نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395478
جراح امام: با بودجه بنگلادشی، طب آمریکایی امکان ندارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱
صراط: جراح امام (ره) با اشاره به اینکه با درآمدهای نجومی در هر شکلی مخالفم، گفت: مشکل نارضایتی بیماران در حوزه سلامت این است که با بودجه بنگلادشی «طب آمریکایی» می‌خواهیم، از طرفی نیز جراح و متخصص کم نداریم بلکه بکارگیری آنها و توزیع‌شان در مملکت مشکل دارد.

به گزارش تسنیم، با دستانش، بدن بزرگان زیادی را بریده است اما برای درمان؛ او را number one جراحی ایران می‌نامند، کما اینکه احتیاجی به این القاب و تبلیغات هم ندارد، هر زمان جراحی پیچیده و حساسی در کشور بخواهد صورت پذیرد، دکتر «ایرج فاضل» را پیج می‌کنند، حال می‌خواهد بیمار هنرمندی مطرح باشد یا مسئولی حاکمیتی؛ بزرگان زیادی زیر تیغ او رفتند که یکی از آنها حضرت امام (ره) بود.

فاضل - جراحی که او را با ادبیات تند و تیزش می‌شناسند، وزیری بود که زمانی استیضاحش کردند ولی در علم و تجربه جراحی؛ اوست که استیضاح می‌کند، اظهارنظرهایش همیشه آن سوی زمین نظام سلامت را نشانه می‌گیرد، سمتی که به مذاق خیلی‌ها خوش نمی‌آید.

در یکی از برنامه‌های حوزه سلامت فرصتی اندکی پیش آمد تا گفت‌وگویی کوتاهی با این فوق تخصص جراحی عروق و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته باشیم تا برخی مشکلات و مباحث حوزه سلامت را با این وزیر فرهنگ و آموزش عالی در دولت اول موسوی و وزیر بهداشت در دولت اول اکبر هاشمی رفسنجانی که توسط مجلس سوم استیضاح و برکنار شد، در میان بگذاریم.

مردم می‌گویند کیفیت خدمات سلامت پایین است.

فاضل: بله؛ مشکل هم همین است که ما با بودجه بنگلادشی، «طب آمریکای» می‌خواهیم، چنین چیزی ممکن نیست.

به قول منتقدان حوزه سلامت، یعنی معتقدید باز هم پول ریخته شود در جیب پزشکان؟

فاضل: خیر، منظورم این نیست. الان ۳۰ سال است که تمام یارانه پزشکی را پزشکان می‌پردازند. هی گفتند نگیر چون مردم ندارند. هیچ کس جواب نمی‌دهد! چرا؟ اگر مردم مملکت ثروتمندی مانند ایران اینقدر ندارند پس پولشان کجا می‌رود، که ندارند به پزشکان بدهند. همه جای دیگر می‌گیرند ولی به پزشک که می‌رسد می‌گوید نگیر. الان پزشک یارانه سلامت را می‌پردازد.

ولی در گام سوم طرح تحول سلامت با اصلاح تعرفه‌ها تا حدودی درآمد پزشکان از جمله جراحان بالا رفت.

فاضل: طرح تحول مشکلاتی دارد. من با در آمدهای نجومی هر شکلش مخالفم. در این طرح درمانی یک پزشک شبانه روز کار می‌کند حالا چه کاری می‌کند هیچ کسی کنترل نمی‌کند، ولی ۲۴ ساعت کار می‌کند یک رقم بسیار بالایی می‌گیرد و کنار او یک پزشک دیگر رقم پایینی می‌گیرد. این‌ها عاقبتش خوب نیست. من این را نمی‌پسندم. همه چیز باید سقف داشته باشد تا آن پزشکی هم که درآمدهای نجومی دارد برود یک مقدار بخوابد و یک مقدار جراحی‌های که ضروری نیست اینقدر پشت سر هم انجام دهد.

می‌گویند کمبود جراح و متخصص داریم؟

فاضل: اصلاً کمبود نداریم.

ولی بارها عنوان شده که در هشت رشته پزشکی کشور بحران دارد.

فاضل: ما - جراح و متخصص کم نداریم، بلکه مشکل این است که اتفاقاً جراح و متخصص نیز زیاد است. منتها به کار گیری آنها و توزیع‌شان در مملکت مشکل دارد.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۸:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۲ ۱۶:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
 
کلمات کلیدی : پزشکان+زیر میزی+قصور پزشکی+روز پزشک+حقوق پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۳۳:۴۰
یک تفکر صنفی.
اتفاقا تفکر فاضل بسیار صنفی است تا این مشکل را حل کند. مشکل وزارت بهداشت این است که در آن مردم سالاری وجود ندارد و پزشکان حکومت می کنند. زمانی که برای یک برونکوسکپی 15 دقیقه ای بیمه ها و مردم یک میلیون و پانصد هزار تومان به شبکه در مان پرداخت می کنند مشکل را باید دید در چیست که هنوز می گویند پزشکان هشتشان گرو نه است؟ ضمن اینکه پزشکان پولدارترین اقشار جامعه هستند. (3948426) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۴۶:۳۹
اگر زیادی خواهی شما نباشد چرا که نشود (3948445) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۲:۲۹:۴۲
هر شهری باید انواع متخصص و جراح داشته باشد.شهر ما که اصلا ندارد .تا بیمار به مشهد میرسه تو راه میمیره. (3948517) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۳:۴۲:۳۳
شما الان بودجه نسبت به جمعیت بیشتر از آمریکا می گیرید ولی متاسفانه به اندازه نیمی از پزشکان بنگلادشی هم خدمات نمی دهید مشکل شما زیاده حواهی شماست من دخترم در یکی از بیمارستانهای تهران بستری بود ویزیت مشاوره 188000 تومان دریافت شد اما متاسفانه 2 دقیقه ویزیت نمود کجای بنگلادش پزشکش تعرفه مشاوره می گیرد و زمان 2 دقیقه صرف می کند . (3948626) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۲:۴۵:۳۷
الان ۳۰ سال است که تمام یارانه پزشکی را پزشکان می‌پردازند؟!!!!!!!!!!!!
این آقا حالشون خوبه ؟چی میگه ؟این توهین به 70 میلیون ایرانی نیست ؟مستقیما داره میگه ملت هیچی نمی فهمند (4100249) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۱:۳۳:۱۹
ویزیت پزشک عمومی در کشور همجوارمان امارات، ۶۰ دلار است. الان تمام مواد مصرفی که از امارات می آیند را به علت افزایش دلار، گران کرده اند.
ویزیت پزشک هم گرانتر شده است؟ ویزیت ۲۴۰ هزارتومانی برای پزشک عمومی پرداخت می کنید؟
قبول دارم که هزینه های زندگی ما در حال حاضر بیشتر از امارات هست و درآمدمان هم کمتر ولی آیا این دلیل می شود که اجناس وارداتی ارزانتر شوند؟
پس چرا باید ویزیت پزشک از آنجا کمتر باشد؟ (4104487) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.