توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294975
عربستان کنترل خود را بر یمن از دست داده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۶
مجله اکونومیست در گزارشی با اشاره به افت روند حملات نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه یمن نوشت ریاض کنترل خود را بر اوضاع این کشور از دست داده است.

به گزارش مهر، اکونومیست طی گزارشی نوشت: افزایش شمار قربانیان غیرنظامی باعث می شود ائتلاف تحت رهبری عربستان تأیید متحدان میدانی خود را که متشکل از قبایل یمن، نیروهای جدا شده از ارتش این کشور و دیگر عناصر (اخوان المسلمین و القاعده) هستند، از دست بدهد.

در ادامه این گزارش آمده است: تلاش ها برای رسیدن به یک راه حل در مذاکرات مسقط نیز با شکست مواجه شده و مشکل، مثل سایر درگیری های منطقه ای، فقدان فشارهای بین المللی است. بر این اساس عربستان از زمان شروع حملات علیه یمن، تعداد نظامیان خود را افزایش داده است و قطر که تاکنون تنها در حملات هوایی مشارکت داشت، هزار نظامی به یمن اعزام کرد، مصر نیز با وجود احتیاط در این زمینه، ۸۰۰ نظامی اعزام کرد و نظامیان سودانی نیز منتظر اعزام به یمن هستند. در همین حال نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان، حملات هوایی خود را به شهرهای صعده و صنعا در شمال یمن تشدید کرده اند تا جایی که به گفته ساکنان محلی، شمار قربانیان غیر نظامی با نظامیان برابری می کند.

اکونومیست به نقل از «حسن بوسنینه» مدیر دفتر پزشکان بدون مرز در یمن نوشت: نیروهای ائتلاف عربی از زمان شروع حملات علیه یمن، به صورت جنون آمیز رفتار می کنند.

این نشریه درمورد توانمندی نیروهای انصارالله نوشت: با وجود آنکه مسئولان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از آمادگی برای بازپس گیری صنعا و بازگرداندن عبد ربه منصور هادی سخن می گویند، باید توجه داشت که شکست نیروهای انصارالله غیرممکن است، چرا که از سویی جنگ در یمن همیشه برای نیروهای خارجی دشوار بوده و از سوی دیگر ارتش های کشورهای حاشیه خلیج فارس در این زمینه بی تجربه هستند.
 
کلمات کلیدی : عربستان، یمن، اکونومیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.