نظر منتشر شده
۸۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189774
نتایج سه نظرسنجی/قالیباف در صدر؛ روحانی پنجه در پنجه جلیلی/ عارف نام کسی را نبرد و رفت/ روحاني از خانه تا محل كار چه مي كند؟
بخش داخلی الف، 21 خرداد 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۳
روز گذشته آرایش صحنه انخابات به هم ریخت. خبر صبحانه الف تائید شد و غلامعلی حدادعادل کناره گیری کرد. عارف نیز شب گذشته با نامه خاتمی انصراف داد. با این وضعیت ۶ نفر نامزد ریاست جمهوری باید در چند روز باقی مانده تا انتخابات با هم رقابت کنند. برخی در تلاش هستند تا اصولگرایان را هم به اجماع برسانند. دغدغه این روزهای اصولگراها وحدت است. حسن روحانی با کناره گیری عارف رقیب جدی قالیباف محسوب می شود. سه نظر سنجی امروز الف از این حیث اهمیت دارد.

نظرسنجی های بعد از مناظره ها
سه نظر سنجی بعد از مناظره های انتخاباتی نشان می دهد که آرایش صحنه همزمان با داغ شدن مناظره سیاسی به هم ریخته است. برخی اوج گرفتند و برخی نیز افت چشمگیر داشتند.

اولین نظر سنجی مربوط به یک نهاد فرهنگی-اجتماعی وابسته به یک سازمان غیر دولتی است که در ۱۰۰ شهر و ۲۰۰ روستا انجام شده است.

مطابق این نظر سنجی قالیباف ۲۰ درصد، جلیلی ۱۳.۹ درصد، رضائی ۱۱.۶ درصد ، روحانی ۱۰.۷ درصد ، ولایتی ۱۰.۱ درصد ،عارف ۶.۸ درصد، حداد ۵.۳ درصد و غرضی ۳.۴ درصد است.

نظر سنجی دیگری توسط یک نهاد معتبر نظارتی صورت گرفته است، نشان می دهد که قالیباف ۲۱ درصد، روحانی ۱۱.۹ درصد ، رضائی ۱۱.۴ درصد ، جلیلی ۱۱ درصد، ولایتی ۸.۸ درصد، عارف ۷.۲ درصد، حدادعادل ۳.۶ درصد و غرضی ۲ درصد است.

نظر سنجی یک نهاد رسانه ای-فرهنگی هم در مراکز استان ها نشان می دهد که قالیباف ۲۶ درصد، روحانی ۱۱.۷ درصد، رضائی ۱۱.۶ درصد، جلیلی ۱۰.۴ درصد،عارف ۹.۷ ولایتی ۸.۳ درصد و حدادعادل ۲.۸ درصد است.

به این ترتیب هنوز قالیباف با فاصله زیاد در صدر و رقابت اصلی بین جلیلی و روحانی و رضائی است. هرچند با کنار رفتن عارف، روحانی جان تازه ای گرفته است. ولایتی نیز بعد از مناظره ها تنزل قابل توجه کرد.

آرایش صحنه انتخابات چه خواهد بود؟
روز گذشته حدادعادل به نفع جریان اصولگرائی کناره گیری کرد. حداد اگر چه در بیانیه خود نامی از نامزد مورد حمایت خود نبرد اما تاکید وی بر عهدش با ائتلاف سه گانه این گمانه را تقویت کرد که به نفع قالیباف کناره گیری کرده است. ستاد قالیباف نیز بلافاصله بعد از انصراف وی بیانیه ای تقدیر آمیز منتشر کرد. جمعیت رهپویان با دبیرکلی علیرضا زاکانی و جمعیت ایثارگران با دبیرکلی حسین فدائی که پس از ردصلاحیت زاکانی از حدادعادل حمایت کرده بودند روز گذشته در بیانیه ای مشترک ضمن تقدیر از حدادعادل از دیگر نامزدهای اصولگرا نیز خواستند که برای تقویت جبهه اصولگرایی به وحدت برسند.

خبرنگار الف کسب اطلاع کرد که جمعی از فعالان باسابقه سیاسی در حال رایزنی با نامزدهای اصولگرا برای انصراف به نفع نامزد مقبول هستند. با این حال سعید جلیلی روز گذشته هر نوع کناره گیری را تکذیب کرد و شنیده شده است که جلیلی دعوت اصولگرایان را برنتافته است.

محسن رضائی نیز خود را مستقل از جریان اصولگرائی می داند و خیلی دور از انتظار است که اهل وحدت و اجماع باشد. ولایتی اما این روزها نسبت به گذشته افت چشمگیری در نظرسنجی ها داشته است. وی یک ضلع ائتلاف سه گانه است. برخی امید دارند که ولایتی را مجاب به اجماع سازند. اما او این روزها به حمایت جامعه مدرسین با امضای آیت الله یزدی دل سپرده است.

اما آن سوی صحنه وضعیت تغییر کرده است. ستاد حسن روحانی جان تازه گرفته است. تلاش برای مجاب ساختن عارف برای کناره گیری روز گذشته نتیجه داد. عارف پیش از این گفته بود که تنها با توصیه صریح خاتمی کنار خواهد رفت. خاتمی نیز دیروز در نامه ای از عارف خواست که به نفع جریان اصلاحات کوتاه بیاید. عارف شب گذشته در بیانیه ای بدون نام بردن از نامزد دیگری از صحنه رقابت خداحافظی کرد.

با این حال باید دید وضعیت روحانی طی روزهای آینده چه میزان تغییر می کند. وضعیت نظرسنجی ها حاکی از آن است که روحانی با موتور رای عارف به رقابت با قالیباف در دور دوم خواهد رفت. نظرسنجی خبرگزاری مهر نیز نشان می دهد که با کنار گیری حدادعادل آرای وی بیشتر به سمت قالیباف می رود.

تکذیب حمایت مصلحی از جلیلی
روز گذشته خبرگزاری نسیم خبری را منتشر کرد که در آن وزیر اطلاعات صریحاً از جلیلی به عنوان نامزد اصلح انتخابات نام برده بود. این خبر پیش از این در رسانه وابسته به سعید جلیلی منتشر شد. بعد از انتشار این خبر، خبرگزاری نسیم خبر مذکور را پیامک هم کرد.

خبرگزاری مهر نیز بلافاصله با عباس سلیمی نمین در همین رابطه گفت وگوئی کرد؛ وی مصلحی را به دلیل حمایت از یک نامزد خاص مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد که این سخنان باعث زیر سوال رفتن جایگاه وزارت اطلاعات می شود.

ساعتی از مصاحبه سلیمی نمین نگذشته بود که وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای پیامک های ارسال شده را مجعول خواند و خبر مذکور را تکذیب کرد. پیش از این نیز اخباری به نقل از وزیر اطلاعات در تجلیل از سعید جلیلی در رسانه های وابسته به این نامزد انتخابات منتشر شده بود. هیچ رسانه ای البته آن اخبار را مورد نقد قرار نداد و وزارت اطلاعات نیز آنها را تکذیب نکرد.

مسير خانه تا محل كار روحاني
حسن روحاني شب گذشته در فيلم تبليغاتي خود به وضعيت اقتصادي مردم اشاره كرد و گفت كه هر روز در مسير خانه تا محل كار خود به چهره مردم نگاه مي كند. وي با اشاره به شرايط اقتصادي كشور اين طور تحليل مي كرد كه چهره مردم اغلب عبوس و اندوهناك و غمگين است.

گفتني است خانه حسن روحاني و محل كار وي در جماران است. مسير خانه تا محل كار حسن روحاني را شايد كمتر از ۵ دقيقه بتوان طي كرد. جماران از مناطق خوش نشين پايتخت است. مردم اين منطقه از قشر مرفه تهران هستند. مردم اين منطقه در صف نان و شير كمتر هستند و بعيد است اهل خيابان باهنر و جماران وقتي دور هم جمع مي شوند از گراني ها بنالند و از اينكه حقوقشان كفاف روزهاي آخر ماه را نمي دهد گلايه كنند.
 
مير شمس
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۴:۵۹
با كناره گيري عارف تمام معادلات انتخاباتي اصول گرايان بهم ريخت.اصول گرايان كه در تمامي دوره هاي انتخاباتي با بسيج گسترده نامزدهاي خود هميشه تلاش براي به دور دوم كشيدن و كسب آرا در دور دوم مي انديشيدند در اين دوره فكر نمي كردند كه اصلاح طلبان در واپسين لحظات نامزد واحد انتخاب كنند.در حاليكه زمان زيادي تا انتخابات باقي نمانده اصول گريان ناچار هستند رويه هميشگي خود را بر هم بزنند چون روحاني در ميان بي برنامگي انتخاباتي اصول گريان قادر به كسب آرا و تمام كردن انتخابات در دور اول است. (1425784) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۱:۲۷
با کناره گیری عارف فقط میتوانند به دور دوم بروند البته اگر اصولگرایان دیگری کناره گیری نکنند (1426046) (alef-10)
 
محمد م
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۱:۵۹
ظرفيت هاي جليلي براي تبديل شدن به احمدي نژاد 92 بسيار زياده
اساسا اين يک بحث اساسي است که گفتمان انقلابي ايشان ريشه در گفتمان مکتب ايراني آقاي مشايي دارد.
اساسا ظرفيت هاي اساسي ايشان در تظاهر (قضيه نماز در مستند ايشان) و دروغ (در مناظره) و بگم بگم (مناظره) و سو استفاده از قدرت فعلي (رو کردن اسناد طبقه بندي شده) بسيار بيشتر از احمدي نژاد 88 و مدل 92 و حتي مدل 96 و يا 1400 است (1426535) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۳:۳۵
آقا محمد جو گیر شدیا !!!
این بنده خدا که از همه با اخلاق تر بود !!
رای بنده هم قالیباف هست نگی داری از ماندیدات طرفداری میکنی !! (1426641) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۸:۴۱
برخي نامزدهاي رياست جمهوري در فرصت هايي که نظام يعني صداوسيما در اختيارشان گذاشته تا مي توانند دست به سياه نمايي و تخريب مي زنند. عرض مي کنم چرا براي چند روز، اين عذاب الهي را براي خود خريداري مي کنند. (1426765) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۶:۳۲
داداش شما خودشو ناراحت نکن. معلومه که وضعت توپه توپه و دماغت چاق چاق. خوشا به سعادتت. (1427116) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۳:۳۷
در روز 24خرداد امسال ملت با بصيرت ايران مانند 9دي سال 88 به کوتاه فکراني که رابطه با آمريکا و چند کشور اروپايي را افتخار مي دانند پاسخ خواهند داد و بار ديگر دست رد بر سينه آنان خواهند زد. (1427460) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۲۰:۱۲
تو هم برو خوش باش! کدوم دست؟ دستی که از بس شپش های توی جیبمون گازش گرفتن رو میگی یا دستی که از نداری همش میزنیم توی سرمون؟ (1429566) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۹:۲۵
من طلا فروشم به جلیلی رای میدم
داداشم بساز بفروشه اونم به جلیلی رای میده
بابام دلار فروشه اونم به جلیلی رای میده

جلیلی تو این یکسال گذشته چنان ظرفیت ما رو ازاد کرد که تو خوابم نمیدیدیم (1430114) (alef-10)
 
حقوق بگير
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۱:۵۷
خوش به حالت - خدا به داد من حقوق بگير برسه كه بايد هشت سال ديگه با خيال پردازي هاي اين تازه پيدا تو خجالت زنو بچم بمونم (1438369) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۱۸:۲۳
خداتو شکر کن عوض گله شکایت...
ضمنا منم یکیم مثه تو فک نکنی یه بچه مایه دار بی غم و غصه ام ولی ناشکری بد چیزیه
نکن.... (1430397) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۲۰:۰۱
هيچ دقت كرديد در مناظره سوم كه مناظره سياسي بود غير از آقاي حداد كه مي دانست راي اندكي دارد فقط از 9 دي صحبت كرد؟! چرا بقيه آقايان از 9 دي سخني نگفتند؟!... (1429822) (alef-10)
 
ALI
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۳۳:۰۰
جلیلی=احمدی‌نژاد

حالا می‌گید نه صبر کنید ببینید. یادتون رفته سال ۸۴ هم همین حرفا و فیلما رو برای احمدی نژاد داشتیم. وضعیت الان جلیلی درست مثل سال ۸۴ احمدینژاده. دقیقا همون حرفها، همون ادعا ها، همون طرفدارها، همون نظرات. احمدی نژاد هم ولایی بود اینطوری شد این که کپی‌ درجه دو اونه چی‌ بشه. امیدوارم قبل از رای دادن حداقل یک ساعت با خودتون تنهائی‌ بشینید فکر کنید.

یا علی‌ (1430796) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۵:۵۶
دوست عزیز احمدی نژاد روز بعد از انتخابات 84 طی مصاحبه ای اعلام کرد اصولگرا نیست.حالا می خواهید جلیلی را به احمدی نژاد نسبت بدهید.و از این طریق رای جلیلی را بشکنید.دوست عزیز تخریب نکن چون فقط طرفدارای جلیلی سود می برند.
25 خرداد منتظر نتایج باش.
والعاقبه للمتقین (1431747) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۵:۳۴
بياييد همه با هم دعا كنيم يه احمدي نژاد ديگه انتخاب نشه و نياد رو كار بابا مرديم از اين وضع گروني، من ضد انقلاب يا هر چي كه فكر كنيد نيستم يه كارگر بدبختم كه با ماهي 600هزار تومان دارم زندگي ميكنم.
با مشاهده مناظره ها فكر ميكنم هركس بياد رو كار اوضاع بهتر بشه جز جناب آقاي جليلي! كه فقط داره مثل احمدي نژاد شعار ميده كه ما نظم بين المللي را قبول نداريم و از اين مزخرفات يكي نيست به اين آقا بگه اين حرفا كه واسه مردم نان و آب نميشه تازه آنقدر هم حرفهاي قلمبه سلمبه ميزنه كه آدم نمي فهمه چي ميگه حالا ميفهميم چرا با خانم اشتون به نتيجه نميرسه!!! (1434437) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۰۰:۵۷:۲۷
مگه احمدی نژاد چه عیبی داشت. 4 سال بعد همه می فهمید که باید برید احمدی نژاد را التماس کنید دوباره بیاد سرکار! (1436834) (alef-13)
 
ن
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۰۲:۱۶
عزیز دلم نگران مباش شما نارحتیتان از پیروزی اقای روحانی است نه ازرابطه با امریکا (1430912) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۵۶:۴۰
تیکتون به روحانی عالی بود. البته بماند که معمولاً مرفه ها بیشتر ناله میکنند تا پابرهنه ها. پابرهنه ها انقلاب کردند، جنگیدند و شهید شدند، امروز هم اونا دارن با استکبار مقابله میکنن و از کشور و نظام دفاع. ولی کار اکثر مرفهان همیشه غر زدن بوده و خیانت. قرآن هم فرموده که همیشه ثروتمندان و مرفهان در مقابل پیامبران ایستادگی کردند. (1431221) (alef-13)
 
ماهان
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۳:۵۱:۵۱
این گونه نیست برادر عزیز. (1431586) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۵:۴۹
شما هنوز به این باور نرسیدید که اشتباه کردید هم در نه دی هم سال 88 مملکت تا آدمهایی مثه شما داره روی خوشی و پیشرفت رو نخواهد دید (1431746) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۵:۵۶
در برنامه انتخاباتی یکی از کاندیداها ، باز هم صداي طلبکاري قشري نسبت به مردم ايران شنيده شد و گاه تمام آن مسائلي که در سال 88 پيش آمد کتمان شد و در بحث سياست خارجي از او سخني جز تسليم به گوش نرسيد. ان شاءالله مردم درست تصميم گيري کنند. (1427485) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۷:۱۴
ولايت فقيه نوري است که خفاشان طاقت ديدن آن را ندارند. به کساني که مدعي مسلماني و شيعه اند مي گويم چطور برخي به نايب عام امام زمان(عج) که پرچم اسلام ناب را در برابر پرچم کفر بلند نموده جفا مي کنند و گاهي نيز دعاي ندبه سر مي دهند، راه خداشناسي از طريق شريعت است. اي مدعي طريقت، اين ره که تو مي روي به ترکستان است (1427581) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۲:۵۴
چه ربطی داشت (1430515) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۸:۳۶
تجربه ثابت کرده که هر کس با ولايت زاويه داشته باشد بتدريج از چشم مردم مي افتد و عاقبت به خير نمي شود.

اين سنت الهي را بايد جدي گرفت. (1427588) (alef-10)
 
سام
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۴:۴۱
این تجربه شخصی احمدی نژاده... بسطش ندید (1433389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۰:۲۶
اللهم اشفع کل گاگول (1434246) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۳:۴۸
خوب ولایت هست دیگه
پس ریس جمهور میخواهیم چیکار
اصلا خود آقا باید تمام امور دست بگیرن
اینطوری هممون عاقبت بخیریم و بهشت جای همه ماست
مگه پیغمبر رییس جمهور داشت (1439179) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۹:۰۷
رئيس جمهور آينده با توجه به شرايط حساس سياسي امروز فقط با پيروي از ولايت و رهبري و حمايت مردمي موفق خواهد شد. (1427592) (alef-10)
 
اصغر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۵۱:۰۶
اگه میشد منفی میدادم (1430558) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۱:۱۵
ما همان نسل جوانيم که ثابت کرديم، در ره عشق جگردارتر از صد مرديم .هر زمان بوي خميني به سر ما افتد، دور سيدعلي خامنه اي مي گرديم. (1427609) (alef-10)
 
خان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۵:۵۰
آره ما که توپیم!!!!
دیده تنگ دنیا بین را یا قناعت پر کند یا خاک گور (1429001) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۵:۵۲
این به معنای جواز برای سیاه نمایی نیست آقا حسین خان!! (1429125) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۹:۴۰
من تا قبل مناظره سوم طرفدار قالیباف بودم ولی حالا فقط بهش می گم متاسفم. (1429448) (alef-10)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۲۰:۱۵
به جلیلی میگی ای ول؟
اگه بگی دعات میکنم (1430409) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۰:۱۰
چرا؟
چون مرد عمله؟ (1430613) (alef-10)
 
حرف حق؟
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۳:۵۵
رای فقط قالیباف............
چون از کاندیدا سابقه بیشتری در اجرا داره.

به اون رای نمی دی حداقل به آقا محسن رای بده.

زیرا تنها کسی که در رشته اقتصاد سرآمد داره اونه........ (1430642) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۳:۲۴
با دیدن فیلم تبلیغاتی آقای قالیباف چند تا نکته برام جالب شد:
1- اصلا اشاره ای به بحث گرانی و تورم و بیکاری و ... نشد
2-مواضع ایشان درباره مذاکرات هسته ایی کلاً مطرح نشد
3- از احساسات مذهبی مردم استفاده ابزاری شد
4- تو باغچه رفتن دکتر من رو یاد تو باغچه رفتن احمدی نژاد انداخت
5- علی رغم پاسخ قانع کننده روحانی در مورد کلمه کدخدا ظاهراً آقای قالیباف می خواهند تلافی شکست مناظره رو با این تیپ متلک پرانی جبران کنند (1433451) (alef-13)
 
مینا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۲۴:۱۴
هنر اینه که آدم باوضع اقتصادی بد انصاف داشته باشه وحرف حق بزنه (1430758) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۷:۳۷
پس از انصراف دو کانديدا بهتر است مردم با درايت بيشتر نامزدي را انتخاب کنند که جز رسيدن به اهداف متعالي و سربلندي و اعتلاي کشور هدفي ديگر نداشته باشد. (1439204) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۱۰:۰۵
آیا شرایط کنونی خیلی قابل دفاع است؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! (1429208) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۷:۰۵
تورو خدا نگاه کن صدا وسیما چقدر تابلو داره از جلیلی حمایت میکنه چرا مصاحبه ایشون قبل از بازی ایران لبنان که پر بیننده ترین برنامه تلویزیونه پخش شد؟این تبعیض نیست؟ (1429996) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۱۷:۱۰
اصلا ربطی نداشت این ها همه تو قرعه کشی با حضور نمایندگان نامزد ها بوده
صدا سیما سر خود این کارو نکرده مه شانسی بوده (1430998) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۰۷:۲۶
داداش خوبه حالا نماینده های کاندیداها تو صداسیما قرعه کشی کردن. شانس قرعه جلیلی این بود. بهتره یکم واقعیتهارو ببینی من طرفدار جلیلی نیستم ک این حرفو میزنم. برنامه تلویزیونی کاندیداها قبلا نوشته شده بود. نمایندگانشون قرعه کشی کردن ک ببینن کی باید برنامه هاشون پخش بشه. پس اینقدر نگو تبعیض. (1438342) (alef-13)
 
منطق
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۲:۱۳:۵۹
این حرفهای مسخره و بی منطق چیه که میزنید وظیفه قانونی صداوسیما است که عادلانه به همه کاندیداها فرست بده جانم که تا حالا برخلاف حرف شما این کارو نکرده واتفاقا برنامه های خبری صداو سیما کاملا جانبدارانه ودر جهت تبلیغ یک کاندید خاص بوده
ضمنا بگید طبق موازین کدام دین حرف حق و دفاع از مظلوم عذاب الهی داره (1431474) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۹:۱۴
به عنوان يک آزاده از کانديدايي که مدعي است مي خواهد اصلاح ذات البين انجام دهد گله دارم چرا که در اين اصلاح مي خواهد نقش فتنه 88 را کمرنگ جلوه دهد. (1426772) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۰:۲۱
انتخابات آينده بسيار حساس است برخي از گروه ها به خاطر خيانت هايي که کردند از چشم مردم افتاده اند. هر چند که مانور مي دهند تا خود را از تک و تا نيندازند اما مردم عزمشان جزم شده است و به رئيس جمهور ولايتمدار راي خواهند داد. (1427602) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۰۴:۲۸
اولا هيچكدام از سه نظرسنجي تان را قبول ندارم.و ثانيا فراموش نكنيم كه به فرموده امام خميني رضوان الله تعالي عليه:((((ميزان راي ملت است.)))) (1429487) (alef-10)
 
sepehrad
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۳۱:۰۸
احمدی نزاد هم ولایتمدار بود!!!!!!!!!!!! (1430236) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۲:۰۱:۵۲
بابا جان اینا را از شبکه چند کپی کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1431437) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۰:۱۴
به دشمنان قسم خورده داخلي و خارجي ملت و رهبري از طرف فدائيان رهبري عرض مي کنم: ما بر آن عهدي که بستيم، هستيم، گرچه مانند پيامبر عزيزمان از گرسنگي سنگ بر شکم بنديم يا مثل امام حسين(ع) در صحراي کربلابا تشنگي جانمان بر لب رسد ولي نخواهيم گذاشت آب خوشي از گلوي ناپاکان و خناسان به راحتي پايين رود. (1426786) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۲:۵۳
دوست عزیز فدایی خدا باش تا عاقبت بخیر شوی! (1427268) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۶:۵۱
با توجه به اينکه در احاديث زيادي آمده است وقتي فتنه شما را فرا گرفت به قرآن پناه ببريد، چرا مسئولان به اين الگوي قرآني تمسک نمي جويند و آن را به جوانان عرضه نمي کنند؟ (1427496) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۲:۰۲
ما مردم ايران چون ولايتمدار هستيم با گراني و تورم که برخي از مسئولين بوجود آوردند کنار مي آييم ولي از چنين دولتمرداني دل خوشي نداريم (1427542) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۲۰:۳۱
عزیز از طرف خودت حرف بزن ونظر قطعی نده ! (1430212) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۹:۲۹
حماسه سياسي و حماسه اقتصادي بخشي از شاخه هاي پربرکت شجره طيبه انقلاب اسلامي است و چون ريشه اين حرکت پرجوانه از مکتب مقدس اسلام است بايد عينا با آن مطابقت داشته باشد. (1427597) (alef-10)
 
red
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۲۹:۰۱
ارتش سایبری جدیدا ماشالله خیلی فعال شدهو تبریک می گم. (1430085) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۷:۲۱
نمی‌دونم چقدر به حرفت پایبندی ولی اگه ذره‌ای هم به جمله‌ای که گفتی پایبند باشی این دستور خدا رو با جان و دل گوش می‌کنی:

" ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از خداوند و پیامبرش و جانشینان پیامبر اطاعت کنید و هرگاه در چیزی نزاع داشتید از آن‌ها داوری بطلبید اگر به خدا و روز رستاخیز ایمان دارید! این کار برای شما بهتر و عاقبت و پایانش نیکوتر است " سوره نساء آیه 59 (1428355) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۹:۴۶
معلوم اینقدر دلار خرید وفروش کردی که از گرسنگی نمیترسی . (1427333) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۰:۵۳
خسته نباشی. اما مطمئنم تو یکی سنگ به شکمت نمیبندی. با فکر جالبی هم که داری، حتما در یک سازمان توپ دولتی با حقوق عالی مشغول کار هستی و از وضعیت بدبختی ما مردم خبر نداری. تو با شکم سیر مقاومت کن. خسته نباشی (1427338) (alef-10)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۴:۴۶:۴۶
چرا هرکس راکه حاضر نیست دینش رابه دنیایش بفروشد متهم به شکم سیری مکنید ایا از نظر یک انسان معتقد به مقاومت درراه ارمانهای اسلامی تحمل گرسنگی برای حفظ ارزشهای اعتقادی اش بعید است مگر ازاین نمونه ها کم در تاریخ اسلم وجود داشته اند .به جای این حرفها ایمان دینی خود راتقویت کنیدتا سخنان برخواسته از اعتقادات راستین برادران دینی خود را تظاهر تلقی نکنید. (1431603) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۳۳:۰۴
به این دوست عزیز سخن امیر مومنان را یاداوری میکنم که جایی که فقر وارد شود دین خارج می گردد برادر عزیز با اخلاص فقط خودت رو نبین عامه مردم در حال فقیر و فقیر تر شدن هستند باور کن این فقر خانمان برانداز و مشروعیت زداست (1429878) (alef-10)
 
آراز
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۶:۴۰
بنده فقط از ظرفیت زیاد ایشون خوشم دمیاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقای جلیلی برخلاف تمام تبلیغات،اقبالی برای کسب آرا ندارند!!!!
توهم رای بالای ایشان را مدیریت معنادار ومهندسی شده ی صدا وسیما،درذهن مردم حک نموده!!!!!
دقیقا ایشان بنده را یاد احمدی نژاد هشت سال پیش می اندازد!!!!! (1427119) (alef-10)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۲۷:۰۳
احمدی نژاد 8 سال پیش ادم بدی نبود خودتون خوب میدونید از وقتی که یکی مثه مشایی نشست زیر پاش همه چی عالی بود
ملاک وضع فعلی افراد است!!!!
اصلنم که نامزدای دیگه خودشونو نکشتن از تبلیغات بیجای سرشار از اسراف مثه شام وناهار دادن؟؟؟؟
کی به کی میگه واقعا؟؟؟ (1430444) (alef-10)
 
محمد ش
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۲:۰۱:۵۰
برادر جان ، تمام مشكلات احمدي ن‍ژاد از همان سال اول مشخص بود ، اشتباهات ناشي از خود رايي از سال اول بروز كرد ، لطفا از باب تطهير اشتباه طرفداران احمدي نژاد گناهان آقاي مشايي را نشوييد (1431435) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۵:۴۰
جلیلی و اخلاق. جک گفتی (1427571) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۸:۵۸:۳۱
نمردیم معنی اخلاق رو هم فهمیدیم:
اخلاق = پوسخند معنادار به اظهارات سایرین (1431948) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۳:۲۱
آقا مرتضي، محمد خان هم فرمودن از اخلاقيات ايشون
فقط فرمودن از احمدي نژاد بهتره كه شايد بايد بيشتر فكر ميكرد هرچند به نظر منم درست ميگه (1427624) (alef-10)
 
سینا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۰:۲۲
مجید جان . اون کاندیده ... کاندید (1428047) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۹:۰۰
نه آقا این چه حرفیه شما البته که میتونی از ماندیدات دفاع کنی (1428688) (alef-10)
 
امیر ر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۳:۵۳
اخلاق هم میتونه بخشی از ریا باشه (1429048) (alef-10)
 
ناصر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۹:۳۴
متاسفم که تقید می شود ریا عزیز من جلیلی خوب یا بد ریاکار نیست آیا کسانی که اظهار به گناه می کنند یا به اشرافیت اظهار می کنند صادقترین بندگان خدا هستند اگر به شما بود نعوذ بالله حضرت امیرالمومینین را هم به ریا متهم می کردید زیرا همیشه از نماز شب و عبادت سخن می فرموده اند (1430116) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۳۸:۲۶
مردم ما رو بینید!! رای قالیباف ولی داره از کس دیگه حمایت میکنه!!!! (1429647) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۰:۲۱
يکي از نامزدهاي اصلاح طلب مرتب دم از رهبري مي زند ولي از آن طرف در سخنان خويش به تعريف و تمجيد از کساني مي پردازد که در سال 88 فتنه به وجود آوردند و خون به دل رهبرانقلاب کردند. عرض مي کنم بايد هوشيار باشيم و فريب نخوريم. ابن ملجم هم ابتدا يکي از ياران حضرت علي(ع) بود ولي آخر سر قاتل حضرت امير شد. (1426689) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۸:۱۷
گرد و غباري که از کشورهاي مجاور به استان هاي جنوبي کشور مي آيد بهانه اي شده که بعضي از نامزدهاي رياست جمهوري براي جلب راي مردم تقصير را به گردن مسئولين کشور بيندازند. بنويسيد انصاف هم خوب چيزي است که بعضي ها از آن بي بهره هستند. (1426761) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۸:۴۸
هموطنان و ملت غيور بايد در انتخاب کانديداي اصلح و ولايي دقت کنند چرا که مومن نبايد از يک سوراخ دو بار گزيده شود. نامزد انتخاباتي بايد برنامه روشني ارائه دهد تا مردم بتوانند با درايت حق انتخاب داشته باشند. (1427513) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۷:۰۲
اینا اگر دین داشتند که تو مستند تبلیغاتیشون آهنگ یک هنرمند را نمیدزدیدند ... (1428020) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۵:۴۴
هر دردی، دوا داره...
بالاخره اگه مسئولین کشور حمایت کنن، این همه تحصیلکرده دانشگاهی و دانشمند و باتجربه تو کشور میتونن راهی برای مهار غبارها پیداکنن...
باید قبول کنیم که مسئولین ما تا حالا کم کوتاهی نکردن.... (1428497) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۸:۴۰
هرچه فکر میکنم و میخواهم جواب ندهم نمی شود. اینکه مردم این مناطق تقاضای کمک دارند واقعا بدست مسئولین انجام می شود. (اما در دراز مدت) شما بهتر است دید و بینش خود را در این زمینه ارتقا دهید. (1429083) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۳۱:۳۷
چه طور می تونن تو کشورای منطقه شهرک وپارک تفریحی بسازند و ادعای محبوبیت ونفوذ در منطقه را دارند پس کمی از این اعتبار جهانی ومنطقه ای خرج کنن وعملساده مانچ پاشی را انجام دهند برا سه کشور نفت خیزایران عربستان وعراق نباید چندان حاد و پر هزینه باشه !! (1430238) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۱:۰۲
افرادي که جزو همراهان و يا ساکتين فتنه بودند تاريخ اعتبارشان گذشته است. مردم مي خواهند مطالبات خود را از حيف وميل شدن بيت المال داشته باشند. مردم دنبال رعايت عدالت هستند. (1426793) (alef-10)
 
وحيد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۸:۳۶
مردم بيشتر از "كاسبين فتنه" خسته شدن. (1427589) (alef-10)
 
بیات
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۰:۵۴
جنابعالی خوابی کدوم عدالت نکنه عدالت صداوسیما رو میگی (1432320) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۸:۵۱
خسته نباشي عزيزم (1427422) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۰۳:۴۵
به نظرت خوب شد که احمدی نژاد رییس جمهورت شد؟تو این 4 سال خیلی بهت خوش گذشته که فتنه فتنه میکنی؟
خوش بحالت!!!!!
در ضمن هیچ کسی رو نمیشه با مولا علی مقایسه کرد.خجالت بکشید!! (1427940) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۲۸:۵۴
این یعنی همان روحیه نفاق گونه.

دوستان به هر کس می خواهید رای دهید ولی در رای دادن خدا را در نظر بگیرید. امثال روحانی روحیه ای نفاق گونه دارند. یک روز راستی ، یک روز چپی . این یعنی نفاق .

بازم عارف که وضعیتش با خودش مشخص بود. (1428961) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۴۷:۲۳
بنده از ارادتمندان اقای دکتر عارف هستم و کار ایشان را درست ترین کار در این برهه از زمان میدانم که هم خیر دنیا و هم خیر اخرت در ان هست.روحانی را هم یک اصلاح طلب معتدل می دانم که انشا...با رای بالا در مرحله اول رییس جمهور خواهد شد.ما در طی 8سال خروجی تمامی اصول گرایان را در به فلاکت کشیدن مردم دیدیم با این که هر سه قوا در دست اصول گرایان بود خروجی جز فلاکت مردم نداشت پس ازموده را ازمودن خطاست،چه قالی باف باشد چه جلیلی و چه ولایتی.ایام مردم ایران مستدام باد (1429689) (alef-13)
 
شیعه ولایی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۱۰:۲۴
آقای عزیز دست از این بی اخلاقی ها بردارین ناسلامتی شما شیعه هستید همه ی این عزیزان امتحان پس داده اند و شورای نگهبان فیلتر کرده شما ببینید که چه کسی میتونه امروز اتحاد ملی رو بیشتر کنه و درد دل مردم رو تسکین بده (1429518) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۵:۴۴
تو رو خدا تحلیل نکن برادر حضرت علی علیه السلام رو با هیچ کس قیاس نکن. از اسم معصوم و نحوه شهادتشون سو استفاده نکن که هیچ ربطی وجود نداره. (1435071) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۴ ۲۳:۱۲:۴۶
رهبری فرمودند:رای به هرکدام از این 8 نفر رای به جمهوری اسلامی است از امام خودت جلو نزن کدام ابن ملجم؟؟!!!!!! (1442771) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۰:۴۶
به عنوان يکي از خيل عظيم جان نثاران ولايت به آقاياني که سعي دارند فتنه گران را از همه گناهانشان پاک کنند مي گويم: 9دي را ما مردم با بصيرت خلق کرديم نه شما عافيت طلبان و بدانيد باز هم در حماسه 24 خرداد اين راه را ادامه خواهيم داد. (1426691) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۲:۰۹
حضرت امام صادق(ع) مي فرمايند: «کسي که مالک خشم خودنباشد مالک عقل خود نيست.»


قابل توجه کاندیدایی که نمي تواند خشم خويش را کنترل و مديريت کند! (1426810) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۹:۱۶
اون صراحت بود نه خشم . یعنی هنوز عصبانیتشو ندیدین (1427426) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۹:۱۳
با توجه به مشکلات اقتصادي فراگير در دنيا چرا در مناظره اغلب کانديداها همه مشکلات را به گردن دولت انداختند؟ مگر رهبر معظم انقلاب نفرمودند که اقدامات مثبت دولت را ادامه دهند و نکات منفي را در اداره امور حذف نمايند. (1427518) (alef-10)
 
خسته از همه چی
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۰:۱۹
باز خوبه هر 4 سال یک بار این مناظره ها رو میزارن که بعضیا فکر نکنن همه چی عالیه (1436056) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۹:۴۹
دوست و دشمن وقتي از پيشرفت هاي چشمگير صنايع دفاعي و نظامي کشورمان در جهان سخن مي گويند و اذعان دارند که اين پيشرفت ها حاصل دورانديشي هاي رهبر فرزانه انقلاب مي باشد. پس رئيس جمهور منتخب اين ملت همواره بايد به مقام عظماي ولايت و رهنمودهايشان پايبند باشد تا هم باعث ترقي و هم باعث رفع مشکلات گردد (1427522) (alef-10)
 
مقداد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۲:۱۶
اگر احیانآ منظور شما آقای روحانی هنگام پاسخ به آقای رضاییست، باید بگم که بنده بار ها و بارها فیلم اون قسمت رو نگاه کردم و هیچ عصبانیتی در چهره و صدای آقای روحانی ندیدم. و فقط از اونجایی که آقای رضایی جوابی برای استدلال های محکم روحانی نداشت دست بدامان این حرف شد که چرا عصبانی شدید و با عصبانیت نمیشه کشور رو اداره کرد. وگرنه... (1428789) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۰۸
در ایجاد مواردی چون اختلاس و رانت و قاچاق و مواد مخدر و پلیس باج گیر و .. هم شما ید طولایی داری که در آن دنیا میبینمت (1426818) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۲:۴۲
آمريکا بداند ملت قهرمان و شهيدپرور 9 دي سال 88 ايران اين بار نيز در انتخابات رياست جمهوري ايران حماسه اي ديگر خلق ميکند و مشت محکمي بر دهان ياوه گويان خواهد زد. (1427551) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۵:۳۶
بابا این 9 دی را چرا تحریف می کنید
مردم از عاشورا دفاع کردن (1426922) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۱:۳۹
و البته از اصولي كه عاشورا به خاطر دفاع از آن اصول اسلامي بوجود آمد. لطفا عميق فكر كنيد. و آن اصولي كه نظام اسلامي ما نيز برآن استوار است را به ذهن بياوريد از جمله حمايت از اصل ولايت و... (1427168) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۳:۴۶
به رییس جمهور آینده:

آيا يک دستگاه پرايد که 8 ميليون تومان بود و تمام قطعاتش داخلي و بدنه آن همچنان فاقد امنيت جاني براي سرنشينان است بايد به 14 ميليون تومان برسد آن هم بدون فرمان هيدروليک و کيسه هوا؟! يک کارمند بااين افزايش تقريبا دوبرابري قيمت چگونه قادر خواهد بود که يک دستگاه پرايد بخرد؟ (1427558) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۳۴:۳۲
میزان رای ملت است. (1429883) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۳:۴۱
اگر نتيجه حماسه 24 خرداد انتخاب آقاي روحاني باشد چه خواهيد گفت؟؟؟!!! (1431820) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۹:۴۶
خوش به حالتون. ... خوشا به سعادتتون. (1435133) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۷:۴۵
برکت خون شهدا ان شاءالله کسي در انتخابات رياست جمهوري راي مي آورد و رئيس جمهور مي شود که به صلاح کشور عمل مي کند و به بيگانه باج نخواهد داد. (1426755) (alef-10)
 
پوریا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۶:۱۸
احسنت
یه مومن واقعی در قول فعل و قلب
یه انقلابی که دین را 100% قبول داشته باشد
مطیع سید علی (1428586) (alef-10)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۲:۰۳:۱۱
تو رو خدا شماها یه کم فکر کنید و مطیع عقلتون باشید نه دیگران... (1431441) (alef-13)
 
غلامحسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۱:۵۴
در اینکه جلیلی هیج تجربه اجرایی مهم و موفقی نداره شکی نیست در اینکه ازقبل برای ریاست جمهوری تشکیلات نداره خودش قبلا این را گفته است در اینکه مجبور می شود امورات کشور را به امثال رسایی بسپارد و مثل احمدی نژاد که مبهوت مشایی است جلیلی نیز مبهوت امثال رسایی خواهد شد شکی نیست از اینکه از همین الان نسبت به طرفدارانش که شایعه انداخته اند جلیلی مورد تایید رهبری است اعلام برائت نمی کند یک رانت خوار بزرگ و اولین سوء استفاده کلان را دارد میکند مردم از اینگونه رانت خواران ظاهرالصلاح و نازنین گونه متنفرند (1426890) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۴:۵۴
جلیلی گزینه اصلح جبهه پایداریست و اکثر دولتیهای دیروز و امروز دولت احمدی نژاد هم عضو همین جبهه هستند. با رهبری معنی-فکری آیت الله مصباح یزدی (1427008) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۸:۵۴
یکبار آیت الله مصباح را کاندید و رئیس جمهور کنید خیالتان راحت شود که هر دوره یک شاگردش نیاد (1427233) (alef-10)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۰:۳۶
جلیلی شاگرد آیت الله مهدوی کنی هست که خود آیت الله مهدوی کنی از رای دادن به جلیلی منع کرده (1427985) (alef-6)
 
جلیلی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۴:۰۷
نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شد جلیلی خیلی خوب بتونه نقشش رو ایفا کنه تازه می شه احمدی نژاد چه می شه این مملکت با یک احمدی نژاد دیگر!!!تو رو به خدا درست فکر کنید (1428217) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۶:۱۳
لطفا از طرف مردم اظهار نظر نكنيد مردم قيم نمي خواهند و همانطور كه در 9 دي حماسه آفريدند در 24 خرداد نيز حماسه سياسي ديگري خواهند آفريد هركه رئيس جمهور اين ملت شد به او تمكين ميكنيم طبق قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران. (1427210) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۰:۰۸
باز اگر به رسایی هم بسپاره که نمیسپاره خیلی شرف داره به مهدی و فائزه هاشمی ... (1428041) (alef-10)
 
امیر علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۵:۱۵
الحق که ظرفیت های جناب جلیلی رو خوب شمردی (1427103) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۵:۳۸
تخريب ديگران هرگز عاقبت خوشي ندارد. من از هيچ حزبي طرفداري نمي كنم ولي طرفدار استدلال و انتقادم مناظرات رو هم ديدم آقاي حداد و جليلي كمتر از ديگران شعار دادند. (1427107) (alef-10)
 
داود گ
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۴:۱۰
سلام
بله كمتر حرف زدن چون چيزي براي گفتن نداشتند.خوبه شما هم ميگيد آقاي حداد و آقاي جليلي. اگه شما به گذشته اينها نگاه كنيد چيزي براي گفان ندارد. (1428083) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۴:۴۴
چون کمتر از دیگران حرفی برای گفتن داشتند و البته آقای جلیلی ظرفیت های "بگم بگم " خوبی از خودشون نشون دادن (1428489) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۸:۳۱
جان چقدر آقاسعید ما لجتون رودرآورده ، فقط جلیلی (1427420) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۱:۲۵
جلیلی فقط اسمی است مانند احمدی نژاد که ناشناخته وارد عرصه سیاسی ایران شد و در طول 8 سال کرد آنچه را نباید و شد آنچه که شایسته ما نبود و بسیار بعید می دانم مردم فهیم تجربه او را دوباره تکرار کنند. (1428122) (alef-10)
 
امیرحسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۹:۰۱
مردک به همین راحتی به کسی تهمت می زنی!رای من جلیلی نیست ولی اخلاق چیز خوبیه! (1428371) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۲۶:۲۳
آقا امیر حسین شما مصداق ضرب المثل رطب خورده ای.این چه طرز خطاب قرار دادن یه انسان ادم با اخلاق (1429600) (alef-10)
 
کاندید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۴:۰۸
یک ظرفیتی داره که قراره آزاد بشه تا شکوفا بشه (1428484) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۰۶:۲۹
جلیلی احمدی نژاد منهای مشایی است یعنی حذف ایرانی گری از دولت احمدی نژاد که دیگر هیچ چیزی از آن نمی موند جز دردسر (1429496) (alef-10)
 
morteza
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۳۷:۱۲
عالی بود. درود بر روحانی (1429642) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۵۸:۳۹
راي بنده رضايي است ولي اخير ديدم كه جليلي نقد مكتب ايراني و جريان انحرافي را بيان كرد و به شدت بر جريان انحرافي تاخت (1429744) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۰۷:۰۸
به کوری چشم بی بی سی و voa به جلیلی رای میدیم (1429774) (alef-10)
 
ابی ایکس
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۰:۱۰
یا جلیلی یا قالیباف (1430039) (alef-10)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۱۵:۴۴
اساسا ظرفیت های تخریبی شما خیلی بالاست نه؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه نکات مثبتی تو نامزد مورد نظرتون می بینید اونا رو بگید شاااااید طرفدار دیگه ای پیدا کنن نه اینکه به تخریب شخصیتی یه مسلمون بپردازین... (1430385) (alef-10)
 
مسیح
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۲۷:۵۰
با سلام
ببخشید شما بنظر نمی یاد آدم منصفی باشد،همه چیز را به هم وصل می کنید و سپس نتیجه می گیرید.
واقعا دکتر جلیلی مثل خیلی ها که رای ملت را در سبد خود بریزند تقلا کرد؟انصافا به هر کاری دست زد ؟ نام هر شخصی را گفت؟به هر طریقی به تخریب دیگری پرداخت؟واقعا به انصاف بعضی ها باید شک کرد؟آقا شما از دکتر جلیلی خوشت نمی آید بهش رای نده چرا بهتان می زنی؟!!! (1430447) (alef-10)
 
رضا ن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۵:۰۱
دوست عزیز شما می تونی از نامزد مورد نظر خودت تعریف کنی نه اینکه دیگران رو تخریب کنی! اتفاقا این شیوه شما بیشترین شباهت رو به کارهای احمدی نژاد داره . (1430526) (alef-10)
 
محمد م
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۵۲:۱۰
اشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتباه میکنید (1431204) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۱:۵۲:۲۰
ما موندیم الف این نظر سنجیها رو از کجاش درمیاره؟
همه ایران یکصدافریادمیزنند
دکترحسن روحانی (1431420) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۲:۰۳:۳۹
چرا بگم بگم راه نندازه.شما اصلاح طلبا اگه ریگی به کفشتون نباشه که نباید از بگم بگم رقبا هراسی داشته باشین.تا نباشد چیزکی ،مردم نگویند چیزها...!!!
اتفاقا باید پرونده ها رو رو کنن که ملت بفهمن دولتمردان اصلاحاتی چقد از منافع ملی رو ب حراج گذاشتن.
ینی عمرا اگه نظرمو بذاری!!!سایتتون بنظر طرفدار اصلاح طلباس.اگه نظرمو گذاشتی من اسممو عوض میکنم،میذارم پیاز یا سیر یا حتی تربچه...!!! (1431444) (alef-13)
 
فيروز
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۷:۳۵:۱۴
اين همه بغض و كينه و حسادت نسبت به جليلي براي چيست دمكرات هاي وطني بياييد به قائده بازي پايبند باشيم و به سايت الف هم ميگويم در صدر بودن قاليبا ف صبح روز شنبه معلوم خواهد شد - درود بر سعيد جليلي (1431684) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۸:۵۸:۰۲
در بین همه ی کاندیدها آقای سعید جلیلی با انصاف ترین و منطقی ترین کاندید است و واقعیت گرا است، و بدنبال شعارهای هیجانی و تخریب دیگران نیست،مثل بعضی ها نیست که وعده های الکی و غیرقابل اجرا بدهد تا رای عوام جامعه را به سمت خودش بکشد و انواع و اقسام مکر،دروغ،تحریف عملکرد گذشته خود و دیگران در برنامه های تبلیغاتی خود در اختیار ملت عزیز ایران بدهد. و در این هیاهوی انتخاباتی این جریان تردید است که مردم رو به شک انداخته که به نامزد اصلح برسد،همان کارهایی که سایتها و رسانه های انقلاب می کنند،آنها هم به تبعیت از آنها پای در رکاب آنها می گذارند. (1431945) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۵:۵۲
وجدانم خوب چیزیه ؛ خواهش میکنم از خودت تحلیل داشته باش و به صورت منطقی و با استدلال نظر بده نه اینکه از روی احساسات و اینکه حرفهای سایتها و افراد مختلف رو که قصد تخریب دارند رو به صورت طوطی وار بگی . (1431993) (alef-13)
 
منـتــظـر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۲:۵۰
اصـلـح ولایتـی هست .

هر کسی حرفی و حدیثی داره بگه تا جوابش رو بدم .

این نظر سنجی ها هم ارزونی خودتون . خودتون هم میدونین خیلی از مردم بین دو یا سه و یا حتی چهار نفر مردد هستن . (1426635) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۱:۰۲
جواب من رو بده ولایتی چه برنامه ای برای کشور داره ایشون گفتن وام 2 تا 3 درصد می دهند در حالی تولید نیاز به صدقه ایشون ندارد بلکه باید تحول ساختاری در صنایع ما اتفاق بیفتد نه اینکه با صدقه به طور موقت سر پا بماند (1426792) (alef-10)
 
گلی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۴:۰۸
برنامه! برنامه قطعا داره از مشاورانی کهانتخاب کرده اینو میتونی بفهمی & حتما باید کتاب... و بازار ... بره

باورت نمیشه ولی اگه فک کنی میبینی اصلح همین ولایتیه میگینه نگاه کن@تو توخونه خودت بیشتر میتونی تغییرات مفید انجام بدی یا یکی بیاد تو خونه تو بخواد یه کاری بکنه ....

@ اصل کاررو ولایتی میتونه بکنه من هم اول میخواستم به روحانیرای بدم میتینگ شهید شیرودی هم رفتم (روحانی هم خوبه )ولی بعد از مناطره با شجاعتی که ولایتی به خرج داد(میتونست سکوت کنه اینقدر هم ریزش آرا نداشته باشه) توجهم رو جلب کرد حیفه تو این اوضاع دوباره درگیریبین اصولگرا و اصلاح طلب پیش بیاد

"خوش بود گر محک تجربه آید به میان" (1427092) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۵:۲۵
مشاور اقتصادی آقای ولایتی دکتر نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی است.ایشان یک شخصیت محافظه کار و خنثی است.در طول دوران مدیریتش در اتاق بازرگانی هیچ خدمت اثربخشی انجام نداده است.این موضوع را کسانی که در جلسات اتاق بازرگانی شرکت میکنند به خوبی میدانند.اتاق بازرگانی اگر مقتدر و کارا بود در جریان سوء تصمیمگیریهای اقتصادی دولت میتوانست بسیا موثر عمل کند اما متاسفانه
هیچ اقذام شایسته ای انجام نداد.
بنا بر این از همینجا میتوان فهمید آقای ولیتی چگونه میخواهد اقتصاد مملکت را اداره کند. (1428909) (alef-10)
 
محسن اکرامی از گیلان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۵۲:۵۷
به کمک شما که اینهمه واردی ، تخریب نکن ، ولایتی اگه برنامه درست و صحیح نداشت دوره های قبل موقعیت بهتری بود ، پس چرا نیومد ؟؟؟؟
یکم درک داشته باشید ، واسه من و شما اومده عزیزان .... (1430145) (alef-10)
 
منتظر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۶:۴۲
اگه نیازی به صدقه (با ادبیات شما) ندارن پس چرا خودشون رو معطل کردن ، برن خودشون تحول ساختاری ایجاد کنن .

در ضمن هر مصداق ، موضوع و شرایط خاص خود دارد . باید با دید کل نگر مسائل رو حل کرد .

میتونم بپرسم رئیس جمهور ایده آل شما چه گلی میخواد بسر کشور بزنه ؟

این ادبیات صحیح نیست ، ادبیات صدقه دادن رو کسایی علم کردن که در دوره خورشون باید این وظیفه هدفمند کردن رو انجام میدادن ولی از زیرش شونه خالی کردن و الان پُــز این رو میدن که دولت ما اِل بود ، بـِل بود . (1427214) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۰:۴۷
خداییش به هر کی میخوای رای بده ولی الکی نادانسته حرف نزن .خداییش ولایتی کارش خیلی درسته فعالان بخش خصوصی تو اتاق بازرگانی خودروسازان و ..... همه یکصدا میگن که ولایتی بهترین برنامه ها رو داره.حرف مارو هم قبول نداری برو تجارت فردا رو بخون(معتبرتری نشریه اقتصادی ایران و کاملا بیطرف) ببین نمره ای که کارشناس ها(خیلیاشونم اصلا تو ایران نیستن)بهترین نمره مناظره اقتصادی و تیم اقتصادی و برنامه ها رو به دکتر ولایتی دادند (1429101) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۶:۰۳
اینکه اصلح کیست و اینکه مردم چه کسی را اصلح می‌دانند، دو موضوع جداست، عزیز دل برادر!
ضمنا نظرسنجی هم یک کار آماری است. مسأله ریاضی نیست که صد در صد بودن چیزی را تضمین کند. (1426927) (alef-10)
 
منـتــظـر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۴:۰۳
شما با توجه به نظر مردم رأی میدی یا خودت اصلح رو شناسایی میکنی ؟

طبق بیانات آفا " داشتن حجت برای انتخاب خود بین خود و خدا " اصلی ترین شاخصه . (1428409) (alef-10)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۰:۴۳
منم حالا که عارف رفته به ولایتی رای می دهم چهره معتدل و بین اامللی (1427529) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۱:۴۸:۱۱
آقای ولایتی انسان خوبیه. ولی با اون از رو خونی که در مناظره داشت کار رو خراب کرد (1431406) (alef-13)
 
امیدوار به خدا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۵:۵۶
بی شک روحانی پیروز انتخاباته
ما می توانیم
البته این بار با تدبیر (1428238) (alef-10)
 
اصلاح طلب از قم
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۰۳:۴۹
دوستان عزيز اصلاح طلبم. ما هيچ گزينه ديگري نداريم جز حضور در انتخابات. اتفاقات سال 84 و اشتباه تاريخي يادمان نرود. توجه نكنيد به كامنتهايي كه به دروغ خود را طرفدار آقاي عارف جا مي زنند و مي گويند ما شركت نمي كنيم راي ما فقط عارف بود و .... . اينها مي خواهند تفرقه بيندازند چون از اوج گرفتن آراي آقاي روحاني به خاطر سرازير شدن آراي سبد آقاي عارف به سود ايشان در هراس شديدي افتاده اند. من خودم به شخصه عارف را بيشتر مي پسنديدم اما بدانيم ما اصلاح طلب تر از آقايان خاتمي و ديگر دوستان شوراي هماهنگي نيستيم. بنابراين به احترام نظر اقايان هاشمي و خاتمي و به حرمت فداكاري عزيز دلمان آقاي عارف . جمعه همه با هم به سوي صندوقهاي راي مي شتابيم و با راي به حسن روحاني بار ديگر رايحه خوش اصلاحات را در اين كشور جاري مي كنيم.
درود بر اصلاحات. (1429761) (alef-13)
 
س-ر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۱:۲۵
فقط می خواهم دو نظر اول را از نظر تعداد مثبت مقایسه کنم تا این برادر گرامی ما شاااااید آگاه گردند
176 به 2600 یعنی 6% آرا برای شما دوست اصول گرای من
همین را تعمیم بده (1428621) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۹:۰۵
مثبت و منفی یک سایت تو فضای مجازی اصلا ملاک نیست . (1429443) (alef-10)
 
مهديار
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۰:۳۴
يك نگاهي به نظرسنجي هاي بالا و راي عارف و روحاني بكنيد نتيجه مي گيريد با فرض انتقال همه آراي عارف به سبد روحاني رايش حدود 17 درصد است!! (1429098) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۲۰:۲۰
اقا من كه ميگم به جز جليلي همه نامزدها كنار بكشن يه جليلي بمونه و خودش انتخابات هم بشه اري يا نه هههههه (1429824) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۲۲:۴۲
تعداد مثيت ها تكليف را روشن ميكند (1430216) (alef-10)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۴۴:۵۴
به امید خدا ملت بزرگ ایران در همون دور اول با انتخاب دکتر روحانی کار رو تمام میکنه (1431162) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۵:۲۸
با کنار رفتن عارف پرونده ی اصلاحات بسته شد. من و دوستانم که حامی دکتر عارف بودیم بخاطر بد اخلاقی های صورت گرفته و اجماع از بالا(نه از متن مردم) از روحانی حمایت نخواهیم کرد. آقای عارف هم به با نارحتی کناره گیری کردند و از کارهای غیر اخلاقی ستاد روحانی گله داشتند. (1426072) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۴:۲۴
دوست عزیز اینطور نگویید. من هم حامی عارف بودم. ولی با کناره گیری ایشان راه ایشان و گروهشان باقی و زنده خواهد ماند. تنها در این صورت این اتفاق میفتد. ناامید نباش (1426460) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۳۸
راه اقای روحانی که فقط دروغ پراکنی بود و ادعای اینکه عارف کناره گیری خواهد کرد و عارف هم همش تکذیب می کرد کار روحانی خیلی بی اخلاقی بود البته از ایشون بعید نبود از همجنین کارهایی استفاده کند مخصوصا اینکه روحانی فقط سابقه نظامی و امنیتی دارد و از روش های فرهنگی و متمدنانه نمی تونه استفاده کنه (1426826) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۰:۲۵
یا می‌خوای تفرقه بندازی و یا زیادی دلسوز عارف شدی. عارف و روحانی هر دو از تفکر آزادی خواهانه‌ای برخوردار هستند ولی توانائی روحانی در رهبری امور اجرائی کشور بیشتر به نظر می‌رسه (1427710) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۲:۵۲
برای ما اصلاح طلبها ولایتی شرف داره به روحانی.
من که عمرا به روحانی رای بدم (1428067) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۱:۰۱:۵۱
نفوذی !به چه روزی افتادی!من اصلاح طلبم و با عشق به روحانی رای میدم (1431240) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۴:۰۹
من آقای عارفو خیلی دوست دارم اما از اول می گفتم میدان امرور میدان یک اصلاحاتی صددرصد نیست میدان آقای هاشمی بود که نگذاشتند بهد از ایشون آقای روحانی . این میدان میدان خاتمی هم نبود (1427278) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۷:۲۰
عزیزم شما اصلاح طلب نیستی .طرفدار عارف هم نیستی. این تفرقه های هم از اصلاحات به دوره نمیتونید تفرقه افکنی کنید (1426484) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۸:۳۱
خیلی به دوره عارف تو بیانش حتی اکراه داشته اسم روحانی رو ببره! (1426862) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۳:۲۰
بگذار پرونده بسته شود ولی پرونده ایران باز بماند (1426549) (alef-13)
 
سمیرا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۷:۵۰
تو که راست می گی، ما هم که ساده!!!! اما خب، باز هم خدا رو شکر که اصولگراها تونستند به بازی های نرم رو بیارند و با رویکردهای روانشناسی و جا زدن خودن به نام اصلاح طلبان رای گیر بیارند. این خودش یه حرکت رو به جلوست. تبریک میگم! (1426591) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۱:۰۳
به دور از تعصب
عارف اصلاح طلب تر از روحانی بود .در واقع یک اصلاح طلب واقعی،نه یک راست سنتی مبدل شده به اصلاح طلب
و این که از او نامی نبرده نشان می دهد در معذوریت کناره گیری کرده است
عارف را قبول داشتم،اما روحانی را .... (1426619) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۴:۵۵
ایشان تاکید کردند که تمکین به نظر شورای اصلاح طلبی و این یعنی قبول خرد جمعی. اگر اینطور صحبت کنیم که ادبیات همان ادبیات اقتدار گراها خواهد بود. (1426722) (alef-10)
 
راحله
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۴:۲۳
شما عارف را دوست داشتيد جون ادامه دهنده ي راه اقاي خاتمي است ولي اىن را هم بدان كه أيشان خواستند و اقاي روحاني هم از طرف اقاي خاتمي به ميدان امدهاند لطفا متحد شويد شايد اينبار حق بيروز شود (1434543) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۱:۳۸
دوست عزیز به نظرم شما در متن مردم حضور ندارید. (1426625) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۲:۱۵
برادر من الان وقت این حرفها نیست به فرد خاص نباید فکر کرد بلکه به جناح فکری باید اندیشید پس باید به سوی گزینه بعدی یعنی آقای روحانی پیش رفت از شما خواهش می کنم با چنین حرف های سبب تفرقه در بین طرفداران اصلاحات نشوید... (1426630) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۵:۳۱
خوب موضوع همین هست که اقای روحانی خودش رو اصلاح طلب نمی دونه و ایشون سابقه عضویت در جناح راست سنی (روحانیت مبارز) رو داره (1426843) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۲:۱۳
عزیز من! آقای هاشمی هم عضو روحانیت مبارز است؛ آقای ناطق نوری هم.

آقایان کروبی، خوئینی ها، محتشمی و خاتمی هم تا سال 67 عضو روحانیت بودند و سپس انشعاب کردند و روحانیون مبارز را دست کردند.

امروز نیز کسانی مثل آقای روحانی و آقای اکرمی، نه اسماً، که ماهیتاً از آن روحانیت مبارزی که شما می شناخته اید، جدا شده اند.

در ثانی مگر نامها چقدر مهمند؟

آیا تمام فراکسیون اصلاح طلب مجلس فعلی، در مجموع به اندازه علی مطهری از حق ملت دفاع کرده اند؟ (1427257) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۵۵:۴۱
مهم اینه که جلیلی رییس جمهور نشه (1431218) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۳:۲۳
جواب شما یک جمله است اخوی:
شما راستگو نیستی . (1426711) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۸:۲۶
شما اگر در بطن جامعه بودی میدیدی که اکثریت میگفتند رأیشان به اجماع عارف-روحانی خواهد بود نه عارف یا روحانی . (1426763) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۱:۱۰
دوست من. من دانشجوی دانشگاه شریف هستم و آقای عارف را هم از نزدیک میشناسم. ایشان واقعا از نظر اخلاق و فرهنگ و حق طلبی نمونه هستند. همین پذیرش خرد جمعی ایشون هم یک نمونه و مصداق دیگر از همین رویکرد هست. اگر شما هم طبع اصلاح طلبی دارید بدونید که اصلاح طلبی ریشه در خرد جمعی دارد. ادبیات رادیکال مشابه ادبیا اقتدار گراها هست. بیایم و با هم این فرهنگ را ابتدا از خودمون جا بیندازیم و به خرد جمعی احترام بگذاریم. (1426797) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۵۴
دوست عزیز عرصه سیاست جای قهر کردن نیست.
عارف نشان داد که یک سیاستمدار اخلاق مدار است.
دلیل کنار کشیدن ایشان(البته با اکراه) اجماع بوده و ما نیز باید به ایشان کمک کنیم.
البته رای منم عارف بود. (1426828) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۸:۰۱
اینکه عارف سابقه اصلاح طلبی بیشتری داره درسته ولی روحانی الان با روحانی سالهای مد نظر شما فرق میکنه خیلی افراد هم اول اسلام جز انصار بودند که دیرتر مسلمان شدن ولی از خیلی مجاهدین بهتر شدن حالا اینکه روحانی امروز یک اصلاح طلب واقعیه یانه حرف سید بزرگ که برزگ ترین فرد تفکر اصلاح طلبیه برای ما سند اصلی محسوب میشه. عارف هم در بیانیه اش ذکر کرده که به خاطر مصلحت اصلاح طلبی کنار رفته ایا شما در کاندیدا ها اصلاح طلب دیگه ای می بینید؟ (1426947) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۵:۲۱
به نظر منم آقای عارف قربانی شد و اصلاحات بازم اشتباه کرد عارف مطمینا رایش از روحانی بیشتر بود چون تمام اصلاحات و رای خاموش پشت او بود و اگر روحانی انصراف می داد رای عارف رشد خوبی میکرد ولی با این کار رای روحانی رشد نخواهد کرد بخصوص که اقای عارف با ناراحتی از انتخابات جدا شد و به نظر میرسد فقط پایبندی به اقای خاتمی باعث این کار شده و اگر هم رشد کند قابل ملاحظه نخواهد بود این یک خطای بزرگ بود اقای عارف همه جوره به آقای روحانی سر بود . (1427292) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۸:۵۷
دوست من اطلاح طلبان فقط با اجماع به نتیجه میرسیدند شک نکن !! عارف خود به تنهایی نمیتونست از پس اصولگرایان که با تمام قوا حمله کرده بودند بر آید
من خودم طرفدار عارف بودم ولی اجماع با روحانی رو بهترین کار ممکن میدونم و به روحانی رای میدهم (1427325) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۴:۵۸
اصلا تابلوئه میخواستی به عارف رای بدی... (1427739) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۱:۰۰
سلام. دوست عزیز اصلاح طلبی یه روند پله پله ست. نمیشه بگی یا عارف یا هیشکی!!! بله عارف شخص خوبی بود ولی حضور روحانی بدون عارف بهتر از حضور هیچکدومشونه. اگه ائتلاف نکرده بودند حالا جلیلی و قالیباف راحت بودند (1427780) (alef-10)
 
آزاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۸:۱۰
دوست عزیز شما با خود آقای عارف صحبت کرده اید که می فرمایید ایشان با ناراحتی کنار رفتند و یا اینکه از کارهای غیر اخلاقی ستاد روحانی گله داشتند؟ میشه توضیح بدید چه کار غیر اخلاقی؟ (1428438) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۱:۵۰
بابا ول کن این جریانات سیاسی الان ما به فردی نیاز داریم که چه اصولگرای معتدل و چه اصلاح طلبان معتدل رو بتونه به حکومت برگردونه و هم اعتماد مردم رو جلب کنه هم جریانات و تفکرات سیاسی رو، این رو بدون که مملکتی که یک جناحش حذف بشه، وضعش همین میشه، درسته که تو دوره هاشمی و خاتمی وضع مملکت از هر نظر خیلی بهتر بود ولی به جاش تو 8 سال گذشته هر چی بدست اومده بود به باد رفت و دلیلش هم کنار گذاشته شدن اصولگراها در دوره اصلاحات بود که با اومدن احمدی نژاد تلافی سختی کردند و کار مملکت به اینجا کشید، خرد جمعی هیچ وقت شکست نمی خوره، اینا رو گفتم که بدونی تنها کسی که الان به درد این مملکت می خوره یکی مثل روحانیه. (1428471) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۹:۴۶
منم باتو موافقم.حالا که این کارای ضداخلاقی اتفاق افتاده،بیاین و همتون به جلیلی رای بدین.
خداییش خیلی باحال میشه! (1428537) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۴:۱۴
بنده هم قصد داشتم به عارف رای بدم ولی حالا ترجیح میدم دیگه رای ندم (1428644) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۱:۵۴
دروغ به این بزرگی؟! (1429301) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۱۵:۲۳
اما شما و دوسهحتانتون بد جوري مشكوك اصلاح طلبيد هان ... بابا اخر سياست . خداي همه نفوذي ها . برو عمو جان تك تك كلماتت بوي نفاق ميده رفيق .
زنده باد اعتدال و اصلاحات (1429542) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۱:۵۳
سلام ما که تو شهرستان هستیم پنجشنبه قبل از ما درباره ائتلاف و کنارگیری دکتر عارف نظر سنجی شد و ازقرار این نظرسنجی در تمام استان ها انجام شد و بر اساس آن شورای هماهنگی این تصمیم رو گرفت// زنده باد اصلاحات .... (1430627) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۱:۳۸:۴۴
به هیچ وجه طرفدار عارف و اصلاحات نیستی . (1431378) (alef-13)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۵۱
بزرگترین خدمت را دکتر عارف به ایران انجام داد.
کار هوشمندانه جبهه اصلاحات و جلب آرای بسیار زیاد توسط ایشان که با این تدبیر به نفع آقای روحانی خواهد بود باعث خواهد شد تا آقای روحانی به امید خدا انتخاب شوند تا کشور از این بحران نجات پیدا کند.
انشاءالله (1426108) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۹:۵۵
من هم ازطرفداران سرسخت آقای عارق هستم اما دراین برهه حساس عرصه انتخابات کنارکشیدن ایشان رابه مصلحت می دانم وازروحانی حمایت می نماییم. (1426516) (alef-13)
 
وحيد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۸:۵۸
دورودبرتمامي اصلاح طلبهاازجمله آقتي عارف كه هميشه باخردجمعي حركت مي كنند. (1428175) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۹:۰۴
واقعا حیف شد
جناب آقای دکتر عارف به معنای واقعی کلمه اخلاق مدار هستند . کمتر مسولی در ایران داریم که هم پشتوانه علمی هم اجرایی و هم اخلاقی چون ایشان داشته باشند .
درود بر محمدرضا عارف (1426604) (alef-10)
 
سروش
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۷:۴۶
من هم عارف را دانشمندی وارسته و سیاستمداری صدیق می‌دونم که می‌خواستم بهش رای بدم. اما حالا هم به همه طرفداران ایشون توصیه میکنم به آقای روحانی رای بدند... (1426943) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۰:۴۵
با سلام غصه نخور آقای حداد میشوند معاون اول آقای روحانی (1428185) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۷:۴۲
بحران نحوه تفکر ماست که سری جو گیر می شویم و روحانی هم کاری به جز تحریک احساسات مردم انجام نمی دهد و با توجه به سابقه نظامی و امنیتی ایشون امیدی به اصلاح از طرف ایشون نیست (1426855) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۱:۲۷
شوابق دکتر روحانی:
فرماندهای پدافند هوایی در دوران جنگ
عضو مجمع تشخیص مسلحت نظام و ریس مرکز تحقیقات استراتژیک جمع
عضو مجلس خبرگان
نماینده رهبری در شواری عای امنیت ملی
16 سال دبیر شواری عالی امنیت ملی
5 دوره نمایندگی مجلس

آیا اینها به غیر از یک مورد سوابق نظامی است؟ (1427252) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۰۸:۰۱
آقای رفسنجانی هم فرمانده جنگ بودند ولی هرگز یک نظامی نبودند و شاید هم نتواند یک اسلحه به دست بگیرند در زمان جنگ همه نظامی بودند پس
قضیه رضایی و قالیباف خیلی فرق دارد چون آنان واقعا نظامی بودند و بطور رسمی جنگ می کردند نه مانند بسیجی ها (1427967) (alef-10)
 
دولت ابادی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۴۳:۱۹
دکتر عارف در تاریخ انتخاباتی ایران ماندگار خواهد شد اگر همه از دکتر روحانی حمایت کنیم تا ان شاءالله پیروز میدان شوند (1429359) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۸:۲۷
نامزدهاي اصلاح طلب با چه رويي در مناظره هاي تلويزيوني که نظام در اختيارشان گذاشته از اصحاب فتنه با تعريف و تمجيد نام مي برند و حتي دفاع نيز مي کنند. واقعا متاسف هستيم که ادعاي رياست جمهوري دارند ولي شکستن حرمت نظام و امام حسين(ع) برايشان مهم نيست. مطمئن باشند که در دل ملت جايي ندارند چرا که اين کارشان توهين به ملت آفريننده 9 دي 88 است. (1426185) (alef-10)
 
سعيد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۴۷
سلام برادر عزيز
شما از كجا ميداني شكستن حرمت امام حسين ع برايشان مهم نيست؟ آيا شما در برابر آتش زدن قرآن واكنش نشان دادي؟ پس چون كاري نكردي موافقي؟ چرا هر كسي هر كاري انجام ميدهد همه بايد در برابرش موضع بگيرند والا مثل اون هستند؟ اعتراض به نتيجه انتخابات چه ربطي به آتش زدن عكس امام دارد؟ واقعا شما فكر ميكني نسبت به آقاي خاتمي امام حسين ع دوست تري؟ كاش يه ترازويي بود!! (1426600) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۴۵:۴۶
خوت. جای مردم نزار یه نظرسنجی درست از یک نهاد بی طرف بیار نظر مردومو بگو 4 سال تمام رسانه ها وتلوزیون یک بند دارین میکوبین مردمو ولی................................................................................................................................. (1428739) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۲۱:۴۹
الف تابلو داری از قالیباف حمایت میکنیا ،من که تو اینترنت نظر سنجی ندیدم که قالیباف اول باشه...اگه راست میگی منبع نظر سنجیتو اعلام کن... (1429830) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۹:۵۸
حالا کاشکی تا آخر کار هم می ایستادند.

چون می دانستند رای نمی آورند به اصطلاح خواستند آبرومندانه از انتخابات کنار روند!!!!!!!!! (1426608) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۸:۴۶
پس تکلیف دل ملت آفریننده 25 خرداد 88 چی میشه؟ (1426767) (alef-10)
 
sara
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۱:۱۷
الف===> صف شیر؟؟؟ مگه تو تهران صف شیر دارید؟
داداش ما تو روستا شیر گیرمون نمیاد، الف انگار یادت رفته شیر دیگه یارانه نداره و صف نداره....
شیر تو هر مغازه ای هست فقط پول میخواد، (1426203) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۲:۲۳
راست میگی یادم نبود تو "جماران" صف شیر ندارین ولی ما تو تهران صف شیر داریم ... (1428130) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۶:۵۱
آخه موندم من تو هر سایت بی طرفی ک میگردم روحانی اول است
بله سایتهای اصولگرا و نظرسنجی هایی ک پایه آن اصولگرا ها هستند بازدید کنندگان و سوال شوندگان آنهم اصولگرا ست (1426243) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۲:۰۴
من فکر میکنم شما به سایت هایی سر می زنی که میشه با پاک کردن cashe سیستم چندین بار رای داد در ضمن این نظر سنجی های اینترنتی که معیار کل جامعه نیستن و به نظرم روش روحانی برای مجبور کردن عارف به کناره گیری اصلا اخلاقی و درست نبودن که بخوان عارف رو تو کار انجام شده قرار بدهند و روش های نادرست برای جهت دهی به افکار مردم استفاده کنند اقای روحاین اگر بخواهد با این روش ها هم حکومت کند وای به حال ما مخصوصا که با سوابق نظامی و امنیتی که ایشون دارند بعید هم نیست ازشون (1426893) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۷:۱۳
خیلی خوش خیالی عزیزم . هیچ کس دور اول نمیتواند 50 درصد آرا را بدست بیاورد مطمئن باش انتخابات به دور دوم میکشد و یکی از اصولگرا ها برنده میشود حالا ببین کی گفتم ؟!!؟!!؟ (1426245) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۸:۳۰
آقای ولایتی طرفدار کم ندارن. مطمئن باش اگه ایشون در شهرهای کوچک کم طرفدار داشتن، جامعه روحانیت و مجمع مدرسین پشت ایشون قرار نمی گرفتن. ضمنا ایشون یک دیپلمات باسابقه هستن و شاید تنها کسی که میشه مطمئن بود اعتدال واقعی رو به کشور بر می گردونن.

یک بار دیگه به آقای ولایتی فکر کنین. ایشون هم سیاستمدار هستن. هم حق گو و هم اهل تخریب دیگران نیستن. 16 سال حضور ایشون در دولتهای مختلف از زمان امام تا رهبری موید همکاری و اعتدال ایشون هست. خواهش می کنم در رای دادن دقت بفرمایید (1426955) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۷:۳۹
جوانان اصول گرا خواهان كناره گيري ولايتي به نفع جليلي و قاليباف هستند. (1428679) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۰۹:۴۴
بنده بعنوان یک جوان اصول گرا از خودخواهی آقای قالیباف نمیدونم به کی شکایت ببرم !

ایشون متاسفانه مصالح مردم رو ندیده گرفتن !

ترکیب آقای ولایتی و قالیباف میتونست کمترین تردیدی رو در ذهن بنده باقی بذاره و با آرامش خاطر و مطمئن بهشون رای بدم . (1429784) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۸:۱۳
درسته. تنها کسی که هم اخلاق و هم توان ریاست جمهوری رو داره و در قد و قواره رییس جمهوری است ولایتی است. از بین اینا فقط ولایتی در قد و قواره ریاست جمهوری است. من با اینکه مشهدی ام و ما از مشهد دو تا کاندیدا داریم و دور و بریام هم طرف جلیلی اند خودم هنوز رای دادن به جلیلی برام حجت نشده و به ولایتی رای میدم. اونایی که می گن ولایت سرباز می خواد و باید به یکی رای داد که ولایی باشه. خب به مشاور رهبری رای بدیم که بهتره تا یک سرباز صفر. باید یکی بیاد که یه باری از دوش رهبری برداره. قبل از اینکه رهبری چیزی رو بگه خودش حدس بزنه و عمل کنه. نه اینکه دائم چشمش به دهن رهبری باشه که حالا چی کار کنه. بین سرلشکر و سربازا باید فرماندهان قدری هم باشه وگر نه سرلشکر که نمی تونه مستقیم همه سربازا رو اداره کنه. به نظرم روی کار آمدن جلیلی کار نظام و رهبری رو سخت تر می کنه. اما ولایتی بار رهبری رو سبک می کنه.
لطفا تحت تاثیر نظرسنجی ها قرار نگیرید و رای خودتونو بدین.
من که برای ولایتی حجت دارم. (1431754) (alef-13)
 
محمد م
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۹:۲۰
گفتمان اصولگرايي رو به زوال است
طبل توخالي اصولگرايي در 24 خرداد خواهد ترکيد (1426354) (alef-13)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۵:۱۳
گفتمان اصول گرایی و اصلاح طلبی زنده و لازم است من خودم از هر دو طیف کسایی رو ثروت این مردم می دونم که به این راحتی ها باز تولید نمیشن، اما الان نوبت اعتداله و استفاده از هردوی این ها. (1426838) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۲۰:۲۸
من یک اصلاح طلب هستم .اصولگرا و اصلاح طلب برای مملکت لازمه .ما باید سعی کنیم جلوی افراط و تفریط بایستیم . پر کردن شکاف بین اصلاح طلبها و اصولگراها نیاز امروز جامعه است . مواضع اقایان ولایتی و روحانی رو مثبت دیدم .ما تو این انتخابات بی مهریها رو به امید ایرانی بهتر تحمل میکنیم (1429258) (alef-10)
 
dovoud
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۲:۴۵
احتیاج به نظر سنجی نیست با کمی دقت در کامنتهای مردم به وضوح آشکار است سمت و سوی انتخابات به کدام طرف تمایل بیشتری دارد ! هیچ کدام از کاندیداها برنامه های مشخص و عملی برای برون رفت از شرایط حاضر را ندارند همه در حد حرف و نظر هست و همه مردم هم این را بهتر از هرکس دیگری می دانند عمل کردن و اجرایی کردنش مهم است که محتاج برنامه دقیق و حساب شده است با علم به اینکه تمام اختیارات هم در اختیار رئیس جمهور نیست پس زیاد به وعده و حرفها بسنده نکنیم آقای احمدی نژاد تجربه و عبرت خوبی است !!! (1426380) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۲:۵۲
برنامه رضایی عالی است انصاف خوبه (1426706) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۱:۱۴
زنده باد زندگی رضایی شیر توانمندی که جنگ 8 ساله رابه خوبی مدیریت کرد هیچوقت درتامین نان رزمندگان واقتصاد آنان کوتاهی وکم وکسری ایجاد نشد او توانمند وشجاع ومدیر ومدبر است وتوان رویارویی با تحریم ها رادارد واهل تخصص واهل برنامه است. (1427608) (alef-10)
 
محمد م
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۵:۳۶
16 ميليون راي روحاني در مرحله اول، کذب بودن نظرسنجي هاتون رو تاييد خواهد کرد
انشاله (1426394) (alef-13)
 
گاز انبری!
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۵:۳۴
خودتی الف...

قالیباف ۲۰ درصد!!!
قالیباف ۲1 درصد!!!
قالیباف ۲6 درصد!!!
چرا درصد های سرهنگ اینجوریه اما بقیه نه!!!!!

جمع نظرسنجی اولی_81.8

جمع نظرسنجی دومی_76.9

جمع نظرسنجی سومی_80.5

در درصد غرضی رو توی آخری جا انداختی!!!!!!! (1426466) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۶:۴۶
آقای گاز انبری خوب یه عده جواب نظرسنجی رو عدم شرکت میزنن (1426744) (alef-10)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۲:۴۹
عزیزم بقیه تا 100 کسانی هستند که گفتند رای میدن اما کسه خاصی انتخاب نکردند
اقای روحانیتونم که نصف فیلمش تو جبهه بود حالا به دکتر قالی باف میگه سرهنگ؟؟؟؟ جالبه والا
خوب با ملابازییم باز امثال شمارو گول زد بعد رفتن
آبروش
من گفتم حمله گازانبری؟
نه ما فکر کردیم گاز انبری حمله میکنید
چه جالب شما فکر خونییم بلدین... (1426816) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۵:۵۵
گاز انبری توهمات اقای روحانی بود که به قالیباف نسبت داد خودش هم در مناظره اذعان کرد که تصور من بوده نه قصد قالیباف
می دونی چرا این حرف رو زد و تصورش اینجوری هست؟ چون روحانی برخلاف اون حالاتی که سعی می کنه خیلی خودش رو به روز و شیک جلوه بده به خاطر سوابق طولانی و صرفا نظامی و امنیتی خودش باطنا به رفتار گاز انبری اعتقاد داره ولی فعلا یه روکش رو خودش کشیده که مدرن باشه

در لینک زیر هم می تونی سخنرانی کامل روحانی در 23 تیر سال 78 رو بخونی که معترضان را اوباش نامیده و دستور سرکوب داده
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8604130429 (1426926) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۰:۴۳
فارس!!! (1428545) (alef-10)
 
شايان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۸:۵۴
آدم سال 78 رو با 92 مقايسه كردن خوبيت نداره (1428932) (alef-10)
 
مسلمان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۲۰:۳۷
ایول به فهم و شعورت برادر (1427662) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۶:۰۳
قاليباف و روحاني را در دور دوم خواهيم ديد و به حول و قوه الهي كشور از افراطي‌گري هاي امثال احمدي نژاد و جليلي خلاص خواهد شد (1426471) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۴:۰۴
در همان دور اول به لطف خدا روحانی کار را تمام میکند (1426829) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۰۶:۵۸
از همين حالا كار را تمام كرده است. (1430187) (alef-10)
 
hldk
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۳:۱۸
افاقا" جلیلی مردی شجاع و دلیر می باشد که حاضر نیست کشورش زیر بار ننگ برود او در عمل اثبات نمود همه چیزش در اختیار کشور ش و دفاع از آن قرار داده است (1427184) (alef-10)
 
ارسلان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۵:۱۹
خوشم میاد که نظرت صفر تا رای گرفته ! پایگاه اجتماعی جلیلی همینجا معلوم شد! (1427568) (alef-10)
 
واقع بین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۳:۲۶
مشکل سایت الف و دیگر اصو لگرایان این است که به جای نظر سنجی آرزو هایتان را می نویسید یادم هست در 76 چند روز قبل از حماسه خاتمی جناب باهنر گفتن در نظر سنجی رای ناطق نوری 65 در صد است البته دل همدیگه را خوش کردن ثواب داره ولو برای چند روز باشه (1426550) (alef-13)
 
تذکر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۴:۲۴
شما بیشتر توهم زده هستید تا واقع بین
چند درصد مردم ایران در نظرستجی های اینترنتی شرکت می کنند که با استناد به اون سایتها فکر می کنید رای اصلاح طلب ها بیشتره

همان توهم سال 88 که فکر می کردید میر حسین رای میاره
در واقع شما دارید ار آرزوهاتون صحبت می کنید ! (1426718) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۷:۳۰
اوضاع از اون موقع خیلی تغییر پیدا کرده و هوادارهای قالیباف هم خیلی زیاد هستن اگه دوست نداری واقعیت رو ببینی می تونی تو خیالات خودت خوش باشی (1426938) (alef-10)
 
محمد...
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۱:۰۶
سلام....بهتر است کمی اخبار رو دنبال کنید.....دیروز 20 خرداد روزنامه کیهان طی مقاله ای تحت عنوان گزارش روز عملا از برکنار شدن عارف خبر داده بود....فکر میکنم عارف شب روز 20م انصراف داده....تقریبا نزدیک به 20 ساعت جلوتر...البته روزهای گذشته هم کیهان از فشارهای وارده از سوی خاتمی به عارف مطالبی نوشته بود... (1426620) (alef-13)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۰۰
حالا که عارف رفت من به دکتر ولایتی رای می دهم (1426650) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۰:۵۱
اشتباه نکن دوست عزیز (1426791) (alef-10)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۰۳:۵۹
من به یک معتدل و آگاه به مسایل رای می دهم نمی خواهم دوباره ۴ سال درگیری سیاسی در کشور باشد پس حالا که عارف نیست ولایتی - چهره معتدل علمی با سابقه و بین المللی (1429482) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۴:۴۰
دوست عزیز اشتباه نکن (1427475) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۵:۵۴
این کارو خواهشآ نکن (1427574) (alef-10)
 
سلام بر ایران درود بر اتحاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۶:۵۶
ولایتی اصلح است ولو اینکه زیاد طرفدار نداره بعد از عارفمن هم به ولایتی رای میدم
تیم خوب نداره که داره
راستگو نیست که هست
کوله بار تجربه یه عمر و نداره که داره
چیش از روحانی کمتره

من یکی که اصلا حوصله دار ودسته رفسنجانی رو ندارم

باز دوباره اینا میان جنگقدرت را میوفته نابود میشیم (1429011) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۹:۴۳
شما و كساني كه مثل شما براساس مأموريت يا منافعشان چنين نظري ميدهيد، مخالف روند اصلاح شدن مملكت هستيد. از اول هم قصد نداشتيد به عارف رأي بدهيد. ولي حالا كه او كنار كشيده و خطري برايتان ندارد، براي آنكه روحاني رأي نياورد، ابتدا در تمجيد از عارف سخن ميگوييد و بعد ادعا ميكنيد حالا كه او رفته به كسي غير از روحاني رأي خواهيد داد!!! (1429093) (alef-10)
 
مصطفی13
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۲۴
یه کم از برنامه های روحانی رو کپی می کنن اصولگرایان تا بی بهره نباشن از برنامه های قفل و کلیدی ایشون
از کی تا حالا سیاه نمایی و دروغ بافتن شده برنامه؟؟
بهتره پاراگراف آخر مطلب الف رو چند بار بخونی تا شاید برود میخ آهنین در سنگ (1426652) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۹:۳۶
شما بهتره بری سایت قالیباف رو سر بزنی و برنامه اون رو که به تفکیک استان و موضوع هست بخونی البته اگر واقعا دنبال برنامه هستی و تعصب نداری روحانی با اون همه سابقه صرف نظامی و امنیتی یه کاری می تونه بکنه حداقل قالیباف فعالیت های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در شهرداری انجام داده و تجربه داره (1426966) (alef-10)
 
س
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۴۷:۳۱
اگه شما هم حاضری تعصب رو کنار بذاری و به فکر کسی هستی که برنامه داشته باشه، باید به رضایی رای بدی نه قالیباف!
اگه بری به سایت آقای رضایی می بینی که چه قدر برنامه هاشون کامل تر از قالیبافه!
نصف برنامه های قالیباف کپی پیسته!!!! (1429380) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۴۶
روحانی در بهترین حالت نفر دومه اونم اگه هیچ کدوم از اصولکراها کنار نکشند .
مشخصه خیلی طرفدار روحانی خپهستیا . (1426655) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۹:۳۲
خوشحالم كه همتون شدين طرفداره روحانيون!!!!!!!!! (1428693) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۲۹
خیلی خوش خیالی (1426823) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۷:۳۰
عارف به نفع هیچ کس کنار نرفته ... من رای اول و آخرم عارف بوده ... الان که نیست یا به رضایی رای می دهم یا به قالیباف ... روحانی مطمئنم به درد نمی خوره ... میاد تو کشور درگیری سیاسی راه می اندازه و مردم این وسط له می شن ... (1426937) (alef-10)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۳۶:۱۸
همون بهتر!
چون معلومه نمیدونستی چرا داری به عارف رای میدی!
البته میدونم که راست نمیگی به این خاطر جوابت رو اینجور دادم! (1428154) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۱۶:۲۵
قربونت برم که چقدر تو راست می گی که رایت عارف بود (1428505) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۰:۵۱
شما و كساني كه مثل شما براساس مأموريت يا منافعشان چنين نظري ميدهيد، مخالف روند اصلاح شدن مملكت هستيد. از اول هم قصد نداشتيد به عارف رأي بدهيد. ولي حالا كه او كنار كشيده و خطري برايتان ندارد، براي آنكه روحاني رأي نياورد، ابتدا در تمجيد از عارف سخن ميگوييد و بعد ادعا ميكنيد حالا كه او رفته به كسي غير از روحاني رأي خواهيد داد!!! (1429103) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۸:۴۰
منم رایم حداد بود حالا که نیست به روحانی رای میدم (1431874) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۸:۳۸
آقای روحانی خیلی اقبال داشته باشه میاد دور دوم زیاد خوشحال نباشد تازه اگز بین اصولگرایان ائتلاف صورت نگیره.که اگر اصولگراها ائتلاف کنند دور اول تمومه به نفع اصولگرا ها. فقط قالیباف (1427047) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۵:۴۸
شک نکنید که اقای قالیباف یا جلیلی پیروز انتخابات است.
یک سوال هم از سایت الف دارم:
مگر رهبری نگفتند که به جای تخریب دیگران برنامه نامزد خود را معرفی کنید.
بنده از طرفدارای آقای قالیباف هستم.اینو میگم تا فکر نکنید حامی جلیلی ام و این حرفو میزنم : بی انصافانه و با دروغ دارین آقای جلیلی رو تخریب می کنید. این بنده خدا از خیلی از نامزدها هم سرتر است.
و مکروا مکر الله و الله خیر الماکرین (1427206) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۷:۱۹
اگه سرتره!!!!!!!! چرا شما بهش رای نمی دی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! (1428101) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۲:۵۸
حالا ما از كجا مطمئن باشيم كه طرفدار قاليبافي و فقط براي رضاي خدا از جليلي تعريف ميكني؟!!! چون خودت گفتي، ما هم بايد باور كنيم؟!!! (1429111) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۱:۳۶
شب دراز است و قلندر بیدار عزیزجان جلیلی و قلیباف لنگه های احمدی نزاد هستند که کشور را به این فلاکت دچار کردند (1430463) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۴:۱۶
قاليباف با روحاني به دور دوم ميروند و قاليباف با رايي كه طرفداران جليلي و ولايتي به او ميدهند روياي رييس جمهور شدن اصلاحطلبان را هوا ميكند (1427279) (alef-10)
 
ی.م
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۴۱:۱۰
جوجه رو اخر پاییز میشمارن...رای خاموش اصلاح طلب ها رو که دور دوم بیدار میشه دست کم گرفتی برادر! (1429912) (alef-10)
 
پرویز
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۴:۰۶
برای اصلاحاتی که روحانی نماینده آن باشد باید فاتحه خواند.با این وضع باید دنبال تابوت اصلاحات راه افتاد. (1427467) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۱:۰۲
سلام و خسته نباشید
یه تحلیل بسیار جدید ومهم از خودم بشرح زیر:
آقای احمدی نژاد ومشائی از آقای مهندس غرضی طرفداری خواهند کرد شک نکنید
1-نظرات سیاسی وفرهنگی ایشون رو دوباره مطالعه کنید که خیلی همخوانی داره با بهار آقای مشائی
2- آقای غرضی مدام میگه ضدتورم وبانک مرکزی افتاده به کنترل تورم وسیاستهای اقتصادی مهندس غرضی (1427715) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۸:۰۱
عزیز دلم، شما توجیهی جایگاه عارف کجا بود که می گی همه ی معادلات بهم خورد؟ (1427836) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۱۴:۳۸
به نا خداوند منان عزیزان من، انسانهای اندشمند و بی طرف را دست کم نگیرید انها رای سیاسی نمیدهند بلکه از روی عقلانیت رای میدهند وقادرند محاسبات سیاسیون را به هم بریزند لطفا به عبارت های زیر توجه نمایید وقضاوت کنید
جناب آقای محسن رضایی مورد علاقه و تایید اینجانب است. امام خمینی(ره)
جناب آقای محسن رضایی من به شما از ته دل اعتقاد دارم. مقام معظم رهبری
با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری به فرد اصلح رای میدهیم و از میان نامزدها دریافته ایم که:
آقا محسن
سیاست راهبردی پیشرفته ای برای اداره کشور دارد.
با نگرش فراجناحی توان تشکیل دولت شایسته سالار و نخبه پرور را دارد.
تخصص لازم برای گردآوری اندیشمندان متبحر برای حل مشکلات اقتصادی از طریق هم افزایی را دارد.
اخلاق و صداقت را محور برنامه های خود قرار داده است و بنا دارد به یاری خداوند منان دولتی پاسخگو تشکیل دهد.
مسلط به برنامه های راهبردی نظام است و برای اجرای آنها، برنامه ریزی جامع و عمیقی تدوین نموده است.
میداند که فرصت بسیار اندک است و بایستی با روحیه جهادی به امور کشور بپردازد.
با توکل به خداوند منان به دکتر محسن رضایی اعتماد میکنیم و با افتخار به برنامه هایش رای میدهیم. (1428006) (alef-6)
 
مهدی کروبی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۶:۰۶
این کلید فقط قفل هاشمی وخاتمی را باز می کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1428585) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۸:۰۱
نه اصول گرا نه اصلاح طلب دیگه از این باند بازیا خسته شدیم فقط رضایی مستقل (1428606) (alef-10)
 
ياشار
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۲:۱۷
بهترين نظر سنجي همين جاست .ببينيد نتايج چقدر با آمار مراكز و نهادهاي باصطلاح فرهنگي مجهول الهويه كه حتي از نام بردن شان هم بيم داريم متفاوت است .
فقط وقتي نتايج نظر سنجي را قبول ميكنم كه نام مركز و نهادي كه اقدام به نظر سنجي كرده بطور شفاف اعلام شود . در اين صورت بسادگي خواهيد ديد كه چنين نهادي اصلا و ابدا وجود خارجي ندارد .
در غير اينصورت من هم ميتوانم اعلام كنم كه يك نهاد فرهنگي نظرسنجي كرده و اعلام نموده من ( ياشار ) با بيش از 85% از نظر مردم بهترين گزينه براي رياست جمهوري هستم .! (1428978) (alef-10)
 
ممقانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۹:۱۷
خب معلوم بود که رای ندارند به همین خاطر با هم اجماع کرده اند
شق القمر که نکرده اند اگ اصلاح طلبی بدنه اجتماعی دارد چرا اجماع می کند (1429144) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۴:۲۹
حالا که عارف رفت من به قالیباف رای میدم (1429409) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۲۰:۱۰
حيفم آمد در بحبوحه پيش بيني ها و نظر سنجي ها تحليل پاراگراف انتهايي مطلب "الف" را به ديده اغماض بنگرم. متاسفم تحليلگر شما سخنان برخاسته از جان و دل و باطن ميليونها نفر هموطنان عزيزمان را كه به صورت سمبليك از لسان و زبان شيواي كانديداي محترم جناب آقاي دكتر حسن روحاني جاري شده است را به استهزا گرفته است.مطمئن باشيد اين طرز نگرش نويسنده و مشاوران جناب ايشان ميزان آراي جناب آقاي دكتر روحاني را از آنچه تصورش هم مي رود بطور فزاينده و چشمگيري بالا و بالاتر خواهد برد. لذا نامهرباني دقيقه 90 سايت وزين "الف" ناخواسته موجبات امتنان دوستداران جناب آقاي دكتر روحاني را رقم مي زند.در پيروزي جناب آقاي دكتر روحاني ترديدي به خود راه ندهيد. (1429565) (alef-13)
 
سيسيي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۱۵:۲۱
بابا همه نامزد ها كه موندن اصولگرا هستن تبريك به همه اصولگراها!! (1429805) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۴۹:۵۵
واقعی بحث کنیم:
تا آخرشو بخونید جالبه
حسین قدیانی (نویسنده نهِ ده) چه میگوید؟؟
http://www.ghadiany.ir/?p=19410 (1429952) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۴:۴۶
ایول به تعداد مثبتها (1429979) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۱:۳۹:۴۹
خیلی فرقی نکرده
قالیباف و روحانی دور بعدی اند (1430264) (alef-10)
 
داود
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۴:۳۵
آخرین خبر :
بر اساس نظر سنجی یک نهاد علمی -تحقیقاتی-فرهنگی-پژوهشی-هنری -ورزشی-...اینجانب با95 درصد ارا در صدر قرار دارم.!!! کی به کیه!! نه؟؟ (1430647) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۵۸:۳۲
جالبه آرای عارف و روحانی به شکلی عنوان شده که جمع رای این دو هم از قالیباف پائین تر باشه!!!!!!! (1430895) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۲۸:۵۷
همه نامزدها سعیشون اینه بیان دور دوم و با دکتر قالیباف رقابت کنن (1431072) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۳۰:۲۲
رای فقط قالیباف (1431081) (alef-13)
 
21
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۳۳:۳۶
اههههه هي اصولكرا اصلاح طلب معلوم نيست دارن جيكار ميكنن
اصولكرا مياد اصلاح طلب رو ميندازه بيرون و همينطور اصلاح طلب اصولكرا ها رو
بياييد با كمي عقلانيت و منطق به موضوع نكاه كنيم محسن رضايي برنامه داره
كه نداره حدود 8 سال هم هست كه خودش رو كاملا اماده كرده ولي جون بلد نيست
تحريك احساسات كنه و يا ريا كاري كنه هميشه از نكاه عامه مردم سطحي نكر و
بيمسوليت دور مونده نياييم دوباره كدشته را تكرار كنيم اكه روحاني بيايد اصولكراها شمشير رو از رو ميبندن و تمركز دولت از روي كارها دور ميشه و فقط ميبردازه به
كارشكني هايي كه توسط اصولكراها شكل ميكيره و همين موضوع بالعكس براي
اصولكراها نيز وجود داره البته اصولكراها كه وقتي نمي تونن بين خودشون اتلاف بكنن و اتلاف 2+1 از هم ميباشه ديكه بدتر ---
محسن رضايي كفته كه از تمام كانديداها در كابينه خودش استفاده ميكنه و اين روحيه رو داره كه بزركان و نخبكان رو دور هم جمع كنه و با خرد جمعي همه ي نخبكان
جه اصولكرا جه اصلاح طلب با دو شرط كارامدي و قبول داشتن نظام و رهبري كشور
رو به نحو احسن اداره كنه و هيج بده بستاني با فرد يا كروه خاصي نداره كه حتما
بخواهد جواب محبت هايشان را بده و فقط با مردم اتلاف ميكنه به اميد اتلاف 77 ميليوني مردم با دكتر اقتصاد و مرد عمل و بي حاشيه (1431095) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۴۲:۳۰
بابا بی خیال!
عمرا روحانی بتونه از قالیباف جلو بزنه! با اینکه متوسل به هاشمی و عارف و خاتمی و...شده!(نفسم گرفت ...به چند نفر متوسل شدن!)
باید از آقای قالیباف یاد بگیرند که هی خودشون رو نچسبونده به این و اون. (1431150) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۳:۱۴:۵۲
ائتلاف اصول گرایان به سود کیست؟
ایا اصول گرایان به این توصیه بی بی سی عمل می کنند:
"اصولگرایان باید فورا نیروهایشان را یک کاسه کنند. حضور چهار یا پنج نامزد اصولگرا رای را می‌شکند و آنها را در برابر روحانی آسیب‌پذیر می‌کند". (1431555) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۶:۲۰:۳۸
کناره گیری عارف سبد رای روحانی را پرتر کرده است ولی پیش بینی می شود شرکت کنندگان در انتخابات توسط بخش متمول و بی خیال اصلاح طلبان و شمال شهر نشینان چندان زیاد نباشد و همه آنهایی که به عارف اعتقاد داشتند به روحانی اعتقاد نداشته باشند. به همین دلیل ترجیح اصلی و حقیقی بسیاری به سمت رضایی است و الف به زور تحلیل دارد قالیباف را در صدر نگه می دارد. افت قالیباف آنقدر محسوس است که طرح مذاکره با او برای کنار رفتن به نفع جلیلی مطرح شد و بالعکس هم این طرح مطرح است ولی قدرت طلبی این دو با توجیه احساس تکلیف مانع از تصمیم گیری می شود. در این میان مردم هر روز توجه بیشتری به سمت رضایی دارند و برآورد می شود که رضایی به اختلاف زیادی از قالیباف و روحانی پیش افتاده است منتهی الف نمی خواهد به روی خودش بیاورد. (1431630) (alef-13)
 
zahra
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۳:۴۰:۴۴
من خودم طرفدار قالیباف هستم. ولی به نظرم به جای عارف، روحانی باید کنار میکشید چون عارف خیلی زیرک تر و قدرتمند تره و مهره خیلی قوی تری برای چپی ها میتونست باشه.
در حالی که روحانی یه آدم نسبتا جوگیر و تند رو سیاسیه و قدرت و مدیریت لازم برای ریاست جمهوریو نداره و بیشتر اهل شعار های تند سیاسیه تا عمل!!! من اگه اصلاح طلب بودم به عارف رای می دادم ولی به روحانی!!! نه!!! (1433942) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۷:۰۳:۲۸
دوست عزیز اینکه نظر ت رو گفتی خیلی عالی هست ولی تا حالا فکر کردی که ما مردم ایران همیشه به طور سلیقه ای عمل میکنیم و هیچ وقت به توانایی های یک نفر نگاه نمیکنیم
هیچ کدام از این کاندیداها کارنامه موفقی ندارند غیر از قالیباف و این رو همه میدونند و همه مردم داریم با لج و لجبازی باز هم کشور رو چند سالی عقب می اندازیم خواهش میکنم بیایید در مورد کارهای اجرایی یک نفر صحبت کنیم نه روحانی و نه جلیلی کار اجرایی خوبی دارند که الان بخواهند از خودشون دفاع کنند ولی مردم دارند به خاطر لجبازی به این افراد رای بدن (1434953) (alef-13)
 
عليار
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۵:۱۷
در حال حاظر سه قطبي انتخاباتي شكل گرفته است.جريان اصولگرايان با تعدد كانديداها ، اصلاح طلبان با يك كانديد و جريان احمدي نژاد با حضور جليلي. به طبع جريان احمدي نژاد با اصول گريان ائتلاف نخواهد كرد تا شكست اصول گرايان قوت بيشتري بگيرد. (1425788) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۶:۲۴
اصلاحات کاندیدایی ندارد. کاندیدای اصلاحات عارف بود که کناره گیری کرد (1426080) (alef-10)
 
منتظر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۷:۰۸
با اینکه رای من ولایتی هست اما جلیلی رو نمیتونین با این حرفا خراب کنین . ممکنه جریان رانده شده توسط احمدی در دولت نهم متوجه ایشون باشه اما جریان منحرف و گفتمان باصطلاح بهــار به ایشون نمیچسبه . (1426669) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۸:۳۲
اصلاحات با خرد جمعی و توسط شورای خود آقای روحانی را به عنوان کاندیدای خود انتخاب کرد. این خرد جمعی همون چیزی هست که اردوگاه اصولگراهای تندرو ازش بی بهره هست. (1426864) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۱:۳۹
رضایی را دست کم گرفتی (1426136) (alef-6)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۷:۰۷
رضایی رو جز اصولگرایان به حساب آورده دوست عزیز (1426402) (alef-13)
 
دل سوخته
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۴:۴۰
ترقی اندر ابن کشور محالست که در این مملکت قحط الرجال است! (1426159) (alef-10)
 
من
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۵:۰۱
حالت خوب نیست عزیزم. وقتی نمیدونی که جلیلی نامزد دولت نیست، چرا بداخلاقی میکنید و تخریب رو کلید میزنید. این جور تحلیلها هم فقط به درد در نونوایی میخوره. (1426232) (alef-10)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۵:۲۰
خیلی مسخره است که جلیلی را فقط به خاطر مشابهت هایش با احمدی نژاد کاندیدای جریان احمدی نژاد بدانید!! البته اگه احمدی نژاد 84 مدنظرتونه بله ولی احمدی نژاد این روزها...
دیدن همه چیز باهم(مشابهت ها و اختلاف ها) نعمتی است که امیدوارم خدا به همه مان بدهد. (1426465) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۱:۲۹
هیچ هم مسخره نیست دموکراسی وازادی بیان یعنی همین .شما مشکل داری؟ (1428783) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۶:۲۰
ائتلاف عارف و روحانی، به مهنی اوتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان بود.
هر دو این عزیزان قبول کرده بودند با توجه به نظر اقای خاتمی اجماع کنند!
روحانی کاندید اعتدال گرایان و مورد حمایت جریان اصلاحات است. (1426475) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۵:۳۷
خود شفیتگی یقه اصولگرایان زمانی گرفت که به سمت افراد اعتدالگر مانند هاشمی وناطق نوری حرکت نکرده اند و با دست خودشان این افراد راهول داده به سمت دیگر، حتی حاضر نبودن ایام گذشته مروری داشته باشند وخود را عقل کل دانستن وامروز باید از حاکمیت قدرت قوه مجریه حداقل به مدت 8 سال خدا حافظی نمایند. !؟ تا دیر نشده فکری بکنید. (1425791) (alef-1)
 
اهورا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹:۰۸
خوشحالم که می بینم بازی شروع نشده باختید! (1426114) (alef-10)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۳:۴۰
زیاد خوشحال نباش قدرت از دست اصولگریان خارج نمی شود .فقط نیاز به گذشت است حتماً اجماع خواهند کرد. (1428078) (alef-10)
 
ميرزا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۵:۴۶
پشت پرده جريانهاي حاضر در انتخابات در حال پياده كردن آخرين تحركات انتخاباتي خود هستند. اصولگرايان كه فاقد يك رهبر قدرتمند در پشت سر خود هستند در اجماع همچنان مشكل دارند و نخواهند توانست آرايش مناسبي بگيرند.اصلاح طلبان با حضور خاتمي توانستند موضع مناسبي بگيرند. احمدي نژاد كه مي دانستند مشايي رد صلاحيت مي شود با هوشمندي جليلي را وارد كارزار انتخاباتي كرد تا بتواند مدل پوتين مدودوف را اجرا كند.اما با اتفاقات جديد نمي توان شانسي را براي اين گروه دانست. (1425792) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۵۲
اختیار دارید، کی گفته اصولگرایان فاقد رهبر قدرتمند هستند؟؟؟؟؟ (1426658) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۵:۲۶
کی گفته اصولگرایان رهبر ندارند؟؟ (1426840) (alef-10)
 
مزدك
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۱:۴۶
ميشه نام رهبر اصولگرايان رو بگيد؟ چه رهبري دارند كه پنج اصولگرا وارد مي شوند و هيچكدام حاضر نيستند كنار بروند؟ يا رهبر ندارند يا حرف رهبر اصولگرايان را قبول ندارند كه باز نشون ميده رهبر قدرتمند ندارند. (1427256) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۷:۲۹
نامزد اصلي جناح احمدي نژاد همان جليلي است . مشايي را براي رد گم كردن وارد صحنه كردند. (1427582) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۶:۰۷
شوخی با کاندیداها

مطلب زیر و کامنتهای بعدی، شوخی با آقایان کاندیداست. در این شوخیها سعی کرده ام از تکیه کلام های کاندیداها و نیز از نظرات، مواضع و برنامه های اصلی آنها، همچنین از سوابق آنان به نحو اغراق آمیزی استفاده کنم. از طرفداران کاندیداها تقاضا دارم با خواندن این مطالب طنز برنیاشوبند و پاسخ شوخی را با شوخی بدهند. ضمن این که در دل این شوخی ها، انتقاد از کاندیداها نیز نهفته است. از سایت وزین الف تقاضامندم این مطالب را زیر تیغ سانسور نبرد. البته سابقه درخشان سایت محترم در نشر بیطرفانه همه نظرات، انتظاری جز این نیز ایجاد نمینماید.

ـ آقای دکتر برنامه شما برای اداره کشور چیست؟
ـ آزاد کردن ظرفیتها
ـ کدام ظرفیتها؟
ـ ظرفیتهای مختلفی که در کشور وجود دارد.
ـ خوب در چه زمینه هایی؟
ـ در هر زمینه ای که ظرفیتی برای آزاد شدن وجود داشته باشد.
ـ این ظرفیتها را چگونه آزاد خواهید کرد؟
ـ با استفاده بهینه از فرصتها
ـ کدام فرصتها؟
ـ هر فرصتی که برای آزادسازی ظرفیتها وجود داشته باشد.
ـ بگذریم، ملاک شما در انتخاب اعضای کابینه چیست؟
ـ برخورداری از ظرفیتهای لازم جهت آزادسازی ظرفیتهای کشور
ـ ممکن است تعدادی از اعضای احتمالی کابینه خود را معرفی کنید؟
ـ خیر. اما کابینه من متشکل از کسانی خواهد بود که توان آزاد سازی ظرفیتها را داشته باشند.
ـ شما چه برنامه ای برای حل مشکلات اقتصادی کشور تدوین کرده اید؟
ـ من به برنامه اعتقادی ندارم.
ـ پس چگونه کشور را اداره خواهید کرد؟
ـ چند بار بگویم؟ با آزادسازی ظرفیتها
ـ آخر کدام ظرفیتها؟
ـ همه ظرفیتها
ـ لااقل یکی از این ظرفیتها را نام ببرید.
ـ مثلا ظرفیتهای مختلفی که با تبدیل تهدیدها به فرصت آزاد میشود.
ـ نظر شما درباره اقتصاد مقاومتی چیست؟
ـ اقتصاد مقاومتی یک امر بسیار مهم و اساسی است.
ـ آقای دکتر، موضع شما در قبال معوقات بانکی برخی افراد چیست؟
ـ میلیونها میلیارد تومان از نقدینگی کشور تنها در اختیار پنج نفر است که اسامی اینها در جیب من است. باید این معوقات را نیز مانند ظرفیتهای کشور آزاد کنیم.
ـ آقای دکتر، ارتباط جیب شما با جیب آقای احمدی نژاد چیست؟ آیا شما از یک کت مشترک استفاده میکنید؟
ـ خیر. ایشان اسامی را درجیب کاپشنشان نگه داری میکنند و من در جیب کتم. همین موضوع تفاوت معنادار من با احمدی نژاد را به اثبات میرساند و کسانی که ادعا میکنند من احمدی نژاد دوم هستم را سر جایشان مینشاند.
ـ به هر حال ایشان هم سال 84 برای انجام همین کارها آمده بودند و قرار بود یک لیست 300 نفره رو کنند.
ـ بله. و دو سه نفر از این لیست را در شب انتخابات 88 رو کردند. یادتان نیست؟
ـ یعنی شما هم قرار است تا شب انتخابات 96 صبر کنید؟
ـ خیر. همانطور که گفتم من احمدی نژاد دوم نیستم. من در همین انتخابات کار را تمام میکنم.
ـ آقای دکتر نظر شما در مورد کسانی که صحبت از اعتدال و میانه روی در پرونده هسته ای میکنند چیست؟
ـ ببینید، من در مناظره هم گفتم. ما یک حق مطلق داریم و یک باطل مطلق. این که کسانی در وسط حق و باطل راه بروند و نامش را میانه روی بگذارند مورد تایید ما نیست.
ـ پس با این حساب شما خودتان را حق مطلق و کسانی چون ح.ر و م.ر.ع را از مصادیق باطل مطلق و کاندیداهایی چون م.ر و ع.ا.و را از مصادیق کسانی میدانید که وسط حق و باطل راه میروند؟
ـ نعوذبالله. بنده کجا از کسی اسم بردم؟ من فقط خیلی سربسته و کلی و بدون نام بردن از مصادیق و بدون اینکه احیانا شائبه ای ایجاد شود در همین حد بگویم که طرفداران گفتمان مقاومت، حق مطلق هستند.
ـ آقای دکتر اگر ممکن است کمی بیشتر راهنمایی بفرمایید. اینجور که شما سربسته گفتید، هیچ رقمه نمیشود مصادیق را تشخیص داد.
ـ شرمنده. اگر نهایتا موفق به تشخیص درست نشدید، پیشنهاد میکنم از آقایان رسائی، کوچک زاده و باقری بپرسید. البته میتوانید از آقای حداد هم سؤال کنید، شاید ایشان هم حاضر شوند مصادیق را به شما بگویند.
ـ اگر ممکن است مهمترین دستاوردی که مذاکرات چند ساله شما با سرکار خانم اشتون داشته است را بفرمایید.
ـ مهترین دستاورد ما تصحیح پوشش خانم اشتون و ارتقای سطح کیفی حجاب ایشان آن هم بدون استفاده از گشت ارشاد است. البته ایشان در آخرین جلسه به من قول دادند که اگر چند سال دیگر هم مذاکرات به همین صورت فرسایشی ادامه یابد تا تحریمها بطور کامل اثر نماید، ایشان مسلمان خواهند شد و از حجاب برتر نیز استفاده خواهند کرد و ما به هدف نهایی خود یعنی صدور انقلاب میرسیم.
ـ آقای دکتر، تحلیل شما از ماجرای "صلح حدیبیه" که طی آن رسول اکرم حاضر شد برخلاف نظر برخی از اصحابش، با مشرکین سازش کند تا منافع بلند مدت مسلمین تامین شود، چیست؟
ـ اطلاع چندانی از این موضوع ندارم.
ـ چطور ممکن است؟ مگر شما در دانشگاه امام صادق، "دیپلماسی پیامبر" تدریس نمیکنید؟
ـ آن قسمتش را نه. بنده فقط بخشهای مربوط به جنگ و تحریم، علی الخصوص ماجرای شعب ابی طالب را تدریس میکنم.


((شوخی با سایر کاندیداها را نیز در کامنتهای بعدی تعقیب بفرمایید)) (1425795) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰:۳۴
عالی بود البته خیلی هم ظنز نبود تقریبا اکثرش نقل قول بود. ولی این مسلمان شدن اشتون خودش دستاورد بزرگیه!!! (1426273) (alef-10)
 
افشین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰:۵۱
این کامنت خود الف ببین عزیزم جلیلی اول بشه اخر بشه دوسش داریم عاشقشیم میدونی چرا ..بیخیال نمیتونی درک کنی...خوش باشی (1426277) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۴۴
حداد خودتی؟!!
دوستان جناب حداد بعد از انصراف بیکار شدند و مشغول کامنت گذاری برای برادر توکلی هستند... (1426599) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۲۹
اوووووووووووج منطق و استدلال متقن طرفداران سعید جلیلی (1426654) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۶:۰۴
خیلی جالب و با نکته سنجی نوشتین ممنون (1426328) (alef-6)
 
منتقد امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۰:۵۴
جناب امیر یا بهتر بگویم تیم عملیات روانی قالیباف
شما روانشناس خوبی هستید ولی تحلیل گر خوبی نیستید
شما با قالیباف کار می کنید ولی نمی دانید که رای نخواهد آورد
جلیلی یک ضرب می ره بالا
شما با رواحانی سبد مشترک دارید ولی سبد جلیلی مشخصه =قشر متوسط روبه پایین (1426368) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۲۷
خوب شد نگفتین قشر کارگر...
بابا این چه بازی ایه در آوردین. مگه انقلاب کومونیستیه؟ خوب شما می خواین بیاین قشر متوسط رو به بالا بشین تا یه عده دیگه قشر متوسط رو به پایین بشن؟ این چه منطق مسخره ایه آخه. امام مقصودشون از اون جمله کوخ نشینان رسیدگی به آنان هست. نه اینکه این قشر مقدسند. باید به این قشر رسیدگی کرد ولی لزوما نباید حکومت مال آنان شود. خواهشا از این ویروسی که جناب آقای احمدی نژاد به جان کشور انداخت که تبعات وحشتناکی نیز می تواند برای مملکت داشته باشد بپرهیزید. (1426820) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۸:۰۸
عالي گفتي برادر. بهترين جواب را به قشر متوسط رو به پايين دادي. بهتر از اين نميشد گفت. اميدوارم درك كند پيامت را. (1429197) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۴:۰۸
احمدی نژاد هم طرفدار همین قشر متوسط رو به پایین بود عزیزم (1427734) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۶:۴۷
بايد ديد قشر متفكر به چه كسي رأي ميدهد! چنين كسي اگر رئيس جمهور شود، براي همه خوب است . . . حتي براي شما قشر متوسط رو به پايين، كوچه دوم دست راست! (1429188) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۱:۲۴
عالي بود ! مرسي مخصوصا قضيه صلح حديبيه و شعب ابيطالبش! (1426372) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۳:۳۵
آقا عالی بود به به...با اجازه من این مطلبو تو صفحه فیس بوکم میزارم (1426451) (alef-13)
 
سید حسام
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۵۰
واقعا عالــــــــــــــــــــــی بــــــــــــــــــــــــــود!!! (1426601) (alef-10)
 
اسمان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۰:۰۰
عالی بود (1426687) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۲:۲۰
عالی بود امیر جان دمت گرم.
قلم خوبی داری میتونی به صورت حرفه هم کار کنی (1429972) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۷:۱۳
ـ آقای دکتر، شما با چه روشی کشور را اداره خواهید کرد؟
ـ {لبخند ملیح} با مدیریت جهادی و به صورت جدی
ـ مدیریت جهادی یعنی چه؟
ـ یعنی همان کاری که ما در شهرداری انجام دادیم و دولت آقای هاشمی انجام نداد و این انتقاد جدی من به ایشان است.
ـ سؤال من چه ربطی به آقای هاشمی داشت؟
ـ {لبخند ملیح} خوب مدیریت جهادی همان مدیریتی است که در زمان ایشان به فراموشی سپرده شد. البته من انتقادات جدی دیگری نیز به آقای هاشمی دارم از جمله این که به وصیت امام عمل نکردند. میخواهید توضیح دهم؟
ـ آقای دکتر، هاشمی رد صلاحیت شده و شما دیگر رقیبی به نام هاشمی رفسنجانی ندارید.
ـ آها! بله، ببخشید، اصلا حواسم نبود. همش تقصیر این BBC و VOA است که با تخریب جدی من، همه هوش و حواس مرا ربوده اند...
ـ خوب اگر مایلید، در همین رابطه توضیح بفرمایید.
ـ {لبخند ملیح} بله، ببینید در زمان من پلیس بهترین رابطه را با دانشجویان داشت. لطفا این را به خبرنگاران BBC و VOA هم بگویید.
ـ شما در جمع دانشجویان گفته اید که دولت اصلاحات در سال 82 به شما حکم تیر داد تا با دانشجویان برخورد کنید و شما این کار را نکرده اید.
ـ بله، همینطور است.
ـ اما در جمع حزب اللهی ها گفتید که خود دولتمردان اصلاحات پشت صحنه اعتراضات دانشجویی سال 82 و به نوعی باعث و بانی آن بودند. و به همین دلیل شما با تهدید و زور، حکم تیر را گرفتید تا آنان از ترس کشته شدن دانشجویان جلوی اعتراضات را بگیرند.
ـ بله، همین طور است.
ـ خوب حرف اول شما به این معناست که اصلاح طلبان مخالف اعتراضات دانشجویی اند، تا آنجا که خودشان حکم تیر برای مقابله میدهند. اما حرف دوم شما به این معناست که آنان نه تنها مخالف نیستند، بلکه خودشان مسبب و باعث و بانی این گونه اعتراضات مدنی اند!
ـ {لبخند ملیح} به هرحال مهم این است که در زمان ریاست من بر نیروی انتظامی، پلیس بهترین رابطه را با دانشجویان داشت. آن هم یک رابطه بسیار جدی.
ـ آقای دکتر، برخی این حرفهای شما را به معنای تناقض در گفتار تعبیر کرده اند. نظر خودتان چیست؟
ـ {تلاش برای لبخند زدن} اصلا میدانید چیست؟ همش تقصیر این اصلاح طلبان است که در انتخابات شرکت کرده اند. اگر شرکت نکرده بودند، رای طبقه متوسط و بدنه اجتماعی اصلاح طلبان مال من بود. چه کسی به آنها گفته شرکت کنند؟ اصلا آنها با حوادث 4 سال پیش چطور رویشان شده شرکت کنند؟ حالا هم که شرکت کرده اند چرا اینقدر "جدی" شرکت کرده اند؟ با آمدنشان حساب و کتاب ما را هم بطور جدی به هم ریختند. حالا هم باید تاوانش را بدهند. از طرفی من که فقط به رای آنها نیاز ندارم. من اصولگرا هستم و به رای حزب اللهی ها هم نیاز جدی دارم. {بغض} از دانشجویان و طرفداران اصلاحات تقاضا دارم شرایط سخت مرا درک کنند و به من حق بدهند که گاهی هم جوری حرف بزنم که حزب اللهی ها خوششان بیاید. من که فقط متعلق به دانشجویان عزیز و روشنفکران نیستم. من متعلق به همه هستم و باید همه را راضی نگه دارم. {بغض میترکد}
ـ آقای دکتر نظر شما در مورد موتور 1000 چیست؟
ـ {لبخند ملیح} شما دانشجو هستید؟
ـ بله آقای دکتر.
ـ {لبخند ملیح} حالم از موتور 1000 به هم میخورد و در عمرم سوارش نشده ام. مخصوصا سال 82.
ـ آقای دکتر، من یک دانشجوی بسیجی و حزب اللهی هستم.
ـ خوب البته ...، ببینید من با مدیریت جهادی تولید موتور 1000 را افزایش میدهم و هر بسیجی را به یک موتور 1000 مجهز خواهم کرد. اصلا از این مسائل غیر جدی بگذریم. سؤال جدی من از آقای هاشمی این است که: آقای هاشمی! اصلا واسه چی اومدی شما؟! لطفا این سؤال را از آقای هاشمی بپرسید.
ـ آقای دکتر، برنامه شما برای مدیریت اقتصاد کشور چیست؟
ـ ما در شهرداری با مدیریت اقتصادی جدی و جهادی، تونل توحید را ظرف 30 ماه ساختیم. همین مدیریت جهادی را باز هم تکرار میکنیم.
ـ برنامه شما در حوزه فرهنگ چیست؟
ـ ما در شهرداری توجه جدی به مسائل فرهنگی داشتیم.
ـ راهکار شما برای حل معضل بیکاری چیست؟
ـ ساخت تونل. ما در شهرداری با ساختن تونل اشتغال زیادی ایجاد کردیم. به امید خدا همه ایران را تونل میکنیم.
ـ به عنوان سؤال آخر، شما به چه دلایلی خودتان را شایسته ریاست جمهوری میدانید؟
ـ {لبخند بسیار بسیار ملیح} چون تونل توحید را من ساختم. همچنین پلیس 110 را من به وجود آوردم. ضمنا فراموش نشود که من علاوه بر اینکه بطور همزمان هم سردار هستم و هم دکتر، خلبانی هواپیما هم بلدم. و از همه مهمتر اینکه 8 سال است آرزوی جدی ریاست جمهوری دارم. البته اگر این اصلاح طلبان از خدا بی خبر بگذارند. ضمن این که از ولایتی و حداد عادل هم خیلی بهترم. لطفا به آنها بگویید به نفع من کنار بروند وگرنه با مدیریت جهادی .... (1425801) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۵:۰۹
لطفا در مورد اقای روحانی هم بنویسید مخصوصا با اون ادا و اصول مصنوعی اش همه می دونند که روحانی به خاطر سوابق طولانی نظامی و امنیتی خودش تفکر گاز انبری داره و این رو به بقیه نسبت می ده برای همین خواهش دارم که در مورد ایشون هم بنویسید چون خیلی با نمک میشه (1427012) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۷:۵۹
ايشون آقاي جليلي رو به عنوان وزير امور خارجه كابينه شان معرفي كردند. مثل اينكه راسته كه مثل جليلي خطرناكه. بايد بيشتر فكر كرد تو اين چند روز. شايد رضايي يا ولايتي گزينه بهتري باشن. (1427040) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۰۲:۰۲
لیست مورد نظر برای کابینه تخیلی بود و تکذیب شد!!! (1429470) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۲۷:۴۹
مردم از خندههههههه! :)))))))) (1428957) (alef-10)
 
فرزین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۷:۱۵
زنده باد حکومت اسلامی به ریاست جمهوری سرهنگ قالیباف

نمیدونم چرا اسم قالیباف که میاد یاد داروغه شهر ناتینگهام می افتم
مالیاتاتون رو آماده کنید:)) (1425803) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۹:۲۵
من اسم روحانی می اد می ترسم چون صداقت ندارد و با روش بازی روانی می خواد کارش رو پیش ببرد اون از قضیه عارف که همش ادعا می کرد عارف به نفعش کنار می ره و عارف رو تو عمل انجام شده قرار داد و بنده خدا عارف هم همش تکذیب می کرد ولی دید روحانی از رو نمی ره بیخیال شد و مثال دیگه اش نسبت دادن تفکر گاز انبری خودش به قالیباف بود البته ایرادی نمیشه گرفت چون روحانی تمام سوابقش نظامی و امنیتی هست برای همین جز این روش ها راه دیگری بلد نیست
ایشون در سال 78 هم معترضین رو اوباش نامیدن و دستور سرکوب دادن که تاوانش رو نیروی انتظامی و شخص لطفیان به عنوان فرمانده داد درلینک زیر سخنرانی کامل روحانی در 23 تیر 78 رو بخوانید
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8604130429 (1427056) (alef-10)
 
سمیه
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۷:۳۰
امیدوارم اصولگرایان خودخواهی را کنار بگذارند و به نفع قالیباف کنار بکشند (1425807) (alef-1)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۶:۱۰
بازم عقب تر از اصلاح طلبان هستند,به نظر سنجی های بی اعتبار دل خوش نکن (1426169) (alef-10)
 
کنجکاو
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۱۱
هرچقدر که روحانی رو بیشتر تخریب کنین ما در انتخاب به روحانی مصمم تر میشیم.

زنده باد روحانی. (1425813) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۰:۵۸
روحانی خودش با سوابق نظامی و امنیتی بلد هست چه جوری شما رو جو گیر کنه نیاز به تخریب نیست شما با همین جوگیری جلو برید ببینیم به کجا می رسید (1427066) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۰:۳۴
با سلام

در تعجبم معدود افرادی که دور افرادی مثل جلیلی را می گیرند به چه علت از خواب جاهلیت بیدار نمیشوند؟

8سال پیش چه کسی فریاد ولایت را میزد؟
احمدی نژاد

8سال پیش چه کسی حرف از گفتمان انقلاب را میزد؟
احمدی نژاد

8سال پیش چه کسی استفاده ظاهری و شعاری از شال بسیجی را داشت؟
احمدی نژاد

8سال پیش چه کسی وعده و وعیدهای آرمانی را میداد؟
احمدی نژاد

8سال پیش چه کسی................................؟


به خدا قسمتا ن میدهم آیا اینها بیشترین شباهت را با شخصیت آقای جلیلی نداره؟

این یک حقیقت بدون تعصب هست که تمام این افراد به جز روحانی و رضایی و ولایتی آدمهای مزور و خامی هستند اما فرصت آزمونِ خطا دگر گذشته است.

انتخابی دست داشته باشیم با انتخاب ججت السلام حسن روحانی یا دکتر محسن رضایی.

ان شاء الله زنده باشین (1427864) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۱۸
ـ آقای مهندس شما چه برنامه ای برای اداره کشور دارید؟
ـ تشکیل دولت ضد تورم
ـ دولت ضد تورم یعنی چه؟
ـ یعنی دولتی که دستش را از جیب ملت بیرون بکشد.
ـ برنامه شما برای کاهش بیکاری چیست؟
ـ مهار تورم
ـ برنامه شما برای جلوگیری از سقوط ارزش پول ملی چیست؟
ـ مهار تورم
ـ برنامه شما برای بهبود روابط بین المللی چیست؟
ـ مهار تورم
ـ نظر شما در مورد دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟
ـ مهار تورم
ـ آقای مهندس، سؤالم را تکرار میکنم: نظر شما در مورد دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟
ـ آها، بله. فروکاستن جمهوری اسلامی به دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب ظلم به انقلابه.
ـ ولی همه کشورهای پیشرفته دنیا دارای سیستم حزبی هستند.
ـ همه آنها دارای دولتهای ضد تورم اند. ولی ما دولت تورمی داریم.
ـ چه ربطی داشت؟!
ـ ربطش را از کسی بپرسید که میگوید قانون اساسی ما، منشور حقوق بشر سازمان ملل است.
ـ باز هم ربطی نداشت!
ـ شما چرا وقتی من جواب میدهم به دیوار نگاه میکنید؟ من که رئیس جمهور بشو نیستم ولی فقط این را میدانم که همه چیز به تورم ربط دارد. (1425814) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۲:۵۴
ای ول! ایشان با تغییر دادن وزیر اقتصاد، نرخ تورم جهانی را مهار می نمایند!!! (1426636) (alef-10)
 
ماهور
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۲۳
کار آقای عارف در کناره گیری واقعا ستودنی بود. به امید پیروزی روحانی و رفتن تندروی از کشور. (1425815) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۲:۲۸
روحانی خودش اصل تندروی هست گول ظاهرش رو نخور سوابق ایشون فقط خلاصه میشه به سوابق نظامی و امنیتی در لینک زیر هم سخنان ایشون که به ظاهر معتدل هستن!!! و در 23 تیر 78 معترضین رو اوباش نامیدن بخون
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8604130429 (1427076) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۴۶
ـ آقای دکتر شما اصلاح طلب هستید یا اصولگرا؟
ـ بنده فراجناحی هستم.
ـ یعنی هم اصلاح طلب هم اصولگرا؟
ـ خیر. بنده فراجناحم.
ـ یعنی نه اصلاح طلب نه اصولگرا؟
ـ خیر. عرض کردم بنده فراجناحم.
ـ پس احتمالا اصولگرای اصلاح طلب یا احیانا اصلاح طلب اصولگرا محسوب میشوید.
ـ عزیز من چرا متوجه نمیشی شما؟ این حرفها رو تو گوشی دارن به شما میگن؟ این حرفها مال بی سوادهاست. شما که با سوادی تصحیح کن. بنده فراجناح هستم.
ـ پس چرا جناح اصلاح طلب قصد حمایت از شما را دارد؟
ـ خوب بنظر میرسد که اصلاح طلبان بیش از اصولگرایان، فراجناحان را دوست میدارند.
ـ اما خود شما هم بارها به ارتباط تنگاتنگی که با هاشمی و خاتمی دارید، اذعان کرده اید.
ـ بله. درکل فراجناحان نیز، اصلاح طلبان را بیش از اصولگرایان دوست میدارند. البته این موضوع خدشه ای به فراجناحی بودن وارد نمیسازد. ضمن این که خود آقای هاشمی هم یک فراجناح است نه یک اصلاح طلب.
ـ علاوه برهمه اینها، صحبتهای شما نیز به گفتمان اصلاح طلبان نزدیکتر است. مثلا در مورد آزادی، حقوق زنان، نداشتن زندانی سیاسی، بی طرفی رسانه ملی و... صحبت میکنید. همین دیروز هم در ساری صحبت از توسعه سیاسی و ادامه راه خاتمی کردید.
ـ بله. در واقع فراجناحان، گفتمان اصلاح طلبان را بیش از اصولگرایان میپسندند. اما به هرحال در دولت یک فراجناح، از نیروهای شایسته همه جناح ها استفاده خواهد شد. (1425822) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۳:۵۸
با اینکه قصد رای به روحانی را دارم اما قشنگ نوشتی. (1426218) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۴:۱۲
به نظرم بیشتر تبلیغ بود ولی برای بقیه کاندیدا بیشتر تخریب و مسخره کردی نکنه شما از ستاد روحانی هستی؟ (1427095) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۱۳:۳۶
اي ول.. اون قسمت كه تو گوشي بهش ميرسونه و بي سوادا خيلي با حال بود خيلي خنديدم.
(1430703) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۵۸
تازه از تنور دراومده دارم میخونمش.واااااااااای.
درود بر کاندیدای اصلح. (1425824) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۹:۲۰
ـ آقای دکتر، شما به چه دلیل خود را شایسته ریاست جمهوری میدانید؟
ـ چون اقتصاددان هستم.
ـ خوب بفرمایید که عضو هیات علمی گروه اقتصاد کدام دانشگاه هستید؟
ـ هیچ دانشگاهی
ـ اصولا چند سال سابقه تدریس در رشته اقتصاد دارید؟
ـ هیچی
ـ چند مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسانده اید؟
ـ دوست عزیز چرا سؤالات شما جهت داره؟ اگه بگم ریا میشه.
ـ تاکنون چند کار تحقیقاتی در زمینه اقتصاد انجام داده اید؟
ـ 1. تز کارشناسی ارشد، 2. تز دکترا، 3. بیست سال است که اقتصاد ایران را مطالعه میکنم حالا شما میخوای باورکن میخوای باور نکن
ـ شما که مدعی هستید راه نجات اقتصاد ایران را میدانید چرا تاکنون با دولتها در میان نگذاشته اید؟
ـ فرمان باید دست خودم باشد.
ـ شما تجربه ای از مدیریت اجرایی هم دارید؟
ـ سپاه را در زمان جنگ بنده اداره کردم و به باکری ها من دستور حمله میدادم. حتی قالیباف ها و جلیلی ها را بنده ساختم.
ـ آقای دکتر، برای حل معضل تورم و بیکاری چه میکنید؟
ـ از منحنی فیلیپس استفاده میکنم.
ـ منحنی فیلیپس یعنی چه؟
ـ منحنی فیلیپس همون چیزیه که فرق منو با غرضی که فکر میکنه برای کاهش بیکاری باید تورم رو پایین آورد، نشون میده. حالا دیدید اقتصاددان هستم؟
ـ آقای دکتر در مورد یارانه سبز که شما و دکتر قالیباف مطرح کرده اید، توضیح دهید.
ـ یارانه سبز رو اول من گفتم. این قالیباف نامرد از من دزدیدش.
ـ آقای دکتر، چرا آن مناظره تحقیر آمیز را تا پایان تحمل کردید و حاضر به تحریم سؤالات تستی نشدید؟
ـ چون من خیلی صبور هستم. این را همه میدانند.
ـ یعنی دقیقا چقدر صبور؟
ـ آنقدر صبور که سه دولت ناکارآمد را تحمل کردم و علی رغم این که راه نجات اقتصاد کشور را میدانستم، تاکنون دم بر نزدم و منتظر ماندم تا فرمان به دست خودم بیفتد.
ـ البته شما 4 سال پیش هم هشدار دادید و میتوان گفت تنها اصولگرایی بودید که به موقع متوجه ویرانگری های احمدی نژاد شدید و از او حمایت نکردید.
ـ بله بله. ولی من الان داشتم صبور بودن خودم را به رخ میکشیدم و ترجیح میدادم که شما هم این موضوع را یاداوری نمیکردید!
ـ خوب اگر امسال هم فرمان به دستتان نیفتد چه میکنید؟
ـ باز هم صبر پیشه میکنم.
ـ ولی خودتان بارها تاکید کرده اید که دیگر نباید وقت ملت ایران را تلف کرد.
ـ خوب پس زحمت بکشند به من رای بدهند تا بیش از این وقتشان تلف نشود.
ـ یعنی احیانا قصد ندارید برنامه های اقتصادی خود را که این همه به آنها افتخار میکنید در اختیار فرد پیروز بگذارید تا اقتصاد کشور نجات یابد؟
ـ همانطور که گفتم این برنامه ها فقط در صورتی جواب میدهند که فرمان دست خودم باشد! (1425827) (alef-1)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۷:۳۵
خوشم اومد معلومه خیلی عمیق به تبلیغات و اظهار نظرها نگاه می کنی در مورد همه کاندیدا قشنگ نوشتی (1426588) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۵:۲۲
جالبه نمره ای که به اشون کارشناس ها تو مناظره اقتصادی دادند از همه پایینتر و در سطح جلیلی بود.تیم اقتصادی شون تا حدویدی ناشناسه و تیم دکتر عارف و به خصوص ولایتی به شدت برتری نسبت به ایشون. (1426726) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۰:۰۳
امیر آقا خودت به کی رای میدی؟ مطالبت با حال بودن (1426784) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۶:۱۴
به نظر شما رای نویسنده این مطالب به چه کسی خواهد بود؟ ضمنا شوخی با دکتر عارف رو از دست ندید. متاسفانه با فاصله زیاد از این کامنتها منتشر شده و لازمه برای یافتنش خیلی پایین تر بروید...

راستی باحالی از خودتونه.... (1427113) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۶:۰۶
به نظرم شما طرفدار دکتر روحانی هستید... چون انتقاد خاصی از ایشون نکردید و البته که انتقاد چندانی هم به ایشون وارد نیست. (بر خلاف افرادی چون جلیلی)

زنده باد اصلاحات، زنده باد عارف، زنده باد روحانی (1428660) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۲:۵۱
فوق العاده بود.. (1427183) (alef-10)
 
مرجان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۹:۲۳
مخاطب فيلم ديشب روحاني قشر متوسط به بالا بود ديگه.

اگر اين دو اجماع نميكردند من كه راي نميدادم. ولي الان به روحاني راي ميدم (هرچند سوتفاهم نشه،‌من جزو قشر متوسط به بالاي جامعه محسوب نميشم)

من دور اول به روحاني راي ميدم. دور دوم به اونكه جليلي نيست (اگر روحاني نره دور دوم) (1425829) (alef-1)
 
fotros
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۰:۰۲
منم دور اول به جلیلی رأی میدم
دور دوم هم به جلیلی رأی میدم (1426609) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۳:۱۰
دور سوم هم به جلیلی رای بده. (1426902) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۷:۱۱
كه باز همين بلاي فعلي رو سر كشور بياره!! (1427218) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۲:۴۶
و البته اگه جلیلی در حد دور دوم باشه. که ظاهرا نیست. (1426634) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۰۷:۰۵
رای بده فقط 8 سال دیگه نگی جلیلی خوب بود ولی حلقه انشعابی یا افطرایی یا ...نگذاشتن کار بکنه. (1427954) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۹:۵۵
هنور سایت الف میگه قالیباف در صدر هست. باور کنید روحانی با رای بسیار بالاتری در صدر است و احتمالا در دور اول پیروز شود. اصولگرایان باید جلیلی رو بکشید کنار اگه میخواهید پیروز شوید. (1425830) (alef-1)
 
شاندیزی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۸:۳۹
اگه واقعا میان مردم باشی مییفهمی که قالیباف با فاصله زیادی در صدره و همچنان پیشتاز.
شک ندارم و مطمئنم که قالیباف رئیس جمهوری بعدی است (1426262) (alef-10)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۱:۴۳
شاید تو شاندیز و طرقبه که شهر خودشه اینجوره اما جاهای دیگه نیست (1426626) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۶:۳۴
این نظر شماست ولی به زودی مشخص میشه (1427118) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۳:۴۴
داداش تهرانم اضافه کن به لیست طرفداران .
مگر کور باشن کسایی که اینهمه ابادانی و خدمت رو نبینن و دنبال لوده گری یکسری ... باشن !!! (1427187) (alef-10)
 
محمود ک
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۰:۲۲:۵۴
دوست عزیز تهرانی ها خیلی باهوش تر ازین حرف هستن. فرق شهرداری (اونم تهران) با رییس جمهوری خیلی زیاده!!! (1431035) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۰:۱۵
دوباره نظرسنجی تخیلی!!
بابا ولایتی بعد از مناظره به صورت گازانبری صعود داشته و حداقل از قالی باف و جلیلی بالاتره (1425839) (alef-1)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۹:۳۳
دوسته عزیز حقیقت اینه که نظر سنجی ها ایندوره واقعا غیر قابل اعتماد هستند.چون مردم هنوز اکثرا(طرفداران اصولگرایی و مستقل ها) تصمیم قطعی به کاندید خاصی ندارند.طرفداران اصلاحات هم بعد رد صلاحیت هاشمی به شدت دم از تحریم میزنند. (1426871) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۰:۲۵
ببخشید این نظرسنجی هایی که قالیباف همش در صدره میشه بگین کجا برگزار شده؟ (1425840) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۵:۴۷
محل شهرداری تهران ظاهرا (1426395) (alef-13)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۹:۰۶
عزیزم شما واقعا خودتو به اون راه میزنی؟
این نظز سنجیها در سطح کل کشور برگزار میشه نه بین تو و دوستات
حتی کاندیدها بر طبق همین نظرسنجی ها کناره گیری میکنند
هرچی میکشیم از بی سوادیمونه (1426418) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۳:۳۲
تاکنون همه مناظره ها با صدر نشینی قالیباف همراه بوده است چرا نیمخواهید این را باور کنید زنده باد قالیباف چهره موفق در عرصه های مختلف مدیریتی (1426450) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۴:۵۹
والا این نظر سنجی که شماها می فرمایید ما اینهارادرمیان عموم مردم نمی بینیم (1426565) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۷:۴۷
انشالله در روز چهارشنبه خواهید دید البته اگر به سایتش هم سر بزنی می بینی که عکس ها گذاشته شده است (1427130) (alef-10)
 
مممممممم
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۸:۳۳
تو خونه خود قالیباف از همسر وفرزندانش (1426680) (alef-13)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۷:۳۳
این دیگه فکر کردن نداره. بین خودشون برگذار میشه (1426853) (alef-10)
 
سحر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۱:۱۲
عجب...این نظر سنجی دقیقا کجا انجام شده ؟
این روزآ هی میگن طبق نظر سنجی اما نمیگن کجا بوده !
بگین ما هم بریم شرکت کنیم. (1425845) (alef-1)
 
از بندرعباس
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۱:۴۵
من طرفدار روحانی هستم ولی اقای ولایتی رایش در بین اصولگراها بیشتره من با هر کی صحبت میکنم از طرفداران قالیباف و جلیلی میگن که به ولایتی متمایل تر شدن البته شاید منطقه ما اینطوری باشه (1425851) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۸:۵۰
عزیزم هر کسی منظورت اطرافیان هست؟ ولی کشور خیلی از اطرافیان شما بیشتر هست!! (1427145) (alef-10)
 
محمد-خراسان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۱:۵۳
با سلام
دموکراسی خواهی یک فرایند است و ما ناگزیر هستیم گام به گام حرکت کنیم.
از رفتار و منش اصلاح طلبانه جناب دکتر عارف تشکر می کنم و از همه ی دلسوزان این کشور می خواهم برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار در مدیریت اجرایی کشور، همراه با دکتر روحانی به سوی کشوری آبادتر و آزاد ر حرکت کنیم.
درود بر اصلاحات، درود بر اعتدال، درود بر دکتر روحانی (1425854) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۱:۵۷
روحانی رفت برای تیم ملی!
اگر عارف را به عنوان معاون اول معرفی کنه، همون دور اول کار را تموم می کنه. (1425855) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۱:۵۸
كسي كه بخواهد واقعا براي مملكت كار كند حتما نياز نيست هر روز با خود مردم درباره مشكلاتشان صحبت كند هر چند اين كار خوب است احمدي صحبت ميكرد براي مملكت چه كرد؟؟به همه استانها و شهرها چندين بار مسافرت كرد اما براي مردم چه كرد؟ (1425856) (alef-1)
 
مانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۲:۲۵
ظاهرا تا به حال به کارگرانی که در همان محله های مرفه نشین در آمد و شد هستند دقت نکرده اید.کسانی که نانشان را از همان محله ها در می آورند و جزیی از خدم و حشم برادران و خواهران مرفه اند.
روحانی چه به آنان دقت کرده باشد و جه نه،این تغییری در واقعیت موجود ایجاد نمیکند.
با انکار واقعیت به خود و جامعه خیانت نکنیم،مردمان را غم نان و آب است (1425859) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۲:۴۲
امیدوارم ولایتی هم دست از لجبازی بردارد و طبق عهدشون به نفع قالیباف کنار بکشد تا جیهه اصول گرایان قوی بشود (1425862) (alef-1)
 
abbas
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۰۴
تا آقای روحانی هست چرا به نفع قالیباف؟ نظرات دکتر ولایتی به آقای روحانی بسیار نزدیکتر است (1426592) (alef-10)
 
حسن صمدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۸:۰۰
لجباز قالیباف و جلیلی هستن که کناره گیری نمیکنن ... (1426858) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۰:۴۸
قالیباف باید به نفع ولایتی کناره گیری کنه یا ولایتی به نفع قالیباف !!!!

تفاوت ارای ایندو رو تشخیص نمیدین واقعاااااا؟ (1427866) (alef-6)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۹:۴۸
شتر در خواب بیند پنبه دانه دکتر ولایتی چه ربطی به قالیباف داره؟هیچ نقطه نظر مشترکی با هم ندارند لطفا جو الکی ندید (1429342) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۱:۴۳
اگر توی این مملکت زندگی میکنید باید بدونین حداد و ولایتی و قالیباف با هم اعتلاف کردن .پس حتما یه ربطی به هم داشتن نه؟!!!!! (1431698) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۳:۰۵
الف فیلم بقیهٔ کاندیدا هم انقدر با دقت دیدی؟دشمنی بسه. رای ما آقای روحانی. (1425865) (alef-1)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۳:۴۱
درود بر عارف.از روحانی به شدت حمایت می کنیم.زنده باد اصلاحات. (1425871) (alef-1)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۱:۳۴
به نظر بنده عده ای از اصولگرایان بدشان نمیآید که با رای آوردن اصلاح طلبان در این دوره درصدی از مسئولیتهای مشکلات فعلی را نیز به گردن آنها بیندازندو شانس حضور دوباره در صحنه را در سالهای آتی از دست ندهند (1428393) (alef-10)
 
محمد عظیمی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۳:۵۹
برای تخریب روحانی کم نگذارید یه وقت!!!! چرا عبرت نمی گیرید شماها؟؟ از تخریب هاشمی و خاتمی چه چیزی عایدتان شد که حالا از تخریب روحانی می خواهید بدست آورید؟!! (1425876) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۴:۰۱
دقت کردید که در طول فیلم توی ماشین کمربندشون رو نبسته بودند؟؟!!!!


ای بی قانون مدار!! (1425878) (alef-1)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹:۲۹
حالا شما خودت کمربندتو بستی؟ (1426117) (alef-10)
 
faraz
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۲:۳۷
همچنین آقای دکتر جلیلی در جاده بین راهی کمربند عقب را نبسته بود. بنده خودم یک بار در این مورد جریمه شدم پس این دبیر قانون مدار که ورود ممنوع را هم وارد نمی شود باید داوطلبانه جریمه را پرداخت کند. (1426542) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۴:۴۲
الف کاملاً مشخصه که روحانی رو اصلاً قبول نداری و به پیروزی قالیباف امیدواری.... (1425882) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۲:۳۰
منم موافقم. این نظرسنجی ها منبع درستی نداره؟ از کجا معلوم راست میگن؟ (1426050) (alef-6)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۱:۲۰
چرا ما این نظر سنجی ها رو نمیبینیم که توش شرکت کنیم؟ (1426132) (alef-6)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۹:۴۷
عزیزم شما واقعا خودتو به اون راه میزنی؟
این نظز سنجیها در سطح کل کشور برگزار میشه نه بین تو و دوستات
حتی کاندیدها بر طبق همین نظرسنجی ها کناره گیری میکنند
هرچی میکشیم از بی سوادیمونه (1426420) (alef-13)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۱:۳۳
شما منبع و سایتشو بگو ما هم شرکت کنیم,ما هم جزیی ا ز سطح کل کشوریم (1426800) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۴:۲۵
عجب! نمی‌دونستم که آقای حداد چون رأی نداره کناره‌گیری کرد! راستی نمی‌دونستم که عارف به خاطر نظر خاتمی کناره‌گیری کرد! عجیب... (1426911) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۴۳:۱۹
کاش سایت الف همینجا یه نظر سنجی می کرد و منصفنه نتیجه را در معرض دید قرار می داد. فکر جالبی نیست؟؟؟ (1430121) (alef-10)
 
مهندس بیکار
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۴:۴۸
....و همچنان فرافکنی های الف بر علیه آقای روحانی ادامه دارد.
البته به عنوان یک اصلاح طلب به شما و کلا جبهه اصول گرایان حق میدهیم که اینگونه آشفته و نگران شده باشید.
دیروز دکتر عارف نشون داد که بر خلاف خیلی از کاندیداها که هر روز صحبت از اتحاد میکنند اما در عمل چیزی مشاهده نمیکنیم، تشنه قدرت نیستند و مصلحت را بر قدرت نمایی ترجیح میدهند. وعده ما... 24 خرداد... پای صندق های رای و فقط دکتر روحانی. (1425884) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۵:۱۱
اين نظرسنجي شما مخدوش است و روحاني بالاتر از قاليباف و جليلي و... قرار دارد و از امروز آرا وي به سرعت رشد خواهند كرد.اين خط اين نشان. (1425887) (alef-1)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۵:۴۶
"""گفتني است خانه حسن روحاني و محل كار وي در جماران است. مسير خانه تا محل كار حسن روحاني را شايد كمتر از ۵ دقيقه بتوان طي كرد. جماران از مناطق خوش نشين پايتخت است. مردم اين منطقه از قشر مرفه تهران هستند. مردم اين منطقه در صف نان و شير كمتر هستند و بعيد است اهل خيابان باهنر و جماران وقتي دور هم جمع مي شوند از گراني ها بنالند و از اينكه حقوقشان كفاف روزهاي آخر ماه را نمي دهد گلايه كنند."""

این یعنی روحانی به عنوان یک روحانی دروغ می گوید! (1425892) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۱:۱۵
بقیه جنوب شهر تشریف دارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خانه ی حداد رو در دروس دیدی؟؟؟؟؟؟؟؟خانه ی بقیه اقایون همه شمال شهره چی فکر کردی فقط فرقش اینه که روحانی مدیر فرهیخته کارامد و تواناست ما هم همین رو میخواهیم رییس جمهور ثروتمند همه را ثروتمند خواهد کرد و ان که فقیر بوده عقده ای میشه و همه چیز رو دست خودش میگیره و ..... (1426528) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۴:۵۵
اولا اینکه تو 5 دقیقه هم میشه به مردم نگاه کرد و فکر کرد.
ثانیا کی گفته مردم نیاوران، همه مرفهند؟ اتفاقا بافت آنجا بسیار قدیمی و گاهی روستایی است.
ثالثا مردم مرفه هم از وضعیت فعلی نالانند. مخصوصا از خرابی بازار و محیط کسب و کار. (1426563) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۵:۵۱
خب ایشان به جاهای دیگر شهر هم سر زده اند، قرار نیست که فقط قیمت گوجه فرنگی سر کوچه شان را ملاک قرار بدهد!! (1426571) (alef-10)
 
رضوی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۵:۱۴
کاملا مشحصه که رویه روحانی فقط تخریب و یه مشت شعار..این آقا فکر کرده که بلا نسبت مردم دام هستن..بشین آقا..این جور ژستا مال دهه هفتاد و هشتاد بود..الان دیگه خدا رو شکر تجربه احمدی نژاد همه رو حسابی پخته کرده..دیگه این قیافه گرفتنا و طنازی ها جواب نمیده..والا بخدا..یه مشت قرطی می خوان بیان بشن رئیس ما بد بخت بیچاره ها.. (1427205) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۷:۱۲
جماران یه منطقه ی سنتی نشینه . و کسانی که محلی اونجا هستن مرفه بی درد نیستن . (1427900) (alef-6)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۰۸:۰۱
کسی که لباس روحانیت می پوشد اگر دروغ بگوید ابروی روحانیت را برده.غیر از اقای روحانی هیچ روحانی دیگری دروغ نگفته؟ (1430032) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۶:۰۶
این مراکز نظر سنجی کدام نهاد ها و سایتها می باشند تا حداقل اینجانب هم در آنها شرکت کنم و نظر دهم . باوجود اینکه حداقل روزی 5 ساعت در سایتهای مختلف سیاسی و خبرگزاریها هستم غیر از یک سایت انتخاب که آنهم آقای روحانی در صدر نظرسنجی هاست مورد دیگری نیافتم. (1425893) (alef-1)
 
هاشم
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۸:۵۲
خیلی بیکاریا کارو زندگی نداری شایدم مثل روحانی بالا شهری بی دردی .القصه عشق فقط جلیلی اما اگه نشد قالیباف بهتره از اوناییکه همه کس و کارشون لندن و.....داداش هرچی باشه فرمانده بهتر از خالی بنده (1426351) (alef-13)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۲:۴۱
عزیزم این نظر سنجی ها میدانیست و علمی نه اینترنتی و خود فریب
یکم بلوغ سیاسی پیدا کنید این حرفا برای یه پیره زنم زشته به خدا (1426444) (alef-13)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۰۷
زنده باد عارف
لازم نبود اسم کسی را بیاورد. انشاءالله همه اصلاحطلبان به آقای روحانی رای خواهند داد. (1425902) (alef-1)
 
1360
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۲۴
امیدوارم حسن روحانی که مدیری شناخته شده و تایید شده از طرف عقلای مملکت هست رای بیاره
مردم اگر بپای صندوق بییایید دیگر اجازه نمیدهیم انحصار طلبها و چاپلوسان سر کار باشند و کاری جز اشکال در کارمردم ایجاد نکنند (1425905) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۲۵
ای چند خط آخری خیلی جالب بود واقعا دمت گرم الف (1425906) (alef-1)
 
گلفام
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۲۸
چرا ولایتی اینقدر ضعیف وارد شدن

خیلی پتانسیل دارن که هنوز استفاده نشده

یه سایت فعال هم ندارن که اخبار بده عضویت آسون داشته باشه

من خیلی نمی شناختمشون اما شاید باورتون نشه که فقط همینه که میتونه تغییر ایجاد کنه

روحانی بیاد باز جنگ داخلی میشه، حسسسسسسسسم میگه ولایتی بیاد 4 سال دیگه جای خوبی هستیم، اصلاح طلبا هم خوبن ولی دعوا میشه

ایران آباد باش (1425907) (alef-1)
 
هموطن-اصولگرای معتدل
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۱۰:۳۵
سایت های دکتر ولایتی:

www.velayati.ir

www.velayati92.com (1430682) (alef-10)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۳۹
یعنی واسه وزارتخانه عریض و طویل اطلاعات سخت است منشا پیامک دروغ را پیدا کند یا به صلاح است که پیدا نکند؟ (1425909) (alef-1)
 
احمدي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۷:۴۳
واقعا متاسفم از اظهار نظرات غلطي مثل اينكه مردم خيابان جماران و باهنر گرسنه نيستند اگر در همه موارد اينگونه قضاوت كنيم وامصيبتا . بايد پناه برد به خداوند (1425910) (alef-1)
 
فقر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۹:۳۲
چرا عزیزم
همه می تونن گرسنه باشن
آقازاده ها هم می تونن باشن
اوباما هم می تونه یاشه
بیل گیتس هم می تونه باشه
درسته اون منطقه خونه بالای متری 10 میلیونه ولی کسی که خونش میلیاردی میرزه هم می تونه گرسنه باشه !!!!! (1426355) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۸:۱۳
من نیاوران خونم و ۱ میلیارد می ارزه! الان ۱ میلیارد می ارزه اون موقع که خریدم اینجا رو ۱۸ سال پیش (این محلی که ما ساکنیم) هنوز حالت نیمه روستا شهری داشت، اما حقوقم یه حقوق دولتی مثل خیلی از مردم قبلا کفاف میداد الان نمیده، خونه ۱ میلیاردی رو نمیتونیم بخوریم که! (1427042) (alef-10)
 
فقر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۳:۱۰
قربونت برم عزیزم خونه 1 میلیاردیتو بفروش بیا پیش من شهر ری متری 800

هزارتومن خونه بخر باقی پولشم بزار بانک سودشو بگیر اونقدر بخور که دیگه

دلت خوردنی نخواد !!!!

به خدا آدم نمی دونه دردشو به کی بگه !! طرف خونش یک میلیارده میگه

خونه رو که نمیشه خورد !!!!!!!! موندم چه جوری روش شده نظر بده !!!!! (1428403) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۰:۴۸
شما هم خونت رو توی شهر ری بفروش برو در مناطق محروم باقی پولت رو بزار بانک سودشو بخور (1433076) (alef-13)
 
سهيلا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۹:۴۷
صدا و سيما مييييلي به اندازه همه اعضاي شوراي نگهبان و وزرتي اطلاعات و مسكن و... از از جليلي حمايت ميكند تكذيب كنند يا نكنند مردم واقعيتها را ميبينند. (1425927) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۰:۳۵
الان جلیلی کنار میکشه، البته به نفع هیچکس.
بعد قالی باف به نفع ولایتی میکشه کنار. (معاون اول میشه با اختیارات)
آخرشم روحانی رئیس جمهور میشه.

نوستراداموس، سال ها قبل از فتنه 88 (1425936) (alef-10)
 
نوید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۰:۴۹
هه خنده داره الان دیگه قالیباف باید با جلیلی برای دومی بجنگه روحانی دیگه صدر و گرفته(قبل از انصراف عارف هم صدر بود) (1425938) (alef-10)
 
اقبال
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۰:۵۲
با این نظر سنجی ها احساس می کنم که یامن در ایران زندگی نمی کنم یا اینکه سایت های نظر سنجی از موجودات خیالی پرس و جو می کنند (1425939) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۱:۲۱
انصاف داشته باشید در بیان مطالبتان منزل ایشان در منطقه ولنجک است اما در همان منطقه هم میتوان انسانهای دردمند دید که باسیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند انسانهای که از قدیم در آن مناطق بوده اند اما درامد زیادی ندارند چرا همه فکر میکنند در بالا شهر یا مناطق 1 و 2 فقیر نداریم لطفا در دفعات بعد که به آن مناطق رفتید بهتر نگاه کنید تا فقیران آن مناطق را هم ببینید (1425942) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۱:۲۹
چرا چرت و پرت مینویسین ؟ چرا عادت کردین مردم رو جیگر قرض کنین؟ شما کجا زندگی میکنین؟ تو رو خدا سرتون رو از برف بیارین بیرون (1425943) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۱:۵۶
نامزدهاي محترم رياست جمهوري با بزرگ نمايي قدرت دشمن مردم را بي جهت از تحريم ها نترسانند. اولاراهي را که تا اينجا آمده ايم هيچ گاه هموار نبوده است.
ثانيا ايران سرزمين وسيعي مي باشد و از ظرفيت و استعداد بالايي برخوردار است و از سوي ديگر به عنوان قدرت تاثيرگذار منطقه اي شناخته شده فلذا با درايت مسئولين و روحيه بسيجي ملت تحريم هاي آمريکا نه تنها تاثير جدي نخواهد گذاشت بلکه به فرصت براي نظام نيز تبديل خواهد شد. (1425946) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۰۳
الف جان مچ گیری نکن! اینها مگر غیر از بالای شهری ها مردم دیگری را می بینند! البته به اصطلاح خودشان نخبگان جامعه! (1425948) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۰۹
برعکس آقای عارف که تصویری اخلاقی از خودش به جا گذاشت و نشون داد که قدرت طلب نیست آقای قالیباف در دو بزنگاه نشون داد که برعکس ژست اصولگرایی اصلاً به اصول اخلاقی پایبند نیست و براش هدف مهم تر از وسیله است: اول که بعد از شنیدن ثبت نام هاشمی شروع به انتقاد شدید از ایشان کرد ، بعد هم در مناظره با آقای ولایتی که هم پیمانش بود اونطور غیر اخلاقی برخورد کرد و یه چشمه احمدی نژادی هم با آقای روحانی قصد پیاده کردن داشت که البته با جواب روحانی تیرش کمونه کرد و به خودش خورد... اتفاقاً فکر می کنم شخصیت آقای قالیباف از بعضی جهات به آقای احمدی نژاد کاملا نزدیکه ، دلیل دعوای این دو نفر هم یکسانی بعضی خصوصیاتشونه...... (1425949) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۲۱
با اینکه قالیباف رو دوست دارم.
ولی مطلع هستم هم از شهر و روستا و هم نظرسنجی اینترنتی و رسانه ای...

اول روحانی است و بعضی جاها عارف.
سپس رضایی و بعد قالیباف.
پس چرا مردم را حساس میکنید که سر لج پای صندوق نیان؟!! (1425952) (alef-10)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۲۹
نه که بقیه آقایان در پایین شهر زندگی میکنن؟
طبق مقاله ای که در یکی از سایت ها منتشر شده بود آقایان قالیباف،رضایی و جلیلی در لویزان (شیان)و دیگران نیز در مناطق بالای شهر زندگی میکنند که هیچ ایرادی هم ندارد.
رییس جمهوری که از عهده خرج و مخارج زندگی خودش بر نیاید همان بهتر که رییس جمهور نشود.
به امید پیروزی آقای روحانی و استفاده از سرمایه های انسانی در دولت خود همچون دکتر عارف. (1425953) (alef-10)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۲۹
تحلیل و نظرات شما راجع به آقای روحانی به شدت جانبدارانه است.از شما بعید است . به نظر اکثر مردم هم قالیباف و هم جلیلی افت کرده اند ولی ولایتی اوج گرفته است. (1425954) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۴۶
کاملا جهتدار و به نفع قالیباف!
اولا تا اون جا که من دیدم رای ولایتی رشد داشته و قالیباف افت! این مراکز معتبر شما معلوم نیست از کجا حقایق جامعه رو انکار میکنن!
ثانیا رایجلیلی بیشتر از این هاست.
ثالثا صدا وسیما دیشب شدیدا فیلم روحانی رو مورد سانسور و دستکاری قرار داده بود. نسخه اصلی فیلم تو سایت روحانی هست. فکر کنم اگر هم قرار بود در مورد فیلم روحانی بگین باید اینو میگفتین! نه ایراد های خاله زنکی!!
رابعا بین فیلم روحانی و ولایتی دیروز فیلم ولایتی بهتر بود. و هیچ نامی ازش نبردید!
الف هم تبدیل به صدا سیمایی شده برای خودش! فقط به جای چلیلی از قالیباف حمایت میکنه!!! (1425959) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۳:۴۴
نامزدهاي اصلاح طلب با چه رويي در مناظره هاي تلويزيوني که نظام در اختيارشان گذاشته از اصحاب فتنه با تعريف و تمجيد نام مي برند و حتي دفاع نيز مي کنند. واقعا متاسف هستيم که ادعاي رياست جمهوري دارند ولي شکستن حرمت نظام و امام حسين(ع) برايشان مهم نيست. مطمئن باشند که در دل ملت جايي ندارند چرا که اين کارشان توهين به ملت آفريننده 9 دي 88 است. (1425965) (alef-1)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۸:۴۸
اندکی صبر,سحر نزدیک است..
شما اگه 4 روز صبر کنی میفهمی تو دل ملت جا دارند یا نه (1426349) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۵:۵۷
واقعا باورتون شده کار اصلاح طلبا بود اون کارا یا کار بسیجیای تندرو برا تخریب اصلاح طلبا.مگه ندیدی احمدی مقدم گفت شکستن شیشه ماشینا و... کار بچه های یگان ویِه بوده و خسارتشو دادیم.ها ها ها (1426396) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۶:۵۷
خجالت بکش! 8 سال مملکت رو با تیم احمدی-مشایی به فلاکت کشوندین بس نیست؟! از آقای توکلی یا مطهری یا لاریجانی بپرس تا بهت بگن چند صد مورد بی قانونی این آقایان رو در این 8 ساله. شما به هر کی میخوای رای بده ولی خواهشن عبرت بشه برات که به این دار و دسته فکری رای ندی.

آقای روحانی و قالیباف و ولایتی و رضایی به فکر مردم نیستن و تیم فتنه شناس جبهه پایداری و دوستانشون فقط به فکر مردمه؟!! (1426582) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۳:۵۱
پاراگراف آخرو خوب اومدی. شاید با توجه به اینکه آن منطقه در دامنه کوه قرار دارد منظور از چهره عبوس، چهره افرادی است که به سختی سر بالایی را طی می کنند. عبوس نیست خستگی و جدیت است. (1425968) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴:۴۹
معلومه عین سرمقاله دیروز کیهان شما هم هیچ خوشتون نیومده از اجماع اصلاح طلبان...
اما انشالله و به یاری مردم فهیم کشورم، با رای به روحانی کشور به مدار اعتدال و عقلانیت باز میکرده!!

انشالله (1425979) (alef-1)
 
mh
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴:۵۶
زنده باد ائتلاف عارف و روحانی ، پاینده باد اداره کشور با تدبیر و عقلانیت (1425981) (alef-6)
 
نجف ابادی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴:۵۷
اصولگرایان دیگه شانس زیادی ندارند.روحانی دور دوم پیروزه. (1425982) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۵:۰۲
الف عزیز این نظر سنجی فکر کنم از ستاد آقای قالیباف گرفته شده .دور و بر ما ها ایشون رای بالایی ندارند.با جریانات اخیر دکتر رضایی ودکتر روحانی فینالیست انتخابات خواهند بود.این همه قالیباف ،قالیباف نکن خواهشا .4سال پیش هم همین کارارو کردین من که یادمه شما رو نمیدونم.؟ (1425983) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۵:۲۵
ببین کار به کجا رسیده مردم محله جماران هم صداشون در اومده بعد اصولگراها مدعی اند همه چی ارومه (1425987) (alef-10)
 
علیپور
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۶:۱۳
انشاالله اقای ولایتی هم انصراف بدهند تا مردم راحتر بتوانند فرد اصلح را انتخاب کنند
در ضمن حتی اگر اقای روحنی به دور دوم بیایند رای 4 نفر اصولگرا یکجا به اقای قالیباف میرسد و این یعنی اقای قالیباف را از الان ریسجمهور بدانیم
تنها در صورتی که اقای رضایی به مرحله دوم برسند هم رای اصولگراها و هم رای اصلاح طلبان را دارند و ممکن است بتواند قالیباف را شکست دهند (1425991) (alef-10)
 
دوست
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۵:۰۳
ولایتی اصلح تره شما از رو احساسات و جهل انتخاب کردید ، فقط ولایتی خداییش (1427289) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۶:۲۲
دوست عزیز
در خصوص بند آخر متن شما
نوشته شما گویای این است که شما هم بعضا افکار متوهمی دارید. این جمله از کجا آورده اید که اهالی جماران و باهنر کمتر در صف نان و شیر هستند. آیا شما آنجا زندگی می کنید ؟ اگر چنین است حمتا شما گماشته دارید و از وضع و خال و روز مردم پائین شهر وسط شهر و بالای شهر خبر ندارید!! فکر می کنید چند درصد مردم جماران مرفه هستند؟؟؟!!! در ثانی آیا مرفین هم از وضع اقتصادی فعلی راضی هستند و غم و غصه ای ندارند؟؟!! تورا به خدا قسم می دهم یا متنی ننویسید یا اگر می نویسد از روی هوا و هوس و تخریب هیچ بنی بشری نباشد. همیشه خدا را در نظر داشته باشید تا صداقت از سر و وضعتان ببارد.
موفق باشید (1425992) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۶:۴۰
اگر قرار بر کناره گیری هم باشه باید اصولگرایان به نفع کاندیدای اصلح مقبول کنار بروند/ شما که می گفتید ما دنبال صالح مقبول هستم نه اصلح نامقبول. حالا ما کاندیدایی داریم که هم اصلح است و هم مقبول یعنی دکتر جلیلی (1425993) (alef-10)
 
حمیدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۶:۴۵
با سلام
من که یه بار از خیابان باهنر نون خریدم . نونواییش مثل همه ی نونوایی ها بود ، مردمش هم همینطور . اتفاقا مردم محله جماران شاید ثروتمند باشن ، اما در عین حال اصیل و مذهبی هم هستند . (1425995) (alef-10)
 
اسی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۶:۵۱
آقای روحانی که ادعای اخلاق دارند هنوز به قدرت نرسیده شمشیرشان تیز کرده اند برای رقبا که در فیلمشان هم چندین با از لفظ نظامی و نظامی باید برود پادگان استفاده کردند خدا به داد برسد روزی که ایشان به قدذت برسند
روز مناطره هم که نذار بگم نذار بگم گفتنشان ما را یاد 4 سال پیش می انداخت
خدا خودش ختم بخیر کند (1425997) (alef-10)
 
کرمی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۷:۰۲
به اینده خیلی امیدوار شدم.درود بر روحانی. (1426003) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۷:۲۹
چرا روحانی کمربند نبسته بود؟! (1426005) (alef-6)
 
افشین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۹:۱۹
خوشم به هوشت من فقط دقت کردم چرا عمام را از سر برداشتند یعنی منظوری داشتند.... (1427851) (alef-6)
 
میم
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۷:۵۳
مگه بقیه آقایون نامزدها در همان مناطق خوش نشین و مرفه نشین تهران زندگی نمی کنند که حالا گیر دادین به محل زندگی آقای روحانی..... (1426009) (alef-6)
 
مُحِق
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۸:۴۹
مشترک گرمی!
توجه فرمایید
توجه فرمایید
به هیچ هنوان صحبت سر محل زندگی جناب روحانی نیست، داستان بر سر "اهالی عادی" محلات شمال شهر و بالأخص جماران و از اینجور حرفاست...
به قول اکبر عبدی: مُرَیَّد باشید... (1426265) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۷:۵۵
منظورت چیه الف؟ چی میخوای بگی؟ حتی افراد مرفه هم از شرایط کنونیث اقتصاد ایران و بی ثباتی اون سردرگم هستن. نیاز نیست که حتما در پایین شهر بگردی تا این کلافگی رو ببینی!!!
عارف هرچند اسم روحانی را نبرده . ولی کناره گبری ایشان به نفع روحانی هست. (1426011) (alef-10)
 
آسید محسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۸:۰۹
دکتر ولایتی رو دست کم نگیرید ، واسه خودش کلی طرفدار و حامی و رای داره انشاا... که خدا کمکش باشه و بتونه صادقانه و با هوش و درایت به هممون ( چه اصول گرا و اصلاح طلب و هر ایرانی دیگر ) خدمت کنه ، جلیلی هم باید بکشه کنار چون تجربه کاری آنچنانی و چشم گیری نداره ....
رای من به یک انسان نرمال و غیر افراطی (1426014) (alef-10)
 
ثقلین تالش
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۱:۰۰
دوستم باهات موافقم ، اینا خواهند فهمید که رای دکتر ولایتی طوفان خواهد کرد ... (1427249) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۴۶:۵۱
اون بنده خدا که مشکل قلبی داره !! (1428748) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۸:۱۱
در ۵ دقیقه هم میتوان افراد زیادی را دید. در ضمن عبوس بودن تنها به دلیل گرانی و وضع اقتصادی نیست. اتفاقا این روزها قشر مرفه عبوس ترند. مشکلات فرهنگی و سایات خارجی دل هر ایرانی را به در میاورد ربطی هم به مرفهی و فقیری نداره. من طرفدار روحانی نیستم ولی ترا خدا این تحلیله ؟!!!! (1426015) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۸:۱۳
امارتون نه منبع داره،نه روش درست و حسابی.
در حالی که کاملا بر خلاف امارهای اینترنتی است(میانگین سایتهای مختلف) و هم کاملا مخالف نتایج نهادهای دیگر.
اقای قالیباف به شدت ریزش رای داشته اند و همه مردم پی برده اند که عده ای قصد دارند با اوردن قالیباف فضا را به شدت پلیسی کنند! (1426016) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۸:۴۴
باا این کار شجاعانه و قابل تقدیر جناب دکتر عارف ان شااله پیروزی جبهه اصلاحات قطعی است و دکتر عارف باید خود را برای معاونت اول اقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور آینده آماده کنند (1426021) (alef-10)
 
سید محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۸:۵۹
"بعيد است اهل خيابان باهنر و جماران وقتي دور هم جمع مي شوند از گراني ها بنالند و از اينكه حقوقشان كفاف روزهاي آخر ماه را نمي دهد گلايه كنند."
شما برو اونجا رو ببین بعدا اینطور بگو..آنجا هم مردم در فشار و گرانی هستند و این فشارها برایشان سخت است..عموم ساکنین به دلیل قدیمی بودن در آنجا ساکن هستند و الزاما همه مرفه و بی درد نیستند.. (1426022) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۹:۳۱
نظرسنجي كه فقط از شهرهاي بزرگ باشه صحت نداره .... بايد نظرسنجان زحمت بكشند بروند تو روستاها و نظر مردم روستا رو هم بپرسند ..... (1426027) (alef-6)
 
!
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۵:۱۷
روستایی و شهرهای کوچک هم با روحانی هستن (1427566) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۹:۴۲
اولین انتقادی که از آقای روحانی دارم اینست که چرا کمربند ایمنی را نبستی ؟؟؟
آقای عارف کمربند بسته بود در فیلم تبلیغاتیش !! (1426031) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۰:۲۰
اتفاقا در جماران هم چهره مردم عبوس و گرفته است. من خودم دیده ام، چرا خیلی از افراد در آن محل را هم کارگران و افرادی که تنها در آن محل کار می کنند تشکیل می دهند. در ضمن اصلا مهم نیست رییس جمهور خانه اش در جماران باشد یا در اسلام شهر و رباط کریم باشد، فقط این مهم است که کشور را درست اداره کند. (1426038) (alef-10)
 
خوزستانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۱:۱۸
میشه بگین این نظر سنجی ها تو کدوم شهر و روستاها انجام شد که قالیباف این همه جلو بود حتماٌ تو شهر محل تولدش و روستاهای آن یا تو ستادش بابا یه جوری بگین که باورمون بشه ما که هرچی تو شهرمون می گردیم همه طرفدار روحانی و رضایی اند. (1426045) (alef-10)
 
من
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۱:۴۶
یک گزینه تو نظرسنجی ها معمولن غایبه
و من مطمئنم اون گزینه بیشترین آرا رو داره
متاسفانه همه گزینه رو تو نظرسنجی ها دخالت نمیدن
بهرحال مشارکت بیش از صد در صدی و خلق حماسه سیاسی اقتصادی مبارک باشه
ما دیگه به آمار سازی ها عادت کردیم
این هزارمین نظریه که هیچ جا منتشر نمیشه
سیستم اینجوریه دیگه
تو نظر من رو منتشر نمیکنی ، دیگران هم نظر تو رو نمیخوان
آخرش هم به اینجا میرسیم (1426047) (alef-13)
 
محمد-ع
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۳:۴۵
چرا این موسسات نظر سنجی شما هیچ نام و نشان و هویتی ندارند " یک نهاد فرهنگی " ، " یک نهاد نظارتی " ؛ " یک نهاد رسانه ای " ....!!!! واقعا" فکر می کنید سازمانی که جرات ندارد نام خود را در کنار نظر سنجی ها بیان کند ؛ می تواند قابل اعتماد باشد !!!
و جای تاسف که این اخبار از منابع نامشخص و بی هویت ، مبنای خبری سایت الف قرار دارد !!! (1426061) (alef-10)
 
farhang
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۶:۳۶
از اینکه به افشاگری در مورد دروغ آشکار فیلم تبلیغاتی حسن روحانی پرداختید از شما سپاسگزارم .
و الله خیر الماکرین (1426083) (alef-6)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۴:۱۶
عزیز جان احتیاجی نیس آقای روحانی به چهره خسته مردم اشاره کنن که,شما خودت چشمتو باز کنی میبینی,احتمالا به خودت زحمت نمیدی حتی نگاه کنی به وضع موجود چه برهسه که فکر کنی.. (1426156) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۴:۰۵
جناب الف اگر تا به حال به اون مناطق گذرتون نیافتاده اینبار یک سر برید و ببینید فقط پول دارها ساکن اون مناطق نیستنو .مردم محلی اون خیابونها سطح متوسط یا گاها فقیر هم هستند برید و ببینید لطفا بعد بنوسید (1426310) (alef-10)
 
روح اله
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۴:۳۱
چه ربطي داره آخه ... من خودم ميلياردر هايي رو ديدم که از گراني ها ناراحت هستند ... مگه قراره طرف ناله و شيون کنه يا کاسه گدايي دستش بگيره
متاسفم براي نويسنده و سايت که چنين مغرضانه مينويسيد و حرمت خبررساني سالم رو رعايت نميکنيد ... (1426313) (alef-6)
 
زیر خط فقر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۰:۴۷
حداقل وقتی این نظرو میدی اسمتو نزار روح الله !!!

میلیاردر چه میفهمه گرسنگی یعنی چی ؟؟!!!!

چه میفهمه شرمنده زنو بچه شدن یعنی چی ؟؟؟!!!

من برای تو متاسفم !!!!!!!!!!!

معلومه خیلی شکم سیری !!!!!!!!! (1426425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۶:۲۹
مكار كساني هستند كه به اسم مبارزه بااشرافي كري باابروي بزركان نظام بازي كردند وهشت سال اقتصاد ايران رانابود كردند وايران رادر جهان بي ابرو كردند وخودشان باهر بار سفر به امريكا جنان ريخت وباشي كردند كه كارشان به كميسيون اصل نود كشيد جراجشممان راباز نمي كنيم ودوباره مي خواهيم تاريخ راتكرار كنيم زنده باد اصلاحات زنده باد ايران زنده باد روحاني (1426331) (alef-13)
 
hadi
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۶:۴۵
اقای ولایتی مطمئنا رای نخواهد اورد پس بهتر است حداقل برای حفظ وجه سیاسی خود صحنه را ترک کند و حداقل با ریختن رای خود به سبد جلیلی و قالیباف (طبق نظر سنجی مهر) باعث شود جناب روحانی به دور دوم نرود.
در صورت کنار نرفتن ولایتی کاملا این شایعه قوت می گیرد که از همان ابتدا هم که ائتلاف کرد قصدش چیز دیگری بود و در صورت عدم انصراف به طور صریح می توان گفت به اصول گرایان خیانت کرده است.
کما این که ما به اقای جلیلی با توجه به شرایط سنج بودن و مصلحت اندیشی ایشان برای کناره گیری و پایان دادن به انتخابات در دور اول امیدواریم. (1426085) (alef-10)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۷:۴۷
مطمئن باشید رای دکتر ولایتی از همه اصولگرایان بالاتره ، تماشا کن داداش ... (1427312) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۰:۲۰
25خرداد می بینیم مردم با عهد شکنا چیکار میکنن. فقط دکترقالیباف (1434729) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۵:۰۰
اتفاقا دکتر از مقبولیت بسیار بالایی برخورداره (1427391) (alef-10)
 
احمدرضا صافی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۷:۱۲
موضع خودتان را روشن کنید . اینکه غیر مستقیم و با چینش خبر ها بخواهید به منظورتان برسید کار پسندیده ای نیست .
شرایط امروز شرایطی است که فقیر وغنی را متاثر کرده واغنیا نیز نگرانی بلاتکلیفی وتهدید سرمایه را دارند ، وشما بهتر می دانید همین موضوع باعث فرار سرمایه ها وعدم جذب سرمایه برای کارهای مولد می شود . (1426093) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۷:۲۳
الف جانم
حالا شاید جناب آقای روحانی قیل از اینکه بخواد بره سرکار یه گردشی هم تو شهر بزنه !
حالا اگه بالانشینی بد باشه خیلی ها که جماران نشینن، می خوای کی رو خراب کنید؟!!!! (1426095) (alef-10)
 
سیاسی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۷:۲۵
سرانجام قالی باف و جليلی به مرحله دوم راه می يابند! (1426096) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۷:۴۶
میدونین از چی تعجب میکنم از اینکه فکر میکنین مردم هیچی نمیدونن و فقط میخواین نظر خودتونو القا بکنین واقعا یه کم هم به فکر مردم باشین به خودا دمکراسی خیلی خوبه...شایدم یه روزی شما روزی اونی بشه که شما میگین (1426097) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۷:۴۸
من هنوز منتظر منبع این نظر سنجی ها هستم. (1426098) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۹:۳۳
و همچنین جالبش اینه که تو هیچ سایتی تابحال اسم یک منبع نظرسنجی هم ندیدم همه سایتا باهم هماهنگ منبع نمیگن ولی همین عارف باتوجه به نظرسنجیا بش گفتن بره کنار وگرنه خیلی از روحانی باکلاس تر بود تو دنیا میگفتن رییس جمهور ایران یه نابغه است...اما خوب امان از این نظرسنجی هایی که هیچ کی منبعشو به ملت نمیگه اما برای کله گنده ها معیار تصمیمات استراتژیک جناحیشونه.... (1427151) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۱۰
قالیباف نماینده طیف سپاهی است ...الف هم که معلومه (1426102) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۱۲
احتمالا فراموش کرده اید که آقای روحانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هستند که محل آن در خیابان پاستور است. (1426104) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۴۳
روحانی شایستگی رفتن به دور دوم رو هم ندارد چه برسه ریاست جمهوری (1426106) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۵۰
حالا امروز رو دندنه قالیباف بلند شدیااااااا!!!!!
مرد حسابی دکتر روحانی گفت قیافه ی مردم رو در خیابان می بینم و یاس رو مشاهده می کنم کاملا راست میگه... تو مرفه ترین قسمت های شهرم مردم اعصابشون از این وضع داغونه..
زنده باد عارف با اخلاق و سلام بر کاندیدای واحد و دوست داشتنی همه ی عاقلان روحانی.... (1426107) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۵۱
خسته شدیم از رئیس جمهورای متظاهر به ساده زیستی . اگه یکی چشم و دلش از اول سیر باشه کمتر خرابی و فساد به بار میاد.حالا خواستی بگی شمال شهریه تا خرابش کنی؟ هنوز نفهمیدین که دیگه دوره تظاهر تموم شده ؟ (1426109) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۸:۵۳
یک سوال از کسی که رئیس جمهور می شود دارم...اگر قصد دارد به نحوی با غرب کنار بیایدکه تحریمها برداشته شودباید جواب این سوال را بدهدکه با توجه به فرهنگ شبه مغولی آمریکا و قصد این کشور برای نابودی ایران چطور می توان با کسی که قصد نابودی ما را دارد مصالحه کرد...حالا اگر شخصی که رئیس جمهور شد پیرو خط مقاومت در برابر غرب(بخوانید مغولستان جدید) بود باید جواب این سوال ها را بدهد1-چطور اقتصاد نفتی را از فشار خارج میکند چون احتمالا تحریمها شدید تر خواهد شد2-اگر می گوید با تقویت تولید ملی باید جواب دهد چطور محدودیت های تکنولوژِی را رفع می کند چون تولید برخی کالاها بسیا تخصصی است ...باید جواب دهد چطور در مدت کم می تواند صدها کارخانه بسازد که جای واردات را پر کند...به این نکته هم توجه کنید که برخی کارخانه ها به قدری از نظر فنی پیچیده اندکه ساخت آن فقط توسط چند کشور محدود انجام می شود... و سوالاتی از این دست... (1426111) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹:۰۲
یا نظر سنجی ها مخدوش هست ویا چون در این دوره مردم مردد بودند به سرعت نظرشون داره عوض میشه والله چیزی که ما میبینیم روحانی و رضایی اقبال بیشتری دارن قالیباف در مناظره ها نشون داد خواهان تغییر اساسی نیست ومواضعش به جلیلی و حداد بشتر نزدیک بود با کنار رفتن عارف هم که خیلی معادلات عوض میشه (1426113) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹:۵۲
نظر سنجی یا نظرم سنجی؟ (1426120) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۰:۲۵
الف جان دست از لجبازی با رضایی وردار.

رضایی بیشترین شانس رو برای رفتن به مرحله دوم داره.

درود بر رضایی (1426124) (alef-10)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۱:۱۳
با رفتن جناب دكتر عارف شايد جريان اصلاحات با يك نامزد عاريه اي كه جناب دكتر روحاني باشند; اميدوار به فرداي پيروز شده باشند; اما ضمن احترام و ادب نسبت به دانشمند فرهيخته جناب دكتر روحاني بايد بدانيم و آگاه باشيم; كه: (اگر آسمان بر زمين دوزيم ندهندمان زياده از روزي )با آرزوي فردايي زيبا و شاد براي ايران و ايراني زير سايه دولت خرد و ميانه روي (1426129) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۲:۳۷
خيلي بي منطق هستي الف.........هر چي دوست داري بگو.........ميدونيم از اين اجماع خوابهايتان آشفته شده............ (1426143) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۲:۵۲
اصلا اصولگراها پیروز،فقط شما رو جان مادرتون این جلیلی رو منصرف کنید از کاندیداتوری قول میدیم تو انتخابات دربان کوچه هم رای بدیم (1426144) (alef-10)
 
ملودي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۲:۵۵
به اميد ژيروزي روحاني و بهبود اوضاع كشور. (1426145) (alef-6)
 
amir
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۶:۰۸
حتمن پس چلیلی و حداد و تمامی اصول گرایان در جنوب شهر می شینن پس چرا ما که پایین شهریم اونارو نمیبینیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1426168) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۶:۲۴
ولین نظر سنجی مربوط به یک نهاد فرهنگی-اجتماعی وابسته به یک سازمان غیر دولتی است نظر سنجی یک نهاد رسانه ای-فرهنگی 2نظر سنجی دیگری توسط یک نهاد معت بر نظارتی صورت گرفته است، بابا خودتون و مسخره کردیدی با این نظر سنجی ها (1426172) (alef-10)
 
مجتبی از اهواز
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۷:۰۶
دادن مجوز برخورد با دانشجویان آنهم توسط دولت اصلاحات و حسن روحانی لکه ننگی برای آنها می باشد و عدم استفاده دکتر قالیباف از این مجوز بزرگترین افتخار برای اوست
به امید پیروزی دکتر قالیباف (1426174) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۰۷
چه ساده اي تو!!!! دلم برات مي سوزه (1426593) (alef-10)
 
اهوازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۸:۱۶:۰۲
داداشه گلم این تحلیلهایه ابکی رو نگه دار واسه خودت همشهری یکم ابرو داری کن نگن فهمه اهوازیها در این حده! (1429547) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۷:۰۷
الف ریاضیت خوبه ها. قشنگ عدد ها رو طوری زدی که جمع عارف + روحانی باز هم به قالیباف نرسه. آخ که من چقدر خوشحال میشم اگه روحانی با بیش از 20 میلیون رای برنده بشه همتون شرمنده مردم بشین که اینقدر دارین بداخلاقی میکنین (1426175) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۷:۳۷
واقعا بااين نظرسنجي چگونه بعدازاعلام نتايج مي خواهيد ازموجوديت خود دفاع كنيد يكبار هم كه شده حق را بگوييد ولو به ضرر شما باشد (1426181) (alef-10)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۴:۲۵
محمد جان معلومه شما در زمینه انتخابات خیلی کم تجربه ای
این نظر سنجی ها کاملا درسته و علمی فقط خودتو دور وریاتو نبین
من دور پیش در مشارکت بودم و از اعضای اصلی ستاد مهنس موسوی اما این دور با دکتر قالی باف کورکورانه پیروی نکنید دکتر قالی باف فردی بسیار توانا و روشن فکر هستند
به امید ایرانی پیشرفته و آزاد.. (1427005) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۴:۵۳
امییر جان معلومه شما در زمینه انتخابات خیلی کم تجربه ای
این نظر سنجی ها نه درسته و نه علمی فقط خودتو دور وریاتو نبین
من دور پیش در ستاد اصولگرا ها بودم اما این دور با دکتر روحانی، کورکورانه پیروی نکنید دکتر روحانی فردی بسیار توانا و روشن فکر هستند
به امید ایرانی پیشرفته و آزاد. (1429318) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۹:۱۳
چه میشه کرد از یه سایت اصولگرا بیشتر از این تحلیلها نمیشه توقعی داشت.مرغ همسایه همیشه واستون غازه (1426190) (alef-10)
 
دکتر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۹:۴۷
برای مردم ما مشخص بود که عارف بازیچه ای برای اصلاحات بیش نیست او فقط آمده بود تا عقده حقارت خود در این هشت سال را به مردم بازگو کند ودیگر هیچ!!!
ولی حال روحانی با تیپ شخصیتی مغرور واقتدارگرا از نوع هاشمی که یادآور خفقان آن دوران است به جا مانده، آیا او در مقابل اصولگرایان می تواند قد علم کند؟
آیا روحانی خواهد توانست آبروی از دست رفته کارگزاران واصلاحات را به جوب برگرداند؟
جواب این سوالات ساده است؛ خیر
روحانی در عین حال که نسبت به عارف مقبولیت بیشتری دارد ولی باز نیز هم با کنار رفتن عارف نخواهد توانست سبد رای او را به نفع خود بردارد.
ولایتی هم تا بعدازظهر امروز انصراف میدهد ومی ماند قالیباف، رضایی، جلیلی ،غرضی،روحانی
از بین این 5تن که خواهد شد ؟ مشخص است نفری که رای توده مردم را با خود دارد (1426193) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۱:۳۵
يك نكته را به خدمت اصولگرايان حاكم عرض كنم كه ارائ روحاني خيلي بيشتر از اين هست چرا كه با ايجاد فضاي امنيتي وخودي و غير خودي كردن جامعه خيلي از افراد مصلحت انديشي كرده و علنا از روحاني حمايت نمي كنند ولي به وي راي ميدهند. (1426206) (alef-13)
 
پدرام
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۲:۴۳
الف جان اين پاراگراف اخريتون خيلي بودار و تابلو طرفداري کرده ايد.
درود بر دکتر عارف بزرگوار، من امسال نمي خواستم راي بدم ولي اين از خودگذشتگي و بزرگواري دکتر عارف رو که ديدم ، بر خود واجب ديدم که به سهم خودم اداي وظيفه کنم و به روحاني راي بدم. (1426212) (alef-10)
 
پری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۳:۴۹
خداروشکر که عارف رفت. این آدمی که که فقط منتظره ببینه خاتمی چی میگه بهتر شد که همین اول شرش از سر مملکت کم شد. وگرنه دو روز دیگه میشد یه رئیس جمهور بی اختیار که افسارش دست خاتمی بود. بیچاره احمدی نژاد لااقل آخراش رفت زیر بلیط مشایی. این یکی که قبل از رای آوردن وابسته بود. انشالله شر روحانی هم از سر ملت کم میشه. باید ولایتی و غرضی هم برن کنار چون رای ندارن. (1426216) (alef-10)
 
نور تهران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۲۹:۴۵
درباره ولایتی اشتباه فکر کردی ، رای ها همه برگشته سمت دکتر ولایتی ، میگی نه نگاه کن :
دکتر ولایتی 19%
دکتر روحانی 24%
دکتر قالیباف 12%
دکتر رضایی 7%
دکتر جلیلی 10%
مهندس غرضی 1%این نظرسنجی جامع ترین بوده که تازه بهمون رسیده .... (1430090) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۴:۰۵
محل اصلی کار روحانی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز شهر است. برخی روزها هم در مرکز تحقیقات استراتژیک تشخیص مصلحت در ضلع جنوبی پارک نیاوران حض چرا بی اخلاقی می کنید؟ (1426220) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۴:۵۲
والله تو جنوب کشور که ما نظر سنجی کردیم اصلا قالیباف اینطوری که شما میگین نبود. اتفاقا رضایی خیلی رشد داشته رایس و جلیلی به شدت افت..
روحانی و قالیباف و رضایی در نوسان هستند.. البته قالیباف داره میاد به سمت پایین روحانی و رضایی به سمت بالا.. این ترکیب با رفتن عارف قطعا تغییر خواهد کرد (1426227) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۴:۵۷
لازم نبود نامي از روحاني بياد..قبلا خودمون هماهنگ کرديم!!
به اميد بازگشت اصلاحات... (1426230) (alef-10)
 
ازاده
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۸:۱۲
تمام این مقاله ها رو نگهدارین تا بعدا که نمودار رای مردم کشده شد خدایی نکرده یک نمودار با شیب ثابت صعودی به نفع جلیلی کشیده نشه و رای محسن رضایی اینبار کمتر از رای باطله نباشه (1426255) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۹:۳۸
چرا صدا و سیما یک طرفه برخورد می کند و بیانیه حداد را کامل می خواند ولی از بیانیه عارف فقط 2 خط را اعلام می کند (1426267) (alef-6)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۶:۵۰
یعنی شما هنوز به صدا و سیما امیدواری ؟ (1426400) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۲:۲۹
رای من روحانی بود ، خودم برای ایشان در خیابان ها تبلیغ می کردم اما الان

اگر عارف انصراف دهد رای نمی دهم چون روحانی را به عنوان اصلاح طلب اصلح

قبول ندارم . کاری که روحانی در مستند خود انجام داد واقعا زشت بود .

قالیباف هرچقدر هم بد باشد گفتن جمله ی شستیش گذاشتیش کنار واقعا دور

از اخلاق و انسانیت بود . رفتارهای احمدی نژادی مورد قبول هیچ اصلاح طلبی

نیست چرا که آقای هاشمی هم در مقابله به مثل با احمدی نژاد اینکارو نکرد .

آیا واقعا آقای خاتمی اینکارو می کرد ؟؟؟!!!! به خاطر دفاع از اصلاحات خیلی تاوان

پس دادم برای همین حاضر نیستم روحانی به عنوان اصلاح طلب رییس جمهور

شود .

درنهایت آقای روحانی پدر من سرهنگ است و جانباز ، به سرهنگ بودنش افتخار می کنم (1426291) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۳:۳۲
باشه باور کردم طرفدار روحانی هستی! (1426824) (alef-10)
 
بهروز
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۵۸:۰۶
من هم با شما موافقم. نظامی های ایران از جان خودشان گذشتند و برای این کشور شرف و آبرو آوردند. امروز و در شرایط صلح هم نظامی ها و خانواده های آنها با قناعت و از خودگذشتگی و سختی های فراوان زندگی می کنند و مطمئنا این اهانت های آقای روحانی را به سادگی فراموش نخواهند کرد. حرف ها و رفتار های آقای روحانی باید مایه ی شرمساری ایشان و هوادارانشان باشد نه اینکه به آن افتخار کنند. (1428364) (alef-10)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۴:۴۳
به قول آقای دکتررضایی زیادی توی تهران زندگی میکنیدوایران یعنی عشایر.روستاهاواونجاهم یه کاندیداداره که متعلق به واقعی ترین حزب دنیاست یعنی محسن رضایی (1426315) (alef-6)
 
صدای ملت
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۵:۱۰
الف خودت رو مسخره کردی ها صف شیر و نون واسه 8 سال پیش بود الان دیگه کی پول داره که توی صف وایسته با هم نگاهت از احمدی نزاد حمایت کردی ها بهتره دست از عوام فریبی و دروغگویی برداری (1426318) (alef-10)
 
ابوذر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۵:۴۲
آقای ولایتی ، به فکر اصولگرائی باشید . ما شما رو دوست داریم اما اصولگرائی رو بیشتر . قالیباف قابلیت رای آوری بیشتری داره . رفتار شما تعیین کننده است . لطفا زودتر لطفا زودتر راه پیروزی اصولگرایان رو هموار کنید . دکتر حداد عادل راه رو به همه نشون داد . (1426324) (alef-6)
 
ثقلین کرمانشاه
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۹:۴۸
قالیباف لایق نیست دوست عزیز ، ببین همه منفعت طلب ها دورش کردن ، فقط ولایتی .... تمام (1427431) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۰:۰۸
دکتر ولایتی با شجاعت و درایت مثال زدنی خودشون به همه اعلام کردن که فکر و راهشون از آقای حداد و قالیباف جداست.
ضمن اینکه از نظر ایشون دامنه اصولگرایی وسیعه و الخ...
دوست عزیز! ما همه کاندیداها رو دوست داریم ولی اسلام و کشورمون رو بیشتر...
بنابراین درست نیست که مردم رو فدای حزب بازی کنیم... (1428773) (alef-10)
 
هموطن-اصولگرای معتدل
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۴۳:۱۲
فقط دکتر ولایتی (1429917) (alef-10)
 
shahab
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۷:۰۶
محل اصلی کار حسن روحانی مجمع تشخیص مصلحت در مرکز شهر است. برخی روزها نیز در مرکز تحقیقات استراتژیک تشخیص مصلحت در ضلع جنوبی پارک نیاوران حضور دارد. چرا بی اخلاقی می کنید؟ (1426335) (alef-13)
 
داداش
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۷:۱۰
نمیدانم چرا اصولگرایان به هر چی متوسل میشوند تا اصلاح طلبان را از میدان بدر کنند ولی موفق نمیشوند این همه تهمت به خاتمی زدند ولی متوجه شدند خاتمی در دل مردم است وهر روز عزیز تر میشود جناب کیهان (1426336) (alef-13)
 
فریدون
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۹:۱۱
من بچه جمارانم. جماران روستایی در شمال شمیران است.محل زندگی امام خمینی ره (1426352) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۹:۴۵
پس امام هم که ساکن جماران بود از قشر مرفه جامعه بود؟! (1426359) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۰:۱۵
اصلاح طلبان نشان دادند که خیلی بیشتر از اصول گرایان به بلوغِ سیاسی رسیده اند . جناب حداد هم اگر متوجه نشده بود که آرای بسیار پایینی دارند ، انصراف نمی دادند . وضعیتِ ائتلاف های اصولگرایان واقعا خنده دار بود .
درود بر روحانی و عارف (1426362) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۲:۳۷
مسیرخانه تا محل کار رو خوب اومدی الف جان.بنده مطلعم که در روستاها محسن رضایی آرای چشمگیری دارد.رای غرب کشور و جنوب غرب کشور را هم دارد.اینجانب به عنوان دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هم شاهدم رای محسن رضایی در بین افراد تحصیل کرده هم زیاد است.ولی الف جان هیچ وقت تو تحلیل هات رضایی رو در نظر نمیگیری.همش یک کاندیدا رو تو صدر میذاریا.
زنده باد رضایی سلام بر زندگی (1426379) (alef-6)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۳:۵۹:۵۶
سلام بر زندگی
درود بر رضایی
(خسته از جریانات سیاسی بی ثمر) (1427917) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۲:۴۲
هر دانشگاهی که برنامه های محسن رضایی را بخواند دیگر به او رای نمیدهد به شما هم پیشنهاد میکنم یکبار این برنامه را مطالعه کنید !! (1428791) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۷:۵۲
بنده و بسیاری از کسانی که در دانشگاه تحصیل می کنیم هم برنامه های اقای رضایی را خوانده ایم هم از او حمایت می کنیم. به امید روزی که تمام نامزدهای انتخاباتی با برنامه وارد عرصه بشوند. حرف شما نشان از ضعف در قدرت تحلیلتان است (1429999) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۳:۳۶
با سلام،سايت محترم ووزين الف استحضار دارند كه حضرت امام خميني (ره)نيز در جماران زندگي ميكردند.لطفا" اطلاع رساني كنيد.متشكرم (1426387) (alef-13)
 
نگین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۳:۳۶
حداقل مشابه این نظرسنجی های شما باید در فقط یک سایت دیده شده باشه، الان توی نظرسنجیه همه ی سایتا روحانی اوله و اگر رای عارف رو هم رای های روحانی اضافه کنیم با اختلاف در صدر قرار میگیره، ادم این مطالب رو که میبینه ناامید میشه از رای دادن و فک میکنه نکنه واقعا تقلبی درکاره!! امیدوارم نتونید مردم رو با این نظرسنجی های تخیلیتون نا امید کنید و از رای دادن منصرف! خواهشا این قدر صریح دکتر روحانی رو مورد کم لطفی قرار ندید، زنده باد روحانی. (1426388) (alef-13)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۷:۰۸
عزیزم این نظر سنجی ها میدانیست و علمی نه اینترنتی و خود فریب
یکم بلوغ سیاسی پیدا کنید این حرفا برای یه پیره زنم زشته به خدا (1427030) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۴:۵۴
سلام

مدتی است که مساجد و پایگاه های بسیج به شدت نسبت به حمایت از یک کاندیدا اقدام کرده اند و تمام امکانات بسیج و مساجد را در اختیار این کاندید گذاشته اند. بعبارت دیگر بیش از 90 هزار ستاد انتخاباتی درست شده که این رویداد را در انتخابات دوره نهم و دهم ریاست جمهوری هم دیدیم.
سوال من این است ...
- آیا استفاده از مساجد و پایگاه های بسیج وقتی مواجب خود را از دولت و نهادهای حاکمیتی دریافت می کنند سوء استفاده از امکانات دولتی در له یا علیه کاندیداها نیست؟
- آیا این ستادهای انتخاباتی، در دولت های دهم و یازدهم مردم و نظرات مردم را درست هدایت کردند و انتخاب اصلح اتفاق افتاد (البته خواهش می کنم نگوئید که ملاک حال افراد است، چون بابت این مورد مردم خیلی ضد حال خوردند.)
- آیا مساجد و پایگاه های بسیج همان نقش خالصانه ای را که در قبل و بعد از انقلاب با محترم شمردن شعور و انتخاب مردم داشته اند، دارند و یا با جهت گیری های سیاسی، غیر اخلاقی عمل می کنند و خط سیاسیون نظامی را در سطح کلان و در بیش از 90 هزار مسجد در شهرهای کشور را به مردم تحمیل می کنند. چرا که بخش عمده ای از نمازگزاران بر اساس نظر امام جماعت مسجد و بدون تحقیق و یا اشراف بر شرایط محیطی تصمیم می گیرند.
- دیگر اینکه در هنگام رای گیری همین مساجد و پایگاه های بسیج و با اکثریت همان افرادی که سمت و سوی را تعیین نموده اند تبدیل به مراکز اخذ رای می شوند این با همه مردم برای رای دادن به مساجد مراجعه می کنند. خالصانه جواب دهید! آیا می توان انتظار داشت نفوذ این افراد در شرایط عادلانه رای گیری تاثیر دارد؟؟؟؟؟؟

امیدوارم مساجد که مامن الهی است و باید اولین جایگاه حق باشد به جریان های سیاسی ملبس نشود و با بی طرفی مثل گذشته و همیشه مامن مردم باشند.


و ایکاش مساجد هم اگر مرکز اخذ رای می شوند مثل قوای نظامی از دخالت در انتخابات و فعالیتهای سیاسی حداقل در زمان انتخابات منع شوند چرا که بسیج هم بعنوان یک قوای نظامی تعریف شده در کشور همان شرایطی که نظامی گری سیاسی در کل جهان دارد می تواند بخود بگیرد.

ایکاش مساجد مستقیماً به حوزه علمیه قم و روحانیون والامقام فراجناهی سپرده شود که بر اساس دیانت و اسلام از حق و حقیقت دفاع کنند. مامن بودن مساجد با این رویه ها بهتر اتفاق می افتد.

خدا نگهدار اسلام و ولایت و ایران و مردم ایران باشد (1426393) (alef-13)
 
امیدی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۳:۵۸
خوب شما هم چشمتون در بیاد بیایید مسجد

مسجد که نمی روید و انتظار دارید اونجا هم حرفهای باب میل شما گفته شود؟


خوبه ما هم بگیم شما توی پارتی های شبانه تان توی مجالس آن چنانی اتان از روحانی حمایت می کنید ؟ (1427465) (alef-10)
 
kljnkl
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۶:۳۱
چه قدربیطرف .براووآقای توکلی.لابداصولگرایی یعنی همین .راستی اصلاکی گفته که مثلا مستاجرهابهترازصاحبخانه ها ویامثلا فقرا(پرایدسوارهای این روزها)بهترازپولدارها(مثلاازنگاه شماجماران نشین ها)می تونندمملکت داری کنند.درضمن رقابت بین رضایی وروحانی ست.هرچه بخواین القاکنید که قالیباف رای داره بی فایده ست.درضمن حتی جلیلی هم ازقالیباف بیشتررای داره.اینوبدون اغراق میگم.وبه عنوان کسی که همیشه تعلقات اصلاح طلبانه داشته می گویم که درروزهای اخیربه وضوح می بینم که آرای قالیباف به سمت جلیلی متمایل میشه وهم می گویم که باکناره گیری عارف بخش عمده ای ازآرای ایشان به سمت آقای رضایی متمایل خواهندشدوشایدایشان رابایستی رییس جمهورآِینده ایران بدانیم.درضمن من هنوز متوجه نشدم که چرامااصلاح طلبان تمام آبروی چندین ساله مان رابه پای آقای روحانی ریختیم.به آقای خاتمی می گویم بااین کارتان تیرخلاص رابه بدن نیمه جان اصلاحات وآخرین میخ محکم رابه تابوت حالادیگرمتعفن شده اصلاحات زدید.آقای خاتمی مگه ماقراربودبه هرطریقی که شده به قدرت دست یابیم.مگه مابه اصالت قدرت معتقدبودیم.خب اگه اینجوری بودکه ازجلیلی حمایت می کردیدوباخیال راحت تر هم به قدرت می رسیدید.بگذریم...من که ترجیح می دادم به عارف رای دهم حتی اگرآقای عارف آخرشود....فکرکنم ازاین به بعددیگربایستی دنبال کادرسازی جدیدبارهبرانی جدیدومسئول ترونه پدرخوانده های استحاله شده درروزمرگی وبازی های پشت پرده قدرت که شعور هوادارانشان راعملابه هیچ می انگارندباشیم وشایدوقتی دیگربایک جنبش به معنای واقعی اصیل اصلاح طلبی حالاباهرعنوانی برگردیم.نمی دانم چراتمام این ظرفیت جمع شده بی حساب وکتاب به پای یک شخصیت به تمام معناورشکسته سیاسی یعنی آقای هاشمی ریخته شد.باورکنیدقصدتوهین به هاشمی رانداشته وندارم.وعین واقعیتی راکه بهش باورداشتم بیان کردم.ایشان منهای آرای اصلاح طلبان چه آرآی مستقلی ازخودداشت .آقای هاشمی رامی گویم.یاهمین آقای روحانی به جزآرآی بخشی ازبدنه اجتماعی اصلاح طلبان چه رای مستقل دیگری داردکه پز مستقل بودن می زند.امثال زیباکلام وروحانی خودمی دانند که این آرای اصولگرای معتدلی که ازآن دم می زنندحداقل درموردآقای روحانی وجودخارجی ندارد.بدون تعارف هیچ اصولگرایی به آقای روحانی رای نخواهددادواگراصولگرای معتدلی باشدبه امثال ولایتی رای خواهدداد.شایدآقای روحانی چندنماینده سابق تاریخ مصرف گذشته جناح راستی حامی خودش رابه حساب اصولگرایان معتدل حامی خودش فرض می کند.....حرف زیاداست ودردهم....کاش اصلا درانتخابات ورودنمی کردیم وبه همان پزهای اصلاح طلبانه دلخوش می کردیم.آقای خاتمی تمام هویت مارابه مصادره گذاشت.امیدوارم صبح 25خردادبتواندجوابی بدهدودیگرآن حرف های فیلسوف مآبانه وسخن گفتن ازتاریخ وریشه های تاریخی تحویلمان ندهد..خسته شدیم دیگرجناب آقای خاتمی .برای یکبارهم که شده باورکنیدکه این صحبت های یک اصلاح طلب است ونه مثلاتخریب سایت های اصولگرا واین توهم های همیشگی توطئه.فکرکنم بانگاهی عمیق به این صحبت هاخوب بفهمیدکه بله.این یک اصلا ح طلب است که باشماسخن می گوید اماشمامارادیگرنمی فهمید....شملامتهمیدومسئول آقای خاتمی.. (1426398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۴:۳۷
تو گفتی ماهم باور کردیم که تو اصلاح طلبی !!!!!!!!!!! (1428804) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۷:۵۲
هر گونه آرزو بر شما اصولگرایان عیب نیست، اما تحلیل هایتان آنقدر آبکی است که گمان نکنم خودتان را هم خوشحال و راضی کند. در هر حال، روحانی در دور اول پیروز می شود و جلیلی و قالیباف نیز تقریباً در آخر جدول هستند. شما یا از جامعه بی خبرید، یا خودتان را عمداً به بی خبری می زنید. (1426407) (alef-13)
 
سيد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۰:۵۸:۲۰
زنده باد روحاني، زنده باد نفس زنده باد هواي تازه زنده باد عزت ايرانيان
حماسه در راه است (1426409) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۱:۲۵
والا ما که هر کیو میبینیم میخواد به روحانی رای بده من نمیدونم شما این نظر سنجیو از کجا آوردین ، تاریخشم که معلوم نیست مال کی هست . (1426432) (alef-13)
 
نداف
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۱:۲۶
با کمی دقت به کامنت ها متوجه شدم که تمام ایراد و اشکالی که دوستان مخالف آقای روحانی از ایشان گرفته اند فقط محل کار و زندگی ایشان است که جماران می باشد ،
در اینجا بر خود لازم دانستم تا جهت اطلاع و آگاهی ملت شریف ایران حسب وظیفه محل سکونت سایر نامزدها را با توجه عدم تمایل نامزدها افشا کنم
آقای حداد عادل ، میدان خراسان خیابان بیسیم یا طیب فعلی در یک منزل 50متری
آقای ولایتی ، میدان قیام یا مولوی کوچه حاج شیخ محمد منزلی 60 متری
آقای محسن رضایی، میدان شوش اول خط خیابان فرهنگ منزل شخصی 45متری
آقای قرضی ،سرآسیاب دولاب خیابان آب موتور بن بست گلهامنزل شخصی 40متری
آقای قالیبافت ، منزل اصلی مشهد ، اما بعد از جنگ با توجه به اندوخته شخصی و کمک پدر منزلی شخصی در حومه تهران جاده قدیم قم باقرآباد پشت کارخانه انرژی به متراژ70متر خریداری نموده که تا هم اکنون در آنجا سکونت داشته و دارد و خواهد داشت
آقای جلیلی ، ایشان منزل شخصی نداشته چون اعتقاد و باوری به منازل این دنیای فانی نداشته و بیشتر در صددتهیه منزلی با ویژگی های منحصر بفرد در فردوس برین است اما در حال حاضر در محله بازار تهران چهارراه سیروس در یک منزل قدیمی استیجاری زندگی می کند وسیله شخصی ایشان خلاف آقای روحانی یک پراید مدل 70است که هنوز اقساط لزینگ آن کامل پرداخت نشده است
آقای حسن روحانی، جماران خیابان باهنر منزل شخصی ویلای تریبلکس سه هزار متر زمین 1000متر بنا در سه طبقه مجهز به زمین تنیس ، گلف ، دارای استخر باز و سر پوشیده مجهزبه سونا و جکوزی،سالن بلیارد و بولینک و ............اتومیبل بی ام و نمیدونم مدلش ساخت سال 2013رنگ قابل تغییر پانامورا و .......... (1426433) (alef-13)
 
labkhand
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۲:۱۵
من موندم چقدر اطلاعات دقیقی داری
خونه ما چند متر است ؟‌

آقای قالیباف خونه ۷۰ متریشو فروحته تونسته انقدر تبلیغات انجام بده؟
آقای محسن رضایی از باباش قرض کرده به قول خودش در ۹ ماه ۲۶۰ تا سفر کرده ؟
آقای جلیلی هم احتمالا از صاحبخونش پول پیش رو گرفته داره سفر میره تبلیغ میکنه دیگه شایدم میخواد پرایدش رو ۲ میلیار بفروشه رکورد آقای احمدی نژاد رو بزنه

راه ما روحانی درود بر عارف

من که ۱ دونه نظرم هم ثبت نشد احتمالا اینم نمیشه دیگه (1427177) (alef-10)
 
بهمن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۲:۱۷:۴۱
دوست عزیز از لحن نوشتار معلومه که به طنز و زیبا نوشته شده
مقصودش این نبوده این افراد در منازل محقر سکونت دارند بلکه میخواد بگه که قطعا منزل بقیه بدتر از اقای روحانی نیست (1430395) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۰۰:۲۳
کاندیداهایی که میلیاردی هزینه مسافرت ها و تبلیغات کردن در خانه 40و45و70متری؟!!!!!!!!!!!!!!!! (1428845) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۱:۵۲
حسب وظیفه ات منو کشته. همش دروغه . به عنوان مثال حداد خودش گفته با بچه هاش یه جا زندگی میکنه اونوقت در 50 متر چطور میشه ؟ علاوه بر این ادمی که نتونسته اقتصاد خودشو سر وسامان بده اقتصاد مملکت هم نمیتونه سر و سامان بده. ادمی که خودش پراید سوار میشه انتظار داره دیگرا ن فرغون سوار شن ولی ادمی که یه ماشین درس درمون داره شاید بتونه یه پراید هم واسه دیکران جور کنه. همانطور که احمدی نژاد پژو 504 سوار حسرت پراید سواری هم را به دل مردم ایران گذاشت از جمله خودم که واسه خرید خونه پرایدم را فروختم و حالا دیگه نمیتونم بخرم (1428890) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۳:۲۳
آقا یک مشکلی اینجا هست، همه به میزان اموال افراد نگاه می کنند، ولی منشا اون مهم نیست؟ آیا کسب ثروت از راه مشروع ایراد داره؟
یک مساله دیگه، آقایونی که دارند میلیاردی تبلیغ میکنند، از کجا آوردند؟ 1- از اموال شخصی اونهاست؟ 2-کسی بهشون کمک کرده؟ با چه انگیزه ای؟ چطور جبران می کنند؟3- از امکانات عمومی استفاده می کنند؟ (1429166) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۵:۲۸
پراید مدل 70 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا ما رو جیگر فرض کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1429987) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۱:۵۸
نه که خودتون توی حلبی آباد زندگی میکنید!!!!!!!!
این اداها مال اول انقلاب بود
ترجیح میدم رییس جمهور، بالاشهرنشین باشه ولی اداره کردن مملکت رو بلد باشه تا احمدی نژادی و امثال ایشون که یه وقتی میخواست سازمان انرژی اتمی رو با دادن پول بخره یا دائم هالۀ نور میدید و کلا تو توهم بود
شما اصولگراها اگر صادق بودید، جای آقای ناطق بینتون خالی نبود!
راستی ایشون چرا ازتون بریده؟؟؟؟؟؟؟؟ (1426438) (alef-13)
 
Amirarsalan
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۲:۴۹
همین پایین می‌تونی ببینی‌ نتایج نظرسنجیو! از تعداد مثبت‌هایی‌ که به کامنت‌ها داده شده! واقعا فکر میکنی‌ قالیباف در اکثریته؟ (1426445) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۶:۰۰
شما کی میخواین بفهمین نظرات تو اینترنت با کف جامعه زمین تا اسمون فرق داره؟ به نظرسنجی های اینترنتی و فضای اینترنت باشه روحانی با 80 درصد رای اوله ولی واقعیت کشور چیز دیگه ایه. همین گول این نظرسنجی های اینترنتی رو خوردین که خیال میکردین موسوی بیشتر از احمدی نژاد رای داره. (1426846) (alef-10)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۰:۴۹
آخی هنوز دلتو خوش کردی به اون مدل رای های احمدی نژادی؟ (1427162) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۵:۴۷
نظر سنجیهای کف جامعه رو فقط شما اصول گرایان و الف بلدین و ازش اطلاع درین؟ (1427297) (alef-10)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۰:۰۶:۵۲
والا ما هم رو سقف جامعه نیستیم همینجا تو کف جامعه داریم زندگی می کنیم ! (1430027) (alef-10)
 
حمید-آمل
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۲:۳۷
آره
همه جا سر کوچه شما نیست
همه ملت هم نمیان از فضای سایبر خبر بخونن که نظر اونها ملاک باشه
ملت تو این گرونی پنیر ندارن بخورن پول اینترنت از کجا بیارن پس عاقلانه خودمون که تو سایتا نظر میدیم و نظرسنجی اینترنتی شرکت میکنیم رو همه ملت ندونیم تا پس فردا
دچار توهم "و باز هم تقلب " نشیم
جدی روش فکر کنید جامعه شناسانه توی فضای اینترنت بگردیم تا حقیقت رو با فضای مجازی خلط نشه برامون (1427263) (alef-10)
 
یاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۳:۴۵
کسی که در جماران زندگی می کند و زحمت به خودش نمیدهد تا یاسوج هم سفر کند کجا میداند بر پا برهنه بویراحمدی چه می گذرد . تنها کسی که مردم را درک می کند رضایی است که با مردم زندگی می کند . (1426452) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۷:۴۳
إضافه كن:
كسى كه
بى ام دبليو سوار مى شود
دخترخانمش اتريش زندگى مى كند.... (1427037) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۰۳:۰۰
عجب!!! پسر کی تو آمریکا زندگی میکرد ؟!!!! (1428857) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۰۱:۴۵
شما هالی بویراحمد به همون همشهری خودتون رای بدید !! (1428852) (alef-10)
 
labkhand
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۳:۵۴
آقای رضایی واسه فیض بردن از سفر هاش بود که هیییی میرفت ایور اونور
والا ما سالی ۱ دونه سفر هم نمیتونیم بریم خودمون تازه!! نه با کلی تمدیدات!! نه با کلی شیرینی تقسیم کردن بین مردم که اومدن استقبالمون!!!!!
اون ۹ ماهی که اشون سفر بودن چه کسی جای ایشون کار انجام میداد؟
یا شاید هیچ کاره بودند؟
آیا کسی که هیچ کاری جز سفر نکرده میتونه کاری واسه ما انجام بده
من که بعید میدونم (1429172) (alef-10)
 
ali2000
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۴:۱۸
روحانی = ابوموسی اشعری = کروبی (1426459) (alef-13)
 
اشکان
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۵:۰۸
من به رضایی رای میدم و مطمئن باشید رضایی یکی از کسایی هست که میره دور دوم. خودتونو اماده سورپرایز شدن کنید. (1426464) (alef-13)
 
امیر حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۲۳:۳۵:۱۷
باید کار را به کاردان سپرد و با توجه به شرایط فعلی مملکت، یک اقتصاددان با برنامه بهترین گزینه است (1430808) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۶:۳۲
مردم این نظام رو قبول ندارن...ممکنه منو مسخره کنین یا به حرف من توجهی نکنین...ولی تو مردم زندگی کردم...مردم این نظام رو نمیخان عده ای از ترس عده ای برای اینکه شناسنامه شون مهر بخوره چون میگن ممکنه رایانه ام رو قطع کنن یا سفر حجم رو کنسل کنن ...مردم بین بد و بدتر انتخاب میکنن... میدونم خوابیدن لذت داره ولی وقتی با صدای مهیبی از خوابی که توش هستین بیدار بشین تمام لذت خواب رو فراموش میکنین...آدمی تو زندگی بودم که همواره دنبال حق بودم....کسانی که میشنوند ولی نمیشنوند...میبینند ولی نمیبینند... (1426478) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۸:۳۲
حرف شما قابل درک است، اما «همه» یا «هیچ» هم نمی شود برادر من. همه نظامهای سیاسی مشکل داند. اما مهم این است که یک نفر از داخل آنرا اصلاح کند. (1428107) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۹:۵۹:۵۲
رایانه نه یارانه!!!!!! (1430007) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۸:۱۹
مرد حسابي!‌عارف داره مي گه نظرم از اول بر اجماع بوده ، داره ميگه خاتمي گفت و من ميرم كنار اونوقت تو مي گي اسم نبرده؟ بهارنيوز داره خودشو مي كشه واسه روحاني ، اونوقت تو مي گي اسم نبره؟!!! نكنه فكر كردي عارف به نفع قاليباف يا جليلي كنار كشيده؟ يا خاتمي نظرش رو قاليباف بوده كه گفته عارف بكشه كنار!!!
به ولاي علي انصاف هم چيز خوبيه كه شما بويي ازش نبردين (1426496) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۸:۳۳
الف بودن باید تو همه چیزها رعایت بشه دروغ نکو قالیباف تو کدوم نظرسنجی اوله نکنه تو خونه خودتون رای گیری میکنین انشاالله دفه بعد. (1426500) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۹:۲۲
فک کنم این نظر سنجی هارو بچه های الف سر میز صبحونشون انجام میدن ! فک کنم جایگاه آقای روحانی با قالیباف تو نظرسنجی هاتون اشتباه شده ! (1426508) (alef-13)
 
آتنا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۰۹:۵۸
هرچند که من عارف و خیلی دوسش داشتم و قبولش داشتم و واقعا حیفم اومد که انصراف بدهند .... اما به همه ی دوستانی که حامی دکتر عارف بودند باید گفت که بعد ایشان باید اصلح ترین این نامزدها رو انتخاب کرد که آن هم چهره ی شناخت شده ای جز روحانی نیستش ..... (1426517) (alef-13)
 
یک شهروند تهرانی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۱:۰۲
اصلاح طلبها خودشان را گول نزنند لطفا.دیگه سکان دست اونها داده نمیشه.توده مردم به اونها اعتماد ندارند.مردم هم فقط مردم تهران نیست.به سطح کشور نگاه کنید.شهرهای کوچک و روستاها.که بیشترین مشارکت را خواهند داشت.مردم دیگه خسته شده اند از دعوای اصولگرایی و اصلاح طلبی.هرکس دنبال منافع حزب خودشه.مردم دنبال آرامش هستند.دنبال امنیت اقتصادی و اجتماعی و روانی و سیاسی هستند.شک ندارم نظر رهبری هم این باشه.به نظرم رضایی و ولایتی گزینه خوبی باشند.البته چون ولایتی کمی ناخوش احوال به نظر می رسند به صلاح نیست سکان دست ایشان داده شود.چون هزینه بالایی را نظام می پردازد.پس رضایی اصلح می باشد. (1426525) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۱:۱۰
نظر سنجي ها رو ولش.
در سال 76 هم در تمام نظر سنجي ها آقاي ناطق جلو بود ولي خاتمي مقتدرانه 3 برابر راي آورد.
اينوع نظر سنجي ها تقويت روحيه مصنوعي انحصارطلبان هست.
24 خرداد روحاني با اكثريت قاطع غالب ميشه. (1426527) (alef-13)
 
امییر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۱:۳۶
حتی بی اجماع جلیلی هم دکتر قالی باف راهی پاستوره
عزیزان من چطور میتونید به مدیر قوی و روشنفکری مثل قالی باف رای ندهید
کسانی که به قالی باف میگن گازانبری یادتون رفته اقای قالی باف در حوادث 88 چقد روشنفکرانه عمل کرد؟
یادتون رفته با تمام فشارها هاشمی در مترو نگه داشت
یادتون رفته با تمام تهمت ها در مترو به روی همه باز میزاشت و میگفت اینها هم شهروند هستند و حقوق شهروندی دارند؟؟؟
ما ایرانی ها خیلی فراموش کارو قدر نشناسیم
انسانهای قوی و با بصیرتی مثل دکتر قالی باف به احمدی نزاد 2 آقای روحانی میفروشیم وای بر ما (1426530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۷:۰۵
ان شالله آقای فالیباف هم با سمتی مانند رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کابینه دکتر روحانی حضور خواهند داشت و از توان و خوش فکری ایشون استفاده خواهد شد. (1427217) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۲:۰۳
اینکه الف نوشته خانه حسن روحانی در جماران هست اشتباهه.
منزل حسن روحانی در خیابان مقدس اردبیلی، خیابان ثارالله هست که بین دو محله محمودیه و زعفرانیه واقع شده (خونه ش اونقدر تابلو هست که هر کس از اون خیابون رد بشه متوجه میشه اینجا خونه یک آدم مهم هست)
حالا اینکه خونه کاندیدا کجاست بنظر من چندان مهم نیست؛ مهم اینه که سایتهای اصولگرا گافی ندن که فردا نتونن پاسخگو باشن (1426536) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۳:۳۶
ـ آقای دکتر، شما به چه دلیل خودتان را شایسته ریاست جمهوری میدانید؟
ـ چون معاون اول آقای خاتمی بودم.
ـ همین کافی است؟
ـ خیر. بنده وزیر پست و تلگراف آقای خاتمی هم بودم.
ـ شما با چه روشی کشور را اداره خواهید کرد؟
ـ البته یادآوری کنم که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در زمان آقای خاتمی هم بودم. بله، در پاسخ به سؤالتان باید بگویم با روش و منش دولت اصلاحات
ـ برنامه شما در زمینه سیاست خارجی چیست؟
ـ استفاده از آقای خاتمی به عنوان سفیر ویژه
ـ برنامه شما در زمینه فرهنگی چیست؟
ـ جلوگیری از توهین به آقای خاتمی
ـ برنامه شما در زمینه اشتغال چیست؟
ـ ما در دولت اصلاحات سالانه 700 هزار شغل ایجاد کردیم.
ـ برنامه شما برای مهار تورم چیست؟
ـ ما در دولت اصلاحات تورم را بخوبی مهار کردیم و از 3/17 درصد به 4/10 درصد رساندیم.
ـ برنامه شما برای جلوگیری از سقوط ارزش پول ملی چیست؟
ـ ما در دولت اصلاحات ارز را تک نرخی کردیم و سالها نرخ ارز ثابت ماند.
ـ برنامه شما برای توسعه اقتصادی چیست؟
ـ ما در دولت اصلاحات برای نخستین بار به رشد 6 درصدی رسیدیم.
ـ نظر شما در مورد آزادی چیست؟
ـ ما در دولت اصلاحات به روزنامه های اصولگرا هم یارانه میدادیم.
ـ به نظر شما مهمترین مشکل امروز کشور چیست؟
ـ حاکمیت یکدست اصولگرایان و کنار گذاشتن اصلاح طلبان. ما در دولت اصلاحات معاونین و مشاورین اصولگرا هم داشتیم.
ـ آقای دکتر، از بین شما و آقای روحانی کدام یک در صحنه باقی میماند؟
ـ من به هیچ سؤال تستی پاسخ نمیدهم. نظری ندارم!
ـ آقای دکتر، شما از سعه صدر لازم برای ریاست جمهوری بخوردارید؟
ـ جواب این سؤال شما را با دو خاطره میدهم. من زمانی که رئیس دانشگاه تهران بودم، به دانشجویانی که با لگد درب جلسه معارفه را باز کردند و فحاشی کردند پس از 10 دقیقه گفتم بفرمائید بیرون. دقت کنید که بلافاصله نگفتم، بلکه پس از 10 دقیقه گفتم. همچنین از دانشجویانی که پشت درب اتاقم میامدند و شعار میدادند خواستم که در ساعاتی که کلاس ندارند این کار را انجام دهند تا از درسشان عقب نیفتند.
ـ حالا خواسته شان را هم اجابت کردید؟
ـ خیر. پس از مدتی خسته شدند و خودشان بیخیال شدند! (1426554) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۰:۱۲
سوال تستی خعلی باحال بود :)) شجریان رو ننوشتی ! (1426785) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۲:۱۱
واقعا باحالی (1429110) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۴:۲۳
امید به اردوی اصلاح طلبان برگشت
درود بر عارف
درود بر خاتمی
سلام بر روحانی (1426560) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۵:۱۹
الف جان روزای اول به خوبی بی طرفیت رو حفظ میکردی اما الان داری میری به سمت سردار قالیباف (سردار دکتر خلبان شهردار قالیباف)


انصراف بدون نام بردن از "روحانی" حتما نگارنده اعتقاد داره به نفع جلیلی یا سردار قالیباف کناره گیری کرده لابد؟؟؟؟؟؟؟؟

بنده خدا تفکر حذبی در این کشور صورت نگرفته وقتی ایشون میگه از ابتدا مبنا بر اجماع بود یعنی چی یعنی اجماع با کی؟

وقتی میگه به رای سید محمد خاتمی و شورای اصلاح طلبان تمکین کردم یعنی چی؟ یعنی کی؟

بچه که نیستید اگه هستید خوانندگان که بچه نیستند

اما در باره نظر سنجی والا من خودم و خانوادم توی دو استان بزرگ کشور زندگی میکنیم هنوز نشنیدم به صورت رندوم هم یکی از اطرافیان من رو ازش در باره انتخابات نظرشون ذو بپرسند و ندیدم حتی دوستان و اشنایان چیزی دیده باشند دقت کردید درصد آرا هم چقدر ثابت مونده از اول تا الان؟؟؟؟؟؟


سردار قالیباف برنده انتخابات نخواهد بود بخصوص الان که جامعه مدرسین قم هم از اقای ولایتی حمایت رسمی کردند پس طیف حداد حداقلی هم به سمت اون میروند میماند جلیلی که عمرا اگه برود کنار اتفاقا در شهرستان ها و استانها رای سردار قایباف بسیار ریزش داشته به سمت دکتر رضایی خسته نباشید

امیدوارم منتشر بشه

از دیروز هم فارس و کیهان شروع به زیر سوال بردن ائتلاف این دو بزرگوار کردن درخت توی خیابون هم میتونه بفهمه که اگه روحای اصلاح طلب نباشه که نیست و خودش هم ادعایی نکرده نظراتش به مراتب فرسنگ هااز اصولگراها فاصله داره و به اصلاح طلب ها نزدیکه که اگر نبود این موج تخریب از سوی اونها ایجاد نمیشد (1426569) (alef-13)
 
یک بی اطلاع
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۶:۳۲
نویسنده محترم اول اینکه ارجاع شما به محل کار و زندگی یکی از نامزد ها (در اینجا جماران) نمی تواند واقعیتی را که این فرد دارد درباره ان صحبت می کند لوث کند. من در نزدیکی چهاردانگه زندگی می کنم می توانی این سوال را از من بپرسی و قطعا همین جواب را بگیری. دوم دوست عزیز دغدغه انسان ها فقط به نان و شیر خلاصه نمی شود. اره ممکن است این دوستان دغدغه نان شیر نداشته باشند اما دغدغه های بسیار دیگری دارند سوم ببینید کار ما پس از این همه سال به کجا رسیده که بنظر می رسه نامزدی اصلح تر است که دغدغه نان و شیر بیشتری دارد. ا (1426577) (alef-10)
 
ehsan
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۶:۳۹
"ســــــــــــــلام بــــــر زندگـــــــــــــــــــی" (1426578) (alef-10)
 
مصطفی بروجن
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۶:۴۷
خامنه ای زنده باد جلیلی پاینده باد (1426580) (alef-10)
 
علی شیرازی
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۴:۱۰
درود بر عارف مرد عمل (1427093) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۸:۰۹
این نظر سنجی ها از کجا انجام میشه که اسم همش ام معتبره
چقدر جعل (1426594) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۰:۲۱
شما جوانان طرفدار جریان به شطاهر اصلاح طلب دلتان را به سایتهای طرفدارتان خوش نکنید خیلی دلم میخواهد یکی از شماها بگه این 4 سالی که اینهمه فشار به آقایان موسوی و کروبی آمد عارف و روحانی کجاوبودند که حالا دایم از آنها مایه میگذارند واقعا یک کمی منطقی و درست فکر کنید آقای روحانی با رفتار خشن خودش در مناظره ها نشان داد که چطور میخواهد کشور رااذارااذاره کند چشمهایتان را باز کنید آقای عارف هم که قوی واردشد رودست خورد جای تاسف دارد من که تا به حال 4 تا آدم قوی و درست حسابی پشت سر روحانی ندیدیم حالا از روی حسادت قالیباف را تخریب کنید ولی بدانید با آمدن روحانی کشور ما دچار جنگ داخلی خواهد شد بدتر از سوریه برای بزرگ کردن کاندیدای خودتان آقای قالیباف را تخریبیب نکنید (1426611) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۹:۵۱
ما برای اینکه کشور توسط افرادی مثل جلیلی دچار تفرقه و جنگ داخلی نشه طرفدار فرد معتدلی مثل آقای روحانی هستیم. (1427244) (alef-10)
 
Supporter
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۰:۴۰
شونصد بار گفتم، بازم می گم: فقط یه سیاست خارجی قوی میتونه راه گشای خیلی از مشکلات مملکت باشه! این اقتصاد فلج نه با دو تا منحنی فیلیپس و یه ویکی پدیای شخصی حل میشه، نه با یه کلید، نه با آزادسازی ظرفیتها و نه با شهرداری تهران!!! بخش بزرگیش به خاطر سیاست خارجی ضعیفیه که تو این چند ساله داشتیم طوری که جز چند تا کشور آمریکای لاتین و آفریقایی که باید با ذره بین تو نقشه دنبالشون گشت تا پیداشون کرد، عملا هیچ سیاست خارجی مستحکمی نداشتیم! تنها کسی که میتونه احیاگر یه سیاست خارجی با ثبات باشه، شونزده سال شخص اول سیاست خارجی کشور بوده: یه کلام ختم کلام: دکتر ولایتی. فکر نکنم بخش معرفی کاندیداها از زبان کامران نجف زاده رو فراموش کرده باشین: "ولایتی در عرصه ی سیایت دو دهه ی پیش با وزیران خارجه ی قدری رو در رو بوده اما برنامه ها و حرف هایش نشان خواهد داد آیا اندوخته های آن دوران را آپ تو دیت کرده است؟" بععععععله آقایون یه تعامل و دیپلماسی سازنده با دنیا راهگشای کار