نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377667
پاسخ دیوان محاسبات به نامه احمد توکلی؛
رسیدگی به جرم متخلفان حقوق های نجومی از طریق تشکیل شعبه ویژه در دیوان محاسبات کشور
بخش خبری الف،‌ ۱۱ مرداد ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
چند روز پیش احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به رئیس جمهور با موضوع دریافتی های نامشروع مدیران دولتی{اینجا} و ارسال رونوشت آن به نهادهای مرتبط از جمله دیوان محاسبات کشور، خواستار برخورد قاطع و بدون تبعیض با حرام خوران شد.

حالا دادستان این دیوان در نامه ای به احمد توکلی رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت اعلام کرده است که این موضوع با حساسیت ویژه ای در حال رسیدگی است.

متن پاسخ نامه دادستان دیوان بدین شرح است:

جناب آقای دکتر توکلی
رئیس محترم هیأت مدیر سازمان مردم نهاد، دیده بان شفافیت و عدالت
سلام علیکم،
احتراماً بازگشت به رونوشت نامه‌ی شماره ۹۵۱۱-۱۹-۲۶ مورخ ۱/۵/۹۵ لزوم شفاف سازی و برخورد قاطع و بدون تبعیض با پرداختی‌ها و دریافتی‌های غیر قانونی و غیر مشروع و ضرورت عقلی، شرعی و قانونی برخورد با مسئولان و مسببان شکل گیری این اقدامات ظالمانه و غیر قانونی، این دادستان با به کارگیری کلیه ظرفیت‌های قانونی مقرر در مواد ۲۱، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۸، ۳۳، ۳۴ قانون دیوان محاسبات کشور در کنار دریافت گزارش از واحدهای فنی و حسابرسی دیوان محاسبات و سایر دستگاها و واحدهای نظارتی از جمله بازرسی کل کشور، ذیحسابی ها و حراست‌ها و بازرسی‌های داخل و... به استناد ماده ۲۱ قانون مذکور و از طریق تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی و تعقیب متخلفان تشکیل داده و راًسا نیز نسبت به موضوع با حساسیت ویژه رسیدگی می‌نماید.

البته این بدان معنی نیست که دیوان محاسبات به این قبیل موضوعات قبلاً رسیدگی نکرده باشد، زیرا در این خصوص از سال ۹۰ تا ۹۴ تعداد ۲۳۰ گزارش تحت عنوان پرداخت‌های غیر قانونی که از واحدهای فنی و حسابرسی دیوان محاسباتی واصل و منجر به تشکیل پرونده و تعقیب متخلفین و اعمال قانون اعم از مجازات‌های اداری و جبران ضرر و زیان وارده به بیت المال بعد از طی فرآیند قانونی علیه آنان گردیده است.

در مورد آن دسته از دستکاه هایی که طبق مقررات مشمول رسیدگی دیوان محاسباتی نبوده‌اند- که بخش قابل توجهی از پرداختی‌ها و دریافتی‌ها در آن دستگاه صورت پذیرفته است- مثل بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌هایی که بیش از ۵۰ درصد از سهام یا سهم الشرکه ی آن‌ها متعلق بخش خصوصی، سهام عدالت یا نهادهای عمومی غیر دولتی است، این داستان به استناد ماده ۱ و ۲۱ قانون دیوان محاسبات کشور آنها را نیز از مصادیق بیت المال تلقی آنها را نیز مشمول رسیدگی قرار داده است.

مراتب جهت استحضار آن سازمان مردم نهاد اعلام و ایفا می‌گردد.

ضمناً این دادسانی از کلیه اشخاص حقوقی، نظارتی، اطلاعاتی و مردمی که اطلاعاتی در خصوص دریافت و پرداخت غیر قانونی دارند، استدعا می‌نماید مراتب را گزارش و اعلام نمایند تا متعرضین به حقوق بیت المال مورد تعقیب قرار گرفته و در مورد آنان قانون اعلام شود.

فیاض شجاعی
دادستان دیوان محاسبات کشور
۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ۱۴:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۷:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۲۱:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۸:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ۱۵:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۸ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ۲۱:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ۱۱:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی+فیش های حقوقی+حقوق های نجومی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۷:۲۳:۵۱
مجازات ها باید بازدارنده باشد تا ریشه فساد کمدکم خشک شود اگر برای 100 هزار تومان تخلف به بالا مجازات اعدام وضع بشود وواقعا چند تا از اون اجرا بشه اونوقت خواهید دید چه اثر باز دارنده ای دارد البته باید از تاریخ مسخصی در اینده این کار را اجرایی کرد والا باید همه ملت را اعدام کزد (3860064) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۸:۵۷:۰۵
وجدان عمومی خواب رفته است . (3860312) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۲:۵۷:۵۶
دیوان اگه دیوان بود نیازی به چیزی که بهش الحاق بشه نداشت. (3860749) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۷:۵۷:۵۴
آقای توکلی میزان حقوق را بصورت درصدی از بوجه یک سازمان تعریف کنید
مثلا 20% از بوجه یک سازمان صرف حقوق شود و ریز آن را با میزان عملکرد کارکنان فرمول بندی کنید طوری که هر کس با راندومان بیشتر حقوق بیشتر بگیرد.
اینکه سقف حقوق مثلا 20 میلیونی تعیین میشود واقعا درست نیست. وقتی یک مدیر میانی مثل من باید تصمیماتی بگیرد که میلیاردها تومن با نحوه تصمیم من جابجا میشود. قطعا احتمال فساد بسیار زیاد است. من شاید به بهشت و جهنم معتقد باشم و خود را مدیرت کنم ولی تعدادی هم اینگونه نیستند. هم تعداد چه کم و چه زیاد کشور را به این وضع انداخته اند (3860150) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۲:۴۴:۳۱
من هم مدیر میانی هستم و تقریبا 70% اعتبارات کل سازمان با تایید من پرداخت می شود حقوقم حدود 3 میلیون تومان در ماه است ولی وقتی حقوق کارگر های اداره ام را می بینم که حدود 1200000تومان است بسیار شرمنده و خجالت زده هستم وفکر می کنم شاید همین حقوق هم با این شرایط بر من حلال نباشد .
قانون کار درست نوشته شده است حداکثر هفت برابر حداقل حقوق ولی این مستثنی ها و این از ما بهتران کار را خراب کرده و حتی باعث ورشکستگی صندوق ها هم همین مستثنی ها است . (3860716) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۸:۱۵:۰۷
اتهامشون باید مفسد فی الارض باشه ک هست و محرز شه و اعدام..چون با زندگیه خیلی از افراد فقیر و پایین دست جامعه بازی کردند و حق بیت المال رو نابود و چپاول..... (3860198) (alef-11)
 
وارطان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۵:۵۹
و......کور سوی امید را به نا امیدی و یاس تبدیل کردند.. (3860384) (alef-11)
 
محمدی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۲:۰۵
رسیدگی در دیوان محاسبات فایده ای ندار د، چون مجازات های آن اداری و فاقد کارایی است، لازم است تا دریافت های غیر قانونی و نامتعارف تحت عنوان جرم تحصیل مال از طریق نامشروع در دادسراهای کارکنان دولت رسیدگی گردد، (3860380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۹:۳۷:۱۱
به قول امام افراد خائن ودزدفقط بايد تشخيص هويت ومجازات شوند دادگاه طولاني لازم نيست (3860387) (alef-11)
 
مرتضي
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۰:۱۱:۰۶
اقاي توكلي
سلام

تو را به شرفت و به هر چه اعتقاد داري و به خداي متعال سوگند ميدهم كه دست از پيگيري تا رسيدن به نتيجه بر نداري و مو ضوع حقوق هاي نجومي را تا رسيدن به نتيجه پيگيري نمايي .
من شرمم مي ايد كه نام مسلمان بر خود بنهم و خودرا متعلق و طرفدار نظامي معرفي كنم كه در ان حداقل ٩٥٠ نفر مدير بخود اجازه دهند و حقوق هاي نجومي بيش از ٢٣٠ ميليون تومان دريافت دارند در حاليكه دولت براي پرداخت حقوق ٨٠٠ هزار توماني بسياري از كارگران بودجه نداشته باشد. اكر دست از پيگيري تا باز پرداخت پول هاي پرداختي به اين مديران برداري ..و اگر دنياي ديگري باشد من بعنوان عضوي از اين جامعه مسلمان از علي مطهري و تو بدر گاه الهي شاكي خواهم بود (3860429) (alef-11)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۲:۳۶:۲۰
اکثر نجومی بگیرها بوسیله راهکارهای قانونی بیت المال را نوش جان می کنند و در هیچ داد گاهی جرمشان ثابت نمی شود چون برای هر جرمی یک راه فرار قانونی در دست دارند که قبلا به تصویب رسانیده اند .
اکثر مقامات چند شغله و چند پسته هستند و از چندین جا حقوق می گیرند و برای هر کدام هم یک راهکار قانونی . درجایی حق الجسه می گیرند - در جایی دیگر حالت اشتغال - در جایی دیگر شاغل با پست سازمانی هستند - در جای دیگر هم ساعتی وجای دیگر حق التحقیق و....... و البته همه هم قانونی ؟!
خلاصه انکه وقتی قانون نا متعادل و متناسب با حال قانون نویسان نوشته و تصویب شود حاصل می شود این همه نجومی بگیر قانون مدار؟! (3860702) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۲:۳۷:۱۶
وام های کلان۴٪ که داده شده چی باید پس بگیرند
قانون مسخره کارانه پزشکان
حق نداشتن مطب(6میلیون)
اینها همه باید جمع بشه
میگن به دکترهای عمومی که کار پست کنند ۴۰۰م وام کم بهره میدن.والا بیایند اینو به من بدن یه کارگاه راه بندازم (3860704) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۳:۰۲:۰۱
لطفا پیگیری ادامه یابد (3860760) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۲۳:۳۸:۴۵
کاشکی آقای توکلی نصف مطالب در باره حقوق های نجومی در رابطه با 900 میلیارد دلار حیف و میل آن سالها هم مطلب می نوشت. (3860822) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۹:۳۷:۴۱
سلام. من کارمند بانکم.ماهی یک میلیون و دویست حقوق میگیرم.وقتی گفتن با حقوقهای میلیونی برخورد میکنن تا صبح فقط میگفتم خدایا منو ببخش . اگه اخراجم کنن چکار کنم. صبح که همسرم فهمید بهم گفت یعنی تو باید از اموزش و پرورش هم کمتر بگیری؟خاک تو سرت (3868458) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.