توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305675
دیدارهای جداگانه ظریف با لاوروف و کری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۴
وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز پنجشنبه به وقت محلی در راس هیاتی برای شرکت در مذاکرات سوریه وارد وین شد.

به گزارش ایسنا، نشست وین درباره سوریه دومین نشستی است که با هماهنگی های بین المللی و با حضور کشورهای مهم فرامنطقه ای و منطقه ای در بحث سوریه در وین برگزار می شود. نشست قبلی هفته گذشته برگزار شد اما در آن نشست برخی از کشورها حضور که به نشست دوم دعوت شده اند از جمله ایران حضور نداشتند.

این برای اولین بار در چهار سال گذشته است که ایران به عنوان کشور پر نفوذ در منطقه و موثر در بحث سوریه به یک نشست بین المللی در این باره دعوت می شود.

نشست وین ۲ صبح روز جمعه در سطح وزیران خارجه و معاونان کشورهای روسیه، عراق، ایران، ترکیه، آمریکا، فرانسه، عربستان، مصر و احتمالا چین و عمان در هتل امپریال آغاز می شود و تا ظهر به طول می انجامد.

حضور خبرنگاران و رسانه های مختلف خبری به داخل هتل محل مذاکرات با محدودیت صورت می گیرد.

بعد از مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ که در هتل کوبورگ وین برگزار شد این دومین هتل شهر وین است که به گفته بسیاری از کارشناسان احتمال دارد حرکت قطار صلح در سوریه از آن آغاز شود.

قرار است عصر روز پنجشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان جداگانه با همتایان روسی و آمریکایی خود به ترتیب درباره مساله سوریه و اجرای برجام دیدار کند.

ایران و امریکا همچنین روز جمعه قرار است درباره هماهنگی های مورد نیاز برای اجرای برجام با حضور هلگا اشمید معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کنند.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات بین المللی سوریه+ایران+ظریف+کری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.