توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476766
فاکس نیوز: فرمانده‌هان ارشد ایران سخنان جسورانه‌ای بیان کردند/ تشدید جنگ لفظی تهران و واشنگتن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
شبکه خبری آمریکایی ساخت سومین شهرک موشکی زیر زمینی از سوی ایران را «اعلام جسورانه» از سوی یک فرمانده ایرانی نامید و از شدت یافتن بگو مگوهای طرفین خبر داد.

به گزارش فارس، شبکه خبری «فاکس نیوز» در وبگاه خود با پرداختن به خبر ساخته شدن سومین شهرک زیر زمینی موشکی ایران که هفته گذشته  از سوی «سردار حاجی زاده» رییس نیروی هوای فضای سپاه اعلام شد، نوشت: یک فرمانده ایرانی از افزایش برنامه موشکی کشورش خبر داد.

بر اساس این گزارش، در حالی‌که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نخستین سفر خارجی خود را پایان داد، فرمانده‌هان ارشد نظامی ایران سخنان جسورانه‌ای که نشان از جنگ لفظی بین تهران و واشنگتن است را بیان کردند.

به نوشته فاکس نیوز، اعلام ساخت سومین شهرک موشکی زیرزمینی ایران در حالی بیان شده است که برخی سخنان و تحریم‌ها نیز برای محدود کردن این نوع فعالیت‌های ایران در نظر گرفته شده است. رییس جمهور آمریکا حتی هفته گذشته در سخنانی ایران را کشور «حامی تروریسم» و «مسبب رواج ناآرامی در منطقه» نام نهاد.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا نیز از حسن روحانی رییس جمهور منتخب در خواست کرده تا به آزمایش‌های موشکی کشورش پایان داده شود. نشریه انگلیسی «اکسپرس»  نیز خبر ساخت سومین شهرک موشکی ایران از سوی یکی از فرمانده‌هان ارشد سپاه پاسداران را «تکان دهنده» نامید.

به نوشته اکسپرس، این فعل و انفعال به طور محتمل بر تنش بین آمریکا  و «دونالد ترامپ» رییس جمهور این کشور که در این هفته در اولین سفر خارجی خود  ایران را حامی خرابکاران غرب آسیا معرفی کرد، خواهد افزود. این رسانه به نقل سخنان سردار حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه ایران و تداوم این مسیر از سوی ایران پرداخت.

اکسپرس نوشت: همسایگان عرب ایران در خلیج فارس و اسرائیل، دشمن دیرینه این کشور نگرانی خود را از برنامه موشکی بالستیک ایران بیان داشته و آن‌را به مثابه تهدیدی بر امنیت منطقه(!) بر میشمارند. تلویزیون دولتی ایران در سال 2015 نیز تونل‌های زیر زمینی آماده پرتاب موشک را به نمایش گذاشت و اعلام کرد که این شهرک یکی از صدها پایگاه موشکی زیر زمینی ایران است.

این در حالی است که سردار حاجی زاده گفته است، نگرانی دشمنان ایران اعم از آمریکا و رژیم صهیونیستی در قبال برنامه موشکی ایران طبیعی است زیرا  آن‌ها خواهان دیدن ایران  در موضع ضعف هستند.

خبرگزاری «رویترز» نیز در مطلبی با همین مضمون به نقل سخنان رییس جمهور منتخب ایران در این زمینه و در نشست خبری هفته جاری پرداخت.

حسن روحانی در این نشست به وضوح اعلام کرد که ایران برای آزمایش موشکی خود نیازی به کسب مجوز از آمریکا ندارد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۲ ۲۳:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۱:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۱:۵۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۵ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۲ ۰۹:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۴:۵۴
 
۱۳۹۴/۰۹/۲۶ ۰۷:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : ایران، آمریکا، فاکس نیوز، سپاه پاسداران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.