توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428967
اطلاع‌رسانی پوتین به سازمان پیمان امنیت جمعی درباره‌ همکاری با ایران و ترکیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۵
 ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور روسیه تصمیم این کشور برای تعامل با ایران و ترکیه برای حل مساله سوریه را به اطلاع دیگر اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی رساند.

به گزارش خبرگزاری تاس، مدیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اطلاع رسانی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به دیگر اعضای این سازمان درباره‌ تصمیم مسکو برای همکاری با ایران و ترکیه بر سر سوریه خبر داد.

وی گفت که ولادیمیر پوتین درباره‌ی گامهایی که روسیه برای عادی سازی وضعیت سوریه در همکاری با ایران و  ترکیه داشته است، به همتایان خود  در سازمان پیمان امنیت جمعی اطلاع رسانی کرده است.

سازمان پیمان امنیت جمعی یک ائتلاف نظامی بین دولتی است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به منظور حفظ توان سیاسی، اقتصادی و نظامی روسیه درسال 1992 ایجاد شد. ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، روسیه و بلاروس کشورهای عضو این سازمان هستند.

بر اساس این گزارش، ایران، روسیه و ترکیه هفته گذشته پس از برگزاری یک نشست سه جانبه در مسکو اعلام کردند که بر سر یک بیانیه مشترک با هدف دستیابی به یک راه حل فوری برای پایان دادن  به بحران  سوریه به توافق دست یافته‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+سوریه+روسیه+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.