نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337067
با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
حجت‌الاسلام رئیسی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد
بخش خبری الف، 17 اسفند 94
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام سیّد ابراهیم رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی علیه‌السلام منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد ابراهیم رئیسی دامت برکاته
اکنون که جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای طبسی رحمةالله علیه پس از سالها تلاش مخلصانه و موفق در خدمتگزاری به بارگاه مبارک و منور حضرت علی‌بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء به سرای باقی شتافته و در جوار مضجع شریف آرمیده‌اند، جنابعالی را که خود نشأت‌یافته‌ی آن دیار پر برکت، و برخوردار از صلاح و امانت، و کارآزموده در مدیریت‌های کلان می‌باشید، به تولیت آن آستان نورانی و مقدس منصوب می‌کنم و توجه آن جناب را به نکاتی معطوف می‌دارم:

۱- خدمتگزاری آستان قدس رضوی، افتخار معنوی بزرگ و زمینه‌ی بهره‌مندی از روحانیت آن خورشید فروزان و تقرّب به ساحت ولایت آن مهر درخشان است. این فرصت کم‌نظیر را مغتنم بشمارید و همه‌ی توش و توان خود را مصروف آن سازید و سرمایه‌های معنوی را که بحمدالله از آن برخوردارید، در پرتو آن افزایش دهید.

۲- خدمت به زائران آن بارگاه مقدس بویژه ضعفاء و نیازمندان را از رؤس برنامه‌های خود قرار دهید.

۳- خدمت به مجاوران و بویژه مستمندان و مستضعفان وظیفه‌ی دیگری است که شایسته است به آن اهتمام ورزید.

۴- آستان قدس ظرفیت فرهنگی عظیمی است که می‌تواند در فضای عمومی کشور و جهان اسلام اثرگذاری کند؛ شایسته است با کمک خبرگان فرهنگی، بیشترین بهره از این ظرفیت کم‌نظیر در ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام گرفته شود.

۵- مجموعه‌ فضاها و بناهای آستان قدس گنجینه‌ی منحصر به فردی از هنر معماری اسلامی و ظرائف و لطائف علمی و هنری پر مضمون ملت ایران است؛ نگهداری و نگهبانی از این موزه‌ی عظیم که در زمان تولیت فقید به نزدیک ده برابر گذشته ارتقاء یافته از جمله‌ وظائف بزرگ و شایسته‌ توجه است.

۶- حفاظت از موقوفات و بهره‌گیری بهینه از آن در مصارف خود که متولی فقید بدان اهتمامی ویژه داشتند و بویژه بهره‌مند ساختن تهیدستان نقاطی از کشور که آن موقوفات در آن قرار دارند، بر حسب گنجایش وقفنامه‌ها نیز وظیفه‌ی بزرگ دیگری است.

۷- سامان بخشیدن به بنگاههای اقتصادی و خدماتی آستان قدس رضوی و انضباط قانونی آنها نیز باید همواره مد نظر بوده از آن غفلت نشود.

بار دیگر جنابعالی را به استمداد از انوار مقدسه‌ی آن مضجع روحانی که بیشک به توفیق در انجام این وظائف کمک شایانی خواهد کرد و نیز به نکته‌های ۲ و ۳ توصیه می‌کنم و رحمت و مغفرت و رضوان الهی را برای متولی فقید سعید که در مدیریت و پیشرفت این دستگاه عظیم سعی وافر و خالص مبذول داشتند مسألت می‌نمایم و توفیق جنابعالی و همه خدمتگزاران آن آستان رفیع را همراه با تشکر از زحمات آنان از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علیکم و رحمةالله

سیّد علی خامنه‌ای

۱۷/ اسفند ماه/ ۱۳۹۴»
 
کلمات کلیدی : آستان قدس رضوی+رییسی
 
majid
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۱:۴۷:۲۸
مبارک باشد. به کوری چشم دشمنان ولایت (3591542) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۱:۵۸:۴۲
امید است که آستان قدس رضوی زیر پوشش نظام مالیاتی کشور درآید. (3591565) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۲:۰۳:۱۱
من جناب رئیسی را زمانیکه در مسجد شهرآرا چندماه پیش به دعوت شهید منا حجت الاسلام اخوان سخنرانی داشت از نزدیک زیارت کردم..بسیار متواضع و خوش صحبت بودند..به دلم نشستند..امیدوارم خادم خوبی برای امام رضا (ع) باشند...افتخار بزرگی نصیبشون شده بهشون تبریک میگم امیدوارم سربلند از این مسولیت سنگین بیرون بیان (3591572) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۲:۰۷:۵۰
ایشالله که بتونن به میلیون ها زائر امام رضا خدمت صادقانه کنند. (3591583) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۲:۱۳:۴۶
امیدوارم خداترس باشند و این مکان مقدس را از بازیهای حزبی و جناحی دور نگه دارند و مخلصانه در خدمت آن امام رئوف و زایران ان امام باشند (3591595) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۰:۵۵:۰۸
خوبیش اینه که ایشون اهل حزب و حزب بازی نیست. (3593218) (alef-11)
 
حمیدی
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۲:۲۵:۰۴
چه انتخاب خوب و شایسته ا ی (3591612) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۳:۰۱:۱۱
تبریک به همه بیرجندی ها ؛ ایشان نماینده مردم بیرجند در مجلس خبرگان هم هستند (3591695) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۳۲:۳۷
دقیق تر مردم خراسان جنوبی (3592135) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۴:۰۷:۴۰
"سامان بخشیدن به بنگاههای اقتصادی و خدماتی آستان قدس رضوی و انضباط قانونی آنها نیز باید همواره مد نظر بوده از آن غفلت نشود." (3591915) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۰:۵۳:۰۳
شفافیت مالی و مالیاتی. (3593697) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۴:۰۷:۵۴
سيد بزرگوار انشاالله موفق باشيد مبارك باشد در پناه حضرت حق منصور باشيد (3591917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۴:۵۵:۳۶
پس ایشان دیگر نمی توانند دادستان تهران باشند، چرا که شرط آن اقامت در تهران است. (3592049) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۲۱:۲۲
دادستان تهران اقای جعفری دولت ابادی هستند (3592109) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۶:۴۴:۲۸
ایشان دادستان کل کشور هستند که کس دیگری جانشین ایشان خواهد شد. (3592306) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۰۱:۰۷
من که سعادت نداشتم ایشان راازنزدیک ببینم ولی ازچهره نورانی ایشان مشخص است که لیاقت چنین مقامی رادارد. (3592060) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۱:۰۶:۳۲
ايشالا كه اول از هر چيز نظام شركتها و موسسات زير مجموعه آستان قدس را تحت قوانين مالياتي كشور درآورند و حداقل باري از روي دوش دولتها بردارند و وابستگي به نفت را كاهش دهند، ثانيا پاسخگويي به مردم را سر لوحه كار خويش فرار دهند. (3593230) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۰۱:۳۳
خوش به حالش (3592064) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۵:۲۸:۱۶
برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق دارم (3592120) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۷:۰۱:۱۶
بطور کلی حقوق کارمندان آستان قدس رضوی به میزان قابل توجهی از کارمندان دولت پایین تر است .
ولی متاسفانه صدای کارمندان آستان قدس به جایی نمی رسد.
ضمن تبریک به انتصاب شایسته ایشان خواهشمند هستم اگر این مطلب را می خوانید لطفا در این باب نیز پیگیری نمایند. (3592348) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۲:۵۹
امیدوارم که با این مکنت و پولی که آستان دارد یک مقداری هم به فکر افراد مستمند لااقل در مشهد باشد. دیدن جبروت و مکنت امام رضا (ع) از یک سو و افراد نیازمند در سوی دیگر موجب آزرده شدن خاطر زائران است. (3592555) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۹:۲۳:۳۴
اولن بار که رفتم زیارت امام ریوف دعا کردم یه درس را پاس کنم می ترسیدم رفتم و بر گشتمدرسی را که فکر می کردم می افتم پاس کردم و درسی که اصلا فکر را نمی کردم بیافتم افتادم قربونت برم امامرضا اخرین دیدار ه از ش خواستم نا امیدم نکند دیدم با ذکر صلوات ادم چه ارامشی میرسه یا وقتی همه عرب و عجم می کردند که چرا دین عربها را ما داریم خیلی ذهنم را مغول کردم رفتم در صحن اسماعیاطلا قران را با فالباز کردم دیدم نوشته ما اگر قران و دین اسلام بر هر امتی غیر از اعراب نی فرستادیم پیشرفتی نداشت چقدر کمک کرد تا از شبهات بگذرم آقدر اینها مهربونند و لین چندین دفعه های که رفتم فقط یک دفعه ژتون غذای امام رضا گیرم اومده و چه غذای خوبی خدا کد باز هم از غذای حضرت سیر بشویم و در اخرت شفیع ما (3592674) (alef-11)
 
حبيب
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۲۰:۱۹:۲۱
اميدوارم بجاي هزينه هاي اضافي براي آيينه كاري و طلاكاري و ساختم اين همه صحن كه انسان ضريح امام را گم ميكند، نذورات مردم را به سمت رفع فقر و اشتغالزايي در جامعه سوق دهند... (3592768) (alef-11)
 
اسماعیلی
۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۲۲:۴۷:۰۲
سلام: با تشکر از مقام معظم رهبری برای ایشان در این مسئولیت خطیر از باریتعای ارزوی توفیق دارم. (3593030) (alef-11)
 
سیستانی
۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۰۰:۰۷:۳۹
گفته می شود ایشان اصالتا از دارالولایه سیستان هستند (3593174) (alef-11)
 
میهن مهر
United Kingdom
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۱:۳۲:۴۳
با داشتن بزرگترین موقوفه جهان بنام تولیت آستان قدس رضوی آیا معلولین و محرومین باید در فقر مطلق زندگی کنند؟!!
ما خواهان فقرزدایی توانمندسازی و کارافرینی در برنامه مدیریت جدید تولیت آستان قدس رضوی هستیم؟
امیدواریم پاسخی مناسب در شأن محرومین از کلیدار جدید جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی شاهد باشیم. (3594853) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.