توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452870
پرونده شهدای منا از مذاکرات حج جا نیافتاده
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۰
سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مذاکرات حج و زیارت هنوز به نتیجه و جمع بندی نرسیده است، گفت: پرونده شهدای منا در مذاکرات با جدیت پیگیری می شود، فقط موضوع رسانه ای نشده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات حج، گفت: همان گونه که قبلا اعلام شد، مذاکرات با وزارت حج عربستان بر سر موضوعات باقیمانده هم چنان در جریان است، لذا اجازه دهید نتیجه کار به موقع خود، تشریح شود.

او درباره طرح موضوع فاجعه‌ی منا در جریان مذاکرات، اظهار کرد: موضوع شهدای منا از دغدغه‌های اصلی همه مسؤولان و خانواده محترم شهدا بوده که همواره با جدیت پیگیری شده است. به دلیل اهمیت موضوع، در نامه ی نخستی که به عربستان ارسال شد و در آن رئوس مطالبات جمهوری اسلامی ایران مطرح و تصریح شد، بر موضوع شهدای منا و مسجدالحرام به عنوان یک محور اصلی تاکید شد. بر همین مبنا، هیأت مذاکره کننده به عنوان امین خانواده معزز شهدای منا، این موضوع را به عنوان یکی از مباحث اصلی در مذاکرات با جدیت پیگیری کرده است.

سرپرست سازمان حج و زیارت بیان کرد: این که تاکنون در خبرها به جزئیات آن پرداخته نشده، طبیعی و واضح است؛ چون مذاکرات همچنان ادامه دارد و نتایج آن هنوز کاملا روشن و ملموس نشده است و هنوز در تمامی موارد به جمع‌بندی‌های لازم نرسیده‌ایم و رسانه‌ای کردن بی‌موقع مسائل هم، همیشه به حل مشکل کمک نمی‌کند، لذا به طور طبیعی و منطقی، اطلاع‌رسانی در این خصوص به روشن تر شدن نتایج مذاکرات و دستیابی به جمع‌بندی‌های لازم موکول شده است.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات حج، شهدای منا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.