نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372176
الشرق الاوسط: بمب خبری در ترکیه/ رایزنی‌ها در ایران در حال انجام است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
«به نظر می رسد که ترکیه درصدد است که شعار بن‌علی ییلدریم در زمان روی کار آمدن مبنی بر اینکه ترکیه باید به دوستان خود بیفزاید و از تعداد دشمنانش بکاهد را اجرایی کند.»

به گزارش جام نیـوز، ترکیه طی دوره ای سیاست به صفر رساندن تنش با همسایگانش را طراحی می کرد ولی یکباره با همه آنها درگیر شد. این تنش و درگیری با همسایگان و برخی کشورهای منطقه به خصوص بعد از تحولات کشورهای عربی و همچنین سوریه به اوج خود رسید.

در این ارتباط روزنامه "الشرق الاوسط" گزارش داد: نخست وزیر ترکیه در راستای تغییر در سیاست خارجی آنکارا و کاهش تنش افزایی ها گفت کشورش قصد دارد روابط خوبی با سوریه و عراق ایجاد کند.

«بن‌علی ایلدریم» گفت: ما دایره دوستی هایمان را گسترش خواهیم داد. ما این کار را شروع کرده ایم. ما رابطه با روسیه و اسرائیل را عادی کردیم، حالا مطمئن هستم که روابط با سوریه را هم عادی سازی خواهیم کرد. ما نیاز به عادی سازی روابط با سوریه داریم.

وی در ادامه گفت: برای موفقیت تلاش ها برای مقابله با تروریسم، سوریه و عراق نیازمند ثبات هستند.

الشرق الاوسط ادامه داد: این سخنان ایلدیریم درباره عادی سازی روابط با "بشار اسد" بمب خبری بزرگی است که در رسانه های ترکیه ای منفجر شد. وی گفته که از دیگر قدرت های منطقه خواست تا رقابت را کنار بگذارند.

این روزنامه افزود: در حال حاضر چهره های سیاسی با نفوذ ترکیه و سوریه در ایران در حال رایزنی هستند.

درخواست ترکیه برای عادی سازی روابط با سوریه بدون شک به عنوان چرخشی در سیاست خارجی ترکیه محسوب می گردد. چراکه کشوری که پس از آغاز بحران در سوریه به حمایت جدی از مخالفان بشار اسد، پرداخت و حتی رئیس‌جمهور این کشور بارها خواهان کناره‌گیری او از قدرت شده بود، این تنش در مقاطعی به حدی بالا رفت که بیم بروز جنگ میان دو کشور می‌رفت.

به نظر می رسد که ترکیه درصدد است که شعار بن‌علی ییلدریم در زمان روی کار آمدن مبنی بر اینکه ترکیه باید به دوستان خود بیفزاید و از تعداد دشمنانش بکاهد را اجرایی کند.
 
کلمات کلیدی : الشرق الاوسط، ترکیه، ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۰:۵۴:۴۵
تصميم عقلانى گرفته اند ماهـم باىد باتمام كشورها دوست باشيم ولى معامله نكنيم (3823013) (alef-3)
 
ثاقبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۱:۰۶:۴۷
سلام. اين فقط يك نقشه شوم با هماهنگي اسرائيل براي تقويت دوباره تروريستها و باز كردن راه ورود اونها به ايرانه. اين فرد بسيار مكار و دو روست و فقط طرحهاي آمريكايي- اسرائيلي رو در منطقه اجرا ميكنه. (3823040) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۵:۵۴:۰۳
تحولی در ترکیه که باور پذیر نیست؟؟؟!!!
---
چگونه می شود باور کرد که با ادامه ی سالها تلاش قانون ستیز برای براندازی دولتها و بر هم زدن اوضاع در کشورها و ادامه ی بحران تا مرز ترویج فجبع ترین کشتارها و ویران گریها و آواره سازی میلونها از مردم غیر نظامی بی دفاع ، یک شبه و با چند اظهار نظر بظاهر صلح آمیز و شیرین و با بقای مسببان و عاملان قانون ستیز اصلی تولید بحران در قدرت می شود همه چیز را به صلح و صفای زمان پیش از بحران باز گرداند؟؟؟!!! (3823490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۲۳:۱۲:۴۸
اردوغان می خواد تجدید قوا کنه، فعلا برنامه اصلیش تغییر قانون اساسی و افزایش اختیاراتشه تا بعد... (3823970) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۰۰:۰۴:۵۲
تحولی در ترکیه که باور پذیر نیست؟؟؟!!!
---
چگونه می شود باور کرد که با ادامه ی سالها تلاش قانون ستیز برای براندازی دولتها و بر هم زدن اوضاع در کشورها و ادامه ی بحران تا مرز ترویج فجبع ترین کشتارها و ویران گریها و آواره سازی میلونها از مردم غیر نظامی بی دفاع ، یک شبه و با چند اظهار نظر بظاهر صلح آمیز و شیرین و با بقای مسببان و عاملان قانون ستیز اصلی تولید بحران در قدرت می شود همه چیز را به صلح و صفای زمان پیش از بحران باز گرداند؟؟؟!!! (3824038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۹:۰۳
طرف كه عليه ايران اخيرا چرت و پرت گفته ... كلاً قاط زده اند ...اثرات كودتا است كه هنوز امكان تكرار ان وجود دارد ... (4101299) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.