نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 164870
عملکرد جمهوری خواهانه دولت اوباما برای رشد بیشتر؛
مالیات کمتر برای شرکت های بزرگ اقتصادی آمریکا
بخش خارجی الف، 4 شهریور 91
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۶
براساس اطلاعات جدید منتشر شده، بزرگترین شرکتهای آمریکا شامل غول‌های نفتی، بانکداری و تکنولوژیکی سال گذشته فقط 9 درصد از درآمدشان را به عنوان مالیات بر درآمد به پرداخت کردند.
 
به گزارش الف از پایگاه اینترنتی All Gov، براساس آمارهای مالیاتی، شرکتها در آمریکا موظف هستند تا 35 درصد از درآمدشان را مالیات بپردازند اما با توجه به بررسی‌های انجام شده 10 شرکت برتر آمریکا کمتر از میزان تعیین شده مالیات می دهند.
 
شرکت "اِکسون موبیل" در سال 2011 بیش از 73 میلیارد دلار درآمد کسب کرد اما فقط 1.5 میلیارد دلار به "سرویس درآمد داخلی" به عنوان مالیات داد.
 
"شورون" که دومین شرکت بزرگ آمریکاست، در سال 2011 و به دنبال کسب درآمد 47.6 میلیارد دلاری فقط 1.9 میلیارد دلار مالیات داد.
 
شرکت "اَپل" نیز که در این سال 34.2 میلیارد دلار درآمد بدست آورد، اعلام کرد که فقط 3.9 میلیارد دلار مالیات داده است.

از جمله دیگر شرکتهای مهم آمریکا که مالیات کمتر از میزان تعیین شده داده‌اند، عبارتند از:
شرکت "مایکروسافت" با درآمد 28 میلیارد دلار و مالیات 3.1 میلیارد دلاری.
شرکت "جی پی مورگان" با درآمد 36.7 میلیارد دلار و مالیات 3.7 میلیارد دلاری.
"وال مارت" با درآمد 24.4 میلیاردی و مالیات 4.6 میلیاردی.
شرکت "آی بی ام" با درآمد 21 میلیارد دلاری و مالیات 268 میلیون دلاری و شرکت "جنرال الکتریک" با درآمد 20.1 میلیاردی و مالیات یک میلیارد دلاری.
 
نرخ مالیات کمتر برای شرکت های بزرگ به محلی برای اختلاف سیاست های اقتصادی دو حزب اصلی آمریکا مبدل شده است، به گونه ای که جمهوری خواهان، رشد اقتصادی را ناشی از کاهش مالیات شرکت های بزرگ می دانند که نتیجه نهایی آن به نفع اقشار دیگر خواهد بود، در مقابل جمهوری خواهان ضمن تاکید بر اخذ مالیات بر شرکت های بزرگ، توجه خود را بر کاهش مالیات اقشار متوسط، مصرف کنندگان و شرکت های کوچک قرار داده اند که به اعتقاد آنها به عنوان موتور محرکه اقتصاد عمل می کنند. آمار جدید نشان می دهد، دولت اوباما اگرچه اقشار متوسط را هدف اصلی سیاست کاهش مالیات ها اعلام کرده است، اما در عمل به شیوه جمهوری خواهان و به نفع شرکت های بزرگ عمل می کند.
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۲۰:۰۴
داداش مانند شرکت های نیم خصوصی ونیم دولتی(خصولتی)خودمان هستند ؟ (928417) (moderator22)
 
ببو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۲۰:۱۹:۵۷
اگر می خواستیم مالیات درست بدیم که شتر مرغ نمی شدیم ببین دادش موقع گرفتن ارز دولتی ما شرکتی میشیم دربست در خدمت دولت موقع حمایت از بخش خصوصی هم میشیم خصوصی به هر حال زحمات مارا در نظر بگیرید که دائم باید جواب بدیم پرواز می کنی یا تخم میذاری دست از سر ما دولتی سابق شبه دولتی فعلی فرا قانونی فردا بر دارین وگر نه داداش امیر منصور را می فرستم سراغتون افتاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (929352) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۰۹:۵۰:۲۸
سیستم مالیاتی در آمریکا، توسط سازمانی به نام IRS کنترل می شود.

این سازمان مسئول مالیات گیری از افراد حقیقی و حقوقی است و به قول معروف مو را از ماست می کشد. قدرت اجرایی این سازمان بقدری است که همه از آن می ترسند. IRS دارای کارآگاهانی است که در مورد مالیات دهندگان تحقیق می کنند و اگر ثابت شود کسی در خود اظهاری مالیاتی و یا مقدار درآمدهایش دروغ گفته باشد، می توانند افراد را در هر زمان و هر مکان دستگیر کنند.
در این صورت افراد حقیقی و حقوقی ملزم به پرداخت مالیات بر اساس قانون هستند و راه فراری از آن نیست.

امید است که سیستم مالیاتی کشورمان نیز با تشکیل چنین سازمانی با چنین قدرتی، مالیات قانونی را از کسانیکه در آمدهای نجومی و پنهان دارند گرفته و به برقراری عدالت اجتماعی کمک کند. (928465) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۴:۲۴:۵۷
برای چنین کاری شما مستلزم سیستمی مثل امریکا باید باشید که از بانک گرفته تا مردم عادی هر دلاری که وارد شرکت و یا اداره ای و حتی در سطح مردم وارد میشود در جایی ثبت میشود و غیر قابل انکار و بر اساس ان کسی نمی تواند دروغ بگوید یعنی شفافیت کامل حال ما چکونه بخواهیم مثل انها اجرا کنیم تا انجا فکر کنم 50 سالی طول بکشه هنوز مردم پولشان را در خانه قایم میکنند و شرکت ها هم که وارد هستند چگونه سند سازی کنند که مالیات ندهند پس امکان ندارد (928871) (moderator22)
 
ناصر
۱۳۹۱-۰۶-۰۵ ۰۲:۳۶:۵۳
من شرکت دارم .اصولا اداره دارائی سندی ازماقبول نمی کنه که ساختگی یا اصل باشه.درامد اصلی برای بازاریان محترمی است که با ننه من غریبم بازی و با توجه به اینکه تمام معاملاتشون غیر رسمی هست مالیاتی در حد صفر پرداخت میکنند. و من هم که به صورت رسمی قرار داد می بندم باید مالیات رو علی الراس بدم (929665) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۸:۱۴
اين مقامات آمريكايي پشت پرده در همه زمينه ها با هم ساخت و پاخت مي كنند و در ظاهر باهم مخالف هستند (928554) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۲:۰۰
به تو ربطی نداره. باقچه خودت رو بیل بزن. (928562) (moderator22)
 
سر در نمياري!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۲:۵۶:۴۷
هنوز سر در نمياري فرق درآمد با سود چيه؟
اين ماليات بر سود هست نه بر درآمد!

بازم دمشون گرم مالياتشون رو ميدن،‌تو ايران چيكار ميكنن؟ (928738) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۴:۱۵:۴۱
الف جان اینا رو که نوشتی از فردا اداره مالیات میگه ما چیمون کمتره از امریکا ما 40 درصد مالیات می گیریم (928853) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۵:۲۹:۲۰
در ایران چون سازمانی همانند IRS نداریم پس مالیات من کارمند یه لاقبا از مالیات یه طلافروش خیلی بیشتره. چون حقوق من معلومه که چقدره, مالیاتش رو هم دولت مستقیما از حقوقم بر میداره ولی درآمد آقایون بازاری معلوم نیست (البته برای خودشون معلومه, برای اداره دارایی معلوم نیست!!) حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!!! (929004) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۲۱:۴۸
حکایت عجیبیه بخدا یعنی ادم اصلا درمانده میشود که چه بگوید.
آخه این مقاله رو مثلا باید کانادایی انگلیسی یه کشوری بنویسه که خودش سیستم مالیاتیش قوی باشه
نه کشوری که فقط کارمندهاش مالیات میدن و شرکتهاش هم از مالیات در میرن
اصلا من موندم که چی بگم ؟بگم خودمون وضعمون وخیمه؟رو امریکا بحث کنم و اینکه با همین وضعیت بزرگترین اقتصاد دنیا رو داره؟بحث کنم که شما چرا نگران امریکا شدین؟ (929102) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۲۳:۱۵
ای بابا چرا لو دادی قضیه رو داشتیم به صورت نامحسوس رو قضیه کار می کردیم می خواستیم غافلگیرشون کنیم.
از طرف :تیم مدیریت جهان (929108) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۲۴:۳۵
شما چرا نگران هستید همانطور که بارها اعلام کرده اید امریکا در حال سقوطه و این شرکتها به سقوطش کمک می کنند و این به نفع ما است!!! (929110) (moderator16)
 
اخگر
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۶:۴۸:۱۵
دو مسئله در رابطه با خبر حاضر مطرح شده 1 امریکا ونظاممالیاتی باید گفت راه فرار مالیاتی در کشورهای توسعه یافته چون در داخل امکان فرارمالیاتی وجود ندارد اقدام به پول شویی میکنند مثلا در سال 1385 یکی از روز نامه های ایران از قول منتقدین مرکل رئیس دولت المان نوشت معادل 25 در صد مالیات مردم امریکا واروپا در بانک های سویس اتریش لوکزامبورگ ودبی در حساب های محرمانه مخفی شده . بنا براین نظام مالیاتی به گونه ای است که امکان فرار مالیاتی وجود ندارد 2 در ایران مشکل اساسی سامتندهی نظام مالیاتی ونداشتن وصف جزایی در فرار مالیاتی و اخذ مالیات مستقیم از کارمندان است که دراین رابطه اشخاص حقیقی وحقوقی با در امد ملیاردی به راحتی از پرداخت شانه خالی ویا حداقل را می پردازند . متاسفانه مالیات بر ارزش افزوده صرفا از جیب مصرف کننده برداشت می شود یعنی از یک سو تورم ورکود در تولید بخش خصوصی که موجب گران تر شدن کالا به دست مصرف کننده میگردد واز سوی دیگر 4در صد هم با اضافه به مردم تحمیل شود وهیچ کس هم پاسخ گو نیست وجهت پرکردن خلا سرمایه ملت ایران یعنی نفت را می فروشند تا اقایان با در امد نجومی از جیب ما خرج واسوده بخوابند (929139) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۹:۴۵:۴۵
در جواب دوستی که میگه آمریکایی پشت پرده ساخت و پاخت می کنند. نه د.ست من اگه ساخته پاخت می کردنند آمریکا آمریکا نمی شد. دعا میکنم یه روزی تو کشور ما هم سیستم مالیات طوری بشه دولت به مردم وابسته باشه نه مردم به دولت. به امید آن روز. یا حق (929331) (moderator16)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.