توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495170
۲ جنایت برای سرقت از گاوداری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۲
۳ جوان با همدستی یکدیگر نقشه سرقت از یک گاوداری را طراحی کردند اما در جریان اجرای نقشه‌شان مجبور شدند صاحب گاوداری و کارگرش را به قتل برسانند.هرچند متهمان تلاش كرده بودند ردي از خود به جا نگذارند اما چند روز بعد دستگير شدند و قرار است به‌زودي در دادگاه كيفري محاكمه شوند.روز دهم مرداد‌ماه سال 95مردي با پليس ورامين تماس گرفت و از وقوع جنايتي هولناك در يكي از گاوداري‌هاي حوالي شهر خبر داد.

به گزارش همشهری، او گفت: چند روزي بود كه از صاحب يكي از گاوداري‌ها خبر نبود. با اينكه در گاوداري بسته بود اما از داخل آن صداي گاوها به گوش مي‌رسيد. چند مرتبه با صاحب گاوداري تماس گرفتم اما جوابم را نداد. اين اتفاق نگران‌كننده بود و وقتي ماجرا را با همسايه‌ها در ميان گذاشتم آنها هم نگران شدند تا اينكه جواني را از در گاوداري بالا فرستاديم و وقتي او در را باز كرد با جسد صاحب گاوداري و كارگرش روبه‌رو شديم.

دقايقي از اين تماس مي‌گذشت كه نخستين گروه از مأموران پليس آگاهي خود را به محل وقوع جنايت رساندند. شواهد بدست‌آمده در صحنه جنايت حاكي از آن بود كه 2مقتول با ضربات تبر به قتل رسيده‌اند و عاملان اين جنايت تلاش كرده‌اند هيچ ردي از خود به جا نگذارند. از سويي كارآگاهان به اطلاعاتي دست يافتند كه نشان مي‌داد صاحب گاوداري قصد داشت تعدادي از گاوهايش را بفروشد و روز حادثه افراد زيادي براي خريد گاو به آنجا رفت‌وآمد داشتند و ممكن است اين جنايت با انگيزه سرقت گاوها اتفاق افتاده باشد.

افسران پليس در جريان تحقيقات ميداني خود به تحقيق از چند نوجوان كه روز حادثه در نزديكي گاوداري فوتبال بازي مي‌كردند پرداختند. حرف‌هاي يكي از آنها نخستين سرنخ را در اختيار پليس قرار داد. او گفت: آن روز ما جلوي گاوداري فوتبال بازي مي‌كرديم كه يك پاترول سفيدرنگ كه 3مرد داخلش بودند وارد آنجا شد. آنها ظاهرا يك گاو خريدند و با خود بردند اما چند ساعت بعد دوباره به آنجا برگشتند.

با به‌دست آمدن اين اطلاعات مأموران به بررسي تصاوير دوربين‌هايي كه در جاده منتهي به گاوداري نصب شده بود، پرداختند و از اين طريق توانستند صاحب پاترول سفيدرنگ را شناسايي و او را بازداشت كنند. هرچند اين مرد ابتدا مدعي بود كه فقط يك گاو از گاوداري خريده و از قتل صاحب آنجا و كارگرش بي‌اطلاع است اما وقتي بازجويي‌ها ادامه يافت اعتراف كرد كه با همدستي 2نفر از دوستانش با انگيزه سرقت گاو دست به اين جنايت زده است.

او گفت: آنطور كه ما فهميده بوديم در گاوداري 35‌گاو نگهداري مي‌شد و علاوه بر صاحب آنجا فقط يك كارگر در گاوداري بود. به همين دليل تصميم گرفتيم چند گاو از آنجا بدزديم. آن روز ابتدا وارد گاوداري شديم و يكي از گاوها را دزديديم اما چند ساعت بعد تصميم گرفتيم دوباره به آنجا برويم و چند گاو ديگر هم سرقت كنيم. وي ادامه داد: يكي از دوستانم جلوي در ايستاد و كشيك ‌داد و من و دوست ديگرم وارد گاوداري شديم. مي‌خواستيم گاوها را بدزديم و با يك وانت به تهران ببريم كه نگهبان گاوداري متوجه ما شد.

من با تبري كه همراهم بود و محمد با يك كلنگ به صاحب گاوداري و كارگرش حمله كرديم و آنها را از پا در آورديم. بعد هم چون ترسيده بوديم بدون اينكه گاوي بدزديم از آنجا فرار كرديم. با اعترافات متهم، همدستان او نيز دستگير شدند و با تأييد اعترافات دوست‌شان قتل را گردن گرفتند. آنها همچنين مدتي بعد به محل وقوع جنايت منتقل شدند و صحنه قتل را بازسازي كردند. به اين ترتيب پرونده اتهامي‌شان با صدور كيفرخواست به دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد و قرار است به‌زودي محاكمه شوند.
 
کلمات کلیدی : جنایت ، سرقت ،گاوداری، قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.