توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390978
پنج کشته در درگیری‌های کشمیر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
چهار شبه‌نظامی و یک افسر پلیس هند در درگیری‌های جداگانه در کشمیر کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ یک افسر پلیس و چهار شبه‌نظامی در درگیری‌های جداگانه امروز – یکشنبه – در بخش‌های تحت کنترل کشمیر کشته شدند. این در حالی است که صدها ساکن این منطقه با نیروهای امنیتی در منطقه درگیر شده و درگیری‌های مرگبار برای هفته‌ها ادامه دارد.

سربازان هندی به چهار شبه‌نظامی شلیک کرده و آن‌ها را کشتند. این افراد در تلاش بودند تا از مرز‌های تحت کنترل نظامیان منطقه هیمالیا که هند و پاکستان را از هم جدا می‌کند عبور کنند.

«ان ان جاشی»،‌سخنگوی ارتش با اشاره به منطقه شمال غرب شهر سینجار گفت:« آن‌ها در تلاش بودند تا به بخش نوگام نفوذ کرده و از سوی ارتش متوقف شدند. چهار شبه‌نظامی کشته و اسلحه‌های آن‌ها نیز توقیف شد.»

شماری از شبه‌نظامیان نیز در حمله‌ای جداگانه یک افسر پلیس را در بخش پونچ در جنوب سینجار کشتند. نیروهای امنیتی که در پی این حادثه به محل اعزام شدند درگیری شدیدی را با این شبه‌نظامیان آغاز کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی اعتراض‌های ساکنان این مناطق با پرتاب سنگ علیه حکومت هند در این منطقه انجام می‌گیرد که تا کنون به کشته و زخمی شدن بسیاری انجامیده است.
 
کلمات کلیدی : درگیری‌های کشمیر+هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.