نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324377
تماس تلفنی کری و ظریف آزادی ملوانان آمریکایی را تسریع کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۷
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به تحولات مربوط به آزادی ملوان‌های آمریکایی در خلیج فارس واکنش نشان داد.

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: عصر روز گذشته سه شنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۴ دو فروند شناور نظامی آمریکائی حامل ۱۰ نفر نیروی نظامی آمریکائی، در حالیکه در محدوده دریای سرزمینی جزیره فارسی متوقف و سرگردان بودند، توسط نیروی دریائی جمهوری اسلامی ایران رصد و در چارچوب سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران در مورد حفظ امنیت و ایمنی دریانوردی در خلیج فارس، برای روشن شدن ابعاد موضوع به پایگاه نیروی دریایی هدایت شدند.

با توجه به اینکه ورود عامدانه شناورهای نظامی به دریای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نقض مقررات و قوانین کشور محسوب می‌گردد علت ورود این شناورها مورد بررسی قرار گرفت و مشخص گردید حضور آنها در آن منطقه به علت نقص سیستم ناوبری بوده است. لذا پس از توضیحات طرف آمریکایی و هماهنگی‌های لازم و اطمینان از اینکه ورود شناورها به دریای سرزمینی ایران اقدامی خصمانه نبوده، شناورهای مذکور به خارج از قلمرو دریایی ایران هدایت شدند.

همکاری در جهت تسهیل دریانوردی امن بر اساس اصول حقوق بین‌الملل و برخورد انسانی با موارد فوق العاده، معیارهای اصلی در انجام ماموریت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان بوده و خواهد بود.

یادآور می‌شود با توجه به نزدیک شدن به روز اجرای توافق هسته‌ای برجام، تماس‌های تلفنی میان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا در این خصوص در جریان است که موضوع فوق العاده مزبور نیز در این تماس‌ها پیگیری و زمینه حل هر چه سریعتر آن فراهم گردید.
 
کلمات کلیدی : توقیف ۲ قایق آمریکایی در خلیج فارس
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۲:۵۲
زنده باد تدبیر (3465838) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۸:۱۰:۳۸
من نمیفهمم با هم حرف زدن چه اشکالی داره. مگه حرف زدن و دست دادن به معنی دوستیه! حالا اسراییل رو به رسمیت نمیشناسید درست. آمریکا که کشوره دیگه بابا! سفارت داشته باشید حرفم بزنید دشمن هم باشید. مثل روسیه و آمریکا مثل چین و آمریکا مثل خیلیای دیگه. (3465965) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۳:۴۷
در تایید فرمایش شما دوست گرامی، تصور بفرمایید اگر همین رابطه وزرا نبود چه گرهی سر همین مسئله کوچک ایجاد می شد که به سادگی باز نمی شد. چرا بعضی ها از رابطه می ترسند.؟ ما که حیرونیم (3466212) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۱۹:۳۳:۵۲
همين موضوع كوچك نشان مي ده نبود ارتباط ديپلماتيك چقدر به ضرر ما بوده است ،
وقتي دو وزير امور خارجه مي توانند با كمال آرامش با هم گفتگو كرده مشكل به وجود امذه را حل كنند چه نياز به واسطه تراشي و مصاحبه هاي بي دليل ؟ (3466189) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۸:۰۰:۳۳
لازم نیست عزیزم هم آقا جواد تلفن جانی را دارند هم جانی تلفن آقا جواد را دارد همین کافیست . (3466993) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۸:۵۳:۵۹
یه عده ای منافع شخصی و حزبی رو بر منافع ملی ارجع میکنن . والا گفتگو چه مشکلی داره (3467090) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
تماس تلفنی کری و ظریف آزادی ملوانان آمریکایی را تسریع کرد