نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508364
خبر خوب از شورای عالی امنیت ملی/نقش خاتمی در برداشتن حصر
محسن مهدیان/13 شهریور96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
روز گذشته سخنگوی قوه قضائیه از آخرین جلسه شورای عالی امنیت ملی درباره حصر خبر داد. در این‌جلسه که باحضور رئیس جمهور محترم برگزار شده است، تصمیم گرفته شد تا برقراری علت اصلی حصر، این مصوبه استمرار یابد.

منطق این اراده روشن است؛ تنها علت برقراری و استمرار حصر، نگرانی عالی ترین نهاد امنیتی کشور از بهم ریختن نظم و آشوب و فراهم ساختن حضور منافقین و تروریست ها در کشورست.
اما تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی یک گام برای پیشرفت ماجراست.
چرا؟

برخلاف تصور رایج و تبلیغات نادرست، این مصوبه حکایت از اجماع و اتفاق نظر مسوولین نسبت به حصر دارد. به تعبیری نماینده اکثریت و ۲۳ میلیونی در انتخابات اخیر نیز برای حفظ امنیت کشور بهترین و بدیهی ترین اقدام را استمرار حصر دانسته است. این اجماع پیشتر هم سابقه داشته است و البته تاکید مجدد آن بعد انتخابات، پیام روشنی دارد و گام بلندی است.

 دومین اجماعی که بین مسوولین و گروه ها و جریانات سیاسی وجود دارد برگزاری دادگاه است. طبیعی است که احدی موافق تداوم حصر نیست و حصر را مجازات نمی دانیم.
اما برای برگزاری دادگاه و اعلام حکم عادلانه، لازمست امنیت کشور تضمین شود.

گام اول در برداشتن حصر و برگزاری عدلیه، حل و فصل دلیل اصلی و تضمین امنیت کشورست.
برای کاهش نگرانی ها درباره امنیت کشور دو گروه باید تضمین دهند.

گروه اول محصوین هستند و گروه دوم جریان سیاسی متصل به محصورین.

نقش آقای خاتمی در فراهم ساختن این تضمین دوگانه بسیار کلیدی است. وی میتواند ضمن تضمین گرفتن از محصورین، جریان سیاسی وابسته را هم نسبت به آرامش پس از حصر و پذیرفتن حکم دادگاه بخط کند.

امروز یک فرصت تاریخی برای سنجش صداقت آقای خاتمی است تا با ایجاد شرایط حذف حصر، فرصت برگزاری دادگاه را فراهم سازد.
 
کلمات کلیدی : حصرخانگی+موسوی+کروبی+فتنه88
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۰۸:۵۴
کی گفت که روحانی رای مثبت داده اخوی همین جوری یه چی میگی بدون سند تصویب شدن بمعنی یکدست بودن شورای امنیت نیست (4545871) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۲۷:۰۲
بااین ترفند روحانی رای آورد! (4545894) (alef-3)
 
حميد
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۳۱:۲۹
حكم دادگاه كه معلوم چيه

انها اشتباه كردند، بايد راه حلي پيدا شود تا دادگاه برگزار نشود و بخشيده شوند و

در مقابل انها تضمين هاي لازم را بدهند. (4545901) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۴۴:۲۲
تکرار می کنم اگر صداقت داشت فتنه گری نمی کرد. (4545920) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۶:۴۵:۱۸
ببخشید خاتمی این وسط چه کاره هست؟ (4545922) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۵:۴۵
همون کسی که با یه "تکرار می کنم" انتخابات رو کن فیکون میکنه عزیزم! (4546709) (alef-13)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۲۳:۳۳
احمدی نژاد تضمین دهد!! (4545980) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۳۵:۳۹
روحانی اصل رایش به خاطر وعده رفع حصر بود متاسفم... (4546003) (alef-13)
 
رضا زندیگان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۴۳:۵۵
نویسنده محترم جناب آقای مهدیان با سلام:
اینگونه تحلیل از نتیجه جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی،با عنوان کردن سمت رئیس جمهور در این شورا.... و همچنین ایما و اشاره به عدم تاثیر آرای 23 میلیونی دکتر روحانی در ارتباط با نتایج جلسات این چنینی چیزی غیر از بی ارزش پنداشتن شیوه حکومت مردم سالارانه در کشوری که مسئولان عالی رتبه نظامش سعی در تثبیت این شیوه برای جلب اعتماد عموم ملت دارند نیست به همین خاطر و بعنوان یک هموطن معتقد به اصول مردم سالاری به شما توصیه میکنم حال و هوای دوران انتخابات را کاملا" فراموش کرده و برای تصفیه حساب جناحی با رئیس جمهوری که نهایتا" منتخب 23 میلیون هموطن شما هستند و یکی از خواسته هایشان هم رفع حصر بوده... این راه غلط، (( یعنی دهن کجی به ملت )) را که سابقا" پیموده شده را دوباره نپیمایید!!.. در پایان خاطر نشان میکنم که هیچگاه نباید فراموش کنیم که: چنانچه اگر دکتر روحانی نیز با پشتوانه میلیونها رایی که همانند اسلافش وی را به مدیریت کلان کشور رسانده موفقیتی در رفع بحرانها یا ایجاد وفاق ملی و یا رشد و توسعه کشور بدست نیاورد قطعا" دود آن به چشم کلیت نظام خواهد رفت، پس برادر عزیزم تنه درختی را که در سایه اش نشسته اید تبر نزنید و قدر بدانید....... با تشکر از سایت وزین الف ....................... عزتتان برقرار (4546017) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۴۴:۲۷
الحمدلله، ادامه حصر مهر تاییدی است بر مجرمیت سران فتنه ،خاتمی و کروبی و موسوی اگر حصر برداشته شود باید مجازات شوند ، اگر حصر برداشته شود قطعا سران فتنه از کشور خارج خواهند شد و فتنه جدیدی را به پا خواهند کرد، البته روحانی باید با مردم صادقانه سخن بگوید ، معنا ندارد هم در اردوگاه مخالفان حصر قدم بزند و هم حصر را مهر تایید بزند. (4546019) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۸:۱۱:۱۱
خیلی جالبه خلاف قانون این افراد را محصور کردید حالا براش دلیل درست می کنید (4546570) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۷:۳۳
چقدر زرنگيد توپ رو انداختيد تو زمين آقاي خاتمي
شما كه معتقديد خاتمي و محصورين طرفدار ندارند و كل ملت خواهان اعدام آنها هستند (4546713) (alef-13)
 
علی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۵:۲۹
جناب آقای محسن مهدیان

با توجه به اینکه آقای خاتمی ممنوع التصویر و ممنوع الخبر است چگونه می تواند در مورد حفظ آرامش جامعه تضمین بدهد. (4546739) (alef-13)
 
محمد
Estonia
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۸:۰۶
چرا از حقیقت فرار میکتیم باطن نپذیرفتن حق نوعی ریاکاری و نفاق است اولااین آقای عزیزی که نوشتند خاتمی چه کاره است بین خود وخدایش میداند که خاتمی یکی از محبوبترین افراد درایران است ثانیا مردم هرچند گلایه هایی از نحوه اداره کشور دارند اما با دید اصلاح طلبی و دردراز مدت قابل حل میدانند ثالثا بیش از 99 درصد مردم ایران اجازه هیچگونه شورش وبرهم زدن نظم را به احدی نمیدهند رابعا رفع حصر وآزادی زندانیان سیاسی به نشاط جامعه واستحکام مدیریت کشور کمک میکند خدایا تو شاهدی این نوشته را از صمیم قلب وبرای نجات کشورم نوشته ام واز آقای توکلی تقاضای درج درسایت نسبتا محبوبش دارم (4546766) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.