توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406169
بیماران دیابتی مراقب چربی خونشان باشند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۶
یک متخصص بیماری های داخلی گفت: مهم‌ترین علت بالا رفتن تری‌گلیسرید در بیماران دیابتی، رژیم غذایی نادرست است.

ایرج خسرونیا متخصص بیماری های داخلی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: مهم‌ترین عوامل ابتلای بیماران دیابتی به افزایش تری‌گلیسرید و چربی خون، رژیم غذایی نادرست و سوخت‌وساز پایین در این بیماران است.

وی تصریح کرد: به طور کلی، بیماران دیابتی به دلیل قند بالایی که دارند، سوخت‌و ساز بدن و به خصوص چربی آنها نامنظم می‌شود.

این متخصص بیماری های داخلی بیان کرد: به دنبال نامنظمی سوخت و ساز چربی در بیماران دیابتی، میزان کلسترول و تری‌گلیسرید آنها افزایش پیدا می کند و سبب بروز بیماری‌های دیگری مانند بیماری‌های قلبی عروقی و کبدی در این افراد می‌شود‌.

وی با بیان اینکه در بیماران دیابتی، افزایش سطح گلوکز خون، سبب تجمع چربی در کبد این افراد و افزایش سطح گلیسرید در بدن آنها می‌شود، اظهار کرد: بیماران دیابتی باید در کنترل وزن خود دقت کنند، زیرا بین چاقی، اضافه وزن و افزایش سطح تری‌گلیسرید خون ارتباط مستقیمی وجود دارد.

خسرونیا افزود: بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند که با رژیم غذایی صحیح و ورزش منظم، سوخت و ساز بدن خود را منظم کرده و از بالا رفتن تری‌گلیسرید و چربی در بدن  پیشگیری کنند.
 
 
کلمات کلیدی : دیابت+چربی خون+رژیم غذایی+بیماری‌های قلبی+کبد+چاقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.