكسفورد انگليس خبيث.
اين \"ملت عزيز\"ي كه در نامه ات نوشتي ديگه خسته شدند از تبعيض و گردن كلفتي شما و خواهر محترمتون.به اين ملت عزيز رحم نميكني به پدر عزيزت رحم كن و بيا و ثابت كن حرفهايي كه حدود سي سال است در مورد خاندان هاشمي از اين ملت عزيز ميشنويم همه دروغ است.بيا آقاي هاشمي.خواهش ميكنم بيا. (427040)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۰:۵۴:۲۴
این باند مهدی هاشمی فکر میکنند ما روش بیشمار بودن در رای منفی و مثبت دادن رو در اینتر نت بلد نیستیم نه بابا وقت نیست وگر نه میخواهی روی یک کامنت زوم کنم و رای رو ببینی (427066)
 
علی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۰:۳۶
لطفا چند کلمه انگلیسی صحبت کنید (427162)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۵:۱۲
اگه ممكنه آقاي هاشمي بصورت زنده يه مصاحبه به زبان انگليسي با پرس تي وي يا بيست و سي خودمون انجام بدهند.... (427771)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۳:۵۶
آخ که اگه بابات هاشمی رفسنجانی نبود
: شاید تو کنکور 29 می شدی
اما عمرا واسه درس خوندن استرالیا نمی رفتی
به این راحتی ها وارد کار اجرایی در وزارت نفت نمیشدی
مدیر عامل بهسنه سازی نمی شدی
و ... (427171)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۳۴:۵۸
ایشون اگر حسابشون خیلی پاکه چرا تشریف نمی آورند ایران و همون دکتری دانشگاه آزادشون رو تموم کنند ؟ (427173)
 
صادق
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۳:۴۰
ايشان به اين 2 سؤال جواب روشن دهد:

1- چگونه براي مقطع كارشناسي ارشد در دانشگاه صنعتي شريف پذيرفته شد؟؟؟

2- چگونه مدرك كارشناسي ارشد را از اين دانشگاه اخذ نمود؟

با يك بررسي ابتدايي همه چيز روشن مي شود. (427183)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۵۸:۵۰
مدارک کنکورهای دانشگاه های دولتی در اختیار سازمان سنجش است می توانید از آنها بپرسید؟
زیرا کار شما تهمت زدن بدون مدرک است..

با تشکر از الف در فضای اطلاع رسانی آزاد (427361)
 
اصغر
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۲۳:۴۴
خيلي ساده همانطور كه آقاي احمدي نژاد از پايان نامه خود دفاع نمود
همانطور كه احمدي نژاد فوق ليسانس و دكتري قبول شد و فارغ التحصيل شد. (427370)
 
واقع بین
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۲:۴۴
از نحوه گفتمان حرفه ای و اطلاع رسانی شما در خصوص دوست و دشمن تشکر می کنم (427186)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۱۲:۴۹
حالا چرا رفتی اونجا ، اینجام میشد درس خوندا !
ما که نفهمیدیم حق با کیه ولی میتونی بیای ایران تو دادگاه از خودت دفاع کنی چرا رفتی اونجا بیا قال قضیه رو بکن بابا ! (427247)
 
حامی ولایت - و مرجعیت
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۲۱:۰۱
چرا در مملکت فرزند آقای هاشمی کلاه قر مزی شده واقعا متاسفم از این موضوع و دلم جریحه دار - گویند درخت هر چقدر بارش زیاد باشه سرش را پایین می اندازد ولی مع الاسف بعضی در ختان خاص بارشان هرچه زیادتر باشند سر به هوایند اصلا و ابدا به زیر پایشان نگاه نمی کنند . (427248)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۳۳:۳۸
من از هاشمی و خیلیای دیگه خوشم نمیاد ولی چون درد شما نه مدرکشه و نه اسایش و رفاه مردم لذا دوزار این پیگیریا ارزش نداره.
این بازیای سیاسی فقط برای مردم بدبخت هزینه داره که اونم از طریق قبض گاز و برق و غیره پرداخت میکنن! (427251)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۳۸:۵۷
خوب الحمدلله كه تبرئه شدي
حالا برگرد ايران كه اينجا مردم قراره استقبال گرمي ازت بكنند (427252)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۴۰:۱۲
چقدر غلط املایی و نگارشی دارند
پروپوزالشون به زبان انگلیسی رو هم همینجور نوشتند ؟ (427289)
 
فخانیوز
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۴۷:۱۶
الف خودش میبره و میدوزه و تنش میکنه!
واقعا که آدمای عجیبی پشت الف هستن!
تایید کن این نظر رو... (427294)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۱۳:۰۷
بنام خدا اگر تنها اقای هاشمی باشد قابل اغماض است ولی مدامی که مسولینی که بنام کارشناس مدیریت کشور در دست داشته و دارندوضعیتمان همین است تا زمانی که انتخاب بر اساس لیاقت وتعهد وفقط بر اساس روابط از هر نوع ان مدیران انتخاب شوند همین اش همین کاسه است خود جناب توکلی مگر در انگلیس تلمذ نکردن کردن ایا ایشان هم اقازاده بودن دانش داشتن برای همه عالی است ولی شرایط وفرصت باید برابر باشد مگر در یک خانوده چند نفر نخبه هستند دنبال مصادیق بد بودن این ان نباشیم سیستم را اصلاح کنیم (427344)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۱۸:۲۸
در نظام مقدس جمهوری اسلامی هرکس خیانت کند روزی رسوا خواهد شد. آقا زاده باشد یا... مهدی این همه پز ندهد که در دانشگاه آکسفورد قبول شده و یا از اتهامات تبرئه شده است . اگر در این دنیا از دادگاه و قانون فرار کردی و به کشور بیگانه پناهنده شدی فردا در دادگاه عدل الهی چکار می کنی ؟ آیا جوابی برای خونهای به ناحق ریخته در فتنه 88 دارید ؟ (427383)
 
محم
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۲:۲۲:۱۸
مگه بذرپاش چه سوابقی داشت که مدیر عامل سایپا شد؟
مگه محرابیان چه سوابق مدیریتی داشت که وزیر صنایع شد؟
بقائی و .........................................
مقداری به مدیران فعلی و سوابق آنها هم نگاه کنین (427420)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۱:۱۲
«يا ايها الذين امنوا كونوا قوامين لله شهداء بالقسط و لا يجرمنكم شنان قوم علي ان لا تعدلو اعدلوا هو اقرب للتقوي و اتقوا الله ان الله خبير بما تعملون \" (427443)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۵:۱۸
اقا مهدی مبارک مبارک بیا یه تک پا تهران با هم شیرینی قبولیت تو دانشگاه اکسفورد رو بخوریم (427454)
 
یگانه
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۹:۳۴
از مسوولان سایت سوالی با مقدمه داشتم:

فرض کنیم آقای مهدی هاشمی کلا از طریق پارتی بازی و با پولهای کلان توانسته است در اکسفورد پذیرش بگیرد و این اثبات گردد و ایشان از انگلستان دیپورت گردد و هیچ جای دیگر دنیا هم نتواند برود و ناچار به بازگشت به ایران گردد، و باعث آبرو ریزی برای خاندان هاشمی که این روزها ریختن آن با هر دستاویزی سرگرمی عده زیادی شده است بشود (تا کنون چیزی که محکمه پسند باشد من ندیدم، گر چه صحبت از جنایتها و خیانتهای آنان فراوان است) ،

آیا این جرم است و به منفعت ملی ما ضربه زده است و ایشان از مدرک به فرض جعلی خود سو استفاده نموده است و با آن پز داده است یا حقوقی بیشتر گرفته است؟

من احساسم این است که بیشتر کینه جویی شخصی در این مورد وجود دارد که در زمینه آن نوعی انتقام از آقای هاشمی وجود دارد. شاید هم من در اشتباه هستم که در این صورت از دوستان عذرخواهی می کنم. البته در هرحال منکر حسن نیت شما نیستم (واقعا).

لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید:
- اینکه کسی پارتی بازی کند یا دنبال مدرک باشد و بخصوص دروغ بگوید، از نظر من بسیار زشت است و اگر سازمان ایرانی اقدام به آن کرد، باید پیگیرد قضایی گردد و در مورد اکسفورد هم باید اعتراض گردد. اما در اینجا احساس میشود هدف شخصی است و الا این مورد کمابیش حتی در بین مردم عادی هم نسبت به سطح مالی در دانشگاههای دیگر دنیا وجود دارد.

- چه بخواهید و چه نخواهید این مساله شخص آیت الله هاشمی را هدف قرار می دهد. اگر شخص آیت الله هاشمی مورد نظر است که روش ناجوانمردانه ای بکار می برید آن هم در شرایطی که عده زیادی منتظر ضربه زدن به ایشان هستند. اما اگر شخص مهدی هاشمی در نظر شماست اولا به نظر من با توجه به شرایط جامعه ما گریبان پدرش را نیز می گیرد ثانیا این قضیه در مورد خیلی ها وجود دارد ثالثا اگر از نظر شما ایشان جرم مالی داشته، آن را پیگیری کنید که مهمتر است.

هدف شما از پیگیری این پرونده چه می باشد؟ (427458)
 
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۹:۳۹
من هم یک کتاب میخواستم راجب بابام بنوسم اما چون هیچ اسرار مملکتی توش نیست کسی خریدارش نبود اخه بابای ما فقط یک ایرانی بود همین (427462)
 
حسين
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۰:۲۵:۱۸
اين همه تخلفات ريز و درشت كه از بد حادثه هيچكي ياراي مقابله با هاش رو نداره و ايشون خيلي راحت انور آب داره حالشو ميكنه وانگار هيچ اتفاقي تو دو سال پيش تو اين مملكت نيفتاده و همه چي آرومه.....و دردناك تر از اون عده اي تو داخل از سر ذوق وقتي مهدي از اين اتهام تبرئه ميشه طوري كف و سوت ميزنن انگار اين بابا اصلا ديگه اتهامي نداره پاكه پاكه!!(منظورم درج برخي كامنتها از سر ذوق زدگي بوده) اين اتهام تازه كوچيك كوچيكش بوده آقايون خوشحال!!!نمي دونيم بايد به حال اين كامنتي هاي خوشحال بخنديم يا گريه كنيم!!! (427467)
 
ali
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۳:۰۹:۵۰
از وقتي تو مناظره ها باب تهمت باز شدو هيچكس
هيچي نگفت-تو دادگاه به همه انها تهمت زديد و تو خيابون فحش داديد -همه تريبونها را ازشون گرفتي
يادم اومد كه بابا شما اند شي- علي را با اين تهمت ها كاري كردند كه بعد از شهادت در نماز كوفيها گفتند
مگه علي نماز مي خوند. (427492)
 
داوود
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۳:۱۱:۵۱
حالا نوبت آقای رحیمی اس که شفاف سازی کنه! (427493)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۴:۵۸:۰۱
عمو جان! آقاي مهدي هاشمي در آكسفور انگليس خبيث تبرئه شده ها نه در دادگاه جمهوري اسلامي ايران.اشتباه نشه.البته رحيمي هم حتما بايد محاكمه بشه. (427775)
 
احسان همایی
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۳:۲۰:۰۳
سلام از سایت الف ممنونم که بدونه سانسور حرفهای مهدی هاشمی رو انتشار داده
این نشون میده که نه تنها ایت االله هاشمی فردی با استعداد است بلکه بچه هاشم با استعدادن (427496)
 
shafaf
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۴:۲۴:۱۳
کمتر از ۳۶ ساعت پیش سایت فارسی بی‌‌بی‌‌سی‌، خبری را روی آنتن فرستاد که بر اساس آن «سر پیتر نورت» رئیس کمیته تحقیقات دانشگاه آکسفورد طی بیانیه‌ی کوتاهی روال کار در نحوهٔ اعطای پذیرش به آقای مهدی هاشمی‌ بهرمانی معروف به «هاشمی‌ رفسنجانی» را مورد بررسی‌ قرار داده و مبنایی نیافته است تا بر اساس آن دانشگاه آکسفورد اقدام قانونی علیه این دانشجو انجام دهد.


تقریبا همزمان سایت الف - متعلق به آقای احمد توکلی نماینده مجلس، پسرخاله علی‌ لاریجانی که خود از دانش آموختگان دانشگاه ناتینگهام انگلستان است- با انتشار نامه ی از مهدی هاشمی‌ ،در عین حال مدعی شده که بر اساس پی‌ گیریهای «الف» متن کوتاهی‌ از دانشگاه آکسفورد منتشر شده و...باقی‌ قضایا که «کپی‌ پیست» از سایت بی‌‌بی‌‌سی‌ فارسی‌ است.


و البته بدنبال آن خبرگزاری‌ها و سایت‌های بسیاری با شادمانی فراوان خبر از رد کلیه اتهامات علیه «مهدی هاشمی‌» داده‌اند. تو گویی به یکباره «نور» بر «تاریکی» پیروز شد.


در این غوغای خبری یک سوال مهم که مبنای این همه هیاهوست همچنان بی‌ جواب مانده است:


اصل این بیانه کوتاه «کمیته تحقیقات دانشگاه آکسفورد» به ریاست حقوق‌دان نامدار کجاست؟ چرا در سایت این دانشگاه هیچ خبری یا آثاری از این «بیانه برائت آقای هاشمی‌ نیست» چرا سایت «گوگل» بی‌ اطلاع است و به جان مادرش قسم می‌خورد که روحش هم از این بیانیه بی‌ خبر است.روزنامه گاردین در این هیر و بیر کجاست؟ آقای کاوه موسوی که این آتش را به پا کرده‌اند، به عنوان شاکی‌ اصلی‌ کجایند!؟


شما را بخدا یک نفر به داد ما برسد و این سوال را از دانشگاه آکسفورد بکند. مگر نه این است که آکسفورد شهری در انگلستان است و در انگلستان دمکراسی برقرار و پایدار است و «شفافیت» هم لابد از ابتدایی‌ترین اصول دموکراسی است؟ (427501)
 
مردم
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۴:۵۶:۱۶
همه اقازاده هادرايران هركاري دلشون خواست ميكنندوحساب كتاب فقط مال مامردم است كه بايدبيشترهم بپردازيم. (427505)
 
fereydoon
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۷:۱۴
تمام این دادارو دودورها بخاطر اینستکه پسر رفسنجانی است و این نوشتجات برای خوش رقصی است والا رقمهای 10میلیون دلاری حق و حساب که چشم گاو است و ندانستن انگلیسی هم برای پذیرش در اکسفورد بما چه ربطی دارد و اگر بیسوادها را هم به اکسفورد راه دهند چه اشکالی دارد. (427524)
 
فرهاد
۱۳۹۰-۰۱-۱۹ ۲۰:۵۶:۲۵
1-من شخصا مشخصات مهدی هاشمی را در شرکت نفت و گاز پارس دیده ام . گفته اند که پس از اخذ کارشناسی وارد شرکت نفت شده اند؛ پس چرا میزان تحصیلات وی دیپلم ثبت شده است.
2- رتبه 29 بر فرض صحت در سهمیه رزمندگان بوده است.
3- همه میدانند که با پول همه کار انجام می کنند. کتاب می نویسند! تز تهیه می کنند! تحقیق می کنند! رزومه سر هم می کنند و ...
3- مدارک دانشگاهی همه نامرتبط است و مدرک کارشناسی ارشد از شریف هم لابد به لطف آقای عباسپور برادر خانم آفای جاسبی اخذ شده است.
4- با این وضع مهدی هاشمی اثبات نمی شود. دانشگاه آکسفورد نفی می شود. (427572)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۰۸:۴۲:۴۵
In IQ gharne hazer cheghadr shabihe moftkhorast. mesle sheikha arabist mesl inke moftkhori hamaro shbih ham mikone pesare sadam,pesre IQ ghazafi. in mighe tu ostrali mohandesi mikhone iran amad sharif mohandesi khond sherkate naft raft ba mohandesi mokhaberat chghadr rabt darn be ham bad oxford sharghshenasi mikhone in che rabti be mohndesi dare . ma ke nafahmidim be lakhare chishod in ashe shole galamkar.in o babash khaharesh hame jookan.inghadr dourugh migan.khob beghin ma mafia hastim behtere ke .douste sadam va berluskoni o ghdafi, potin. (427637)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۰:۱۸
rasti aghar monafeghin dar australia omadan soraghet.tedadeshon tu europa va engelestan bishtare ne mitarsi dobare bian soraghet?- ja shajad sazemane CIA biad donbalet be khatere IQ balat. kholase khay moraghebe khodet bash. az mokhberat daneshgahe tehran be energi dar sharif hala ham sharghshenasi oxford. chee shod ina kdam be kodam rabt dare (427639)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۴:۴۳
nafare 29 konkor dar daneshgahe tehran. bad foghelisans az sharif bad doktora az azad chishod daneshgahai dolati nashod cheera dar doktora sharghshenasi rafti chee rabti be reshtat dare (427642)
 
الهی
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۴:۴۹
من نمی دونم این چه ویروسیه که افتاده به جونه ما ایرانیها . یه سئوال داشتم اگر پدر شما بروژای ساده رئیس دولت ویکی از ارکان نظام بشه شما نمیتونستید تو بهترین دانشگاه تحصیل کنید و نمیتونستید ؟ نمیتونست مدیریت کنید ؟
این حرفها برای مشغول کرن اذهان عمومی
وقتی ولایت فقیه آیت الله خامنه ای گفتند چندین بار داراییهای آقای رفسنجانی بررسی شده و حتی کمتر سالهای قبل از انقلاب شده نمیدونم چه اصراریه مگه حرف آقا حجت نیست بس دست بردارید از تفرقه افکنی ها بی مورد .
من هم اگر پدرم رئیس جمهور بود و بارها ترور شده بود و زحمتهای بی شائبه برای نظام و استقلال و آبادانی ایران می کشیدمطمئناً این حق را برای خودم می دانستم که تو بهترین دانشگاه و بهترین پستهای مدیریتی،تحصیل و کار کنم .
من از الف انتظار بیشتری داشتم !!! (427643)
 
اخراجی
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۰۹:۲۰:۵۱
بجای این بررسی بروید دنبال افرادی نظیر کردان در دولت بگردید (427647)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۰:۲۳
به روباه ميگن شاهدت كيه ميگه دمم
به هاشمي ميگن شاهدد كيه ميگه اكسورد! (427658)
 
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۱۳:۳۳:۳۰
چرا دارین خورتونو می کشین ؟ اگه خبر دروغ باشه، قوه قضائیه تکذیبش می کنه دیگه ! (427733)
 
علی
۱۳۹۰-۰۱-۲۰ ۲۰:۱۱:۳۶
شما چند وقت جبهه بودی ودر کجا جبهه شما کاخ نیاوران بود اگر ریگی در کفش نداری برگرد و در محکمه جوابگو باش (427910)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته