نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461168
حجت الاسلام رئیسی:شناخت، پیروی و شکل دادن جامعه بر اساس سیره علی (ع) ضروری است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز شناخت، پیروی و شکل دادن جامعه بر اساس سیره علی ابن ابی طالب لازم است.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در مسجد حوری تهران با تاکید بر اینکه به دعوت امام جماعت آمده ام، اظهارداشت: بنای من فقط عرض ارادت به محضر حضرت علی (ع) است.

وی افزود: بحث دیگری ندارم و بنای بحث بنده حول شخصیت علی (ع) خواهد بود. بحث های دیگر را در وقت دیگری خواهم گفت. نکته ای که می خواهم در مورد حضرت علی (ع) بگویم آن است که نسبت به علی باید معرفت پیدا کرد که خداوند زمینه اش را به همه انسان ها مرحمت فرموده است. آن هم ابزار شناخت و معرفتی است که خداوند به همه عنایت کرد. ابزار معرف و شناخت را همه انسانها دارند. باید خداوند، پیامبر و علی ابن ابی طالب را شناخت و امام صادق (ع) به ما یاد دادند که بعد از نماز از خدا مدال معرفت بخواهید.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این معرفت گاهی معرفت احساسی و گاهی تعقلی است؛ بسیاری هستند که حضرت را هم می شناسند و هم ارادت دارند.

رئیسی ادامه داد: امروز شناخت، پیروی و شکل دادن جامعه بر اساس سیره علی ابن ابی طالب لازم است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه در هر عرصه ای از علوم انسانی که مطالعه کردیم الگویی بهتر از علی (ع) نیافتیم، تاکید کرد: آنگونه که امام(ره) در وصیت خود نیز تاکید کردند نظام ما نظامی برخواسته از اسلام و الگو برداشته از سیره علی(ع) است.

رئیسی تصریح کرد: ما پیرو آن آقایی هستیم که در برابر قاسطین و مارقین و ناکثین می‌ایستاد ولی وقتی در برابر محرومیت و یتیمی قرار می‌گرفت آدم فکرش را هم نمی‌کرد که ایشان همان آقاست.

وی گفت: بر ما دست اندرکاران و مسئولین نظام واجب است که به سیره علی(ع) توجه کرده و الگوسازی کنیم. اعتکاف از کارهای زیبای برخواسته از انقلاب اسلامی است و مصون کننده از تمام آسیب های فردی و اجتماعی است.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان خاطرنشان کرد: به تعبیر پیامبر مثال علی(ع) در امت اسلامی مثال سوره توحید در قرآن است. آرزوی توفیق پیروی از علی(ع) را در عمل داریم.
 
کلمات کلیدی : حجت الاسلام رئیسی+انتخابات ۹۶+کاندیدای ریاست جمهوری
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۴:۳۳:۴۹
پس سالها گذشت از عمر جمهوری اسلامی برای اولین بار کسی حرفی درست و مناسب جمهوری اسلامی زده ولی متاسفانه مردم با چشمشان قضاوت می کنند و رقیب هم به سیره معاویه رفتار و عمل می کند
یعقوب آروند -رشت (4246986) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.