نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456867
آقازاده‌ها لیست انتخاباتی می‌دهند؟
بخش خبری الف، 6 فروردین 96
پدرها در حال بازنشستگی هستند و حالا فرزندان خود را برای حضور در عرصه های مدیریتی آماده می‌کنند و امیدوارند اعتبار پدر برایشان رای ساز شود. این روزها آقازاده ها حسابی سرشان شلوغ است!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی برخی فرزندان مسئولین یا به اصطلاح «آقازاده‌ها» در انتخابات توانستند پیروز شوند و حالا همین تجربه موفق برای باقی آقازاده ها انگیزه ایجاد کرده تا با حضور در انتخابات شورای شهر تهران بتوانند از عنوان آقازادگی به وکیل و نماینده شهر ارتقا پیدا کنند. فاطمه حسینی دختر صفدرحسینی توانست در لیست تهران حضور پیدا کرده و از این طریق راهی مجلس شود. از شهرستان لامرد نیز سیدمحسن علوی فرزند وزیر اطلاعات (سیدمحمود علوی) توانست رقبای خود را شکست دهد و به بهارستان برسد. سیده فاطمه ذوالقدر نیز که پدرش سالها نماینده مجلس بوده، توانست نمایندگی مردم تهران را به دست آورد. حالا آقازاده ها این روزها بجای استفاده از تعطیلات عید و عیددیدنی؛ راهی فرمانداری تهران و دیگر شهرها می شوند تا برای حضور در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند. اگر بخواهیم به صورت فرضی یک لیست از این چهره ها بسازیم؛ احتمالا چنین لیستی از «آقازاده ها» ساخته خواهد شد:

محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی نزدیک به ۵۶ سال سن دارد و پست های مدیریتی زیادی از جمله ریاست مترو تهران را برعهده داشته اما نام پدر آنقدر بزرگ است که با همه این احوالات هنوز همه او را به نام «پسر هاشمی» می شناسند. او دوره پیش برای شهرداری تهران با محمدباقر قالیباف رقابت کرد اما نتوانست نظر اعضای شورای شهر فعلی تهران را به خود جلب کند و حالا با ثبت نام در انتخابات شورای شهر می خواهد مشکل را از پایه حل کند! محسن هاشمی معروفترین آقازاده این لیست می تواند باشد و اگر قرار باشد لیست آقازاده ها سرلیستی داشته باشد این عنوان برازنده محسن هاشمی است.


مهدی خورشیدی
مهدی خورشیدی آزاد پسر احمد خورشیدی و داماد محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران است که خود را برای انتخابات شورای شهر تهران آماده کرده است. او مدتی در شورای مشاورین رئیس‌جمهور و مدتی نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول به کار بوده و حالا خود را برای کسب رای مستقیم از مردم آماده می کند. مهدی خورشیدی داماد محمود احمدی نژاد در گفتگو با مهر، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در لیست اصلاح طلبان خواهید بود یا اصولگرایان اظهار کرد: فعلا معلوم نیست. باید فضا جلوتر برود تا روشن تر شود و ببینیم چه می شود.

میثم مظفر
میثم مظفر تا همین چند هفته پیش مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران بود ولی از سمت خود استعفا داد و حالا برای شورای شهر تهران خود را آماده می کند. هرچند که مظفر نیز سابقه مدیریت شهری در کارنامه خود دارد ولی به هرحال او فرزند حسین مظفر وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام است و در تعریف عامه یک آقازاده محسوب می شود.علی سلطانی‌فر
در روز سوم ثبت نام انتخابات شورای شهر علی سلطانی فر فرزند مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان راهی فرمانداری تهران شد و خود را به لیست آقازده های شورای شهر رساند. البته او تنهایی به فرمانداری نرفت و بلکه بهداد سلیمی وزنه‌بردار و حسن رنگرز قهرمان سابق کشتی فرنگی او را همراهی کردند تا معلوم شود علی آقا از حمایت ورزشکاران هم برخوردار است! البته همین حضور قهرمانان ورزشی در کنار پسر وزیر بیش از آنکه برایش محبوبیت بیاورد، انتقاد فعالان مجازی را در شبکه های اجتماعی در پی داشت و خیلی ها از حضور قهرمانان ملی در کنار پسر وزیر انتقاد کرده بودند. اما بالاخره تصویر سه نفری قهرمانان و آقازاده ورزشی حسابی دست به دست شد و تبلیغ خوبی برای این کاندیدای شورای شهر بود.


فاطمه صالحی
شاید تا کنون کمتر نام فرزندان مسئولین نظامی به گوشتان خورده باشد اما بالاخره این دسته از فرزندان نیز در گروه آقازاده ها قرار دارند. فاطمه صالحی فرزند سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش نیز نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران شد تا این لیست تنوع بیشتری پیدا کند.فاطمه قاسمی
انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر همزمان با هم برگزار خواهد شد و به همین دلیل مشغله خانواده قاسمی در هفته های آتی بسیار شلوغ خواهد شد. رستم قاسمی وزیر سابق نفت یکی از گزینه های احتمالی انتخابات ریاست جمهوری است و به خیابان پاستور فکر می کند و از طرف دیگر فاطمه قاسمی دختر رستم قاسمی با ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران نشان داد که در فکر خیابان بهشت است. اگر رستم قاسمی نامزد ریاست جمهوری شود حداقل دخترش در لیست آقازاده های شورای شهر ممکن است جایگاه بهتری پیدا کند و نتیجه بهتری کسب کند.
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۶:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۲:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۲:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۲۲:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۲۲:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۲۰:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۱۲:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات شورای شهر+نامزدهای انتخابات+آقازاده ها
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۷:۳۴:۲۴
پدرشان چه گلی به سرمان زدند که فرزندانشان بخواهند بزنند
شاید امده اند سهم خود را از سفره انقلاب ببرند
بچه های مردم در سوریه پرپر شدند اما از دماغ یک اقازاده خون هم نیامد
بهشتی که پدران این اقازاده به مردم نشان میدهند گویا فقط برای مردم عادی است و فرزندان خود را برای بهشت پست و مقام نگه میدارند (4218567) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۹:۵۵:۱۶
به خداپناه میبریم (4218773) (alef-13)
 
اکسیر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۲۰:۳۳:۴۵
سلام.توی شهرهای کوچک هم همینه.فرزندان نمایندگان ادوار مختلف و...... (4218820) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۲۲:۲۵:۳۳
فقط پسر اقاي هاشمي ميتونه راي بياره (4218973) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۸:۲۰:۰۵
خودشون چه گلی به سر ما بیچاره ها زدن که حالا بچه هاشونو جلو می فرستن؟ با این اوضاع اقتصادی که درست کردن بهتره برن قایم شن و این که زاده مدیران بی کفایت هستن رو مخفی کنن. (4219360) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۸:۳۶:۰۲
سالی که خوش است از بهارش پیداست!!!!خدا به داد مان برسد. ااقا زاده اینجا،اقا زاده انجا،اقا زاده همه جا!!!!؟؟؟ (4219381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۰:۰۲:۲۹
ای کاش من هم یک آقازاده بودم (4219467) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۲۱:۵۹:۲۳
چرا محسن هاشمی را با این افراد کم مایه مقایسه کرده اید. آقای محسن هاشمی دارای سابقه مدیریتی و کارنامه روشن عملی است که پدرش هرکه باشد خود راسا شایستگی ورود به شورای شهر را دارد. هنوز عناد با خانواده هاشمی را حتی پس از مرگ ایشان فراموش نکرده اند.
دیگر آقا زاده ها همچون سایر هنرمندها و ورزشکاران نه کارنامه روشنی دارند و نه شایستگی لازم برای نیل به چنین جایگاهی هنوز باید سالها تجربه بدست آورند و کار کنند تا عملا ثابت کنند که می توانند در تصمیمات کلان شرکت داشته باشند.
امیدوارم ملت فهیم تهران تجربه دور قبل را تکرار نکنند که تعدادی ورزشکار و هنرمند را فرستادند شورای شهر. (4220276) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۱۳:۰۳:۳۳
مملکت رو موروثی خودشون میدونند (4220916) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.