توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442277
رقابت ساخت بلندترین برج انسانی در اسپانیا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶
رسم و رسومات عجیب و در برخی مواقع جالب در همه مناطق دنیا وجود دارد. ریشه تک تک این آئین های قومی و قبیله ای به سالها پیش و شاید حتی به اجداد افراد امروزی بر می گردد که بر اساس دانش و نیاز آنروز، این صندوقچه اسرار سنتی سینه به سینه تا امروز منتقل شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که در این حوزه پیشتاز بوده و رسومات گوناگونی در این کشور برگزار می شود.

یکی از جالبترین و قدیمی ترین مراسم های این کشور، برگزاری جشنواره رقابت ساخت برج های انسانی است که همه ساله بر اساس سنت کاتالان ها و در منطقه کاتالونیای اسپانیا برگزار می شود.

در این مراسم سنتی که برگزاری آن به قرن ۱۸ میلادی برمی‌گردد، افرادی که از لحاظ جسمی بنیه و توان کافی دارند، به یکی از استادیوم های اصلی و از پیش تعیین شده شهر رفته و به طرز شگفت آوری با قرار گرفتن در کنار یکدیگر، برج‌های انسانی را تشکیل می‌‌دهند.

گروه کاتالان ها در این مسابقه با ایستادن بر روی یکدیگر سعی در ساخت پیچیده ترین و بلندترین برج انسانی را دارند.

در این رقابت، اگر هر تیمی بتواند بدون بر زمین افتادن برج بلندتری را بسازد و دوباره ساختارش را به هم بریزد برنده مسابقه اعلام می شود. بعد از مسابقه و هنگام پائین آمدن افراد از برج انسانی، معمولاً جراحات زیادی به افراد وارد می‌شود.

تیم‌های زیادی برای ساخت برج‌های انسانی گرد هم می‌آیند و در این مسابقه شرکت می‌کنند. این مراسم بازتابی جهانی در تمام دنیا داشته و سالانه افراد زیادی برای تماشای این مراسم با شکوه به کاتالونیا می‌روند.

شاید آنچه باعث با شکوه شدن این مراسم سنتی می شود، اتحاد و یکدستی مردمی است که در اجرای این رسم قدیمی همکاری می کنند.

 
کلمات کلیدی : برج انسانی ، اسپانیا ، رسومات، رسم عجیب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.