نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470177
معلمان از بالاترین میزان اعتماد اجتماعی در جامعه برخوردارند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۹
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تحقیقات دهه های اخیر نشان می دهد که معلمان علی رغم همه فراز و فرودهای شغلی خویش، از بالاترین میزان اعتماد اجتماعی در جامعه برخوردارند و هیچ نقش اجتماعی دیگر با آن برابری نمی کند.

به گزارش ایرنا، علیرضا کمرئی عصر دوشنبه در سی و سومین بزرگداشت مقام معلم در سالن امام علی(ع) منطقه پنج شهر تهران با بیان اینکه اصلاح جامعه در گروی اصلاح، تحول و بازسازی نظام آموزشی است، اظهار کرد: این امر با بهره مندی از معلمان با کفایت و به قدر کافی شایسته و توسعه یافته امکان پذیر است.

وی گفت: معلمان به عنوان سرمایه ارزشمند اجتماعی، فرصتی بی بدیل را در اختیار نظام آموزشی، اجتماعی و سیاسی کشور قرار می دهد تا از آن در جهت منافع ملی و عمومی به مصالح کشور و مردم، بهره بگیرند و تعالی و پیشرفت جامعه را با بهره مندی از این سرمایه دنبال کنند.

کمرئی با اشاره به منزلت اجتماعی معلمان افزود: در حوزه علوم اجتماعی پایگاه اجتماعی معلمان وابسته به2 عامل منزلت شغل و نظام و نهاد آموزش و ویژگی های شخصی و شخصیتی معلمان است، این ویژگی ها تا حدود زیادی به کنش های معلمان در جامعه بازمی گردد به همان تعبیری که در کلام رهبر معظم انقلاب، به عنوان مطالبه ای از معلمان تبلور پیدا می کند و ایشان می فرمایند که معلم قدر خود را بداند که اگر ما کرامت خودمان را بدانیم، تن به تسلیم، سستی و پلیدی نخواهیم داد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از معلمان نمونه کشور اظهار کرد: ایشان در این دیدار فرمودند که آموزش و پرورش زیرساخت اصلی علم و تحقیق در کشور است، اگر این زیرساخت لطمه ببیند ضررش غیرقابل محاسبه است و قدرت، قوت، اعتبار و آبروی این کشور بیش از هر چیزی به نیروی انسانی بستگی دارد و معلمان سازنده‌ نسل آینده و نیروی انسانی هستند، از این رو رهبر معظم انقلاب همه جامعه تحصیلکرده را مدیون این قشر اجتماعی ارزشمند دانسته و این همه را ارزش ها و نشانه های واقعی قدر معلمی قلمداد می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29اردیبهشت ماه سالجاری گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان نمونه، از انتخابات به عنوان پدیده ای اقتدارآفرین یاد می کنند که اگر می خواهید جمهوری اسلامی اقتدار خویش را در مقابل دشمن حفظ کند، در انتخابات، شرکت کنید.

کمرئی افزود: رهبر معظم انقلاب حفظ امنیت، ابهت و مسئولیت کشور را در گروی شور و حال انتخاباتی و شرکت همگانی در آن می داند، این نخستین بار نیست که مردم از سوی ایشان برای حضور در انتخابات دعوت می شوند اما اینکه انتخابات را مایه آبروی ملت ایران می دانند تاکیدی است که حضور در انتخابات در شرایط کنونی، ارزش فراوانی دارد، رهبر معظم انقلاب اشاره ای به مصداق نمی کنند و می فرمایند که همه در انتخابات شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ایشان ویژگی های رفتار معینی را از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری انتظار دارند و به آنان می گویند که ذهن مردم را مشغول مسائل فرعی و آنان را نسبت به انتخابات دلسرد نکنید، از وعده های غیرعملی و خلاف قانون پرهیز کنید و 2 قطبی کردن میان حکومت و مردم، هدف دشمن است و انتخابات نباید شما را از جبهه دشمن غافل کند.
 
کلمات کلیدی : فرهنگیان، معلمان، حقوق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۰۹:۴۲
والبته از پایین ترین حقوق (4328400) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.