نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 335672
واکنش پروانه سلحشوری به مصاحبه‌اش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۳
پروانه سلحشوری، منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس دهم، در واکنش به انتشار مصاحبه‌ای به نقل از او در یک رسانه کره‌ای، توضیحاتی ارائه کرد.

سلحشوری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن ابراز ناخرسندی شدید از شیوه تدوین مصاحبه و منقطع کردن سخنانش توسط رسانه مذکور گفت: آنچه که منتشر شده تنها بخشی اندک از گفتگوی بنده با خبرنگار مذکور بود. متاسفانه این رسانه نتوانسته یا نخواسته که دیدگاه کامل بنده درباره موضوع حجاب را پوشش دهد و همین امر سبب برخی سوءبرداشت ها در داخل و نیز سوءاستفاده برخی رسانه های خارجی ازجمله رسانه های معاند نظام شده است.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم اظهار داشت: رعایت حجاب به عنوان یکی از دستورات دین مبین اسلام، برای زنان مسلمان امری ضروی و برخاسته از اعتقادات قلبی آنان است. هرچند ممکن است در شیوه اجرای این اصل، اختلاف سلایقی وجود داشته باشد، اما التزام به آن از سوی زنان مسلمان ایرانی امری بدیهی است.

سلحشوری افزود: بنده به عنوان یک زن مسلمان، پوشیدن چادر را مصداق بارز رعایت حجاب می دانم. حال ممکن است برخی ها پوشیدن مانتو و روسری را در رعایت این اصل، کافی بدانند. این، همان اختلاف سلایقی است که ممکن است وجود داشته باشد اما در اصل رعایت حجاب هیچ تشکیکی نمی توان و نباید داشت.

وی ادامه داد: هر کشوری، برای خود قوانین و روال هایی دارد که رعایت آن برای اتباع دیگر ممالک به هنگام مسافرت به این کشورها ضروری است. حجاب زنان خارجی در ایران نیز جزو یکی از قوانین در ایران و رعایت آن از سوی مسافران خارجی نماد احترام به فرهنگ اسلامی ایرانیان است.

منتخب مردم تهران ضمن ابراز تاسف عمیق بابت برخی سوءبرداشت‌های به وجود آمده، تاکید کرد: نگرانی‌هایی که در این باره به درستی ایجاد شده است را به خوبی درک کرده و از این بابت عذرخواهی می‌کند.

سلحشوری همچنین افزود: شاید عده‌ای تمایل داشته باشند با بزرگ جلوه دادن این مصاحبه که به صورت ناقص منتشر شده، حماسه بزرگ ملت ایران در هفتم اسفند که جلوه‌ای باشکوه از مردم‌سالاری دینی بود را تحت‌الشعاع قرار دهند. این امر قطعا مانند شیوه تدوین مصاحبه بنده توسط آن رسانه خارجی، امری مذموم و غیراخلاقی است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات خبرگان+انتخابات مجلس+پروانه سلحشوری
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۰۹:۰۳:۵۵
عذرخواهی کار بسیار درستی بود ممنون (3578479) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۳:۵۴:۰۷
خانم سلحشوری من مصاحبه شما را دیدم. بسیاری از مواردی که درباره اش اظهارنظر کرده اید، اصلا منطبق با ملاک دین اسلام نیست. درباره سهم الارث و دیه، ما در قرآن نص صریح داریم.
درباره حجاب هم که اظهارنظر فرموده اید، به نظر منطقع نمی آمد. به نظرم بهتر است کمی طرز فکرتان را اصلاح کنید. فراموش نکنید که اصلاح طلبی به معنی اسلام ستیزی نیست. آن اصلاح طلبی، اصلاح طلبی واقعی است که به معیارها و ارزش های اسلامی نزدیکتر باشد. البته معیارها و ملاکهایی که توسط متخصصان و اسلام شناسان واقعی استخراج شده باشد، نه توسط سیاسیون مسلمان و در راستای جناح سیاسی ایشان. (3579585) (alef-11)
 
حامر
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۰۹:۰۸:۴۶
حجاب زنان خارجی در ایران با هیچ منطقی سازگار نیست (3578491) (alef-3)
 
مهدی 313
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۰:۵۴:۰۳
با سلام
هر فردی که وارد کشور دیگری می شود باید به قوانین آن کشور ملتزم باشد این منطق جامعه و عرف بین المللی است و آنها خودشان را به این منطق ملتزم می دانند، حجاب هم جزو قوانین این کشور است و خارجی ها هم از این قانون مستثنا نیستند . (3578868) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۵:۰۰
عجیبه! کشور ماست باید هم قوانین و عرف کشور ما رو رعایت کنند. کجاش منطقی نیست (3579806) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۱:۱۸:۳۲
ایشون گفته زنان در "انتخاب" نوع حجاب آزادند. نگفته در داشتن یا نداشتنش آزادن که باز به بعضیا برخورده. دلیلی برای توضیح و عذرخواهی هم وجود نداره. از الان بخوان بابت هر چیزی توضیح بدن باید همینطور هی توضیح بدن. (3578947) (alef-11)
 
s
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۲۳:۳۶:۱۴
دلایل ایشون کافی نبود اصلا تدوینی هم روی فیلم ایشون صورت نگرفته بود. حرفهای ایشون فقط یک توجیه است. (3580857) (alef-11)
 
صنم
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۲۳:۳۸:۳۳
موضع ایشون کاملا مشخص بود این حرفها جواب قانع کننده ای نبود. اصلا به نظر نمیاد تدوینی صورت گرفته باشه. (3580861) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۲ ۰۹:۱۵:۳۴
ی جواب فرار به جلو (3581267) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.