نظر منتشر شده
۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275570
احمدی‌مقدم :قاضی پرونده را بااعمال نفوذجابجاکردند/تهدیدکردندفیلمت رامنتشر می کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۰
برنامه نیمه شب سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۴ شبکه یک، مهمان ویژه ای داشت که درباره شایعات بازداشت و فساد مالی اش توضیح داد و همه شایعات را تکذیب کرد. سردار احمدی مقدم، فرمانده سابق ناجا در صدا و سیما باز هم حاضر شد.

به گزارش خبرآنلاین، علی ضیا، مجری این برنامه، پس از مقدماتی، مهمان برنامه را معرفی کرد. اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی که بدون فرم لباس نظامی و با کت و شلوار سیاه در این برنامه حضور یافت و بعد از حضور، به بخش اول گفتگو که مربوط به خاطرات سردار بود پرداخت.

زیرنویس برنامه دکتر اسماعیل احمدی مقدم را مشاور عالی رئیس نیروی انتظامی و متولد ۱۳۴۰ در تهران معرفی کرد.

احمدی مقدم در ابتدای حضورش گفت: دو سه ماهی است که در صدا و سیما نیستم. یعنی از اواخر مسئولیتم در نیروی انتظامی تاکنون. علی ای حال به همه مردم سلام می کنم.

پس از این احوال پرسی، گفتگوی زیر در آنتن زنده تلویزیون شکل گرفت. سردار احمدی مقدم گفت: پول معجزه می کند. قاضی را وسط پرونده برداشتند و من هم دو بار درباره پرونده فساد مالی به قاضی، توضیح دادم، ولی متهم یا زندان نشده ام.

او حتی درباره بازداشت اطرافیان و اعضای خانواده اش نیز شایعات را تکذیب کرد و گفت: کسی که شایعه می سازد باید دلیل بیاورد!

در ادامه، مشروح این گفتگوی داغ را می خوانید:

ایده ما برای پرسش، در بخش اول گذشته شما است در بخش دوم، در برخی رسانه ها مطالب مطرح شده سئوال می پرسیم. وقتی گفتیم شما مهمان منید، پرسیدند مگر می شود؟ حتما در این موارد صحبت می کنیم. شما برگردید به دوران جنگ. کردستان بودید؟


او گفت: ما اصلا از قبل از جنگ در کردستان بودیم. از مرداد ۵۸ به خرمشهر اعزام شدیم برای مسئله گروه های خلق عرب و روزانه در خرمشهر انفجارهایی داشتیم. در بازار، میدان، مسجدجامع برای شهدا مراسم داشتند و نارنجک انداختند و ۱۲ نفر از مردم شهید شدند. ۲ ماه آنجا بودیم تا اینکه در ۲۸ مرداد ۵۸؛ درباره کردستان فرمان تاریخی حضرت امام صادر شد. ما تا مهر در خرمشهر بودیم و بعد به کردستان رفتیم.

چرا وارد سپاه شدید؟ کار نداشتید؟ یک ارگان نظامی استخدام می کرده و پول خوب می داد؟


من سال ۵۷ طلبه بودم در قم درس می خواندم. ما لیاقت کسوت روحانی شدن را نداریم، ولی دانش دینی و کار فرهنگی از ابتدا بودم.

ما در ابتدای کار بودیم و ملبس نشدیم و خوردیم به تعطیلی و تظاهرات. خیابان دماوند تهران بودیم و کانون درگیری نیروی هوایی بود. بیشترین درگیریها در خیابان ما بود و بچه های مسجد ما یک ستون زرهی را آتش زده بودند. از همانجا به کمیته ملحق شدیم که محلی بود. با محوریت امام جماعت، کمیته ها تشکیل شد و مسئول امنیت محله شدند. با حکم آیت الله مهدوی کنی، خودجوش، این کمیته ها تشکیل شد و با سلاحهایی که از ارتش و پادگانها به دست می آمد، در دست اینها بود. بعد از انقلاب به حوزه رفتم تا اواخر بهار. درگیریها زیاد بود. در ترکمن صحرا، در سیاهکل، در کردستان؛ خلق عرب در خوزستان مشکلاتی را درست کرده بودند. سپاه نیز تشکیلات تازه تاسیسی بود و گروهی که سمتی داشتند، این ایده را بنیان گذاشتند. ما آمدیم در سپاه و داوطلب ۳ ماهه داشت. ما برای ۳ ماه آمدیم و رفتیم ماموریت و حوزه در مهرماه باز نشد. ۳ماه دیگر تمدید کردیم و رفتیم به کردستان و در جوانرود بودم. دوست به نام شهید جعفر نجفی داشتم که بچه آشتیان بود. از آیت الله جنتی که مدیر حوزه بود پرسیدیم چه کنیم فرمودند اگر نیاز است، برگردیم.

پارتی شما که بود بلافاصله فرمانده شدید؟

فرمانده بودن خودجوش بود. مانند هیات بود که تقسیم کار پیش می آمد و هر کسی استعدادی داشت. از روز اول که آمدیم ما ۱۸ ساله بودیم و معاون گروهان شدیم. دوستی که سربازی داشت شد فرمانده. اولش هم در زندان اوین پاسبخش بودم که فراریها و ساواکی ها در زندان بودند. در کردستان مسئول تبلیغات سازمان پیشمرگان شدم. ماندگار شدیم. سپاه تا یکسال حقوق نداشت. در دومین ماه، برادری پول می آورد و می گفت پول بردارید و سقفش ۲هزار تومان بودکه معادل ۶۰۰ هزار تومان الان بود.

پول یک پیکان می شد؟

نه پیکان ۷۰ هزار تومان بود. کمترین کارمند ۴ هزار تومان حقوق می گرفت. خیلی ها برنمی داشتند. آنهایی که زن و بچه داشتند برمی داشتند. بعد از یکسال گفتند حالا که ماندگار شدید و پایه حقوق ۲ هزار تومان است. اگر همسر و فرزند و مستاجر بودند پولی اضافه می شد و همه در یک رده حقوق می گرفتند. آنوقت جامعه بی طبقه توحیدی مشهور بود. همه دنبال کار بودند نه استخدام و اشتغال.

بین شما و کاک شوکت و آقای طالبانی چه اتفاقی افتاد؟

ما هم با آقای بارزانی و هم آقای طالبانی رفیقیم. من در ارومیه، فرمانده بودم و حزب دموکرات کردستان عراق در آنجا و آقای بارزانی بودند. سالها این دو با هم رقیب بودند. در پاییز ۶۱ من فرمانده سپاه سردشت بودم. این شهر ۲.۵ سال در محاصره احزاب کومله، دموکرات و اشرار داخلی بود و از هوا تدارک می شد. جاده بانه باز شد. کل منطقه دست آنها بود و با هلی کوپتر تدارک می شد. من البته در زمان محاصره نبودم. وقتی محاصره شکست من شدم فرمانده سپاه سردشت. جاده پیرانشهر-سردشت ۹۰ کیلومتر است ولی عوارض زیادی دارد. زندگی حزب دموکرات آنجا بود. خیلی نبرد سختی بود. گام اول توفیق نسبی داشتیم. از آنجا جلال طالبی و نیروهای اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز به دشمنان ما پیوستند. آنها بسیار قوی بودند و با ما وارد جنگ شدند. خیلی جنگهای سختی بود. وقتی الان می گویند شهرهای عراق جنگ است، الان در ذهنم می آید.

این جنگ تمام شد و بعد از سه ماه برف آمد و نمی توانستند در سرما بیاستند و تنگه گرژال باز شد و آنها عقب نشستند.و جلال طالبانی با عراق مصالحه کرد و علیه بارزانی وارد جنگ شد. تا سال ۶۴ باز هم با صدام وارد جنگ شد. اولین گروهی که درخواست کردند عراق به ما حمله کرده و به ما دیده بان بدهید و حمایت توپخانه کنید اینها بودند. ما با سرتیپ دادبین رفتیم با یک دیده بان داخل عراق. مهمانی ای گذاشتند برای نمایندگان جمهوری اسلامی. بارزانی پرسید اسم شما چیست؟ گفتم من مقدم هستم و ایشان سرهنگ دادبین. گفت کدام مقدم؟ فرمانده سپاه سردشت؟ باور نمی کرد من جوان ۲۵ ساله همان باشم. گفت کاک شوکت، کاک علی بیایید. آمدند. کاک شوکت فرمانده یک آنها بود. گفت این را می شناسید؟ گفت نه! گفت مقدم است! گفت کدام مقدم؟ گفت همان فرمانده سپاه سردشت. گفت این بلا را شما سر ما آوردید. ما در جنگ سردشت ۹۰ کشته دادیم. بارزانی گفت اگر در جنگتان مردانه جنگیدیم، در رفاقت با شما هم مردانه ایم. ایشان تا همین الان نیز با عهد خود با جمهوری اسلامی وفادار ماندند.

امروز با یکی از همرزمان شما صحبت می کردم و گفت آن موقع در کردستان مردم نان نداشتند بخورند.

نه، محاصره بود و غذا و دارو، تحریم شده بود وارد شود. لذا مردم در فشار بودند.

آن زمان صدام برای معرفی کردن هر ایرانی مبلغ زیادی گذاشته بود ولی یک نفر کرد، یک ایرانی را نفروخت.

کردها اینطوری اند چه در دشمنی و چه دوستی، روراست هستند.

قرار بود کاک شوکت شما را ببرد پشت عراقی ها؟

عملیات فتح یک بود و قرار بود عملیات کرکوک شود و واحدهای نفتی را منهدم کنیم. حدود مهرماه ۶۵ بود که این خاطره داریم. در عملیات فتح یک توفیق داشتیم تاسیسات نفتی را مورد هدف دوستان ما قرار دهند.

دوستان می گفتند شما خیلی صریح حرف می زنید. گفتند شما زندان هستید؟ اینطور گفتند!

شاید بد نباشد به ریشه های این مسئله اشاره کنیم. ما در ۴ ماه پایان دوره تصدی یک پرونده فساد اقتصادی در بنیاد تعاون برخوردیم. آقای منتظر المهدی گفت شرکتها بوده، ولی نه، یک شرکت بوده، یک شرکت سرمایه گذاری به نام قدر. این شرکت نباید جایی را اداره کند. زیر ۵۰ درصد سهام می خرد یا در بورس کار می کند. نباید مدیریت کند. متوجه شدیم آقایان سواستفاده کرده اند شرکتهایی را در بیرون تاسیس کرده اند و در شرکتهای خودشان سرمایه گذاری می کنند. به آقایان گفتیم این کار خلاف است و شما اموال را برگردانید و ما هم مسامحه می کنیم. اول قبول کردند و بعد گفتند کارشناسی کنیم. بعد دیدند این شرکتها سودآور بوده و گفتند باید بخرید. دیدیم ده ها میلیارد تومان باید پول بدهیم این شرکتها را بخریم.

پرونده را بردیم به مرجع قضایی دادیم، دیدیم اعمال نفوذ کردند. قاضی وسط پرونده رفت کنار. به مجلس رفتند و وکیل گرفتند و به ما هم گفتند اگر با ما در بیفتی ما خودمان را هم با تو می کشیم پایین. فیلم گرفته ایم و می گذاریم در اینترنت تا مردم بریزند در موسسه قوامین. موسسه قوامین هر جایی زمین می خورد، می رود کمک ولی آنها گفتند ما فیلم درست کردیم و می گذاریم در فضای مجازی.

گفتیم حالا که تهدید می کنی "بلغ ما بلغ" دنبال می کنیم. من از دادگاه ها ناامید شده بودم. رفتم سراغ آقای آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه حاج آقای خلفی هم تشریف داشتند.

ایشان نامه من را خواند و گفت مگر می شود در وسط پرونده قاضی را انتقال داد؟ طبق قانون، هنگام رسیدگی قاضی قابل انتقال یا انفصال نیست. باید این پرونده را با قاضی ویژه اداره کرد. دستور دادند پرونده از مسیر عادی به دادسرای نظامی برود. قاضی و وبازپرس ویژه منصوب شد و با قوت پرونده رسیدگی می شود.

من وارد جزئیات نمی شوم. شخص قاضی منع کرده جزئیات را بگوییم ولی همان آدمها تهدید خودشان را عملی کردند. خیرخواهان گفتند شما که دارید می روید، بعد از رفتن شما هر کسی آمد پیگیری کند. گفتم من هر آسیبی ببینم مانعی ندارد. باید کارانه برخورد کرد. آن هم برای نیروی انتظامی که خودش برخورد با پرونده ها می کند. برخورد شد و من از آن روز تا امروز دو بار قاضی پرونده دو نامه برایم فرستاده، در آن نامه نوشته شده متهمان ادعا کرده اند با مجوز شما برخی از معاملات را کرده ایم. قاضی پرسیده این حرف راست است یا نه. نه بنده احضار شدم نه متهم هستم. بی تقوایی ها برخی افراد سر جای خودش!

پسر و دامادتان چطور؟


من همانروز که منصوب شدم روز شنبه ۱۸ تیر۸۴ بود. من روز جمعه قبلش در خانه بیوگرافی نوشتم و تمام دارایی های خودم را نوشتم و تقدیم حضرت آقا کردم. روز پایان هم خدمتم نزدیک به اتمام بود، یک نامه نوشتم به حضرت آقا و تشکر کردم به خاطر حمایتهایشان در طول دوران خدمت. تشکر کردم و از قصور خودم عذرخواهی کردم و دارایی های خودم را نوشتم. هیچ فرقی با دارایی روز اولم ندارد. دو دختر دارم که یکی شان دانشجواست و دیگری دانش آموز است و در سن کار اقتصادی نیستند. پسرم وکیل است و توصیه کردم وکالت هیچ کار دولتی نپذیر و برو آن پشت ها. هم پسرم هم دخترانم هر سه مستاجر هستند در خانه های زیر ۱۰۰ متر زندگی می کنند و هیچ کار اقتصادی ندارند.

یک جمله درباره پیامبر بگویید:

او رسول همه خوبی هاست.

هیچ کس از خانواده شما، پسرتان یا دامادتان در زندان نیست؟

کسانی که شایعه می کنند باید بگویند کدام دادگاه، کدام محکمه، کدام بازداشتگاه هستند. در حقوق داریم البینه علی المدعی! وقتی سخنگوی قوه قضاییه جناب آقای اژه ای می گوید چنین چیزی کذب محض است و قابل شکایت، چه می شود گفت. هر چند من دیگر شکایت نکردم. هر کسی قبلا کرده، از او می گذرم و طبعا من راضی به گناه کسی نیستم. اگر کسی حرفی می زند دلیلی را باید اقامه کند. البینه علی المدعی.

یعنی آنها (متهمان) اینقدر قدرتمندند و قاضی را جابجا کردند؟


نه، پول معجزه می کند. می روند با پول کار می کنند. به قوه قضاییه نمی خواهم اتهام بزنم. روش قبلی (دادگاه عمومی با قاضی معمولی) چند سال طول می کشید. ولی اموال تلف می شد. قاضی سابق اختیار اموال را از آنها گرفته بود و به بنیاد تعاون داده بود، ولی با روش معمول به جایی نمی رسیدیم.
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۰۹:۵۹:۲۸
اقای دولت ابادی با روال دادگاه الف منتظر اعلام چند سال حبس برای توهین و سیاه نمایی اقای احمدی مقدم به قضات و دستگاه قضا بان هم با برد رسانه ملی و سطح جهانی هستیم (2953045) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۰:۲۵:۲۳
وقتی من 2 سال گزارش فساد مدیر خود را در سیستم اقتصادی کشور پیگیری میکردم به همین فاجعه پی بردم که گوش شنوایی پیدا نخواهم کرد.
مبارزه با فساد بر روی کاغذ است و تمام.
فرمایش مقام رهبری را نصب العین قرار دهید تا فساد از اقتصاد کشور زدوده شود. (2954814) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۱:۴۶:۰۶
منتظر عدالت واقعی در دولت امام زمان (ع) هستیم . (2954947) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۰۵:۴۵
- "پرونده را بردیم به مرجع قضایی دادیم، دیدیم اعمال نفوذ کردند. قاضی وسط پرونده رفت کنار."
البته بنده که نمیتونم اعمال نفوذ کنم! بعد هم به چگونگی اعمال نفوذ کاری ندارم، ولی فکر نمیکنم کارمند معمولی قوه بتونه قاضی یک پرونده را وسط پروسه بدون صدور حکم "مرجع بالاتر" عوض کنه!

- "رفتم سراغ آقای آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ....... ایشان نامه من را خواند و گفت مگر می شود در وسط پرونده قاضی را انتقال داد؟ طبق قانون، هنگام رسیدگی قاضی قابل انتقال یا انفصال نیست."
البته چون ما این رویه را زیاد دیدیم و شنیدیم و حتی در همین الف بحث شده و با توجه به پاسخ رئیس قضا به سردار، بنده به شک افتادم! لطفا یکی توضیح بده این تناقض در قانون و رویه جاری از کجا سرچشمه میگیره؟ مشکل از قانون گذاره، مدیریتی، رانت و فساد سیستماتیک یا دلایل دیگری داره؟

- "به مجلس رفتند و وکیل گرفتند و به ما هم گفتند اگر با ما در بیفتی ما خودمان را هم با تو می کشیم پایین."
خدا را شکر این نماینده‌های مجلس همه جا حضور پرشور دارند! یعنی طرف خلاف کرده میره مجلس که بعضی از همکاران مجلسی کمک کنند خلافشون رو نشه!!

- "...اگر با ما در بیفتی ما خودمان را هم با تو می کشیم پایین. فیلم گرفته ایم و می گذاریم در اینترنت تا مردم بریزند در موسسه قوامین."
فکر نمیکنم هر مافیای اقتصادی توانایی "جاسوسی و فیلمبرداری" از این موسسه (نیروی انتظامی) را داشته باشه! ولی جالبه بدونیم که مگر این موسسه چه کاری انجام داده که اگر مردم این فیلم را ببینند میرزند دم درب موسسه؟!! (2954016) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۷:۵۵:۴۲
با اجازه بنده یک مورد دیگه به لیست شما اضافه میکنم

"به آقایان گفتیم این کار خلاف است و شما اموال را برگردانید و ما هم مسامحه می کنیم. اول قبول کردند و بعد گفتند کارشناسی کنیم. " آخه این چه مملکتیه که طرف خلاف قانون عمل کرده و کلی پول و اموال بالا کشیده، بعد شما گفتید پول و اموال برگردونید ما هم بی‌خیال میشیم!!!
اگر اینطوری باشه که طرف خلاف میکنه، میگه اگر فهمیدند که برمیگردنم و اگر نفهمیدند خدا بده برکت! این مصلحت نیست، اشاعه فساده!!! (2954408) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۰۰:۲۲
شما برداشت توهین و سیاه نمایی علیه دستگاه قضا نمیکنید؟

این خبر باید بیاد بخش اصلی الف (2953046) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۰۰:۳۸
خدایا من چرا ایران دنیا امدم؟ (2953047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۰۴:۱۲
من نمیفهمم ! اقای اژه ای دو روز قبل که کلا منکر همه چیز شده بودن؟!! (2953054) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۱:۲۳:۳۳
چند نکته:

۱- انتشار این اخبار فقط پس از انتشار در سایتهای منتقد ممکن شد. درست است که باید از اتّهام‌زنی پرهیز کرد امّا رسانه‌ها (خصوصاً آنجا که پای اموال عمومی در میان است) باید موارد شبهه‌ناک را هم از نظر دور ندارند و با رعایت انصاف و دقّت خبرها را رصد کنند. فکر می کنم آشکار است که اگر این اخبار منتشر نمی‌شد حالا احمدی مقدّم در تلویزیون این سخنان را نمی‌گفت.

۲- محسنی اژه‌ای در چند روز اخیر تا توانست اصل موضوع را منکر شد که حالا باید جواب دهد.

۳- احمدی مقدّم پس از آگاهی از تخلّف آن افراد به آنان گفته که در برابر پس‌دادن اموال با آنها مسامحه می‌کند. آن اموال ملک وی نیست بلکه جزو بیت‌المال است؛‌ چرا باید از پیش خود متخلّفان را ببخشد؟ اگر پافشاری این افراد بر تخلّف خود نبود، ‌مسئله در خفا حلّ‌وفصل شده بود و کار به اینجا نمی‌کشید.

۴- کمتر پیش آمده بود که تلویزیون رسمی از فساد دستگاه قضا چنین سخن بگویند. آن افراد -که زیردستان احمدی مقدّم بودند- توانستند مسیر پرونده را عوض کنند. در واقع آن چنان که در نوشته‌ی پیش هم گفتم آنان موفّق نشدند چون با قویتر از خود در افتاده بودند و اگر حریف آنها، افراد خارج از حوزه‌ی قدرت بودند یقیناً بر آنها غالب می‌شدند.

۵- آنچه باید جداگانه بررسی شود فساد دستگاه قضاست. آن قاضی به خواست ِخود منتقل نشده بلکه مقام بالاتر او را کنار گذاشته است. آن مقام کیست، چگونه با آن افراد مرتبط بود و حالا چه جوابی برای تخلّف آشکار خود دارد؟ آیا دستگاه قضا متخلٰفان درون سیستم خود را نیز معرّفی می‌کند؟ این تخلّف از جرم بنیاد تعاون ناجا سنگین‌تر است چون فساد دستگاهی که وظیفه‌ی رسیدگی به تخلّف دیگران را دارد، فساد بسیار گسترده‌تری را دامن خواهد زد (2954904) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۰۷:۴۷
نگفت فیلم چی بوده. من مصاحبه رو دیدم. دلایلش قانع کننده نبود و پر از ابهام بود. (2953064) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۰۸:۴۵
فقط میشه گفت
انا للله و انا الیه راجعون (2953069) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۱۱:۱۷
قابل توجه كساني كه ميگويند انتقاد از قضا جرمه ...سريع محاكمه اش كنيد...اخه انتقاد كرد...وقتي در چنين پروندهاي در اين سطح پول معجزه ميكند..واي به حال مردم عادي ..واي........ (2953075) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۱۹:۱۸
فرمودند: «هم دخترانم و هم پسرم مستآجر هستند.» دو خط بالاتر هم فرمودند : «یکی از دخترانشان دانش آموز است.» یعنی دختری که دانش آموز است با والدینش زندگی نمی کند؟ و جداگانه مستاجر است؟ و در خانه ای زیر صد متر (مثلا نود و نه) متری زندگی می کند؟ (2953086) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۲۴:۰۰
یه نکته مگه همه در برابر قانون یکسان نیستند مگه قوه قضائیه مظهر عدالت نیست پس چرا همه مردم دسترسی اینگونه به مقامات بالای قضایی ندارند؟؟ (2953891) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۴۶:۲۹
آقای محترم دختری که دانش آموزه با خود ایشون زندگی میکنه خودش مستاجر باشه دخترش هم مستاجره خودش نباشه اون دخترش زندگی مستقل نداره که مستاجر باشه. ایراد بنی اسرائیلی نگیر. (2953955) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۲۳:۰۴
لطفا مطلب رو خوب بخوان بعد اظهار نظر و اظهار فضل کن (2954078) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۷:۲۶
اگر دوستان در قوه قضاییه واقع بین باشند، این جمله آخر آقای احمدی مقدم از هر کامنتی که تابحال در الف درباره قوه قضاییه نوشته شده، سنگین تره... (2953109) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۳۱:۳۵
تلویزیون شده وکیل این آقایان (2953124) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۸:۲۴
عجب !!!!!! (2953166) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۴:۲۴
قاضی پرونده را بااعمال نفوذجابجاکردند/تهدیدکردندفیلمت رامنتشر می کنیم
منتظرواکنش قوه قضاییه باشیم آیا مثل آقای توکلی به ایشون هم گیر میدن یا گزینشیه؟ (2953189) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۴:۴۳
یعنی آنها (متهمان) اینقدر قدرتمندند و قاضی را جابجا کردند؟

نه، پول معجزه می کند. می روند با پول کار می کنند.
من قضاوتی در مورد شخص ایشان نمی کنم ولی اگر این حرفشان درست باشد؛ خوشا به حال مدعیان عدالت علوی. انقلاب به کجا رفته است. (2953190) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۵:۳۰
یعنی الان دادستان محترم تهران آقای احمدی مقدم را به دلیل توهین به قوه قضاییه دادگاهی میکند؟ (2953193) (alef-13)
 
حمیدرضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۷:۴۶
دادستان محترم تهران که کامنت های خوانندگان الف را توهین و سایت الف را بخاطر انتشار آن مجرم و قابل تعقیب میداند بخواند که "پول در سیستم قضایی ما معجزه میکند" این را سردار گفته آنهم در تلویزیون!!!!!! (2953198) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۸:۱۱:۲۹
واقعیت را گفته قاضی هم انسان هست و جایز الخطا ولی مهم لاپوشانی این قوه هست که باید این رفتار را کنار بگذاره تا امکان تحقیق و بررسی از قضات خلافکار مهیا بشه. اگه خلاف های قاضی مرتضوی در اوایل خلاف دیده میشد و جلوش گرفته میشد الان برا سیستم قضا شونه نمیکشید چرا که .... (2954455) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۳۱:۱۰
اقاي احمدي مقدم واقعا وضع دادگاه ها خراب است در بسياري موارد راي ناحق مي دهند قاضي ها ناواردند و تازه كار قديمي ها هم من با هركدام صحبت كردم به صراحت نارضايتي اعلام مي كنند البته من نظرم اين است كه شما هم در انجام وظائف خود در ايجاد امنيت فردي كوتاهي كرده ايد كه اينگونه خود شما را هم مورد تهديد قرار مي دهند تمام قوه قضائيه و نيروي انتظامي بايد با هم و هماهنك باهم چنان رفتار كنند كه همه احساس ارامش داشته باشند اين خواست و فرموده رهير عزيزمان است دنيا الان دارد ما را ارزيابي ميكند و نقطه اول اي ارزيابي دادگاه هاي ايران و رفتار ضابطين قضائي ايران است كه متاسفانه خيلي ضعيف مي باشد براي نمونه براي يك تصرف عدواني محرز در استان اردبيل كه محرز است يك سال است قاضي راي صادر نمي كند چرا علت ان معلوم نيست اقاي عتباتي دادستان اردبيل ضعيف است وسيستم اداري فوق العاده ضعيف شده و مردم به شدت ناراضين ولي هرجه هست ما بايد به فكر ابروي خودمان و سازماني كه در ان كار ميكنيم و رهير عزيزمان باشيم و كاري نكنيم كه مسئولين عزيزمان زير سئوال بروند (2953251) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۳۲:۳۲
شما اموال را برگردانید ما هم مسامحه میکنیم ! مامور اجرای قانون چه میگوید ؟ (2953255) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۲۷:۳۶
جمله فوق ميتواند جنجالي ترين تيتر رسانه ها باشد (2954682) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۳۸:۱۸
وقتی رئیس پلیس یک کشور با این رویه مواجه می شود با مردم عادی چه برخوردی می شود. (2953268) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۳۸:۱۹
این فساد در زمان مدیریت شما اتفاق افتاده باید پاسخگوی آن باشید . (2953269) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۴۵:۰۲
توهین صریح به قوه قضاییه از طرف سردار : پرونده را بردیم به مرجع قضایی دادیم، دیدیم اعمال نفوذ کردند. قاضی وسط پرونده رفت کنار (2953285) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۵۱:۵۷
مگر در قوه قضاییه هم میشه اعمال نفوذ کرد؟! (2953305) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۱:۵۸:۰۵
رو نوشت: جناب آقای دادستان که آقای توکلی رو محکوم می کنید.... (2953327) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۰۰:۱۶
آقای اژه ای که یه چیز دیگه می گفتند و از اساس تکذیب میکردند! (2953336) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۰۴:۳۰
حالا اگه درباره این خط آخری اظهار تاسف کنیم برا الف دردسر درست نمیشه!!؟؟؟؟ (2953350) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۱۶:۵۷
چرا صداو سیما اجازه نمیده سایر افراد در تلوزیون به اتهاماتی که بهشون وارد شده پاسخ بدهند ولی به احمدی مقدم انتن زنده میدهد؟؟ (2953380) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۲:۵۲:۴۴
مثلا کسانی‌ که احمدی‌ نژاد بهشان در تلویزیون تهمت زد (2955482) (alef-13)
 
مرتضی راشد
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۳۷:۴۴
البته ایشان پاک است انشالله. اما آیا هر کسی که متهم میشود یا افواها در موردش شایعاتی وجود دارد فرصت این را پیدا می کند که در صدا و سیما توضیح دهد؟ اگر خدای ناخواسته ایشان حکم برائت نگرفت چه کسی پاسخ گوست. کاش وحدت رویه برای همه وجود داشت. (2953446) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۴۹:۴۲
من از دادگاه ها ناامید شده بودم.؟!؟؟ (2953475) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۵۴:۰۷
مي گم اظهارات ايشون پيگيري قضايي نداره (2953487) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۲:۵۹:۱۱
خیلی کار خوبی کردند که این مصاحبه را ترتیب دادند. بالاخره همه چیز روشن شد. ای کاش در سایر موراد هم همینطور اطلاع رسانی می کردند. متاسفانه در بسیاری از موارد به خاطر عدم اطلاع رسانی، شایعات آنقدر بر روی هم تلنبار شده که هر کسی آن را باور نکند، می گویند حالش خراب است! مقصر این وضع نادرست چه کسی است؟ چرا اجازه نمی دهند در همه زمینه ها شفاف سازی بشود؟ چرا ما باید همه اش مسایل داخلی را از تلویزیونهای خارجی دنبال کنیم؟ آنها نیز هر راست و دروغی را به خورد ملت می دهند و بسیاری نیز باور می کنند. چه کسی که باعث شده این وضع ایجاد شود؟ وقتی هم که آقای توکلی در سایت الف برخی شفاف سازیها می کند و حرفهای مردم و حتی شایعات را منعکس می کند، 50 کیفر خواست علیه وی صادر می شود. خیال می کنند اگر توکلی محکوم شد، شایعات و نظرات نیز تمام می شود. (2953497) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۲۳:۰۶
خدا وکیلی الان که نظرات همه را خواندم، حتی خودم هم به کامنت بالا که متعلق به خودم هست، مثبت ندادم! (2954671) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۳:۰۵:۴۰
پول همه کار میکند؟؟یعنی تو قوه قضاییه کسی پول گرفته قاضی رو عوض کرده؟؟؟!!!مگه میشه سردار؟ (2953510) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۳۴:۳۴
اره عزیزم اینجا ایرانه نشد نداریم (2955067) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۳:۱۰:۱۷
از اونجایی که مشخص شده آقای دادستان و دوستانشون دارن هر روز کامت های سایت الف رو به دقت می خونن میگم.
آقای دادستان باید علیه رئیس پیشین نیروی انتظامی اعلام جرم بکنین!!
ایشون میگن یه عده با پول و رشوه قاضی پرونده رو عوض کردن!! یعنی به قوه ی قضاییه افترای فساد زدن!! اونم کجا در برنامه ای که از یه شبکه سراسری و برای میلیون ها بیننده پخش میشده!!! یعنی می خوان بگن خدایی نکرده قوه ی قضاییه جوری شده که یه عده می تونن قاضی پرونده ی به این مهمی رو عوض کنن با پول و برای رئیس نیروی انتظامی بازم میگم رئیس نیروی انتظامی کشور خط و نشون بکشن؟؟؟؟
وا اسفا!!! آقای دادستان به داد قوه ی قضاییه برسین!!! این دیگه کامنت های چند شهروند عادی در سایت منتسب به آقای توکلی نیستا!!! این حرفای رئیس پلیس مملکته!!
یا رفع اتهام بکنین یا آقای احمدی مقدم رو مثل آقای توکلی بکشین دادگاه واسه این حرف. (2953519) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۳۱:۵۷
نمی خواهد شما قوه قضاییه رو تحریک کنید قوه قضاییه خودش می داند که در قوه قضاییه همه قضات معصوم نیستند و وقتی اقای احمدی مقدم این حرف رو زده نهایتا قوه قضاییه بر رسی میکند تا ببینند حرف ایشان درست هست یا نه و حرفهای نیش دار شما نیز قابل برسی هست چه بسا ازهمان طایفه ای که احمدی مقدم اشاره کرده شاید باشید که اب را دارید گل الود میکنید (2954117) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۳:۲۱:۲۱
یعنی آنها (متهمان) اینقدر قدرتمندند و قاضی را جابجا کردند؟

نه، پول معجزه می کند. می روند با پول کار می کنند. به قوه قضاییه نمی خواهم اتهام بزنم

خيلي كشور باحالي داريم . همه با هم رودر بايستي دارند .يكبار ديگر پاراگراف اخر را بخوانيد (2953535) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۴:۰۳:۰۲
الان اقای احمدی مقدم توهین کردند به یک قشر خاص!(جابه جا کردن با اعمال نفوذ)
باید مورد پیگرد قرار بگیره!!
خیلی سر بسته گفتم که واسه اقای توکلی دردسر نشه باز! (2953644) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۴:۰۵:۱۱
بنده خدا آقای توکلی. دیگر حتی نمیشود در این مهد آزادی زیر اینجور خبرها حتی کامنت هم نوشت. (2953647) (alef-13)
 
هوشنگ خان
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۴:۵۶:۵۱
سیمای ملی مثل اینکه فقط یک عده خاصی ملت هستند و باید از امکانات ملی استفاده کنند و بقیه شهروندان درجه دو هستند . (2953791) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۰۱:۰۰
شاهد از غیب رسید...
(خود الف میدونه منظورم چیه...) (2953800) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۲۰:۲۵
آخرش هم که صراحتا تکذیب نکرده. فقط گفته البینه علی المدعی!!! حالا تو پخش زنده تلویزیون مدعی کجا تواند بود؟!!! (2953882) (alef-13)
 
اصغری
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۵:۵۰:۴۸
هرروز چند اختلاس میلیاردی فاش می شود و دیگر مردم به این اعداد وارقام و زدوبندها عادت کرده اند.چرا بعد از سی وچند سال بعد انقلاب اوضاع اینطوریه؟ بهتر نیست قبل از این که جهان را بسازیم و مدیریت کنیم کمی به اوضاع نابسامان داخلی سروسامان بدهیم؟ (2953971) (alef-13)
 
رض
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۵۱:۱۴
به نام خدا

کامنتها غیر طبیعی اند !!! (2954201) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۶:۵۳:۳۵
حرف آقای احمدی مقدم خیلی هم بی ربط نیست
در جایی که همه مصاحبه های رییس قوه قضا به همه چیز
می پردازند الا قوه قضا نتیجه اش همین است.
دوم اینکه اتفاقی که در ناجا افتاده مسیولش شخص احمدی مقدم
است چه این مداخله داشته و جه نداشته است.
زیر مجموعه ایشان فاسد شده بوده است.
باید بلافاصله کناره کیری می کرد. (2954211) (alef-13)
 
رسول بخشنده
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۷:۱۱:۰۹
فکر کن!
مملکتی که یک شخص با سابقه انقلابی همسن خود انقلاب!
با درجه سرتیپ پاسداری!
با سمت فرماندهی کل نیروی انتظامی ایران!
منتصب شخص رهبری!
کسی که بارها رهبر ازشون تمجید و حمایت کرده!
لیست اموال اش رو هم که اومده خودش گفته!

تو دادگاه اینطوری حق اش ضایع میشه، من به عنوان یه شهروند عادی چه جایگاهی خواهم داشت؟

یعنی چی با پول قاضی رو جابجا کردند؟ آخه با چقدر پول؟ خاوری با اون همه پول مجبوره فرار کنه، مه آفرید امیرخسروی با اون همه ثروت و ارتباطات سیاسی اعدام میشه، اینا چقدر پول داشتن که تونستن قاضی پرونده یه نفر مثل سردار احمدی مقدم رو جابجا کنن و به یه نفر مثل احمدی مقدم انگ بزنن؟
1 میلیارد؟
10 میلیارد؟
100 میلیارد؟
1000 میلیارد؟
نه خدایی اش چقدر؟

قوه قضایه میخواد با این معضل چیکار کنه؟
با زندانی کردن آقای توکلی مشکل حل میشه؟
قوه قضاییه خودش نمی تونه این مشکل رو حل کنه، به مجلس بگه تحقیق و تفحص بکنن!
قوه مقننه هم یارای مقابله با این مشکل رو نداره؟ از رهبری کمک بخواد!

باور کنید اینجور مشکلات مثل غده سرطانی اند. (2954262) (alef-13)
 
........
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۷:۱۵:۳۰
طرفداران احمدی نژادصداوسیماراغرق کرده اندوبرای تبری این افرادتلاش میکنند. (2954273) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۸:۵۰:۴۳
پول معجزه ميكنه قاضي وسط پرونده جابجا ميكنه آقاي دولت آبادي آقاي اژه اي من نگفتم ها به من چه اصلا والا (2954574) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۸:۵۵:۵۳
آقا چه خبره.............................هر دم از این باغ بری می رسد (2954593) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۵۶:۵۰
ای کاش برای مبارزه با مفاسد بقول فرمایش رهبر به چای حرف وارد عمل شد هر کس که باشد جه مقام بالا جه فقیر بیجاره (2954768) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۰:۵۹:۲۲
چی بگم
چیزی هم بگم حکم اقای توکلی سنگینتر میشه
راستی حرفای اقای احمدی مقدم مثل اون کامنتهای ممنوعه نیست !؟ (2954864) (alef-13)
 
علی محمدنصیری لرستانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۲۶:۵۴
اتفاقا دیشب این برنامه رو دیدم وبه صداوسیما احسنت گفتم وپیامک تشکر هم واسشون فرستادم،بخدا حیفه نیروهای خدوم نظام بدنام بشن،درشبکه های مجازی موج تخریبی عجیبی علیه ایشان براه افتاده بود، واقعا باعث شادی دوستداران نظام شدازهمین جاازاین برنامه کمال تشکر داریم (2955042) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۳۱:۵۳
به رییس قوه قضاییه پیشنهاد می کنم سایتی را باز کند تا مردم اگر ظلم دیدند در ان اعلام کند و خودشان وقت بدهند و رسیدگی کنند بعد از یک ماه همه چیز را خواهند فهمید. (2955058) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۲:۴۵:۲۰
پول در قوه قضاييه ما معجزه مي كند ...... من نگفتم ها سردار گفت انهم در تلويزيون (2955095) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۰:۲۲:۲۴
سلام. جناب آقای توکلی محترم، با سلام، لطفاً به واسطه وظیفه رسانه‌ای‌تان، فارغ از دیدگاه جناحی، از صداوسیما جویا شوید آیا این حق- یعنی استفاده از تریبون ملی،برای پاسخ به اتهام‌ها و شایعات- برای دیگر مسوولان و شخصیت‌های نظام_ نه حتی مردم عادی- وجود دارد؟ اگر آری بر اساس چه راهکاری و اگر نه چرا؟" شما را به مقدسات و شرافتتان منعکس و پیگیری کنید. (2955333) (alef-13)
 
اسماعیل احمدی مقدم
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۸:۲۹:۰۴
دقت درنقل خبررا رعایت فرمایید.ماننداینکه من دودختردرخانه دارم که بیان بنده دوپسربوده وهمین نقل غلط برداشتهاوتفسیرهای ناصوابی رابدنبال داشته.یافیلمت را پخش میکنیم که اصلا نامی از فیلم من برده نشده واینگونه به ذهن متبادر میسازد که اساسا خبطی از من سرزده که به افشای ان تهدید شده ام.وگلایه ای نیز از اقای توکلی دارم .پس ازاظهارات سخنگوی محترم قوه قضاییه باایشان تماس گرفتم وخواستارشدم درسایت الف به موضوع شایعه سازی و نقل بدون تحقیق آن بپردازندحال آنکه قرآن میفرماید"ان جائکم فاسق بنبا"فتبینوا".ومتاسفانه نه تنها کاری نشد بلکه سخنان من دستاویزآن سایت برای دفاع ازایشان وحمله به قوه قضاییه گردید که با تقوایی که ازایشان سراغ دارم برایم قابل هضم نیست .وباورنمی کردم پس ازده سال خدمت بدون چشمداشت باسه ماه بدترین تهمتها به خودوخانواده ام بدرقه شوم.ودرنهایت خودراتنها بیابم ومجبوربه دفاع شوم "قال انمااشکوابثی وحزنی الی الله"لطفامنتشرفرمایید (2955691) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۴:۴۵
در خانه بیوگرافی نوشتم و تمام دارایی های خودم را نوشتم و تقدیم حضرت آقا کردم. روز پایان هم خدمتم نزدیک به اتمام بود، یک نامه نوشتم به حضرت آقا و تشکر کردم به خاطر حمایتهایشان در طول دوران خدمت. تشکر کردم و از قصور خودم عذرخواهی کردم و دارایی های خودم را نوشتم.(آقای عزیز شما که نباید بنویسی چی دارم چی ندارم.) (2955874) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته