توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389079
رسانه‌های انگلیسی‌زبان/ انتقاد شدید رهبر ایران از شیطان کوچک
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴
پیام رهبر معظم انقلاب بمناسبت فرا رسیدن ایام حج بیت الله الحرام، در رسانه‌های انگلیسی زبان انعکاس یافته است.

به گزارش جام نیـوز، پیام رهبر معظم انقلاب بمناسبت فرا رسیدن ایام حج بیت الله الحرام، در رسانه‌های انگلیسی زبان انعکاس یافته است.

خبرگزاری رویترز: رهبر عالی ایران در انتقادی جدید از عربستان سعودی در مورد برگزاری حج -بعد از فاجعه سال گذشته- به کشورهای اسلامی پیشنهاد داد تا در مورد مدیریت حج توسط مقامات ریاض، تجدید نظر کنند.

آیت الله خامنه ای در پیام خود خواستار مسئولیت پذیری مقامات عربستانی به خاطر فاجعه سال گذشته شد.

وب‌سایت ان.دی.تی‌وی: رهبر ایران ضمن فراخواندن مسلمانان جهان به تفکر در مورد برگزاری مراسم حج، حکومت سعودی -رقیب منطقه‌ای ایران- را «تکفیری» و «سرکوب‌گر» خواند.

میدل ایست آی: رهبر عالی ایران در بیانیه‌ای "شدیداللحن" عربستان را یک «شیطان کوچک» توصیف کرد و خواستار حذف این حکومت ضعیف از مدیریت مراسم حج شد.

به‌گفته او، عربستان بیش از ۲ هزار نفر را در مراسم حج سال گذشته به قتل رسانده است.

وب‌سایت آی ۲۴ نیوز: آیت الله خامنه ای ریاض را متهم کرد که حجاج را تحت فشار قرار داده و به کمک آمریکا و اسرائیل، فریضه دینی حج را سرکوب می‌کند.

رهبر ایران با جملاتی "بسیار تند" از رفتار مقامات عربستانی انتقاد کرد و از کشورهای اسلامی خواست که برای کنترل مراسم حج تصمیم تازه‌ای اتخاذ کنند.

سایت یاهو به نقل از خبرگزاری فرانسه: آیت الله خامنه ای به شدت از عربستان انتقاد کرد. رهبر ایران از مسلمانان جهان خواست تا مدیریت حج در دو شهر مذهبی مکه و مدینه را به چالش بکشند. 

 


 

 
کلمات کلیدی : رهبری، عربستان، حج، شجره ملعونه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته